Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

ale wy nawijacie, az sie uszy zwijaja. Poca to jest driver, on wie wszystko lepiej, mechl!k nie znosi sprzeciwu, chociaz do konca nie wiemy co ten pączuś robil w elce. Zavader uczy sie ruszac inaczej niz ze strzalki, no smiech na sali :) .

 

do topicu smiechu powinniscie cos dopisac, zeby wiecej osob sie ubawilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocus przeczytaj moja pierwsza odpowiedz i przemysl ja..

Jezeli nie pojmiesz wyjasnie Ci po powrocie.. ;)

 

Tip: Swiatla sie zmieniaja dlatego instruktor wciska Ci hamulca bys zwolnil bo nie wiesz na jakie trefisz - w uproszczeniu..

rotfl. Chcesz powiedziec ze przed kazdymi swiatlami mam hamowac... Bo nie wiem na jakie sie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja cie nikt ci nie powiedział że tak nei mozesz robić :blink: . Jeżeli widzisz że piesyz ruszył noga ijedną ma na pasach a drugą na chodniku to musisz siezatrzymać , ale jeśli on nadal stoi to broń cie panie pokazac reką. Wtedy czekasz co zadecyduje egzaminator. :wink:

A to wtedy to inna sytuacja, ja mówię o sytuacji, gdy pieszy postawił nogę na pasach i chce przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie zdalem teori, niby ciezko to wykonac a jednak - 3bledy, najgorsza opcja z mozliwych.

przy okazji, egzamin mial sie zaczac 13.15 a egzaminator uraczyl nas swoja obecnoscia o 13.40:D wyrzucajac dwie osoby bo byly "na petku" i wrocily o minute za pozno:)

 

pozdro i oby 6stego wrzesnia bylo lepiej, jak znow 3 bledy to pier*** nie robie prawka:D

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jaką ja miałem dzisiaj przygode na jazdach w Częstochowie :D Na dworcu PKS był fałszywy alarm bombowy :D i gliny zablokowały dworzec i pobliskie skrzyżowanie, nie mogłem z parkingu wyjechać, korek sie zrobił. gościu mi powiedział "no to mamy sytuacje nietypową na drodze" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocus przeczytaj moja pierwsza odpowiedz i przemysl ja..

Jezeli nie pojmiesz wyjasnie Ci po powrocie.. ;)

 

Tip: Swiatla sie zmieniaja dlatego instruktor wciska Ci hamulca bys zwolnil bo nie wiesz na jakie trefisz - w uproszczeniu..

Co do TIp'u to zawsze wiesz jakie światło się włączy ..

 

czerwone -> zółte ( oba sie pala ) -> zielone

 

zielone -> zółte - > czerwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TIp'u to zawsze wiesz jakie światło się włączy ..

 

czerwone -> zółte ( oba sie pala ) -> zielone

 

zielone -> zółte - > czerwne

Kiedys nawet bylo o to pytanie w jakims teleturnieju, polowa z kilkunastu osob nie wiedziala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TIp'u to zawsze wiesz jakie światło się włączy ..

 

czerwone -> zółte ( oba sie pala ) -> zielone

 

zielone -> zółte - > czerwne

Mechl!k'owi, chyba nie chodzi o kolejność w jakiej zmieniają się światła, tylko o fakt, iż, gdy jedziesz i zielone pali się już dość długo, dojeżdzasz do skrzyżowania i zwalniasz bo może się zaraz zmienić na żółte -> czerwone.

Ten nawyk trzeba po prostu w sobie wyrobić. Tymbardziej, że punkty karne się sumują, i w związku z tym, np. za wjechanie na skrzyżowanie przy czerwonym świetle + wymuszenie pierwszeństwa przejazdu + nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu, może spowodować mało atrakcjne bonusy i nagrody.

 

Przeciwdziałać to ma:

- awaryjnemu hamowaniu, chyba, że chcesz wjechać na skrzyżowanie na pełnym gazie przy zmianie żółte -> czerwone, ja bym nie ryzykował na dużych i zatłoczonych skrzyżowaniach.

- Po drugie, jeżeli chcesz zmieniać hamulce w aucie co pół roku to twoja sprawa, nie każdego na to stać. Tymbardziej, że nie zawsze w aucie są zamontowane hamulce-nówki.

- po trzecie, ekonomiczna jazda przejawia się nie tylko w oszczędzaniu paliwa jadąc w graniach 85km/h, ale także na wszelkich innych mechanizmach aktywnych w aucie, jak płyn do spryskiwaczy, hamulce, zmiana biegów przy określonej prędkości, aby "nie zarżnąć" silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TIp'u to zawsze wiesz jakie światło się włączy ..

 

czerwone -> zółte ( oba sie pala ) -> zielone

 

zielone -> zółte - > czerwne

Odpowiedz:

Mechl!k'owi, chyba nie chodzi o kolejność w jakiej zmieniają się światła, tylko o fakt, iż, gdy jedziesz i zielone pali się już dość długo, dojeżdzasz do skrzyżowania i zwalniasz bo może się zaraz zmienić na żółte -> czerwone. Ten nawyk trzeba po prostu w sobie wyrobić. Tymbardziej, że punkty karne się sumują, i w związku z tym, np. za wjechanie na skrzyżowanie przy czerwonym świetle + wymuszenie pierwszeństwa przejazdu + nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu, może spowodować mało atrakcjne bonusy i nagrody.

 

Przeciwdziałać to ma:

- awaryjnemu hamowaniu, chyba, że chcesz wjechać na skrzyżowanie na pełnym gazie przy zmianie żółte -> czerwone, ja bym nie ryzykował na dużych i zatłoczonych skrzyżowaniach.

- Po drugie, jeżeli chcesz zmieniać hamulce w aucie co pół roku to twoja sprawa, nie każdego na to stać. Tymbardziej, że nie zawsze w aucie są zamontowane hamulce-nówki.

- po trzecie, ekonomiczna jazda przejawia się nie tylko w oszczędzaniu paliwa jadąc w graniach 85km/h, ale także na wszelkich innych mechanizmach aktywnych w aucie, jak płyn do spryskiwaczy, hamulce, zmiana biegów przy określonej prędkości, aby "nie zarżnąć" silnika.

Dopisze jeszcze co do TIPu - ofcorse ze wiekszosc osob wie jakie nastepuja po sobie swiatla - ale raczej tylko jednostki (instruktorzy L w danych miastach ;)) wiedza ile trwaja dane sygnaly (ile czasu swieci sie zielone itp.).

Reszte juz Allen napisal.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze przed skrzyzowaniem jednak warto zwalniac, bo zawsze moze zdarzyc sie matol skrecajacy w prawo z poprzecznej (albo co gorsza z przeciwleglego kierunku, przecinajac skrzyzowanie), ktoremu sie wydaje ze zdazy przed nami. Pol biedy, jesli taki ktos umie ocenic dystans i/lub dynamicznie ruszyc (a nie czolgac sie na polsprzegle przez cale skrzyzowanie).

Moze tez trafic sie pieszy, ktoremu bardzo spieszy sie na druga strone.

 

Wszelkim swiezo upieczonym i wlasnie sie piekacym ( ;) ) kierowcom polecam zasade ograniczonego zaufania, ktora mozna podsumowac w skrocie jako "zawsze moze trafic sie jakis wariat i warto miec zapas czasu na reakcje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkim swiezo upieczonym i wlasnie sie piekacym ( ;) ) kierowcom polecam zasade ograniczonego zaufania, ktora mozna podsumowac w skrocie jako "zawsze moze trafic sie jakis wariat i warto miec zapas czasu na reakcje".

ta zasada jest akurat w kodeksie drogowym i obowiązuje WSZYSTKICH kierowców a nie tych co się uczą tylko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to mogę teraz udzielać się w temacie :)

 

W poniedziałek miałem drugą jazdę w życiu, już po mieście (2 jazdy już miałem, obydwie na mieście), całkiem nieźle idzie, troszke sie denerwuje zawsze i o głupotach zapominam...ale jest okey :)

 

W piątek kolejna jazda, tym razem na placu :]

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to mogę teraz udzielać się w temacie :)

 

W poniedziałek miałem drugą jazdę w życiu, już po mieście (2 jazdy już miałem, obydwie na mieście), całkiem nieźle idzie, troszke sie denerwuje zawsze i o głupotach zapominam...ale jest okey :)

 

W piątek kolejna jazda, tym razem na placu :]

ziomie i tak nie zdasz :P

 

 

Jak u Was jest z cenami kursów ? Bo tam gdzie ja robiłem rok temu za 700pln dalej jest taka cena :) a nawet można taniej na specjalnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomie i tak nie zdasz :P

Jak u Was jest z cenami kursów ? Bo tam gdzie ja robiłem rok temu za 700pln dalej jest taka cena :) a nawet można taniej na specjalnych warunkach.

1000-1200 peelenów..

W Wieliczce juz 900.. :|

 

Najgorszym doradcą na egzminie jest stres, jak sie nie zestresujesz to jakoś to będzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem w Wawie w IMOL'i 1200 i w sumie nie zaluje - masa kursow - zrobilem w 2 dni, w weekend. Robią co weekend w 5 miejscach w Warszawie, badania lekarskie na miejscu, "stoją za Ciebie" w kolejkach w WORD'zie, czyli nie musisz nigdzie jeździć = wszystko załatwia firma.

 

Co do mnie - mam już 10h za sobą, czyli jako tako. Parkowania całkiem nieźle, łuk też w miare. Górki jeszcze nie ćwiczyłem ;]

A po mieście to w zasadzie bułka z masłem jest, tylko mam problem czasem z wyczuciem sprzęgła przy samym ruszaniu. Efekt - staje mi gdzieś jak mu się spodoba. Ale staram się to jakoś wyczuć.

Idzie dobrze, coraz lepiej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po mieście to w zasadzie bułka z masłem jest, tylko mam problem czasem z wyczuciem sprzęgła przy samym ruszaniu. Efekt - staje mi gdzieś jak mu się spodoba. Ale staram się to jakoś wyczuć.

Idzie dobrze, coraz lepiej !

No nie dziwie sie bo sprzęgła są napewno wycharatane. No jeszcze 3 miechy i minie roczek jak mam prawko :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale jak sie zerwie z piskiem opon spod swiatel na egzaminie to raczej prawka nie dostanie :P

 

@Zav - gorka sie nie przejmuj, najprostszy manewr. Zawracanie tez banal.

Dla mnie koszmarem bylo parkowanie prostopadle przodem - ani razu nie udalo mi sie tego zrobic bez korekty, bez wzgledu na samochod :| Paradoksalnie na parkingach z reguly sobie radze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzien na placu manewrowym, pocwiczylem jazde po łuku, ideał :)

 

Ruszanie ze wzniesienia też opanowane, ogólnie cały ten plac tak pozwolił mi dobrze wyczuc sprzeglo w tym punciaku, ze problemow z ruszaniem nie mam w ogole już (na szczescie).

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pogratulowac po raz drugi zostalem wlascicielem "Prawo Jazdy" - tym razem za pierwszym razem i tym razem o wiele bardziej je cenie. Musze przynac, ze z jazda samochodem jest jak z jazda na rowerze - raz sie nauczysz i umiesz - po ponad 3 latach przerwy zdalem je bez bledu / problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzien na placu manewrowym, pocwiczylem jazde po łuku, ideał :)

 

Ruszanie ze wzniesienia też opanowane, ogólnie cały ten plac tak pozwolił mi dobrze wyczuc sprzeglo w tym punciaku, ze problemow z ruszaniem nie mam w ogole już (na szczescie).

Jak placyk juz masz opanowany to juz czesc sukcesu ;) teraz trudniejsza czesc przed toba czyli miasto :D

Ja na kursie miałem punciaka ze przypalonym sprzegłem i duzym wyczynem było ruszyc płynnie ;)

Na jakich autach sie u Ciebie zdaje egzamin?? na corsach czy puntach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich autach sie u Ciebie zdaje egzamin?? na corsach czy puntach

Putanie nie do mnie ale sobie odpowiem :P

w Tarnowie wybierasz, zalezy na czym jeździło się w szkole :]

Kurde, u mnie w klasie 3 osoba oblała plac, i trzecia z tego samego powodu- nogi z waty- stresss :/

Więć walczcie z tym jak tylko umiecie, pigułki, syropki itp itd etc ;]

Ja sie już nauczyłem bez Nervosolu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...