Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje za odp

 

mam jeszcze jedno pytanie, co zrobic zeby za kazdym uruchomieniem gg nie pokazywalo tego komunikatu, jak go wylaczyc, w XP takiego czegos nie bylo

 

post-137564-1145702796_thumb.jpg

 

firewall jest z windowsa + spybot + firefox

Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Zabezpieczenia -> kliknij na Internet, a potem na Poziom domyślny, ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20%

w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo

Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"). HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\

Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize (0 = kontroluje ten

parametr system). Modyfikując ten parametr musisz skorzystać ze wzoru:

pojemność Ram po, której ma zostać uruchomiony plik wymiany* 1024(wartość trzeba podać w KB)

np. 230*1024= 235520 (wartość dziesiętna).

Nie wolno przekraczać wielkości Ram-u, bo będzie BARDZO ŹLE. Parametr można bezpiecznie

ustalić na 90% (np. Dla 256MB jest to 230MB), ewentualnie 95%. 100% tylko dla

ekstremalistów. UWAGA osoba, która opublikowała ten trick- "Powtórzę się ponownie - lepiej

pozostawić na 0"

źródło jak się nie myle tu

 

moja ocena jest troche inna - ustawienie swapowania na wyższe wartosci ma sens i przy większej ilości ramu (1gb) można z powodzeniem ustawić 90%

 

i jeszcze co do allways unload dlls - na codzień nie ma to specjalnie sensu - po co odładowywać biblioteki po zamknięciu appsa ? jesli pamieci będzie mało te wczesniej uzywane wylecą pierwsze ;) przy uzywaniu np przeglądarki nie jest to korzystne - po wyłączeniu będzie ona ładowana od poczatku zamias zamiatać błyskawicznie niemalże w całości z ramu ;) praktyka to nie benchowanie, wygodniej jest bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć bo słyszałem że jest taka opcja w rejestrze, służąca do optymalizacji L2 procka (tzn. jaką wielkośc uznaje system)? Ponoć daje to całkiem dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"SecondLevelDataCache"

SecondLevelDataCache - określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu Cache L2 dostępnej dla systemu Windows. Należy ustawić taką wartość (dziesiętną) ile KB Cache L2 posiada Twój procesor. Może się okazać, że system źle wykrywa tę wielkość, sprawdź! Błędy mogą się pojawić zwłaszcza przy nowych typach procesorów dysponujących bardzo dużą pamięcią Cache L2 np. Athlon FX (512-1024 KB) lub Pentium-M (1024-2048 KB). Błędne wykrycie tej wartości przez system to kilkuprocentowa strata wydajności.

Cache L2 jest rodzajem sprzętowego "dopalacza" dla operacji adresowania pamięci [dokładniej jego elementem], ma również inne zastosowania.

 

@remek

Poszukaj w necie "usuwacza" reklam z GG ,a problemy miną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"SecondLevelDataCache"

Dzieki właśnie o czymś takim słyszałem. Różnicę widze już teraz po zmianie, system całkiem przyspieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

Poszukaj w necie "usuwacza" reklam z GG ,a problemy miną

sie zwie banner killer ... tyle że działa jak na razie do wersji 0.6.5 o ile dobrze pamiętam :(

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

Poszukaj w necie "usuwacza" reklam z GG ,a problemy miną

posiadam wersje gg 7.5 build 354 BETA i chyba nie ma do niej bkiller-a ale dzieki za odp, juz dalem sobie z tym rade, zainstalowalem macromedia kiedy sie zapytal o to i problem o dziwo zniknal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem mianowicie gdy uruchamia się Windows mam ekran Zapraszamy przez jakieś 15 sekund a dopiero potem wrzuca mnie na pulpit i odpalają się progrmay w tray'u (mam ich tylko kilka wszystko niepotrzebne wywaliłem). Wie ktoś może co z tym zrobić ? W sumie nie pamiętam ani od kiedy mi się to robi ale kiedyś było chyba normalnie. Nie mam żadnych wirusów (już skanowałem :) )

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlugo juz masz system :?:

 

p.s.

jakiego antyvirusa polecacie pod 2003 (darmowy oczywiscie). antivir_workstation_free jakos slabo sie spisywal, jakis problem z aktualizacjami zawsze mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dosyć będzie juz z rok :D Ale nie potrzebuje formatu bo oprócz tego uruchamiania system śmiga całkiem nieźle i nie mam żadnych problemów. Jakieś Pomysly??

Edytowane przez Vieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj niepotrzebne programy, wyrzuc z autostartu co niepotrzebne, przeskanuj rejestry, jakis optymalizator mozesz wgrac, wyczysc tempy, moze antyvirus sie tak dlugo uruchamia, no i glownie to juz czas robi swoje bo system pomimo "pielegnacji" jest i tak zasmiecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość popularnym programikiem do optymalizacji WinXP jest <a href='http://www.panoramafirm.com.pl/serwis/komputery/soft.php?CMS_user_add=1&soft_id=165&id_cat=25' target='_blank'></a>XP-AntiSpy 3.71 PL, ja go używam i jest całkiem niczego sobie.

ten program jednak wszystkeigo ładnie nieustawi, brakuje mu kilku opcji

 

PS: Ja mam pytanko, czy ma jakieś znaczenie co do LUNY XP ustawienie DX9.0 lun OpenGl ? Efekty otwierania lub cokolwiek związanego z graficznym interfacem XP może przyśpieszyć ?

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wirion Jeżeli jeszcze nie poustawiałeś tego to :prawoklik na Mój kompute/właściwości/zaawansowane/przy Wydajność-Ustawienia/Efekty wizualne/i tutaj na dole w okienku pełne kwadraty tylko przy opcjach nr.2,3,4,10,12,13, i jeszcze 14 w przypadku LCD jak pasuje takie ustawienie.Wszystkie pozostałe kwadraty mają być puste.

Sprawdż dodatkowo w prawoklik na pulpicie/Właściwości/Wygląd/Efekty/i tutaj pusty kwadrat przy - Użyj następującego efektu przejścia...

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Mozna zrobic cos, zeby system bez wgrywania sp2 widzial wiecej niz 130 gigabolcow ;?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie przypadkiem jak ustawic w rejestrze liczbe jednakowych polaczen w win xp sp2 bo xpantispy pisze mi ze nie mam sp2 a mam i nie przemowie mu ze mam sp2

 

zyje tu ktos ??

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczbę jednakowych połączeń nie ustawia sie w rejestrze (u mnie nie działała) tylko w pliku tcpip.sys który sie znajduje w C:\WINDOWS\system32\drivers\ a można tego dokonać przez zmodyfikowanie tego pliku np tym programem:

 

http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloa...7b05ca89c41b768

 

pozatym opcja szukaj było już na forum lub www.google.pl :-P

 

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać jak zrobić żeby Windows 2003 był "widziany" przez gry i programy jako Windows XP? Tak wiem w FAQ o optymalizacji tego systemu pisało, że służy do tego Tweak NT, tylko ja tego programu nie mogę znaleźć dla Win 2003. A i czy mógłby ktoś od razu napisać mi, jaka opcja owego programu służy do tej zmiany.

 

Z góry dziękuje.

biały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...