Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel parę dni temu pożyczył mi S.T.A.L.K.E.Ra, jednak trafiła mi się płyta, przy której były spore problemy z instalacją. Za którymś razem cudem ruszyło. Zrobiłem jednak błąd, bo odruchowo ściągnąłem spolszczenie, którego jakość jednak mi nie odpowiada. Chciałbym wgrać oryginalny, angielski plik gamedata.db9, jednak nie chcę reinstalować gry - To może się nie powieść, poza tym przyjaciel po południu wraca po swoją grę, zostawiając mnie na pastwę patcha no-cd ;)

 

Tutaj pojawia się moja prośba. Czy ktoś może wrzucić na jakiś upload ( http://www.yousendit.com/ czy cokolwiek ) angielską wersję pliku gamedata.db9 lub wskazać miejsce, z którego takowy można ściągnąć?

Byłbym OGROMNIE wdzięczny. No i inne osoby też z tego skorzystają ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu na Ukrainie miała miejsce jedna z najbardziej niebezpiecznych awarii elektrowni atomowej. Reaktor radzieckiej produkcji RBMK-1000 nie wytrzymał przeciążenia. Ilość wytwarzanej energii była tak duża, że elementy konstrukcyjne zajęły się ogniem w konsekwencji prowadząc do wybuchu chemicznego. Radioaktywna chmura zaczęła przemieszczać się nad wschodnią Europę gdzie już po kilkunastu godzinach zanotowano znaczny wzrost promieniowania. Świat ogarnęła panika. 100 000 żołnierzy oraz 400 000 cywilów pracowało w zwalczaniu skutków tragedii, wielu z nich zapłaciło za to wysoką cenę. Sytuację opanowano, a nad IV blokiem elektrowni, który uległ awarii postawiono wysoką na 10 pięter betonowo - metalową konstrukcję ochrzczoną mianem „sarkofagu” mającą ograniczyć emisję szkodliwych pierwiastków do środowiska.. Bezpośrednią śmierć w wyniku tego zdarzenia poniosło 40 osób, ponad 200 zachorowało na chorobę popromienną, a 130 000 ewakuowano z okolicznych terenów. Żołnierze biorący udział w akcji gaszenia reaktora otrzymali 100 rubli premii oraz dyplomy …Pełna treść publikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest temat na tego typu dyskusję, ale nie mogę się powstrzymać. Muszę napisać, że liczba śmiertelnych ofiar tej katastrofy liczy się w setkach. Moim zdaniem pisząc, że tego dnia i kilku kolejnych zginęło 40 osób jest krzywdzące dla pamięci ofiar Czarnobyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja chyba z hibernacji się obudziła. Nie za bardzo rozumiem recenzje gry, której premiera była wiosną zeszłego roku. Przecież to śmieszne, sensu czytania nie widzę.

Jednak na rynku jest wiele nowszych tytułów, którymi można by się było zająć.

 

Taki drobiazg w podsumowaniu "+ Levele x18/x16/x19", nie dość że nie ma takiego słowa jak levele to w naszym ojczystym języku jest odpowiednik poziom

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, recenzja powstala w marcu zeszlego roku - to ze dopiero teraz zaczolem wspolprace z PPC i jest mozliwosc publikacji na tym portalu to co innego - wiec poki co archiwa, pozniej nowosci. Podkreslam ze pisze tylko na podstawie oryginalow, z racji barku kasy i zrabanego PC bade na razie starsze tytuly, ale przynajmniej glosne. Wiec prosze, cierpliwosci i nie bawmy sie w dziecinade w postaci "a ja mam nowsze gry, a ta to juz stara i nie fajna". Chodzi o jezyk, i ogolnie wybadanie terenu czy recenzje gier jako takie sie uzytkownikom zagladajacym na portal spodobaja.

 

Zamiast marudzic nad tym czy to juz stara czy nie stara gra, skupcie sie na txt :) Nie wszystko na raz panowie! Poza tym mamy sezon ogorkowy i na bezrybiu i rak RYBA hehe. Ale obiecuje ze za jak wszystko pojdzie dobrze, za kilka tygodni zacznal pojawiac sie nowosci.

 

Taki drobiazg w podsumowaniu "+ Levele x18/x16/x19", nie dość że nie ma takiego słowa jak levele to w naszym ojczystym języku jest odpowiednik poziom

Niechaj strace, zmienilem na Poziomy, choc w wersji ang mialem levele :> :D

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm już tą reckę gdzieś widziałem... ;]

 

http://gry.strefapc.pl/index.php?option=co...2&Itemid=40

 

Na StrefiePC nie obowiązuje taka zasada jak tutaj, że arty stają się własnością portalu i nie można ich kopiować itp. ?

 

Od czasu premiery powstało mnóstwo modów, które diametralnie zmieniają grę nie tylko pod względem grafiki, ale również gameplay'a, myślę, że wypadało by o tym wspomnieć, co by dodać trochę świeżości tej recenzji.

 

Btw mój zbiór modów wg. mnie wartych zainteresowania, ale do dopiero wierzchołek góry lodowej... ;]

 

Dołączona grafika

 

Poza tym - http://stalker.funday.pl/downloads.php

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na StrefiePC nie obowiązuje taka zasada jak tutaj, że arty stają się własnością portalu i nie można ich kopiować itp. ?

Nie, prace sa tylko i wylacznie moja wlasnoscia intelektualna i mam do nich pelne prawa :)

 

Od czasu premiery powstało mnóstwo modów, które diametralnie zmieniają grę nie tylko pod względem grafiki, ale również gameplay'a, myślę, że wypadało by o tym wspomnieć, co by dodać trochę świeżości tej recenzji.

To juz bylby calkowicie inny artykul, o modach do STALKERA nie zas samej grze, obecnie na Asrock i GT2 moge sobie poogladac stalkera za szyba, wiec nawet nie moglem zakosztowac modow zeby cos o nich napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, prace sa tylko i wylacznie moja wlasnoscia intelektualna i mam do nich pelne prawa :)

 

 

 

To juz bylby calkowicie inny artykul, o modach do STALKERA nie zas samej grze, obecnie na Asrock i GT2 moge sobie poogladac stalkera za szyba, wiec nawet nie moglem zakosztowac modow zeby cos o nich napisac.

No w zasadzie tak, ale wtedy odgrzanie takiej recki miało by jakieś głębsze przesłanie i sens. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie tak, ale wtedy odgrzanie takiej recki miało by jakieś głębsze przesłanie i sens. ;]

Nie czytales łobuzie bo jest to czesciowo umotywowane w tekscie: Premiera STALKER: Cyste Niebo zaraz bedzie - mozna wiec sobie przypomniec co nieco o pierwszej czesci. Czym zachwycila, czym zawiodla etc. Nvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko programistom GSC nie mogę wybaczyć. Sprawa odnosi się do pospolicie spotykanych wszelkiej maści skrytek stalkerów, bandytów, wojskowych itp. Otóż żeby cokolwiek znaleźć w takim miejscu należy najpierw przeczytać o tym informację zdobytą najczęściej wprost ze zwłok poległego, która zaznaczy nam odpowiedni punkt na elektronicznej mapie. Jeżeli zajrzymy tam wcześniej nie znajdziemy absolutnie nic! Dopiero dobra wróżka podrzuci przedmioty, gdy odnajdziemy szczegółowe informacje! Kpina i bzdura, a przede wszystkim wstyd! Takie rozwiązanie jest po prostu żenujące i bez sensu. W moim mniemaniu to jedna z najgorszych wad gry i nie ma usprawiedliwienia dla takich „kwiatków”. Ocena leci w dół, bo głupoty i braku wyobraźni twórcom gier wybaczać nie można.

Wybacz ale jeśli ktoś to ukrył to wykonał czynność w określonym czasie tak jakbym powiedział "Ide na wino jutro pod sklep" a Ty byś mnie szukał wczoraj pod tym sklepem ;)

 

btw gierka kozaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale jeśli ktoś to ukrył to wykonał czynność w określonym czasie tak jakbym powiedział "Ide na wino jutro pod sklep" a Ty byś mnie szukał wczoraj pod tym sklepem ;)

Twoj opis akurat nie pasuje do tego problemu :> Sek w tym ze skrytka zapelnia sie w momencie smierci jakiejs postaci, tak jakby ostatnia jego wola bylo wypelnienie jej zawartosci - wczesniej, nawet 1s przed zgonem nic tam nie ma. Synchronizacja zostala zle pomyslana, mogli np: zrobic tak skrypt, aby losowo generowal co jakis czas zawartosc skrytek. Takie moje zdanie :)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiór modów wg. mnie wartych zainteresowania, ale do dopiero wierzchołek góry lodowej... ;]

 

A jak załadowac te mody? Sorka za głupie pytanie ale nigdy nie bawiłem sie modami.

 

EDIT

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale znalazłem Mod Menagera.

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

developer bardzo dobrze obmyslil cala sprawe-bo zagladajac do skrytki i nic tam nie znajdujac myslisz sobie o nic nie ma!....dopiero pozniej znajdujac jakies info o ukrytych skarbach wracasz w dane miejsce i odkrywasz itemy, bo przeciez wczesniej byly tak dobrze schowane ze na pierwszy rzut oka niby nic tam nie ma,jednak na tym polega ukrywanie przedmiotow aby przez przypadek nikt ich nie znalazl,majac info wiesz ze nalezy "szukac" glebiej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak załadowac te mody? Sorka za głupie pytanie ale nigdy nie bawiłem sie modami.

 

EDIT

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale znalazłem Mod Menagera.

W każdym jest readme. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą STALKER-a, jednak wcześniej nie interesowałem się tą grą.

Dlatego moja prośba- czy mógłby ktoś podać mi najlepsze mody do tej gry. Przeszukałem trochę forum jednak nadal nie wiem jakie są dobre :rolleyes:, np. kilka postów wcześniej Ath dał screena ze swoimi modami, jednak te nazwy niczego mi nie mówią a jest ich sporo :blink: Tak więc proszę o pomoc w doborze Modów.

Sam zainteresowałem się modem S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost 2.0. Czy on naprawdę tak dużo polepsza i dodaje jak jest napisane?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam Marminho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba ci sie klimat taki jak na moich screenach, to polecam S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled http://stalker.filefront.com/files/Stalker...shot_in=0#files z fixami itp

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tak na marginesie, mody typu oblivion lost i tym podobne kompletne przeróbki to strata czasu. Mają one zbyt dużo błędów i niedoróbek.

Warto jeszcze zainstalować moda który zmienia spostrzegawczość npc'ów w nocy i z dużej odległości (nazwy nie pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod "Weather Overhauled" jest troche, dziwny uruchomilem go u siebie jakis czas temu i stwierdzilem ze oswietlenie jest zwalone, wszystko wyglada jakby bylo oswietlone jakims gigantycznym reflektorem, wyglada nienaturalnie i jest bardzo przejaskrawione. Czasami wyglada jak przy jakims czesciowym zacmieniu slonca. Choc musze przyznac ze na miniaturkach screenow wyglada super

 

 

heh, juz lece ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenach od Mazgi wygląda powalająco, już biorę się za sciąganie :rolleyes:

Czyli takich packów nie będę sciągał, a jeszcze pytanie czy warto instalować S.W.O. (S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled) v2.2 FULL bo to chyba dość popularny Mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze jak sam autor napisal: "- całkowicie "nowy" rodzaj oświetlenia sceny w Stalkerze - oparty na słońcu - w ciągu dnia to ono jest jedynym "prawdziwym" źródłem światła - oczywiście barwa tego światła, natężenie etc. - są zależne od pory dnia, zachmurzenia itp." przez co mamy cienie czarne jak smola. Kolor_nieba i w realu nie ma takich ostrych jak zyleta i czarnych jak smola cieni (jakie sa w tym modzie). No sorry ale jesli dla was wyglada to realistycznie to ja juz nic nie powiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze jak sam autor napisal: "- całkowicie "nowy" rodzaj oświetlenia sceny w Stalkerze - oparty na słońcu - w ciągu dnia to ono jest jedynym "prawdziwym" źródłem światła - oczywiście barwa tego światła, natężenie etc. - są zależne od pory dnia, zachmurzenia itp." przez co mamy cienie czarne jak smola. Kolor_nieba i w realu nie ma takich ostrych jak zyleta i czarnych jak smola cieni (jakie sa w tym modzie). No sorry ale jesli dla was wyglada to realistycznie to ja juz nic nie powiem ;)

Wcale nie mówiłem że jest to dla mnie realistyczne, czy nawet podoba mi się :rolleyes: Po prostu zapytałem się czy waszym zdaniem warto to instalować :unsure:

Czyli CarsonPoland, cienie w tym Modzie nie są najwyższej jakości? I w ogóle jest niewart uwagi?

Edytowane przez marminho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mówiłem że jest to dla mnie realistyczne, czy nawet podoba mi się :rolleyes: Po prostu zapytałem się czy waszym zdaniem warto to instalować :unsure:

 

Czyli CarsonPoland, cienie w tym Modzie nie są najwyższej jakości?

Zainstaluj to zobaczysz i sam ocenisz czy ci sie podoba ;) mnie od tego bolaly oczy...mowie powaznie. Mialem wrazenie ze biegam w jakims pudelku oswietlonym jedna zarowka. Jak to mialobyc realistyczne to autor mogl wziac pod uwage to ze na swiatlo dzienne jakie widzimy na zew sklada sie nie tylko slonce (swiatlo punktowe, a tylko takie jest w tym modzie) ale takze oswietlenie niebosklonu czyli taki "ambient" mowiac prosciej. Bez tego jest kupa... Mi sie to nie podoba, wyglada sztucznie. Ale tekstury nieba wygladaja naprawde super

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CALEB

@CALEB

Bardo dobry ART - świetnie się go czyta.

Zdziwiło mnie, mimo iż użyłeś na tytuł rozdziału swojego arta: "Piknik na skraju drogi", że nie napisałeś nic o pochodzeniu słowa STALKER i książce braci Strugackich. Wyobcowanie bohatera w zonie, nieznajomość zasad panujących w niej oraz stosunek wojska (sił zewnętrznych) jest w grze zaczerpnięta z książki. Nie użyłbyś tytułu książki jako tytułu rozdziału gdybyś jej nie czytał a odniesienia nie ma. Dziwne.

Przyznam, że gra mnie rozczarował jeśli chodzi o artefakty i anomalie. Czytając wczesne zapowiedzi i odniesienia do prozy braci Strugackich spodziewałem się przedmiotów i anomali z „kosmicznego śmietnika” niż takich banalnych jak w ZONIIE Czarbylskiej.

Cześć problemów z pobocznymi zadaniami likwidują pache. Po ponad roku od wydania gry i napisania arta myślę, że trzeba było zaznaczyć, że w obecnej wersji gry ......

Jeśli juz piszesz o swojej karcie, ilości ramu i ich wpływie na jakość gry to podawaj też procesor. Ma wpływ na ilość FPS.

Duży plus za napisanie o tych „smaczkach” w grze, jej wadach i zaletach oraz atmosferze. Dużo napisałeś o swoich odczuciach. Jak mawiali Rzymianie o gustach się nie dyskutuje. Ponieważ mam takie same odczucia z gry jak Ty, tym bardziej nie mam z czym polemizować i drugi duży plus.

Pozdrawiam i czekam na więcej.

PS.: Czekam na Twoją recenzję Mass Effect. ”Środki masowego rażenia” wpychają ją Nam nachalnie. Tylko słychać: ach i och, jak w Teletubisiach. Ciekawi mnie jakie wrażenia będziesz miał z tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...