Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Rany ludzie wy tu naprawde macie problemy ja tu myśłałem że mam problem a właściwie to nawet nie problem bo przy parkowaniu tyłem równolegle moim zdaniem za daleko krawężnika staje ( na 12godzinie jazd ) no ale poczytałem was i już mi lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblalem :mur:

placyk idealnie, jazda idealnie - wszystkie zadania zaliczone ( parkowanie itd). podczas powrotu do word'u przy zmianie pasa wymusilem pierwszenstwo i papa:P. ogolnie do okolo 39minuty bylo elegancko a tu taki bonusik hehe.

pozdro i do zobaczenia 31 pazdziernika - wtedy nastepna proba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem pocieszyć wszystkich, ktorzy jeszcze egzaminu nie mieli, a [coneserd] w gacie :]

 

Wczoraj (sobota) bylem we wrocławski WORD'dzie:

1. Teoria bez problemu.

2. Placyk - troche sie denerwowalem, poza tym gosciu wykazuje słabe zainteresowanie i patrzył tylko katem oka. Nie wiedzialem, czy mam jechac na gorke, czy nie, czy juz mnie oblał, czy co. Naszczescie wszystko bylo ok.

3. Miasto - Wrocław caly rozkopany, oznaczenia straszne, poprzekreslane, namalowane jedne zołte pasy na innych, niektore stare znaki zostawili, dostawili inne (zakaz skrętu w lewo, a jedyna mozliwosc to skręcenie w lewo:P). Ogolnie gosciu w pozadku, nawet mi podpowiedział (zwrocil uwage na znaki poziome pytajac czy wiem, co znaczą). Zrobiłem jeden bład - przejechalem linie warunkowego zatrzymania - i sam wrocilem do WORD'u :)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny człowiek z uprawnieniami tzn. zdałem! ;]

Za drugim razem - ale to juz niewazne..

1. Teoria - 0 błędów

2. Plac - lewa noga na łuku dostała padaczki - jednak wytrzymała ;]

3. Miasto - bezbłędnie

 

Czekam teraz na plastik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny człowiek z uprawnieniami tzn. zdałem! ;]

Za drugim razem - ale to juz niewazne..

1. Teoria - 0 błędów

2. Plac - lewa noga na łuku dostała padaczki - jednak wytrzymała ;]

3. Miasto - bezbłędnie

 

Czekam teraz na plastik ;]

Ładnie, ładnie - moje gratulacje ;)

Z tego co pamiętam to po 9 dniach już mogłem odebrać swój plasticzek (W-Wa), więc u Ciebie będzie podobnie lub nawet szybciej.

 

Pozdro i szerokiej drogi - obyś wariatów nie napotykał często ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie - moje gratulacje ;)

Z tego co pamiętam to po 9 dniach już mogłem odebrać swój plasticzek (W-Wa), więc u Ciebie będzie podobnie lub nawet szybciej.

 

Pozdro i szerokiej drogi - obyś wariatów nie napotykał często ;)

ja zdałęm we wtorek w piatek miałem ale sie spóźniłem byłem po 16 (rano ojciec pytał i było) i dopiero w poniedziałek odebrałem,,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdałęm we wtorek w piatek miałem ale sie spóźniłem byłem po 16 (rano ojciec pytał i było) i dopiero w poniedziałek odebrałem,,.

No widzisz :) Mówiłem że może być szybciej, ale że aż o tyle szybciej to się nie spodziewałem ;)

 

Tobie również szerokiej drogi i gumowych drzew oraz panów policjatów jak najmniej na drodze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja dzisiaj powiedziałem parę mało miłych słów mojemu instruktorowi. Skończyłem jazdę i od razu umówiłem się z innym. Niczego tak nie toleruje u instruktorów jak namolne wciskanie hamulca/sprzęgła bez przyczyny i boskiego refleksu w stylu:

 

Jadę prawym pasem. A że jest on do skrętu w prawo, to skręcam na pas po lewo. Domyślnie powinniśmy jechać zawsze prosto no chyba że powie [ciach!]ła obok że mamy inaczej. Patrze się do "przyjaciela" po prawicy, on cisza, kamienna twarz, wpier... kanapke. No to ja światełko i w lewo. A furiat łapie mi za kierownice, ciągnie w prawo i z mordą do mnie że nie wykonuje poleceń. No sorry, ale wole się stresować na egzaminie, a nie już w czasie nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę prawym pasem. A że jest on do skrętu w prawo, to skręcam na pas po lewo. Domyślnie powinniśmy jechać zawsze prosto no chyba że powie [ciach!]ła obok że mamy inaczej. Patrze się do "przyjaciela" po prawicy, on cisza, kamienna twarz, wpier... kanapke. No to ja światełko i w lewo. A furiat łapie mi za kierownice, ciągnie w prawo i z mordą do mnie że nie wykonuje poleceń. No sorry, ale wole się stresować na egzaminie, a nie już w czasie nauki.

Skoro nic nie mówił to powinieneś jechać normalnie, w tym przypadku po prawym pasie. Twój błąd, nie instruktora. Dałeś ciała panie poca.

 

A m!kowi oczywiście gratuluję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli ktos zrobił pare lat temu kurs teraz musi go przejsc ponownie?? Podobno tak, ale i tak sie spytam bo pewnosci brak :P

Nie :] Kurs jest bezterminowy (raz na całe życie), jedynie jak zdasz egzamin teoretyczny to masz 6 miesięcy aby zdać w tym terminie egzamin praktyczny. Po 3 nieudanych próbach zdawania praktyki, musisz wykupić dodatkowe 5h u instruktora i on wystawia Ci kwit że wyjeździłem w/w 5h :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co jesli ktos ma za soba kurs na starych zasadach. Nie zwazajac na fakt iz teraz egzamin wyglada inaczej(wiec i kurs jednak sie nieco rozni), to podobno jest teraz przepis ktory mowi ze te szkolenie jest wazne tylko rok(idiotyzm ale tak czy siak pytam).

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co jesli ktos ma za soba kurs na starych zasadach. Nie zwazajac na fakt iz teraz egzamin wyglada inaczej(wiec i kurs jednak sie nieco rozni), to podobno jest teraz przepis ktory mowi ze te szkolenie jest wazne tylko rok(idiotyzm ale tak czy siak pytam).

Yyy... ja robiłem kurs ~3 lata temu, a zdałem egzamin na tych nowych zasadach (jak był już ok. 2 miechy) także opierając się na moim przykładzie raczej to jest martwy przepis ;) Chyba że może teraz jest wprowadzony i egzekwowany.

 

@ath

Mamy wspólnych znajomych o_O ? :lol:

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro mam egzamin prawa jazdy. Będzie się on odbywał na samochodzie Nissan Micra K12. Niestety na jazdach jeździłem Oplem Corsą, a nie Micrą K12. Mam pytania odnośnie włączania świateł mijania, drogowych i przeciwmgielnych na tym aucie. Niestety znalazłem tylko jedno zdjęcie z Allegro.

Czy dobrze zaznaczyłem je na manipulatorze?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07b07d6f846e1818.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam czy w tym miejscu wlewa się płyn hamulcowy??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4215e422082c4bfc.html

Witam,

Tak tam się wlewa płyn hamulcowy, ale tylko w benzynie. W Dislu sie wlewa nieco dalej i jest pod taka plastikowa pokrywą.

 

Ja też musze sie pochwalić, zdałem za pierwszym razem :)

Egzamin miałem 02.10.06 i teraz czekam do srody na prawko B)

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po jazdach z nowym instruktorem. Określę to tak. Niebo i Ziemia.

Nie ma co porównać. Facet jest normalny. Podchodzi do jazdy praktycznie, a nie książkowo. Od razu powiedział mi że nie mam co iść na "Smutną" (ulica gdzie jest WORD, znajduje się tam także cmentarz oraz więzienie :lol: ) Tylko zapisać się w Piotrkowie. Szybszy czas oczekiwania na egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh więc i ja sie pochwale, że zdałem za pierwszym razem w zeszłym tygodniu :),co najśmieszniejsze nie miałem nawet czasu na schizowanie,tz miałem ale nie w kulminacyjnym punkcie oczekiwania :) Otóz po 1,5h czekanie stwierdziłem, że pora wybrać sie do wuce i jak sie później okazało właśnie wtedy zostałem wywołany do drugiej części egzaminu czyli znanej i lubianej jazdy. Gdy odnalazłem w końcu mojego egzaminatora przywitał mnie tekstem: "Gdzieś ty był??!!" dokładnie z takimi znakami interpunkcyjnymi hehe. Na biegu wyszliśmy z ośrodka,wogóle wszystko działo sie tak szybko,że nie miałem czasu żeby sie zastanowić. Wogóle nie sprawdzałem świateł,tylko pokazałem płyny słysząc komentarz "nie gadaj jakichś pierdół itd". Gość był takim gburem że szok,na odzywał sie do mnie jak nie wiem do kogo. Co ciekawe jestem z natury nerwowym człowiekiem i w normalnej sytuacji nie dałbym sobie tak wygarniać,ale tu po głowie chodziła mi tylko jedna myśl,olać gościa i zdać. Więctak Panowie moja rada to stoicki spokój i uwaga na kierunkowskazy :D, zwłaszcza gdy przy skręcaniu kilka razy ruszacie kierownicą ;) , gość zagiął mnie jednym pytaniem: "skąd wiesz że spaliła sie żarówka od kierunku bez wysiadania?" odp: strzałka mruga szybciej. Może komuś sie to przyda. Pozdrawiam i wszystkim zdającym życze zdania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro o 13 mam 3 podejście ("Do 3 razy sztuka"). Dwukrotnie oblałem na mieście, za pierwszym razem egzaminator robił mnie w bambuko, po dojechaniu do WORD stwierdził, że jeździłem dynamicznie, ale przejechałem ciągłą linię... Za drugim razem miałem fajnego egzaminatora, spoko, starszy pan, ale jeździłem w godzinach szczytu 12h :( na jednym skrzyżowaniu 15 minut, na drugim 10, i wymusiłem pierwszeństwo... Gościu jechał z prawej strony > prosto, ja stałem i miałem jechać w prawo... więc już jak się zbliżył zacząłem powoli ruszać, a on nagle zmienił kierunek w lewo... Ewidentnie moja wina, bo gdybym poczekał do końca miałbym jeszcze parkowanie i prawko moje...

 

3mcie za mnie kciuki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D No to tez sie pochwale moim sukcesem ;]

Dzisiaj ZDAŁAM :)

To bylo moje drugie podejscie :P :)

 

Trafilam na veeeeeery niesympatycznego gostka, który przez 50min potrafil mi bardzo zryc psyche;/

 

Ale to juz nieważne - liczy się to ze jeszcze dwa tygodnie i bede driverem z uprawnieniami ^^

 

Serchio: 3mamy kciuki za Ciebie - bedzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...