Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi o to, że to jest jakość cieniowania pikseli i bez tego na very high gra odpala się w dx8.1, cały urok graficzny znika jak wytarty brudną szmatą.Na 100% nie jestem pewny czy w patch'u 1.3 jest też optymalizacja pod fx, króra zmienia precyzję koloru.Bankowo ma ją patch 1.1 i tego możesz spróbować.Balansując innymi detalami gry wyrównasz sobie very high w lighting quality.

Pozatym jakiej firmy masz 5700 i jak się kręci?Można jeszcze pare klatek więcej wyciągnąć ze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte mam firmy Gigabyte Geforce FX 5700 128/128 BIT SERIA GIGABYTE TURBO FORCE RDZEŃ 475 MHZ A PAMIĘĆ 500MHZ.Czyli rozumiem że jak niewezme wszystkiego na very high to będe miał gierke w dx 8.1 ?????? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz o guru ze nie mam dla Ciebie mozgu ale skoro ty na podstawie statycznych obrazkow jestes w stanie stwierdzic czy da sie w cos grac komfortowo to zycze szczescia :lol: !!! Jak kazdy wie, podczas gry ilosc fps skacze i chodzilo mi o to czy na takim sprzecie jak ja mam plus GF6800gt te fps'y nie spadna ponizej 40 dos czesto... No tak, ale zapomnialem ze przeciez tego mozna sie dowiedziec na podstawie paru screenow...

1550626[/snapback]

ja na moim sprzęcie gram 100% komfortowo, nie schodzi ponizej 30fps a jak na taką gre, cudowna grafika... jest wporządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to zrobie tak spaczuje gre od najstarszego patcha do najnowszego i odpale gierke i ustawie wszystko na very high i zobaczmy jak będzie chodzić,dodam jeszcze że stery mam najnowsze 72.72.A pozostałe podzespoły mojego kompa to:

AMD ATHLON XP 3200+ (BARTON) FSB 400

1GB RAM DDR ELIXIR 400 FSB

ABIT NF7 NFORCE 2 ULTRA 400

I GIGABYTE GEFORCE FX 5700 128 MB/128 BIT

Ciekawe jak to będzie chodzić,ja myśle że powinno śmigać wmiare płynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewaj sie cudów na taj grafie.... ja na słabo wykręconym 6600 miałem problemy na very h, wiec co tu mówic o 5700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co by ciebie przekonało. doom 3 z hdr  :lol:  :lol:  :lol:

juz po prostu nie mogę czytać tych twoich bredni screen z hdr wyglądają super, ale i tak nie oddają tego co się dzieje w realu. Ja tylko czekam żeby hdr działał razem z AA (transparent supersampling) w tedy to będzie coś naprawdę super.

1549812[/snapback]

Po prostu nie widzialem HDR w dzialaniu tylko opisuje screeny.

Nie wiem czemu pijesz do Doom3.

To ze mi sie podoba nie ma nic w ocenie screenow z FC z HDR.

Ta gre rowniez lubie wiec nie mialbym zadnego interesu negowac jej jakosci.

Sami zreszta piszecie, ze na screenie tego sie nie da oddac.

Sadzilem, ze bardziej to bedzie widoczne i moglbym juz po screenie zgubic szczeke tak jak po screenach z HL2 z HDR lub ze Splintera.

Natomiast w D3 mam paralax bump mapping, ktory rowniez jest genialny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres@ mi doom3 również się podoba.. mam stałe 60fps:) i gra się bardzo miodnie:) Ukonczyłem całą. Co do HDR w splinterze jest ok, jednak tam głównie jest nastawione na światło i reflexy i bardziej wole Antialiasing w sc3, a w farCry jest na wszystko, cała grafika zmienia swoją jakość na niepowtarzalną:) Jednak oczy skrzypi aliasing:/ Co jak co, far nawet bez HDR a z aa jest grą z obłędną grafiką.. a z hdr po prostu marzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres@ mi doom3 również się podoba.. mam stałe 60fps:) i gra się bardzo miodnie:) Ukonczyłem całą. Co do HDR w splinterze jest ok, jednak tam głównie jest nastawione na światło i reflexy i bardziej wole Antialiasing w sc3, a w farCry jest na wszystko, cała grafika zmienia swoją jakość na niepowtarzalną:) Jednak oczy skrzypi aliasing:/ Co jak co, far nawet bez HDR a z aa jest grą z obłędną grafiką.. a z hdr po prostu marzenie:)

1553417[/snapback]

z tego co mi sie zdaje to splinter cell nie ma prawdziwego hdr jaki jest w farcry tylko bloor(chyba tak to sie pisze). Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd można siągnąc wszystkie patche do Far Cry???

szukam i szukam i wszystkie są porozrzucane po necie...

nie moge znalezc patcha 1.1 do PL wersji

jak mam je instalowac?

FC ->1.1 ->1.2 ->1.3 ->1.31 ->1.32 ?

 

dzięki za pomoc :wink:

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gral ktos z was w wersje 64bitowa??

 

Slyszalem o takiej promocji ze jak masz procka Athlon64 to FarCry'a mozna bylo dostac za darmo po okazaniu podajrze pudelka od procka. Jest to cos jeszcze i czy wogole takie cos bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloor to chyba rozmycie było :|...

 

W SC jest HDR raczej...

 

Tak czy siak...ile jest gier których grafą podniecamy się ponad rok po premierze ??...bajka...

1553660[/snapback]

chodziło mi o bloom(napisałem ze nie jestem pewny co do nazwy).

A gierka imo super. Nie gralem w fulla bo szkoda mi kaski na niego ale demko powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wydac te nawet 80zł.. jeżeli poprzednie czesci Ci się podobały to i polecam sc3.. jest HDR prawdziwy, ponieważ też się grafika cała zmienia, jednakże z większym natężeniem na światło. Nie wiem jak to wytłumaczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm własnie odpaliłem Far Cry'a na nowym kompie (v.1.32), chodzi super w max detalach, więc postanowiłem odpalić HDR... wpisuję w konsoli \r_hdrrendering 7 iiiii.... mam czarny ekran :| gra działa, są dzwięki ale nie ma obrazu, wraca dopiero po wyłączeniu HDR. O so schozi? o_O

 

Aha moja grafa GF6600nonGT

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm własnie odpaliłem Far Cry'a na nowym kompie (v.1.32), chodzi super w max detalach, więc postanowiłem odpalić HDR... wpisuję w konsoli \r_hdrrendering 7 iiiii.... mam czarny ekran :| gra działa, są dzwięki ale nie ma obrazu, wraca dopiero po wyłączeniu HDR. O so schozi? o_O

 

Aha moja grafa GF6600nonGT

1555488[/snapback]

Pokombinuj ze sterownikami,

\r_hdrrendering 0 - wyłącza HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie, może troszke leniuchowato, ale spytam, jak z HDR na 6600 (załóżmy mocno wykręconym, reszta jak podpis) przy ofkoz 1024 i v.high? jak fps'y? najszło mnie jakoś, żeby sobie wrócić do tej gierki ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka , tez mam problem , po dłuższej grze zaczynaja sie zwisy w grafie .... gra sie zatrzymuje a ATI control center wyswietla komunikat ze cos sie dzieje z grafika jakis bład itp , karta to 9800pro a oprocz tego mam a64 2800 i 512 twinmos ram , co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie, może troszke leniuchowato, ale spytam, jak z HDR na 6600 (załóżmy mocno wykręconym, reszta jak podpis) przy ofkoz 1024 i v.high? jak fps'y? najszło mnie jakoś,  żeby sobie wrócić do tej gierki ;]]

1562461[/snapback]

Wszystko na maxa + HDR - w 1024x768 na tej grafie nie będzie więcej niż 30 fps w średnio obciążających scenach - w dużych lokacjach może być jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...