Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Codeshit 300W -zabrał ze sobą prawie CAŁEGO KOMPA :mur: :mur: :mur:

celeron1,7 | radeon 9600PRO | baracuda 80GB | nagrywarka Teac | playta Gigabyte | stacja dyskietek | przetrwala za to pamięc 256 noname :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codeshit 300w :) Kiedys spalil mi sie bezpiecznik w zasilaczu, a ze nie chcialem bawic sie w usuwanie gwarancji, oddalem do sklepu. Na czas naprawy dostalem codegena, ktory po podczepieniu do kompa w momencie power on wydal z siebie jek rozpaczy i powiedzial, ze nie chce mu sie pracowac :) W sklepie byli niezadowoleni, ale coz :) Byl mily i zostawil wszystko tak jak nalezy :) ale przez tydzien mialem dusze na ramieniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CODESHIT 300W po dodaniu nagrywarki DVD (pochodzil tydzien). Na szczecie nic nie zabral ze soba.

 

/Asas A7n8x, Barton 2500+, Gainward Gf4Ti4200, 2x512 333, lite-on dvd, lite-on cd-rw, nec dvd-rw, maxtor 80gb/

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"niewiadomoco"-to był za zasilacz(pierwszy mój komputera skladany przez kogoś),po 3 latach odmówił posłuszeństwa i zafundował mi nowy-uratował się jeden dysk,2*128MB SDRAM oraz monitor-reszta padla;/

Mowią ucz się na cudzych błędach-ja tego nie zrobiłem-ale teraz wiem,że zasilacz to nie dodatek do reszty sprzetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nic nie spaliłem, ale o mały włos. Jakiś no-name 300W. Układałem kabelki i postanowiłem podłączyć sobie USB na obudowie. Poszukałem oficjalnego schematu do USB i podłączyłem. Następnie włączyłem kompa i coś zaczyna śmierdzieć i okropny skwar od kompa leci. Napięcie 13V zamiast 12, a mój kochany no-name wydziela niemiłosiernie energię cieplną... Dobrze, że akurat zasilacz był wyciągnięty z obudowy i miał 2 wiatraczki bo przymierzałem się do założenia nowego. Śmierdziało później przypaloną gumą przez 2 dni, a ja wyjmując spalone kabelki od USB oparzyłem sobie palce :( Ale zasilacz przeżył i żyje do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem Codegena 300W. Mam już go razem z nowym kompem z podpisu z 15 miesięcy. Od paru dni coś nie tak dzieje sie z moim kompem. W niedziele miałem formata bo sie wszystko waliło, oglądanie filmów granie w CS:S, co chwila mi wywalało gre do pulpitu, że coś memory nie może być read. Zrobiłem formata i potem grałem do rana było dobrze. Po wstaniu włączam kompa odpalam CS:S i zwiecha kompa no restartuje kompa wczytuje sie windows łądują sie programy i zwiecha, a na koniec winda podczas ładowania sie zwiesza. Postanowiłem zainstalować windowsa jeszcze raz, ale podczas sprawdzania dysku przy instalowaniu zwiecha. Wtedy sobie myśle, że to nie żadem wir tylko coś z dyskiem. Wyłączyłem kompa i odłączyłem dysk i za chwile go podłączyłem i o dziwo działa. Teraz jak już wszystko działa to wchodze do windowsa a tam 640*480 16 kolorów. Windows nie wykrywa mojej grafy. Robiłem wszystko instalowałem z 10 różnych sterowników, potem usuwanie grafy i instalowanie dosłownie nic nie pomagało. Zrobiłem formata tym razem wszystko ok. Poistalowalem wszystkie stery i zaraz pykam w CS:S, kończe kilkugodzinne granie a tu blue screen że jakiś błąd w sterowniku grafy. Pomyślałem zdarzyło sie i tyle restart windy włączam CS i po kilku minutach to samo. Przeinstalowanie sterów pomogło.

Może to nie są jakieś tam dziwne rzeczy, ale prędzej nic takiego mi się nie działo. Sprzęt mam z podpisu grafa i procek wykrecone :D tylkop DVD odłączone od dawna, żeby zasiłka sie nie męczyła. Teraz sprzedaje CDRW i DVD i kupuje nagrywarke DVD. Więc nie bede już ryzykować tak, bo niebezpieczeństwo teraz jest większe niż zwykle.

W tym tygodniu kupuje nową zasiłe tak do 200zł, chyba sprzedaje nawet grafe bo nie mam zbytnio kasy. Powiedzcie mi na jakim AGP działa Riva TNT2

Zastanawiałem sie na Chieftec ATX-410-212. Słyszałem, że lepiej trzyma napięcia od 360 i 420 hiefteca i jest od nich cichszy. Na 420 mnie nie stać, ale tak chyba lepszy jest ten 410?

Czekam na wasze odpowiedzi. Każda sie przyda. :)

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacze przy obudowach tracera zawsze padają ? = ]

1365146[/snapback]

nie, ja mialem(jeszcze mam) 3setke i ciagnela STABILNIE ten sprzet co mam w podpisie, ale o kreceniu mozna zapomniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zrobilo sie spiecie na wentylatorku i komp poprostu sie wylaczyl no to ja wciskam power i cisza :/ juz se mysle ze mam po kompie, poczekalem 2minutki wciskam power cos zaskoczylo i znowu cisza odlaczylem wentyle podociskalem wszystko a ze juz mi sie nie chcialo ich podlaczac wciskam power i dziala :) a to wszystko na modecomie 300W :) jednak te zabezpieczenia jakies ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W .

Modowałem wentylator i kabelek od zasilania "słabo" trzymał :D bo był tylko skręcony a nie przylutowany do testów.

przez pewien czas była błoga cisza, aż się przegrzał ;)

wyłączył PCta i nie chciał wystartować dopiero jak ostygł trochę :). Troszkę się przysmażył. ale gratom się nic nie stało ( wtedy cel 500, CDRW,256 ramu 40GBHDD i GF2MX)

 

Nauczka taka, żeby dwa razy wszystko sprawdzić i koszulki na przewody zakładać po lutowaniu, a nie przed :) oraz nie przerywać na pewien czas to co zaczełem robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe oczywiście - zgadnijcie jaki?

Tak czywiście faworyt tego rankingu Codeshit 300W. Czałe szczęśnie że odszedł samotnie nie zabierając przy trym innych komponentów kompa. Co ciekawe potrm przez co najmniej pól roku jechałem na starym 240W Enlight'cie i też sobie dawał radę jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Fell 300 zabral wraz z soba płyte Gigabyte...a byl taki cichy :) teraz jade na 350 GTF ale denerwuje mnie dzwiek wydobywający się z wiatraka, podobno taka ich przypadłosc ale mnie wkurza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poszedł się rypać jakiś stary Codegen 300W.Niestety razem z nim poszło z dymem: płyta gł. Procomp Via 133A, AMD Duron 600 Mhz,Ati Rage Fury Xpert 32MB, Szajsung 30GB, FDD, CD-ROM&Nagrywara od LG. Ostało się jedynie 382 MB SDRAMU 133 . :mur:

P.S. Stało się to pod moją nie obecność, siora któregoś poranka włączyła kompa i po paru sekundach już nic nie działało. :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niedawno w kompie starszego siadl sobie modecom 350gtf ;)

sprzet niekrecony, a2000+ i r9600pro, 2 hdd dvd i dvdrw ;) w sumie niezbyt wymagajace ;) ale zdarza sie ;)

aaa oczywiscie pokazal klase i nic ze soba nie zabral :)

Edytowane przez n0rbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel 300W padl po 2,5 roku

 

Najpierw poszla jedna kosc 256mb, wymienili mi ja na gwarancji i za 2 tyg poszedl zasilacz razem z ta pamiecia z gwary. Troche dziwne moze te ramki nie przez zasilacz poszly.. W kazdym razie Feel to ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano nie obudził się Megabajt 350W. Był z nami 4 miesiące, nadal czekam na informacje czy dziecko (płyta główna & stuff) przeżyło... :angry:

....Bez o/c na AMD 64 2800+, kingstone 400MHZ 512Mb, radeon 9550; sound live blaster 5.1....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka wypiska spalonego sprzętu:

 

Codegen 300W x2

jednemu się zatarł wiatrak, drugi padł tak sobie. Pierwszy zabrał RAM'y, drugi zabrał dysk 10 GB.

 

Codegen 400W x4

1. resety przy uruchamianiu kompa

2. spalił się razem z płytą główną pod Slot A

3. spalił się razem z połową sprzętu: Procek Athlon 1700+, 256Rmu, k7s5a, 20 GB WD

4. spalił się i nic nie popsuł oprócz siebie, ciemny czarny dym uleciał z zasilacza po włączeniu do prądu

 

Rubikon 300W x2

1. podobna przygoda jak z Codegenem, zatarty wiatrak i spalił się samoczynnie.

2. niewiadome przyczyny R.I.P., nic nie zabrał ze sobą.

 

Feel 300W x1

1. skopcił się z przegrzania, bo użytkownik zmienił wiatraka i kiepsko zaizolował kabelki, rozłączyły się i ugotowała się zasiłka na miękko. Zabrała Durona 1300

 

Ropla 500W x1

Nie dawał rady utrzymać sprzętu z średniej półki, spalił się przy podłączeniu do kompa kary ATI 9800. Zabrał RAM'y, lecz i tak się sypały, więc wymieniłem.

 

Chieftec 360-202 x1

Działał tydzień i skopcił procka. Napięcie na lini 5V -> 7,10V sprawdziłem miernikiem podłączając przez kabelki i starego FDD do obciążenia zasiłki. Kupowany na Allegro.

 

ModeCom 350 GTF x1

Spalił się z niewiadomych przyczyn. Przypuszczalnie wadliwy jeden model, następny nadal działa u klienta. Nic nie zabrał

 

To jest krótki spis z tego, co musiałem wymienić w ciągu pól roku u znajomych. Wszystkim tłumacze, że jeśli chcą mieć dobry komputer i spać spokojnie, trzeba zakupić coś lepszego niż tandetę LOW-END'ową.

Ci jak widać, nie słuchali się, oprócz ModeCom'a, który miał wadę produkcyjną i został wymieniony.

Chieftec moim zdaniem był tworem nieudolnego elektronika, który go serwisował i wystawił na aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...