Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mialem wiec nie wiem. ja tam eyepada mam juz ponad dwa lata i jak chulał tak chula. wg mnie eyepad i qck to jest jedna "konstrukcja" jeden material. co do pada to jaki by nie byl skilla nie podniesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie Sharkoon 1337 i co mogę powiedzieć:

Ślizg jest super jak na szmaciana podkładkę, nawet nie ma żadnego porównania do qck. Jest cieńsza a materiał jest bardziej matowy jakby taki bardziej z tworzywa niż z materiału mimo że to jest materiał. Mysz się ślizga jak na lodzie :P aż się musze przyzwyczaić do takiego ślizgu bo na początku miałem wrażenie że sens sie w csie zwiększył [; Tyle daje większy poślizg [; Noi najlepsze jest to że nie mam wreszcie akceleracji wstecznej jak na QCK.

Jedym słowem jest to podkładka co najmniej o klase lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ... DiamonBack 3G interpoluje ?

 

http://hw.owned.pl/?2:578::451::::::2

 

Może to ktoś kompetentny sprawdzić ? ... bo ten noob co napisał tamtą recenzję nie wie co plecie cyt:

Przejdźmy do kolejnych testów, tym razem przedmiotem naszego badanie będzie występowanie interpolacji naszej myszy, jest to proces mający na celu utworzenie nowego, nie istniejącego piksela, by obraz wyglądał jak najlepiej [że co?].

i dalej :

Z obrazka jasno wynika, że ową interpolację razer posiada, coraz bardziej jesteśmy zaskoczeni [pozytywnie jak rozumiem czyli LOOOOL] Diamondbackiem 3G.

- :lol: :ploom: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złamaniu klawisza w A4tech X718BF zakupiłem Razer DiamondBack 3G

 

Może zacznę od jakości wykonania - praktycznie ten sam poziom - większe odstępy widoczne między "paskami" na górze w A4tech wynikają z zamierzenia a nie niedokładności !!!! - tutaj remis

 

Wygoda trzymania - przyzwyczaiłem się do A4tech 718 więc nie mogę oceniać bo obecnie z powodu "nawyku" lepiej mi oczywiście pasuje X-718BF.

 

Materiały - w A4tech BF po bokach jest antypoślizgowy materiał - w razer goły plastik ... tu plus mały dla a4tech

 

Klawisze boczne w a4tech lżej się wciskają i są odseparowane od siebie - kolejny plus dla A4tech

 

Jeśli chodzi o klawisze główne to tutaj zdecydowanie plus dla razer - dzięki temu że są to osobne autonomiczne części plastiku nie powinny się tak złamać jak w A4tech X718BF czy Razer Latchesis (przypadek z forum razera)

 

Gdyby nie "łamliwy" X-718BF to nadal byłby numerem jeden a tak to będzie razer. Przy zakupie razer płacimy głównie za obsługę gwarancyjną i z tego co słyszę warto ... bo przez serwis a4tech zostałem olany !!! (oto jak się traci klientów )

 

ps. razer nie interpoluje i ma 1800 dpi , a4tech 718 BF ma jakieś 1700 dpi (krok w tył wzgl. starszej wersji F mającej 1800 dpi ) ... zarówno Razer jak i 718BF są nie do zgubienia

 

ps2. ta dioda podświetlająca rolkę jest zbyt jaskrawa w Razer - w a4tech jest mniej uciążliwe subtelniejsze podświetlenie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak takie porówniania sadzimy.

Copperhead vs IE 3.0

Obydwa gryzonie mialem ( ie mam nadal ) ibydwa latały zarowno na qck jak i na eyepadzie.

Jakosc wykoniania. U Razera wiadomo perfekcyjna (wiec rozwodzic sie nie ma o czym :) ). W Microsofcie nie jest zle ale moglo byc lepiej. Szczegolnie mowa tu o bocznych przyciskach ( mouse 4, mouse5 ) w moim przypadku szczegolnie lata mouse4, ma luzy. ( myszka kupiona nowa ). Tak to bez wiekszych uwag.

Poślizg w obydwu myszkach jest taki sam, w dodatku bardzo dobry.

Równiez obydwa gryzonie świetnie trzymaja sie w rece. Coperfilc profilowany nie jest, IE na prawa reke. Ale znaczacych roznicy przy przesiadce z razera na ie nie odczulem.

Copper - 2000DPI, IE ma DPI tylko ( albo az ) 400.

Razerowi zdazalo sie zgubic sygnal :lol: u ie nie stwierdzono.

 

Ogólnie nie zaluje przesiadki na IE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> osa512

 

Nie wiem w jakie gierki pogrywasz ale w Battlefield 2 przy mojej innej myszce czyli Logitech Mouse man wheel klnąłem jak najęty kiedy celownik "omijał" cel w trybie snajpera - co było spowodowane rozdzielczością 400 dpi ... Grać to dopiero można było bezstresowo na modelu ~1600 dpi Czułość tak dopasowałem że prędkość przesuwu na 400 dpi jak i 1800 dpi była identyczna ... więc dokładność wzrosła 4,5 raza. Przy modelu 400 dpi celownik skakał o chyba 5 pikseli ... przy 1800 dpi jest prawie po pikselu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci mowie Kyle,

grac, gram malo bo mi sie nie chce. Pasjans i saper to wiadomo. cs1.6, css, sc, d2. w B2 nie gralem nigdy :) gwoli scislosci powiem ze mam sensa w csie 1 i nie stwierdzilem zeby przeskakiwalo ianczej niz co 1 piksel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci mowie Kyle,

grac, gram malo bo mi sie nie chce. Pasjans i saper to wiadomo. cs1.6, css, sc, d2. w B2 nie gralem nigdy :) gwoli scislosci powiem ze mam sensa w csie 1 i nie stwierdzilem zeby przeskakiwalo ianczej niz co 1 piksel :)

Podaj w jakiej rozdzielczości grasz (CS) i w ile cm ruchu myszy po podkładce robisz obrót o 360 st. (też w CS).

 

Na 400 dpi oczywiście można uzyskać ruch po pikselu ale baaaardzo niska jest wówczas czułość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem Sharkoona 1337. O ile ślizg w poziomie jest w miarę ok (choć nie jestem do końca zadowolony) to pion jest straszny. Przesuwając palce od dołu do góry podkładka wydaje się strasznie szorstka. Myszka zachowuje się podobnie - od lewej do prawej jest cicha a od dołu do góry strasznie szura ślizgaczami (tak jakby zachaczały o materiał). Nie wiem czy to przypadłość 1337'a czy nowo naklejonych ślizgaczy. Czy po czasie to się jakoś zredukuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do kolegów co by było najlepszym rozwiązaniem do bezstresowej gry bo mój Wop-35 się już trochę wysłużył :] Myślałem nad:

A4tech XL-750BF

A4tech X-755FS

X-750F

 

oraz jaką podkładkę do którejś z tych myszek była by najlepsza??

Sharkoon 1337

STEELPAD QCK

a może coś jeszcze innego??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po remonciku musialem zrezygnowac z myszki przewodowej. Po prostu nie mam miejsca na okablowanie :) Zmuszony jestem do przejscia na bezprzewodowego gryzonia i tutaj problem bo wszystko co do tej pory widzialem jest albo cholernie niedokladne,albo dziala przez "chwile" ( u mnie w sumie komp 24/7 i zawsze ktos go "okupuje" ) albo nie ma 2 bocznych przyciskow :) Cos nowego ostatnio sie pojawilo ?

Dodatkowo mam zamiar zmienic podkladke bo moj qck jest w stanie krytycznym ;)

Czytalem o SHARKOON 1337 ale z tego co widze to jedni go wychwalaja a inni mowia ze to totalny syf, i badz tu czlowieku madry :)

G9 oddalem, MX518 schowalem do szafy a teraz "siedze" na jakims g... bezprzewodowym i szukam czegos odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po remonciku musialem zrezygnowac z myszki przewodowej. Po prostu nie mam miejsca na okablowanie :) Zmuszony jestem do przejscia na bezprzewodowego gryzonia i tutaj problem bo wszystko co do tej pory widzialem jest albo cholernie niedokladne,albo dziala przez "chwile" ( u mnie w sumie komp 24/7 i zawsze ktos go "okupuje" ) albo nie ma 2 bocznych przyciskow :) Cos nowego ostatnio sie pojawilo ?

Dodatkowo mam zamiar zmienic podkladke bo moj qck jest w stanie krytycznym ;)

Czytalem o SHARKOON 1337 ale z tego co widze to jedni go wychwalaja a inni mowia ze to totalny syf, i badz tu czlowieku madry :)

G9 oddalem, MX518 schowalem do szafy a teraz "siedze" na jakims g... bezprzewodowym i szukam czegos odpowiedniego.

a dlaczego oddales g9??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW - widzę że sensor Avago 3688 użyty w Razer DeathAdder i DiamondBack 3G potrafi ... masakrować (pozytywnie)

http://www.esreality.com/?a=longpost&i...0293&page=4

 

Niemal 4 m/s przy idealnej kontroli !

 

Nic ... czekam na nowy firmware do mojego DiamondBack 3G z powodu wykrytych przeze mnie błędów na QCK

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W ofercie A4tech pojawiły się 4 ciekawe modele:

A4Tech X-738K i A4Tech X-748K - podświetlenie LED, rozdzielczość 3200 dpi i ... przyciski które nie powinny się złamać ;)

A4Tech XL-730K i A4Tech XL-740K - podświetlenie laserowe, 3600 dpi i ... przyciski niełamki ;P

 

Ciekaw jestem jaka będzie realna rozdzielczość ... jak wiadomo modele 718 i 750 w najwyższym trybie już "oszukiwały" więc po 738K i 748K spodziewał bym się okolic 2500 dpi ... jednak nawet nie mogę przewidzieć co zaoferują 730K i 740K bo tryb niższy od maksymalnego to jedynie 2000 dpi ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie dobra mysz w cenie do około ~80zł. Co mogli byćcie mi polecić? :D

Może: Logitech LX3 Optical Mouse lub A4-TECH XL-750BF. co o tych myszach sadzicie.

Z góry thx :]

Logitech LX3 bym nie kupował bo ma tylko 1000 dpi. W A4tech XL-750BF jest spore ryzyko złamania klawisza.

 

JA bym poczekał na 4 modele a4tech które wymieniłem w poście wyżej. Jeśli nie masz zamiaru używać klawiszy bocznych (albo czekać na nowe A4Tech) to jest Razer Krait na dosyć udanym sensorze.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

 

Windowsowy suwak czułości myszy ma możliwość 11 ustawień od najwolniejszego do najszybszego. Windows w rejestrze zapisuje te ustawienia w zmiennej MouseSensitivity która może mieć wartości {1,2,4,6,8,10,12,14,16,18,20} przy wybieraniu suwakiem. I teraz ciekawa rzecz. Jak widać oprócz przejścia z 1 na 2 wszystkie inne wartości są przesuwane co dwa. Używając suwaka nie ma możliwości dać np 5. Czasami tak jest że ustawiamy i coś nam nie pasuje, przykład: 4 jest za wolno na 6 jest za szybko. Rada na to jest taka że można tam ręcznie wstawić to 5. Jedyna obawa jest taka czy nieparzysty dzielnik nie tworzy ułamkowej wartości, w każdym razie działa.

 

Ciekawostka 2.

 

Czasami jest tak że suwak mamy ustawiony na 2 kresce i wyłączoną akcelerację, co po zalogowaniu działa jak należy ale na ekranie logowania akceleracja jest a suwak jest tak na prawdę na środku. Zmienia się to dopiero po zalogowaniu na konto gdzie jest to ustawione odpowiednio. Można to rozwiązać zmieniając wpis w kluczu

[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Mouse]

Wtedy ekran logowania będzie taki sam jak po zalogowaniu.

 

Przykładowe ustawienia, pierwsze dla konkretnego konta na którym sie jest zalogowanym:

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse]"ActiveWindowTracking"=dword:00000000"DoubleClickHeight"="4""DoubleClickSpeed"="500""DoubleClickWidth"="4""MouseSensitivity"="4""MouseSpeed"="0""MouseThreshold1"="0""SmoothMouseXCurve"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,a0,00,00,00,00,00,00,00,40,\  01,00,00,00,00,00,00,80,02,00,00,00,00,00,00,00,05,00,00,00,00,00"SmoothMouseYCurve"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,66,a6,02,00,00,00,00,00,cd,4c,\  05,00,00,00,00,00,a0,99,0a,00,00,00,00,00,38,33,15,00,00,00,00,00"MouseThreshold2"="0""SnapToDefaultButton"="0""SwapMouseButtons"="0""MouseTrails"="0"

Drugie dla ekranu logowania.

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Mouse]"ActiveWindowTracking"=dword:00000000"DoubleClickHeight"="4""DoubleClickSpeed"="500""DoubleClickWidth"="4""MouseSensitivity"="4""MouseSpeed"="0""MouseThreshold1"="0""SmoothMouseXCurve"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,a0,00,00,00,00,00,00,00,40,\  01,00,00,00,00,00,00,80,02,00,00,00,00,00,00,00,05,00,00,00,00,00"SmoothMouseYCurve"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,66,a6,02,00,00,00,00,00,cd,4c,\  05,00,00,00,00,00,a0,99,0a,00,00,00,00,00,38,33,15,00,00,00,00,00"MouseThreshold2"="0""SnapToDefaultButton"="0""SwapMouseButtons"="0""MouseTrails"="0"

"MouseSensitivity" może mieć wartości takie jak wyżej podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat w wyborze myszki bezprzewodowej do około 200 zł, przejadł mi się skutecznie kabel. Będzie głównie wykorzystywana do pracy typowo biurowej, administracyjnej, sporadycznie do gier.

 

Po przyjrzeniu się wielu myszkom bezprzewodowym zastanawiam się nad Logitech VX Revolution Laser Notebook i Logitech VX Nano Cordless Notebook Mouse.

 

Czy z VX Nano można korzystać tylko prawą dłonią czy także lewą :?: Wygląda na symetryczną.

 

Czy nie będzie przypadkiem za mała dla osoby o dużej dłoni :?: Lubię mniejsze myszki :)

 

Czy któraś z tych myszek będzie nadawała się do FPS'ów :?: Jak z celowaniem (mam na myśli HL2, bo w Stalkerze byłoby bardzo ciężko z takiej myszki sprzedać headshoota) :?: :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wygodnej myszki ;) Dotychczas posługiwałem się MS IE3 ale coś lewy przycisk zaczął szwankować i czasem przy jednym kliknięciu wychodzą 2-3 co przeszkadza we wszystkim ;) Rozglądam się za czymś tanim i dobrym, a zarazem wygodnym. W oko wpadł mi stary Razer Boomslang 2100, jakieś opinie o nim? Nie chcę wydawać więcej niż 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...