Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Athlona Mobile 2800+ przy standardowym napięciu 1,65V mam 12x200 czyli 2400Mhz. Jak myslicie to dobry wynik? Czy dalej próbować kręcić wyżej? Przy czym nie chce podnosic napięcia na procku. Bo z doswiadczenia wiem ze zdecydowanie skraca to zywotnosc procka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .... Czy skraca ... napewno ale czy takk ważne jest to czy proc będzie chodził 10 lat czy 5 .. czy nawet mniej .... niech przyszły właściciel się już o to martwi ... w momencie gdy trzeba podnosić napięcie możliwości O/C się kończą ... bardzo różnie jest z tymi mobilami czasem żeby podskoczył o kolejne 100 Mhz trzeba 0.2 V albo i więcej ... jak byś podniósł napięcie do 1.75 V może poleci na 2500 Mhz zakładając że masz jakieś lepsze chłodzenie // :)

 

P.S

jaką masz serie proca ..?? IQYHA lub AQYHA z 2003 roku ... takk podejrzewam bo nawet się nieźle wykręcił :)

Edytowane przez Argennto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .... Czy skraca ... napewno ale czy takk ważne jest to czy proc będzie chodził 10 lat czy 5 .. czy nawet mniej .... niech przyszły właściciel się już o to martwi ... w momencie gdy trzeba podnosić napięcie możliwości O/C się kończą ... bardzo różnie jest z tymi mobilami czasem żeby podskoczył o kolejne 100 Mhz trzeba 0.2 V albo i więcej ... jak byś podniósł napięcie do 1.75 V może poleci na 2500 Mhz zakładając że masz jakieś lepsze chłodzenie // :)

 

P.S

jaką masz serie proca ..?? IQYHA lub AQYHA z 2003 roku ... takk podejrzewam bo nawet się nieźle wykręcił :)

Mam wersje AQYHA nie wiem moze bez podnoszenia napiecia pojdzie wyzej ale troche sie boje:( W sumie 100Mhz duzego przyplywu mocy mi nie da chodz to zawsze 100Mhz. Moze jak znajde chwilke czasu i zdobede lepsze chlodzenia to sie skusze na dalsze krecenie. No i moze poczekam na zmiane zasilki chodz fortron 350W powinien w zupelnosci wystarczyc:) A tak na marginesie to nie mam za dobrego mobo do O/C 0 Gigabyte GA-7N400-l :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do konfigu super i jeszcze dosc spory zapas mocy posiada przy Twojej konfiguracji :wink: ... Mobo masz raczej kiepskawe do o\c ale jak wykreciles 2400MHz to i 2500MHz rowniez powinienes. Nie ma co sie narazie obawiac zepsutego proca, podciagnij zegar do 2500MHz na def. vcore i sprawdz czy bedzie chodzic stabilnie :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do konfigu super i jeszcze dosc spory zapas mocy posiada przy Twojej konfiguracji :wink: ... Mobo masz raczej kiepskawe do o\c ale jak wykreciles 2400MHz to i 2500MHz rowniez powinienes. Nie ma co sie narazie obawiac zepsutego proca, podciagnij zegar do 2500MHz na def. vcore i sprawdz czy bedzie chodzic stabilnie :wink:

Pozdrawiam

Ok zobaczymy czy da sie cos jeszcze z niego wicisnać :) Jutro jak bede mial troche czasu to sie nim pobawie:)

A PSU zmieniam bo w planach mam update grafy na Gf 6600GT i zakup dysku 200GB. A fortron ma bardzo mało molexów już mam kilka przejsciówek bo kilka wentylatorów w obudowie jest i 2 napedy optyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam Fortrona 300 W i bez problemu ciagnie mojego proca pobierającego ponad 100 W i podkręconą grafe , a plyte tez mam nienajlepszą ale 2600 mhz wykręciłem ... na moim KT600 :) nawet stabilnie chodzi przy FSB 233 , efektywnie 466 Mhz !! , Po to ludzie kupują te Mobile żeby walczyć o każdy Mhz .. z tych 2400 po zmianie chłodzenia , nałożenie dobrej pasty i podniesienia napięcia .. może wstanie z zegarem 2.6 Ghz ... a to już jest dużo , powala na kolana PIV 3.0 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam Fortrona 300 W i bez problemu ciagnie mojego proca pobierającego ponad 100 W i podkręconą grafe , a plyte tez mam nienajlepszą ale 2600 mhz wykręciłem ... na moim KT600 :) nawet stabilnie chodzi przy FSB 233 , efektywnie 466 Mhz !! , Po to ludzie kupują te Mobile żeby walczyć o każdy Mhz .. z tych 2400 po zmianie chłodzenia , nałożenie dobrej pasty i podniesienia napięcia .. może wstanie z zegarem 2.6 Ghz ... a to już jest dużo , powala na kolana PIV 3.0 Ghz

To ładnie swojego proca wykręciłeś:) Tez takie FSB chciałbym mieć ale moje pamięci już przy 210 mają dosyć nawet przy podnoszeniu na nim napięcia. Ja na swojej mobo maxymalnie o 10% moge podniesc napięcie czyli o jakies 0,16V :( Wiec za duzo pewnie mi to nie da a w drut mody nie mam zamiaru sie bawić. Jutro dam mnożnik na 12,5 i moze pamieci na 210 Mhz pojda! To by bylo jakies ponad 2,6 Ghz i moze podniose jeszcze napięcie o te 10% chyba nic nie powinno sie prockowi stac jak myslicie? Zobacze czy w ogole wstanie proc i jak bedzie ze stabilnoscia i temperaturą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1.85 V możesz być spokojny ... więcej nie polecam i sam nawet nigdy nie ustawiałem , powyżej jest już niebezpiecznie ... i temperaturka żeby nie przekraczała 55 stopni .. :) Moje Pamięci o dziwo PC3200 Kingston bez podnoszenia napięcia i zmiany Timingów lecą na 233 Mhz .. na jakimś lepszym Abicie myśle że do 250 bym dojechał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpelni zgadzam sie z Argennto. Z tego co sie orientuje to plytke masz dosc uboga ( jesli chodzi o o/c ) i vcore mozesz tylko procentowo podnosic, a to pozwoli Ci podniesc napiecie tylko do 1.8v... Wiec bez obaw, smialo podnos napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z Gigabyte"ami pod Socket A , Do O/C nie są najlepsze .. mimo iż posiadają regulację napięcia na CPU , RAM , AGP . tylko w małym stopniu z reguły max 10 % , u ciebie +10% czyli troszeczke ponad 1.8 V ( czyli tak w sam raz :) ) gorzej jeżeli ktoś ma napięcie domyślne na procu 1.5 V wtedy max +10% to 1.65 V :(

Edytowane przez Argennto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: to chyba z Ciebie jest...Zrób 2800 MHz przy 1.75 V !!! I to na chipsecie VIA ! Nie żaden NF7, czy inne na nForce2 :]

troche nie w czas odpisuje ale chwile nie zaglądałem tu.

 

Jak piszesz takie wyniki to i napisz też przy jakim napięciu to jakby nie patrzył 2,8Ghz przy 1,75 to dobry wynik ;)

 

na VIA też da się kręcic, owszem troszke są gorsze niż nf2 ale nie przekresla to ich mozliwości o/c

 

Ja swojego JIUHB na kt600 odpalałem przy 2,7GHz, 1,9v i AC ale jakoś nie miałem ochoty dalej sprawdzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podkręcić bartka(2800) z 2,16Ghz(standard) na jakieś 2,5Ghz. Jak mam to zrobić. Czy dać 133x19 czy jakoś inaczej??Napięcie jakie teraz mam na procku to 1.70(troche chyba za duże). Wiatraczek chodzi od 3000~4000RPM. Temperatura 38 ~ 50(stres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podkręcić bartka(2800) z 2,16Ghz(standard) na jakieś 2,5Ghz. Jak mam to zrobić. Czy dać 133x19 czy jakoś inaczej??Napięcie jakie teraz mam na procku to 1.70(troche chyba za duże). Wiatraczek chodzi od 3000~4000RPM. Temperatura 38 ~ 50(stres).

 

Szczerze mówiąc to mając taką temp bez o/c to możesz zapomnieć na tym chłodzeniu. Z resztą to nie mozemy stwierdzić że Twój procek podkręci się aż na 2,5GHz... :ploom: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mowiłeś Xanagaz i dałem FSB 200Mhz i wybrałem 12.5x. Komp niechciał się włączyć i zaczął pikać. Wyłączyłem zasilanie i włączyłem ponownie. Komp się włączył i szybko przywrociłem poprzednie ustwienia. Na szczęście nic złego się nie stało :) . Nie wiem co nawaliło może ktoś będzie wiedział. Jeśli tak niech napisze.

Edytowane przez soniq17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mowiłeś Xanagaz i dałem FSB 200Mhz i wybrałem 12.5x. Komp niechciał się włączyć i zaczął pikać. Wyłączyłem zasilanie i włączyłem ponownie. Komp się włączył i szybko przywrociłem poprzednie ustwienia. Na szczęście nic złego się nie stało :) . Nie wiem co nawaliło może ktoś będzie wiedział. Jeśli tak niech napisze.

Poprostu za duze taktowanie dla tego napiecia na procu... Albo moze zajechales dysk bo szyna PCI drastycznie w gore poleciala :wink: . Podnies napiecie na procu do 1.8v i sprawdzaj czy zaskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez chce sie podzielic mojmi wrazeniami. Niedawno zmienilem plyte z kv7-v(kt600) na an7 i chlodzenie zalmana, Moj mobilek 2500+ 1.45V, Jak narazie pracuje na stabilnym 2541(221x11.5) przy napieciu na procu 1.8 i ramie 2.95(11,5,5,3), Temperatura propca w stresie to 50-54stopnie, Udalo mi sie go odpalic i potestowac przez jakas godzine na 2600-2650, ale na napieciu 2v i wiecej, strasznie sie grzeje temperatura w stresie dochodzi do 63-66 stopni. Udalo mi sie rowniez go odpalic na ponad 2700Mhz, aczkolwiek temperatora w spoczynku wynosi okolo 58-60 stopni. Mysle ze wynik 2541Mhz nie jest zly, wiecej chyba nie bede z niego wyciskal bo musze podnosic drastycznie napiecie i strasznie sie grzeje.

Wyniki w 3dmarku 2001 to 21600punktow, 2003 to 12600 i w 2005 to 6700punktow.

W Doom 3 robie 88klatek na 1024x1024 High Details, bez AA i bez Af,

na an7, xp mobile 2500+@2541(221x11.5), 1Gb DDR400, Gecube x800pro@xt pe

(535/600), SB x-fi

 

Takie giery jak demko Nfs most wonted dostalo odrazu kopa po wymianie proca (weczesniej semptron 1800mhz), na semptronie Full detail 1024x1024 AA w ustawieniach dema 50% i filtrowanie 50%. srednia klatek mierzona FRAPSEM to okolo 30(nie dalo sie grac) na XP-m 2541 jest to okolo 40 klatek srednia, najnizsze spadki to 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez chce sie podzielic mojmi wrazeniami. Niedawno zmienilem plyte z kv7-v(kt600) na an7 i chlodzenie zalmana, Moj mobilek 2500+ 1.45V, Jak narazie pracuje na stabilnym 2541(221x11.5) przy napieciu na procu 1.8 i ramie 2.95(11,5,5,3), Temperatura propca w stresie to 50-54stopnie, Udalo mi sie go odpalic i potestowac przez jakas godzine na 2600-2650, ale na napieciu 2v i wiecej, strasznie sie grzeje temperatura w stresie dochodzi do 63-66 stopni. Udalo mi sie rowniez go odpalic na ponad 2700Mhz, aczkolwiek temperatora w spoczynku wynosi okolo 58-60 stopni. Mysle ze wynik 2541Mhz nie jest zly, wiecej chyba nie bede z niego wyciskal bo musze podnosic drastycznie napiecie i strasznie sie grzeje.

Wyniki w 3dmarku 2001 to 21600punktow, 2003 to 12600 i w 2005 to 6700punktow.

W Doom 3 robie 88klatek na 1024x1024 High Details, bez AA i bez Af,

na an7, xp mobile 2500+@2541(221x11.5), 1Gb DDR400, Gecube x800pro@xt pe

(535/600), SB x-fi

 

Takie giery jak demko Nfs most wonted dostalo odrazu kopa po wymianie proca (weczesniej semptron 1800mhz), na semptronie Full detail 1024x1024 AA w ustawieniach dema 50% i filtrowanie 50%. srednia klatek mierzona FRAPSEM to okolo 30(nie dalo sie grac) na XP-m 2541 jest to okolo 40 klatek srednia, najnizsze spadki to 25.

Proponuję Ci zrobić tunel powietrzny na procka. U mnie dało to spadek temperatury o jakieś 12 stopni. Miałem w stresie około 57 stopni na arctic coolingu a teraz mam okolo 45 stopnie wiec tak w sam raz jak na podkręconego proca do 2,4 Ghz. Ale jak zmienie chłodzenia na pentagrama to moze zejde ponizej 40 stopni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj komputer jest jak w podpisie(+ watercooling) ale chce zmienic procka na cos szybszego(tak zeby grafy nie zwalnialo :oops: ). Procek ma juz pare lat i swego czasu osiagal wyniki ktorymi moglem sie chwalic na zagranicznych stronach, ale teraz juz dogorywa... odblokowany mnoznik nie idzie wyzej niz 8,5x, rdzen jest pokruszony, komputer byl zalany woda i cale gniazdo proca sie spalilo(ale athlonik dzialal :lol2: ).

 

Szczerze mowiac to film mi sie urwal kiedy barton mobile 2500+ byl na topie, ale teraz sie chyba cos pozmienialo(chociazby na polkach sklepowych, gdzie bartonow juz nie ma), a ja sie w sempronach i innych nie orientuje. Dodam ze ramu/plyty raczej nie wymienie i satsfakcjonuje mnie 166fsb, wole sie raczej bawic mnoznikiem wiec chyba cos fabrycznie odblokowanego byloby najlepsze(albo cos na olowek, bron boze lutowanie czy smarowanie superklejem "samo-sie-odlepiajacym"), ale nie wiem co :( Pomozcie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej plyty kazdy Mobile bedzie odpowiedni. Spokojnie pobawisz sie mnoznikiem do 12.5x, bo wiecej chyba Twoja plyta nie obsluguje. Polecam allegro, mozna wyrwac fajnego porca za niewielkie pieniadze albo jakiegos selekta. Sempron tez fajny proc ale zeby odblokowac mnoznik musial bys sie juz troszke z oloweczkiem pobawic. Patent dziala tylko na plytach VIA ( u Ciebie bedzie hulac :wink: ). Na Nforce juz niestety nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...