Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie może czy gigabyte gv-3d1 (2rdzeniowy 6600gt) będzie działał na sli-d po włożeniu w drugi slot pci-e ? wodne na nb będzie pewnie od ryby (tzn od pita :P), bo mały zręczny jest (blok) i jakby mi bloki na grafie wadziły to bym poprostu dał w dolny slot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy gigabyte gv-3d1 (2rdzeniowy 6600gt) będzie działał na sli-d po włożeniu w drugi slot pci-e ? wodne na nb będzie pewnie od ryby (tzn od pita :P), bo mały zręczny jest (blok) i jakby mi bloki na grafie wadziły to bym poprostu dał w dolny slot...

1467215[/snapback]

Pytanie, czy ta grafa będzie działała na jakiejkolwiek innej niż dedykowana do niej płycie głównej? Gdzieś czytałem, że do tej grafiki specjalna płyta główna została przygotowana. Upewnij się, czy to prawda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matiz

Tak samo jest z dwu rdzeniowym 6800 Ultra Asus'a, pracuje jedynie z 1 czy 2 płytami. Może kiedyś na każdej płycie się będzie dało to uruchomić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy zauwazyli, ale w drugim oficjalnym BIOSie (z marca bodaj to bylo?) pojawila sie opcja pozwalajaca niby uruchamiac takie wymyslne grafy jakie robi GB wlasnie na plycie DFI. Pytanie tylko czy to naprawde dziala?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy zauwazyli, ale w drugim oficjalnym BIOSie (z marca bodaj to bylo?) pojawila sie opcja pozwalajaca niby uruchamiac takie wysylne grafy jakie robi GB wlasnie na plycie DFI. Pytanie tylko czy to naprawde dziala?

1467589[/snapback]

No i jest jeszcze jedna kwestia - kto kupi 2 x 6600 GT, gdy o wiele lepszym wyborem będzie nawet zwykły Gf 6800 podkrecony, a co dopiero 6800 GT, który takiego 3D1 zje na śniadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lamerskie pytanie gdzie w biosie DFI ustawia się 1T dla ramu , wcześniej miałem MSI i tam znalażłem , a tutj mam problemy

1467868[/snapback]

Wklejalem tego screena kilka stron wczesniej.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego...

 

Dołączona grafika

 

tu jest opis

 

podobno ten filtr eliminuje zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez nowe karty graficzne i dyski twarde oraz stabilizuje napięcia dla nich;

zabezpiecza również pozostałe komponenty komputera przed zakłóceniami...

 

Co Wy na to, jak to się będzie jadło z płytką DFI??

Proszę o opinie, uwagi, komentarze...

Wydaje mi się to ciekawy gadżet do dobrego sprzętu...

 

Jak ktoś już wie o co biega, to niech powie też gdzie do karty graficznej PCIE to podpiąć, bo na karcie grafy PCIE to raczej nie widziałem żadnego gniazda... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest przejsciowka do kart pcie, jesli nie masz takiego kabla z zasilacza a twoja karta potrzebuje dodatkowego zasilania :wink: dodatkowe gniazdo zasilania wystepuje w najmocniejszych kartach graficznych wiec w twojej nie ma takiego(jak we wszystkich 6600GT :wink: ) z reguly zbedny gadzecik :wink:

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Lancer czy wsie wersje dfi na nf4 wspieraja tzw. serial ata II i czy cos to daje realnie. Chodzi mi glownie o raid.

Nie moge sie tego doczytac.

Oraz jeszcze jedno pytanko czy serial ata na plytach dfi z nf4 robione jest

przez chipset czy pod cos pod pci ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA II jest ich 4x i są one w NF4 wersja SLI-DR posiada dotykowe 4x SATA I na PCI. SATA II daje trochę o ile masz dysk na SATA II, choć dam nie widziałem jeszcze jakiegoś konkretnego porównania, no ale też nie specjalnie jego szukałem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer czy wsie wersje dfi na nf4 wspieraja tzw. serial ata II i czy cos to daje realnie. Chodzi mi glownie o raid.

Nie moge sie tego doczytac.

Oraz jeszcze jedno pytanko czy serial ata na plytach dfi z nf4 robione jest

przez chipset czy pod cos pod pci ?

Pzdr

 

SATA II jest ich 4x i są one w NF4 wersja SLI-DR posiada dotykowe 4x SATA I na PCI. SATA II daje trochę o ile masz dysk na SATA II, choć dam nie widziałem jeszcze jakiegoś konkretnego porównania, no ale też nie specjalnie jego szukałem…

1468067[/snapback]

a nie ma seriala 2 w ultrze i SLI bo wydaj mi się że są, tylko nforce 4 jest kastratem jeśli chodzi tobie o tą sprawę.

 

zobacz http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=135455

 

a ta przejściówka to imho zbędny bajer

 

ziku znalazłem twojego posta hehhe

 

DFI wypuscilo nowa plytke: nF4-D od Ultra-D rozni sie brakiem obsugi SataII.

Tutaj jest link  jak w tej plytce odblokowac ta funkcje i przy okazji obsluge SLI cool.gif

ps podałeś zły link

 

a tu mój hehhe

 

link do modyfikacji icon_razz2.gif

 

http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=11400

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele SLI i Ultra od DFI obsluguja SATAII. Tylko zwykla nF4-D nie obsluguje, ale kilka stron wczesniej podawalem linka jak zrobic zeby tez obslugiwala :D

 

 

@cavarr

 

spox, dobrze że jesteś czujny :D ale jak pisałem tego posta to link dzialal bankowo...

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego SATA II to jak kiedys gdzies czytalem porownanie dysku na SATA I i SATA II (bodajze w Chipie), to okazalo sie ze nie ma wlasciwie zadnej roznicy, tak wiec to kolejny (poki co) zbedny bajer...

 

A tak odnosnie tych wszystkich wtyczek z zasilaniem podpinanych do plyty to wszystko wyglada na jedna wielka prowizorke (w takim tempie to niedlugo bedziemy ze 20 wtyczek z zasilaniem podpinac do mobo). Dawno powinna zostac zrobiona jedna uniwersalna wtyczka ,ktora podawalaby wystarczajaco duzo pradu, jak dla mnie to sprawa wyglada tak samo jak z podpinaniem wtyczek powera, reseta itp. (pelno wtyczek zamiast jednej zespolonej...) :-|

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego SATA II to jak kiedys gdzies czytalem porownanie dysku na SATA I i SATA II (bodajze w Chipie), to okazalo sie ze nie ma wlasciwie zadnej roznicy, tak wiec to kolejny (poki co) zbedny bajer...

 

A tak odnosnie tych wszystkich wtyczek z zasilaniem podpinanych do plyty to wszystko wyglada na jedna wielka prowizorke (w takim tempie to niedlugo bedziemy ze 20 wtyczek z zasilaniem podpinac do mobo). Dawno powinna zostac zrobiona jedna uniwersalna wtyczka ,ktora podawalaby wystarczajaco duzo pradu, jak dla mnie to sprawa wyglada tak samo jak z podpinaniem wtyczek powera, reseta itp. (pelno wtyczek zamiast jednej zespolonej...)  :-|

1468803[/snapback]

to tak jak z PATA vs SATA, brak roznicy w wydajnosci, jak narazie to dyski za za wolne aby wykozystac ta przepustowosc stad brak roznic w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca dyski Sata to zwykłe Pata z tzw. interfesjem SATA.

Fizycznie, praktycznie niczym się nie roznią.Dopóki nie zostanie

-zwiekszona gęstość zapisu

-prędk. obr. talerzy

-czas dostepu glowicy itp.

nic w tej materii się nie zmieni.

Firmy w tej chwili przyspieszaja swoje "twory" przez zwiększenie bufora i gestosci zapisu i dumnie mowią o wyzszosci SATA nad PATA i poniekąd maja rację.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktos ma mozliwosc porownania predkosci dzialania podobnych dyskow na SATA i PATA?? Bo ostatnio sprawdzalem sobie wydajknosc mojego raidu. Wynik - 88MB/s. Mozna by podzielic i zalozyc ze 44 MB/s przy dobrych wiatrach wyciaga jeden dysk. A 2 lata temu sprawdzalem sobie MAXTORA 8mb cache i 7200 ale PATA... Moze to wina chipu, ale wydajnosc nie przekroczyla 35 MB/s.

oba wyniki w podobnych warunkach(puste dyski) zeby nie bylo przeklamania. Ciezko na to patrzec, bo to 2 lata roznicy, ale przeciez poza pojemnoscia( PATA 120 a SATA 160), gdzie roznica i tak jest niewielka, te dyski niczym sie nie roznia...

Ale wuj z tym, mam je dla ladych kabelkow i tego ze dzialaja bezglosnia ;P (pentek jest glosniejszy, juz nie mowie o saphirowskich "chlodzeniu")

pozdro z rana :D

 

EDIT:

Jakos mi sie napisalo bez sedna.....

SATAII nie jest zle pewnie. Nalezy to empirycznie sprawdzic, najlepiej porownac raidy SATA i SATAII. Znajomek szykuje sie 2x200 SATAII to moze cosik z tego bedzie :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDC 200GB 8MB SATA oraz PATA według HD-Tach v2.61 ta sama wydajność.

 

*wydajność

 

Max ~ 57169.0kps

Min ~ 14474.0kps

 

Średnio ~ 45589.4kps

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar wg. HD Tach 3.0.1.0. Oba dyski w tym samym kompie.

 

Hitachi 7K250 160 GB SATA

 

Min. - 34,8

Max - 61,4

Avr. - 49,8

 

Seagate Barracuda 7200.7 160 GB PATA

 

Min. - 31,9

Max - 59,8

Avr - 48,1

 

Różnica powiedziłbym znikoma, żeby nie powiedzieć śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male nfo z HD TAcha v2.61

maximum: 110509

minimum:  5677

srednio:    44087

 

Testowalem podczas normalnej pracy (emule, seti, ftp, email, gg)

Dysk nie defragmentowany od nowosci....

1469660[/snapback]

 

no to wiesz co z takim pomiarem możesz zrobić ??

to tak jak byś super pi liczył w tle i chciał porównywać wyniki ...

odpal test na czystym systemie (bez emule, seti, ftp, email, gg)

Ehhh - no nie spodziewałem się po Tobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce zmienicie ten temat na temat o dyskach , lub innym sprzęcie !!!

Admin tego forum , proszę przypomnieć wszystkim , o nie zaśmiecaniu i pisaniu w odpowiednich tematach . Mnożą się posty , ale nie na temat , przez co dział się niepotrzebnie wydłuża w nieskończoność .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...