Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

- 16 lat - zdanie normalnego prawka,

- Zlikwidować punkty karne,

- Bez naklejek i innych chorych wymysłów urzędniczych,

- Duże kary za poważne przewinienia,

- Brak ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu, autostradach, ekspresowych. Ten podział też jest zbędny- wystarczy drogi szybkiego ruchu.

- ZAKAZ stawiania fotoradarów poza granicami miasta.

No Pigmej, to poleciałeś  :lol: Kraj ze snów normalnie. ;) Ja jednak uważam, że to nie jest dobry pomysł z prawkiem od 16 roku, bo założę się, że byłoby jeszcze więcej kozaków-rajdowców. Jeśli od 16 lat , to tak jak mówił serwal4 - tylko jazda z rodzicami. :)

 

Z punktami też poleciałeś, po cholerę to likwidować ? :)

 

Co do naklejek jestem za, nie każdy chce syfić swój samochód ciach!łami.

Co do kar też jestem za.

 

Brak ograniczeń, ojj bajka, ale również spowodowałoby kolosalny wzrost wypadków na naszych drogach. 

 

Fotoradary, również popieram. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat odpowiada mi nowy system losowania bo wszystkie zbiorniczki poznaję po oznaczeniach, także proste naprawy nie są kłopotem. Po prostu jestem tym typem człowieka, który wiecznie o czymś zapomni jak ma kilka rzeczy do zrobienia ;) według mnie prawko powinno zostać od 18 lat.

Co do linku z góry, pierwsza myśl: "Jak ktoś to k.... przeżył?"

Co do punktów to łatwo złapać magiczne 25 sztuk, fotoradary popieram w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowca powinien wiedzieć gdzie wlać płyn do spryskiwacza i które światła są które. Natomiast lanie oleju, płynu hamulcowego itp. to czynności, które w sprawnym aucie wystarczy skontrolować z instrukcją w ręku. Tym bardziej, że w każdym aucie jest to nieco inaczej rozlokowane.

To samo zmiana koła. Chyba nie ma nawet obowiązku ustawowego posiadania koła zapasowego. Można sobie kupić opony, które nie flaczeją po przebiciu, albo zestaw naprawczy. W ostateczności wezwać lawetę (często nawet do OC dają za free lawetę).

 

Egzamin na prawo jazdy powinien obejmować umiejętności PROWADZENIA pojazdu. A nie wszystkie czynności około tego. Idąc tym tropem trzeba by prowadzić test z umiejętności mycia pojazdu, odkurzania wnętrza, wymiany żarówek itd. Kierowca albo sobie sam to przyswoi jak zechce, albo zleci wykonanie tego komuś innego.

 

Natomiast w ogóle jestem za tym, żeby na prawko można było zdawać od młodszego wieku (np. 16 lat).

Zgadzam się. Jakby nie było, zdajesz prawo jazdy na kategorię "B", a nie na konkretny samochód. W Bytomiu jak wprowadzili Grande Punto (wszystkie szkoły miały jeszcze wtedy Corsy i Punto II) też był problem z ogarnięciem świateł (szczególnie podwójne hamowania) i płynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Ja jednak uważam, że to nie jest dobry pomysł z prawkiem od 16 roku, bo założę się, że byłoby jeszcze więcej kozaków-rajdowców. Jeśli od 16 lat , to tak jak mówił serwal4 - tylko jazda z rodzicami. :)

2. Z punktami też poleciałeś, po cholerę to likwidować ? :)

3. Brak ograniczeń, ojj bajka, ale również spowodowałoby kolosalny wzrost wypadków na naszych drogach. 

1. W takim razie czemu nie jesteś za "od 25 lat"? Przecież wg. tego rozumowania byłoby jeszcze mniej niż teraz. Bez sensu proszę pana.

A obniżenie granicy ma uzasadnienie. Młody człowiek uczy się szybciej i nabiera odpowiednich nawyków prowadzenia. Może tacy kierowcy powodowali by w pierwszym roku posiadania prawka więcej kolizji. Nie przeczę. Ale potem resztę życia byliby dobrymi kierowcami.

Dlatego normalne prawko od 16 lat ma sens. Natomiast jazda (bez prawka) ale z rodzicem to powinna być dozwolona na odpowiedzialność rodzica nawet od jeszcze młodszego wieku niż 16.

2. Bo 99% punktów które kierowcy zdobywają to punkty za prędkość. Chcesz punkty? OK. Ale nie dajemy punktów za prędkość. Tak mogę się zgodzić.

No chyba że zostanie wprowadzone to za czym optuję. Likwidacja ograniczeń prędkości za miastem na drogach ekspresowych, szybkiego ruchu i autostradach, z równoczesną rozbudową tych dróg do cywilizowanej ilości.

Jeśli masz alternatywę (pojechać bez ograniczeń autostradą), a jedziesz drogą lokalną i piracisz- to rozumiem. Punkty i kara finansowa się należy. Ale jeśli (i tak jest teraz) NIE MASZ wyboru, to punkty są tylko i wyłącznie narzędziem represji reżimu. Temu się sprzeciwiam.

3. Przykład Niemieckich autostrad jest tutaj doskonały. Przez tyle lat nie mieli ograniczeń i po prostu pogłowie obywateli spadało przez pół co roku.

Ludzie chcą żyć. Nikt (a w każdym razie 99,999%) nie ma zamiaru się zabijać na autostradzie. Jak ma dobrą drogę to pojedzie ostrożnie. A wypadki będą zawsze. Zabić się można jadąc 10km/h na rowerze i spadając z niego niefortunnie (znam taki przypadek).

 

tu jest polaczenie mlodziaka za kierownica i braku ograniczen w jego glowie a co by sie stalo jakby w ogole ich nie bylo.

http://gazetaolsztynska.wm.pl/Zginely-trzy...drzewie--,73239

No i? Co ma niby z tego wynikać. Na każdy taki link można podać kontr-link gdzie sprawcą był 60 latek, z 45 letnim stażem za kółkiem. A i tak będzie to max 1% wszystkich wypadków. Idiotów nie wykluczymy. Zawsze ktoś będzie ginął ze swojej brawury i głupoty. Na takich bat w miastach to policja i fotoradary. Za miastem batem będzie kostucha.

Potem dziesięciu zobaczy śmierć kolegi i 3x pomyśli następnym razem.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bawilem sie w egzaminy w 2002 to tez teoria i praktyka byly jednego dnia.

Jak w zeszlym roku robilem kat. A... i ze 3 lata temu kat B.. to nie bylo takiej mozliwosci w warszawie na odlewniczej.. a pytalem kilka razy.

 

- 16 lat - zdanie normalnego prawka,

- Zlikwidować punkty karne,

- Bez naklejek i innych chorych wymysłów urzędniczych,

- Duże kary za poważne przewinienia,

- Brak ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu, autostradach, ekspresowych. Ten podział też jest zbędny- wystarczy drogi szybkiego ruchu.

- ZAKAZ stawiania fotoradarów poza granicami miasta.

Obudz sie :)

16 lat? Owszem.. ale tylko jak bedzie musial jechac z osoba ktora ma np: prawo jazdy od 5 lat.

Punkty likwidowac? To moze w ogole drogowke i mandaty? Pomysl bez sensu... dopiero wtedy by sie dziac zaczelo...

A moim zdaniem naklejeczka na tylna szybe dla osoby ktora nie ma roku prawa jazdy powinno byc obowiazkiem.

Co do kar..... co nazywasz duzym przewinienem? Jechanie po "miejscowosci" gdzie masz 2 domy na przeciw siebie... nowa droge... fotoradar i ograniczenie do 50 a Ty smigniesz 70? A sam piszesz zeby nie bylo punktow karnych... zeby nie bylo ograniczen predkosci.... przeczysz sam sobie...

Fotoradary? a niech sobie stoja i co 10 metrow... byle ustawione na 110km/h... i robiace zdjecia tylko od przodu ;)

U nas nie ma drog przystosowanych do jazdy z predkosciami 200km/h... nie liczac tych kilku kilometrow autostrad gdzie sa remonty i ludzie sie procesuja bo nie chca placic 6 czy 7 zl za przejazd miedzy pacholkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Obudz sie :)

2. 16 lat? Owszem.. ale tylko jak bedzie musial jechac z osoba ktora ma np: prawo jazdy od 5 lat.

3. Punkty likwidowac? To moze w ogole drogowke i mandaty? Pomysl bez sensu... dopiero wtedy by sie dziac zaczelo...

4. A moim zdaniem naklejeczka na tylna szybe dla osoby ktora nie ma roku prawa jazdy powinno byc obowiazkiem.

5. Co do kar..... co nazywasz duzym przewinienem?

6. Jechanie po "miejscowosci" gdzie masz 2 domy na przeciw siebie... nowa droge... fotoradar i ograniczenie do 50 a Ty smigniesz 70?

7. A sam piszesz zeby nie bylo punktow karnych... zeby nie bylo ograniczen predkosci.... przeczysz sam sobie...

8. Fotoradary? a niech sobie stoja i co 10 metrow... byle ustawione na 110km/h... i robiace zdjecia tylko od przodu ;)

9. U nas nie ma drog przystosowanych do jazdy z predkosciami 200km/h... nie liczac tych kilku kilometrow autostrad gdzie sa remonty i ludzie sie procesuja bo nie chca placic 6 czy 7 zl za przejazd miedzy pacholkami...

1. Nie śpię. Piszę jak być powinno. Zmiany (oprócz poprawy jakości dróg) wymagające wyłącznie decyzji legislacyjnej.

2. Bo? Ja umotywowałem dlaczego.

3. Nie pisałem nic o likwidacji drogówki i mandatów. I znowu bez argumentów- "bez sensu" i już :mur:

4. Nie każdy świezy kierowca jeździ słabo, i nie każdy kierowca z dużym stażem jeździ dobrze. Naklejka o NICZYM nie informuje. Zachować ostrożność i tak ZAWSZE musisz taką samą. Co Ci to da że będziesz miał naklejkę? Przy wyprzedzaniu będziesz brał szerszym łukiem o 40cm? Nie bądź śmieszny.

Trzeba być ślepym żeby nie widzieć że jakaś dupna naklejka to tylko kolejny absurdalny wymysł "dla waszego dobra"

5. Ucieczka z miejsca wypadku, prowadzenie w stanie dużego upojenia alkoholem/narkotykami, wyprzedzanie pojazdu który puszcza pieszych itp. Ewidentnie zła wola kierowcy i z bardzo dużym zagrożeniem DLA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW DROGI.

6. To nazywam absurdem drogowym, z którym trzeba walczyć (to ograniczenie i fotoradar).

7. Zacytuj gdzie napisałem żeby nie było ograniczeń prędkości.

Natomiast co do punktów. Wyjaśniłem wyczerpująco w poprzednim poście i podtrzymuję. W obecnym stanie prawnym punkty są szkodliwe.

8. Właśnie. Bo wtedy będziesz mógł motorem zapier... obok nich 250km/h :mur: Ale konserwy niech się toczą wolno, bo byś miał problem z nieskrępowaną jazdą slalomem między nimi gdyby też jechały 250.

Fotoradar poza miastem to absurd i kolejny podatek. Nie dość że nie poprawia bezpieczeństwa to je pogarsza. Zwłaszcza przy stanie dróg jaki mamy u nas.

9. Zgadzam się. Dlatego trzeba to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej... 16 lat, a nawet mniej? Przecież toż to gimnazjum... :?

Popatrz na dzisiejszą (zdebilałą w dużej części) młodzież i wyobraź ich sobie puszczonych na ulicę w furach tatusiów. Dopiero byłby sajgon.

Za prl-u prawko było od 16, ale to były zupełnie inne czasy. Samochód był dużo trudniej osiągalny niż teraz... i tatusiowie napewno nie kwapili się do pożyczania go dzieciom. A teraz? Jak prezentem komunijnym jest quad, to czy na 15 urodziny kupowaliby samochody, motocykle? Napewno... i to znając życie często wypasione i trochę KM-ów mające (żeby dziecko nie miało kompleksów przed kolegami) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Przecież toż to gimnazjum... :?

2. Popatrz na dzisiejszą (zdebilałą w dużej części) młodzież i wyobraź ich sobie puszczonych na ulicę w furach tatusiów. Dopiero byłby sajgon.

3. Za prl-u prawko było od 16, ale to były zupełnie inne czasy. Samochód był dużo trudniej osiągalny niż teraz... i tatusiowie napewno nie kwapili się do pożyczania go dzieciom.

4. A teraz? Jak prezentem komunijnym jest quad, to czy na 15 urodziny kupowaliby samochody, motocykle? Napewno... i to znając życie często wypasione i trochę KM-ów mające (żeby dziecko nie miało kompleksów przed kolegami) :?

1. Ale co ma z tym wspólnego gimnazjum?

2. Ale oni teraz też jeżdżą. Tylko bez prawka, po drugorzędnych drogach.

3. Teraz też są inne czasy. Auto nie jest już "trudno osiągalny". Lepiej niech już zrobi młody człowiek kurs i zdobędzie prawko legalnie. Zamiast tego jeżdżą bez papieru i bez przeszkolenia. Brawury z młodego pokolenia nie wytrzebimy. Jest to wpisane w dorastanie. Ale możemy uczyć odpowiedzialności za swoje czyny. Obniżając wiek karalności do 16 lat ale równocześnie dając np. prawo do legalnego zrobienia prawa jazdy. Uciekanie od tematu nie rozwiążę go.

4. Już odpowiedziałem. I co z tego? Zazdrościć nie mam zamiaru. Wolę szczyla 16 letniego po kursie prawa jazdy niż dziadka 70 letniego z prawem jazdy od 50 lat.

Co nie oznacza, że tym drugim bym prawko zabrał.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W takim razie czemu nie jesteś za "od 25 lat"? Przecież wg. tego rozumowania byłoby jeszcze mniej niż teraz. Bez sensu proszę pana.

A obniżenie granicy ma uzasadnienie. Młody człowiek uczy się szybciej i nabiera odpowiednich nawyków prowadzenia. Może tacy kierowcy powodowali by w pierwszym roku posiadania prawka więcej kolizji. Nie przeczę. Ale potem resztę życia byliby dobrymi kierowcami.

Dlatego normalne prawko od 16 lat ma sens. Natomiast jazda (bez prawka) ale z rodzicem to powinna być dozwolona na odpowiedzialność rodzica nawet od jeszcze młodszego wieku niż 16.

2. Bo 99% punktów które kierowcy zdobywają to punkty za prędkość. Chcesz punkty? OK. Ale nie dajemy punktów za prędkość. Tak mogę się zgodzić.

No chyba że zostanie wprowadzone to za czym optuję. Likwidacja ograniczeń prędkości za miastem na drogach ekspresowych, szybkiego ruchu i autostradach, z równoczesną rozbudową tych dróg do cywilizowanej ilości.

Jeśli masz alternatywę (pojechać bez ograniczeń autostradą), a jedziesz drogą lokalną i piracisz- to rozumiem. Punkty i kara finansowa się należy. Ale jeśli (i tak jest teraz) NIE MASZ wyboru, to punkty są tylko i wyłącznie narzędziem represji reżimu. Temu się sprzeciwiam.

3. Przykład Niemieckich autostrad jest tutaj doskonały. Przez tyle lat nie mieli ograniczeń i po prostu pogłowie obywateli spadało przez pół co roku.

Ludzie chcą żyć. Nikt (a w każdym razie 99,999%) nie ma zamiaru się zabijać na autostradzie. Jak ma dobrą drogę to pojedzie ostrożnie. A wypadki będą zawsze. Zabić się można jadąc 10km/h na rowerze i spadając z niego niefortunnie (znam taki przypadek).

1. Rozwój psychiczny 16 latka a 18 latka leży trochę na innej półce, oczywiście są wyjątki. Skoro tak się upierasz, to może byłbym za, ale pod warunkiem, że do egzaminu na prawo jazdy dodany byłby egzamin u psychologa, wtedy to niech se mają i 10 lat. ;)

 

2 i 3 : Czyli punkty na drogach zwykłych za prędkość zostają a na expresówkach, szybkeigo ruchu i autostradach zostaje zniesiony limit prędkości ? Jestem jak najbardziej za, ale posłużę się Twoim przykładem, jakbyśmy mieli takie drogi jak niemieckie to można o tym pomysleć, moja wypowiedź tyczyła się tego, co mamy na naszych drogach dziś. Pomimo, że szybkiego ruchu, niby dwa pasy, fajnie fajnie ale dalej wąsko, ciasno i odstępy od barierek są tragiczne. Jak będziemy mieli drogi takie jak niemieckie (idę o zakład, że tego nie dożyję) to popieram zniesienie limitów na takich drogach. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1-- 1. Rozwój psychiczny 16 latka a 18 latka leży trochę na innej półce, oczywiście są wyjątki. Skoro tak się upierasz, to może byłbym za, ale pod warunkiem, że do egzaminu na prawo jazdy dodany byłby egzamin u psychologa, wtedy to niech se mają i 10 lat. ;)

 

2-- 2 i 3 : Czyli punkty na drogach zwykłych za prędkość zostają a na expresówkach, szybkeigo ruchu i autostradach zostaje zniesiony limit prędkości ?

 

3-- Jestem jak najbardziej za, ale posłużę się Twoim przykładem, jakbyśmy mieli takie drogi jak niemieckie to można o tym pomysleć, moja wypowiedź tyczyła się tego, co mamy na naszych drogach dziś. Pomimo, że szybkiego ruchu, niby dwa pasy, fajnie fajnie ale dalej wąsko, ciasno i odstępy od barierek są tragiczne. Jak będziemy mieli drogi takie jak niemieckie (idę o zakład, że tego nie dożyję) to popieram zniesienie limitów na takich drogach. :) 

1-- I teraz znowu kto określi kryteria psychiczne by oddzielić normalnych od zdrowych? Co z symulantami? Czy tak nie należałoby robić ze wszystkimi?

Sztywna granica wieku zawsze jest niedobrym rozwiązaniem bo zawsze różnie ludzie dorastają. Ale wiek jest jedyna metoda, którą można łatwo zweryfikować.

2-- Tak.

3-- Zauważ że jednak auta obecnie są co by nie gadać nowoczesne. To nie maluchy czy trabanty. Obecne pojazdy mogą śmiało być rozpędzane do większych prędkości. Kierowca mając świadomość, że może legalnie i bez skupiania uwagi na poszukiwaniach fotoradaru przycisnąć miejscami- zrobi to. Wykorzysta drogę tak jak na danym odcinku będzie to możliwe. Kto będzie chciał będzie jeździł wolno. Kto chce i ma czym- pojedzie szybciej. I za miastem nie ma problemu. Nawet mimo stanu naszych dróg.

 

Jestem za poniższym zapisem w kodeksie drogowym. Znaki ograniczenia prędkości stają się prawie zbędne.

- autostrady, ekspresowe, szybkiego ruchu- bez ograniczeń,

- miasta i miejscowości- 60,

- poza miastem- 120,

To są prędkości dostosowane do realnych możliwości i potrzeb ludzi. Za każde 5km przekroczenia tych ograniczeń- mandat rosnący wykładniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy w wieku 16 lat? No proszę Cię Pigmej... Ludzie, którzy ledwo przekroczyli 18'tke i mają prawko od niecałego roku uważają się za mistrzów kierownicy i cisną po dziurawych drogach 150. Wystarczy żeby auto wyskoczyło na jakiejś dziurze i się idiota owija wokół drzewa albo co gorsza rozwala inny samochód.

 

16-latek ma jeszcze większą chęć szpanowania przed kolegami i koleżankami, więc moim zdaniem wprowadzenie takiego przepisu byłby równoznaczne z ogromnym wzrostem wypadków. Popieram Dziobaka - dla większości młodzieży liczy sie tylko lans, mało tego przypadków jest na NK i innych pseudospołecznościowych portalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJ od 16 lat jak najbardziej tak

 

Do 18 roku życia okres próbny, jazda tylko z wyznaczonym opiekunem (rodzic posiadający PJ), niższe limity prędkości

Jak ktoś by jechał bez opiekuna to traktować jakby jechał w ogóle bez prawka

I wtedy taki człowiek mający 18 lat będzie miał jakieś pojęcie o jeździe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ludzie, którzy ledwo przekroczyli 18'tke i mają prawko od niecałego roku uważają się za mistrzów kierownicy i cisną po dziurawych drogach 150. Wystarczy żeby auto wyskoczyło na jakiejś dziurze i się idiota owija wokół drzewa albo co gorsza rozwala inny samochód.

 

16-latek ma jeszcze większą chęć szpanowania przed kolegami i koleżankami,

Ja zrobiłem prawko jak miałem 18. Nie uważałem się za mistrza kierownicy i nie miałem potrzeby szpanować. Zresztą teraz też się nie uważam. Ale jeżdżę dobrze, między innymi dlatego że zacząłem już kilka lat przed zdaniem na prawko. Po placach, boiskach, bocznych drogach.

Młody człowiek BĘDZIE tak robił, bo to jest naturalne. Tylko teraz robi to nielegalnie. W przypadku legalizacji i wymogu szkolenia, zrobiłby to legalnie. Opanowałby sztukę prowadzenia wcześniej. Wiek ma znaczenie.

 

Dać prawko i obniżyć wiek pełnej odpowiedzialności karnej do 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawko powinno być tak robione jak w Finlandii.

Jak się nauczysz wychodzić z poślizgów po 100-200 godzinach praktyki to uzyskujesz pełne prawko.

Jestem tego samego zdania. Zdecydowanie mi tego brakuje w naszych kursach (a wlasciwie brakowalo). Nie wspominajac o tym, ze nikt na kursach nie powie o podsterownosci/nadsterownosci, tescie losia, etc... Sam mam prawko dopiero 0,5 roku, a w zimie mialem kilka 'ciekawych' sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jestem tego samego zdania. Zdecydowanie mi tego brakuje w naszych kursach (a wlasciwie brakowalo). Nie wspominajac o tym, ze nikt na kursach nie powie o podsterownosci/nadsterownosci, tescie losia, etc... Sam mam prawko dopiero 0,5 roku, a w zimie mialem kilka 'ciekawych' sytuacji.

Tak. Ja proponuję że prawko ma być dla ludzi którzy przez minimum 5 lat byli kierowcą rajdowym. Ludzie o czym wy gadacie. Prowadzenie auta to nie jest żaden przywilej. To jest norma. Państwo nie robi żadnej łaski.

To na rower też takie testy? I na deskorolkę. Może test z chodzenia i prawo jazdy dla pieszych. Przecież jak ktoś szybko biega i wpadnie w tłum ludzi na przystanku to może pokaleczyć itd.

 

To jest właśnie doprowadzanie prawa do absurdu. Siedzą jopki za nasze pieniądze, nie mają żadnych obowiązków i z nudów się nami bawią. Jak w piaskownicy. A to może listek na szybę, a to może ograniczymy do 50, a to może milion fotoradarów.

I najgorsze jest to że taki styl prowadzenia polityki się podoba ludziom. Już tak do tej powszechnej głupoty przywykli, że to akceptują. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja proponuję że prawko ma być dla ludzi którzy przez minimum 5 lat byli kierowcą rajdowym. Ludzie o czym wy gadacie. Prowadzenie auta to nie jest żaden przywilej. To jest norma. Państwo nie robi żadnej łaski.

To na rower też takie testy? I na deskorolkę. Może test z chodzenia i prawo jazdy dla pieszych. Przecież jak ktoś szybko biega i wpadnie w tłum ludzi na przystanku to może pokaleczyć itd.

 

To jest właśnie doprowadzanie prawa do absurdu. Siedzą jopki za nasze pieniądze, nie mają żadnych obowiązków i z nudów się nami bawią. Jak w piaskownicy. A to może listek na szybę, a to może ograniczymy do 50, a to może milion fotoradarów.

I najgorsze jest to że taki styl prowadzenia polityki się podoba ludziom. Już tak do tej powszechnej głupoty przywykli, że to akceptują. :mur:

Skoro polski kierowca zachowuje się na publicznych drogach jak rajdowiec to tak jestem zdania, że powinien przejść kurs rajdowego jeżdżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Skoro polski kierowca zachowuje się na publicznych drogach jak rajdowiec to tak jestem zdania, że powinien przejść kurs rajdowego jeżdżenia.

Co to jest polski kierowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. Zdecydowanie mi tego brakuje w naszych kursach (a wlasciwie brakowalo). Nie wspominajac o tym, ze nikt na kursach nie powie o podsterownosci/nadsterownosci, tescie losia, etc... Sam mam prawko dopiero 0,5 roku, a w zimie mialem kilka 'ciekawych' sytuacji.

Polecam placyk, pusty parking przy supermarkecie wieczorem, albo inne "odludne" miejsce i ćwiczyć to tak jak w szkole czy na studiach uczysz się w domu tego czego nie nauczyłeś się na zajęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ nie ma nic przyjemniejszego niz taka zabawa na duzym parkingu. Tylko nie wpadnie 2 typow maluchami baki kreca przez godzine tylko sprobowac auto wyprowadzic z poslizgu, hamowanie na sliskiej jezdni i wiele innych rzeczy mozna sie na takim placyku nauczyc.

 

Widzialem gdzies wspomniane prowadzenie po alkoholu i uzyciu jakis srodkow- TO CO TERAZ JEST TO JEST POPROSTU ABSURD !!!

 

Przyklad 1. Koles pije 2 dni a pozniej siada za koloko wiec wg mnie od razu prawko lyknac DOZYWOTNIO !!

Nawet jak jedzie na kacu to wiadomo ze reakcja opuzniona itd wiec uwazam ze tez powinni zabrac prawko.

 

ALE

 

Oczywiscie jak gosc jedzie upalony jak swinia to tez to pozostawia wiele do zyczenia chociaz badania pokazuja co innego ze ludzie wlasnie po MJ jezdza wolniej ostrozniej itd ale tu juz bym sie nie klocil.

Najnowsze narkotesty potrafia wykryc W SLINIE narkotyk uzywany nawet 2-5 dni wczesniej -zaleznie od czestotliwosci zazywania/palenia

 

I kto mi powie jezeli zajaram dzisiaj i jutro pojade rano samochodem to jaki ma to na mnie wplyw ? Nazajutrz juz sie ogolnie nawet o tym nie pamieta albo tylko ze bylo ok. A tu np za pare dni nie moge jechac samochodem !! To jest poprostu zenada.

Na jakims forum przeczytalem ze koles byl na dysce i nie palil tylko ktos palil niedaleko niego. I policja go zlapala narko itd koles nie ma prawka wlocza go po sadach itd. Wg mnie to jest niesamowity debilizm i brak podstawowej wiedzy o takich substancjach.

 

Wg mnie zlikwidowanie punktow za predkosc to nie najlepszy pomysl. Kazdy jak ogladal kiedys uwaga pirat wie ze ludzi wali ile kasy maja zaplacic ! wazne byle punktow nie dali. Sam w sumie nie wiem czy bym przestrzegal KIEDYKOLWIEK predkosci jezeli mialbym zaplacic za to tylko mandat bez pk.

 

I najgorsze jest to że taki styl prowadzenia polityki się podoba ludziom. Już tak do tej powszechnej głupoty przywykli, że to akceptują

A to akurat wydaje mi sie ze jest tak z innego powodu. Ludzie mysla ze jak sie nawpierdala foto na kazda droge to bedize mniej wypadkow -zenujace :damage_wall:

Edytowane przez Dandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś ile się czeka na egzamin praktyczny na kategorię B w Krakowie? ponoć są znośne terminy. dziś byłem w Katowicach i miła pani poinformowała mnie, że najbliższy termin egzaminu praktycznego to... 17 września!! porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ludzie mysla ze jak sie nawpierdala foto na kazda droge to bedize mniej wypadkow -zenujace :damage_wall:

Nie. Kazano im tak myśleć. Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

 

Ten kto chce jeździć od 16 roku życia niech zamieszka więc w USA - proste.

Właśnie. Nie rozsadek ma rządzić światem tylko większość która jest głupia. A nie podoba się- to wypad. Uwielbiam ten argument :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak gosc jedzie upalony jak swinia to tez to pozostawia wiele do zyczenia chociaz badania pokazuja co innego ze ludzie wlasnie po MJ jezdza wolniej ostrozniej itd ale tu juz bym sie nie klocil.

cos nie chce mi sie wierzyc. z percepcją po MJ bywa tragicznie. balbym sie bardziej niz po alkoholu. albo tak samo :)

 

 

I kto mi powie jezeli zajaram dzisiaj i jutro pojade rano samochodem to jaki ma to na mnie wplyw ? Nazajutrz juz sie ogolnie nawet o tym nie pamieta albo tylko ze bylo ok. A tu np za pare dni nie moge jechac samochodem ! To jest poprostu zenada.

Na jakims forum przeczytalem ze koles byl na dysce i nie palil tylko ktos palil niedaleko niego. I policja go zlapala narko itd koles nie ma prawka wlocza go po sadach itd. Wg mnie to jest niesamowity debilizm i brak podstawowej wiedzy o takich substancjach.

Nie, to jest polska wlasnie  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak bywa tragicznie. Ale ostatnio jechalem i mowie juz odlatuje jak dalem z 3 na 4 bieg mowie wznosze sie i patrze a tam 40 km/h :D:D:D

wiec nie jest najgorzej - przynamniej wolno :D

 

No niestety to wlasnie polska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...