Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie Was czytam i czytam i czytam :D

 

i sie zacząłem zastanawiać. Mam 17 lat, w listopadzie urodziny a w telewizji jakieś ploty o prawku odnawianym co 5 lat i od 21 roku zycia. Wiecie coś na ten temat ? (jak bylo w temacie to bić ale bez przesady ;) )

 

oraz co następuje po drugie:

 

Plac trudny ? Osobiście nie uważam sie za dobrego kierowce ale ruszanie mam dobrze opanowane (a to tylko cześć umiejętności dobrego kierowcy). Pod górkę mi nie zgaśnie ani sie nie cofnie, 75% (pewny siebie jestem w samochodzie ale stresik moze coś mi zrobić ;) ) Bać sie czegoś na placu ?

Na placyku nie masz sie absolutnie czego obawiac;). Jedyne co moze Ci sprawic najwiecej trudnosci to chyba luczek. To wszystko to sa [ciach!]ly, jak wyjedziesz na drogie to sie o tym przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sie zacząłem zastanawiać. Mam 17 lat, w listopadzie urodziny a w telewizji jakieś ploty o prawku odnawianym co 5 lat i od 21 roku zycia. Wiecie coś na ten temat ? (jak bylo w temacie to bić ale bez przesady ;) )

Ma teoretycznie nie byc prawa jazdy bezterminowego... a od przyszlego roku prawko na motor ma byc od 21 roku zycia.... a co wyjdzie w praktyce? Narazie nikt tego nie wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kurs mozesz isc 3 miesiace przed 18 urodzinami... zapisujesz sie na egzamin teoretyczny poltora miesiaca wczesniej... na praktyczny tak samo... 1 termin odrazu na dzien urodzin i spokojnie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jutro, zdaję prawko B teotria i praktyka o 15.30. To pierwsze podejście. Trzymać kciuki. Dam znać jak poszło.

 

EDIT

 

JROX - zdaję w Dąbrowie Górniczej, słyszałem, że jest ciężko.

 

EDIT 2

 

Zdałem testy, 0 bł, niestety jazd nie zdałem, następny termin 23.9 :(.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spyon tak to już bywa...

Zależy na kogo się trafi, bo u mnie wszyscy przynajmniej za drugim zdali B, jeden kumpel zdał za pierwszym, ale za to go upierniczyli na A gdzie nie było mowy żeby ktoś z miejsca nie zdał...

 

Fajny artykuł...

Ale tym się nie zmieni mentalności niektórych...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wczoraj z wyjazdu zarobkowego i poprosiłem rodzicielkę, żeby skoczyła po moje prawo jazdy (sam nieco kontuzjowany). Już wielce zadowolony, że wreszcie będę miał ten plastik w rękach, a tu niespodzianka wielkości grubej berty. Ktoś dał ciała i sknocił mi adres na prawku. Znowu 10 dni czekania...

Teraz pytanie czy ja mogę swobodnie jeździć z tym prawkiem, gdyż pani w urzędzie komunikacji odpowiedzieć nie potrafiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tyczy sie tez Ciebie:

Troszeczke wracając - jeżeli przyjęto wniosek o prawo jazdy w urzędzie JUŻ możesz jeździć.

Jesteś już w cepiku i policja może to sprawdzić. Wtedy nawet nie musi ci dawać mandatu w wysokosci 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszą jazde w Poznaniu miałem i musze przyznać, że było miło. Jeździ się tam lepiej niż w mojej mieścinie (Września), tam wszędzie sygnalizacja świetlna i w ogóle lepiej wszystko zarządzone. Kilka ciekawych przygód sie zdarzyło. Pierwsze, stoję na światłach, patrze w lusterko a tam nowiutkie czarne Masseratti. Instruktor też je zauważył i mówi do mnie: "Szybko, szybko zaciągaj ręczny zeby sie na niego nie stoczyć..." Oczywiście było idealnie równo, żadnej górki nie było ;) Później następna sytuacja. Jak wiecie pewnie, był dzisiaj w Poznaniu spory pożar, oczywiście zauważyliśmy go i pierwszą jazde po Poznaniu zaczeliśmy od zwiedzania terenu przy tym magazynie ;) No cóż, instruktor kazał :P Największy kocioł wyjechać stamtąd, zapchane te jednokierunkowe uliczki, policja kieruje ruchem, ogólnie jak na pierwszą dalszą jazde to baaardzo ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie pewnie, był dzisiaj w Poznaniu spory pożar, oczywiście zauważyliśmy go i pierwszą jazde po Poznaniu zaczeliśmy od zwiedzania terenu przy tym magazynie ;) No cóż, instruktor kazał :P Największy kocioł wyjechać stamtąd, zapchane te jednokierunkowe uliczki, policja kieruje ruchem, ogólnie jak na pierwszą dalszą jazde to baaardzo ciekawie :D

Chetnie bym takiemu instruktorowi nos naprostowal... po kiego diabla chcial bys sie pchal w waskie uliczki gdzie na dodatek byla kupa strazy pozarnej i policji... a do tego wszystkiego utrudnial cala akcje i zapewne spowolnial ruch bo napewno jeszcze sprawnie miedzy samochodami nie jezdzisz?! Za przeproszeniem kur*ica mnie bierze jak widze elki w miejscach najmniej do tego przystosowanych\przygotowanych... mieszkam na malej, 200metrowej, jednokierunkowej uliczce... gdzie jezdzi w ch*j elek... i jak wiada sobie takie 4 nauki jazdy to zebym ja mogl wyjechac z parkingu samochodem to musze czekac po 10 minut bo jasnie laskawej blondynie trzeba wytlumaczyc na srodku drogi jak sie wlacza wsteczny i jak wjechac tylem na miejsce? Takich rzeczy pierw powinni uczyc w teori.. pozniej na placu i dopiero wypuszczac na miasto po zdanym egzaminie wewnetrznym... a nie znowu kolo mnie elka przywalila w jakis samochod w piatek... dobrze ze poszkodowany byl lekko zarysowany a elce caly tylny zderzak odpadl i prawe tylne nadkole zjechane... bardzo mu tak dobrze jak sie pcha tam gdzie nie ma na to miejsca i warunkow... akurat z psem chodzilem.. stanalem sobie na zlosc 4 metry od samochodu elki i cieszylem jape jak policja instruktorowi wlepiala mandat... + wolanie lawety bo lampe tez mial zbita... obym wiecej nie musial patrzec na tego palanta... Jak by to byl moj samochod (a nie daj boze motocykl) i typ by mi chodz jedno slowko powiedzial to bym szybko z lapami do niego polecial...

Sa po prostu wszystkiego pewnie granice.... jetem osoba cierpliwa.... ale do czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem, że zaraz wychodzę na 1 jazdę (9:00) na trochę cięższą kategorię :) Jak na razie to jednak mam mały stresik którego nie miałem przed 1 jazdą na kategorii B i ogólnie nie wiem jak będzie, nigdy nie siedziałem jeszcze w takim wozie. A jeździć będę czymś takim: http://www.perfekt-trans.pl/images/93.gif Jak wrócę to najprawdopodobniej postaram się coś napisać. Szerokości i nie wychodźcie teraz z domów ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to chyba do 7,5t... W sumie jezdzi sie czyms takim latwiej niz zwyklym autem (wspomaganie jest barrdzo czule, zrowno kierownica jak i hamulce), skrzynia pewnie "piatka" :wink: W takim wynalazku jeszcze pozycja nie jest wysoka, ale jak pojezdzisz czyms ciezszym powiedzmy 18t. to po przesiadce do osobowki czujesz sie jak w gokarcie :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem ;D Pierwsza lekcja była po części teorią i po części praktyką. Najpierw było ogólne omówienie zbiorników, świateł i takie wszystkie rzeczy obsługowe. Następnie usiadłem za kierownicę (pomijając fakt że nie umiałem otworzyć drzwi bo raczej słabej postury jestem :P), pierwsze co mnie zdziwiło to strasznie ciężko działające sprzęgło. To samo było ze skrzynią biegów :) Tak, chemiczny_ali masz rację, skrzynia była 5-biegowa. Co do prowadzenia to również masz rację, jak na samochód ciężarowy to jest bardzo zwrotny i kierownica jest bardzo czuła, tak więc jechało mi się dość przyjemnie. Wsiadając później do mojej osobóweczki myślałem że mi się linka od sprzęgła urwała - tak lekko chodziło w porównaniu do tego MANa ;) No nic, kolejna lekcja w czwartek a kolejny mój cel będzie C+E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym takiemu instruktorowi nos naprostowal... po kiego diabla chcial bys sie pchal w waskie uliczki gdzie na dodatek byla kupa strazy pozarnej i policji... a do tego wszystkiego utrudnial cala akcje i zapewne spowolnial ruch bo napewno jeszcze sprawnie miedzy samochodami nie jezdzisz?! Za przeproszeniem kur*ica mnie bierze jak widze elki w miejscach najmniej do tego przystosowanych\przygotowanych... mieszkam na malej, 200metrowej, jednokierunkowej uliczce... gdzie jezdzi w ch*j elek... i jak wiada sobie takie 4 nauki jazdy to zebym ja mogl wyjechac z parkingu samochodem to musze czekac po 10 minut bo jasnie laskawej blondynie trzeba wytlumaczyc na srodku drogi jak sie wlacza wsteczny i jak wjechac tylem na miejsce? Takich rzeczy pierw powinni uczyc w teori.. pozniej na placu i dopiero wypuszczac na miasto po zdanym egzaminie wewnetrznym... a nie znowu kolo mnie elka przywalila w jakis samochod w piatek... dobrze ze poszkodowany byl lekko zarysowany a elce caly tylny zderzak odpadl i prawe tylne nadkole zjechane... bardzo mu tak dobrze jak sie pcha tam gdzie nie ma na to miejsca i warunkow... akurat z psem chodzilem.. stanalem sobie na zlosc 4 metry od samochodu elki i cieszylem jape jak policja instruktorowi wlepiala mandat... + wolanie lawety bo lampe tez mial zbita... obym wiecej nie musial patrzec na tego palanta... Jak by to byl moj samochod (a nie daj boze motocykl) i typ by mi chodz jedno slowko powiedzial to bym szybko z lapami do niego polecial...

Sa po prostu wszystkiego pewnie granice.... jetem osoba cierpliwa.... ale do czasu...

Co Cie nie zabije to Cie wzmocni, instruktor jedzie i to na nim spoczywa obowiazek za wszystko, wiec nie przesadzaj. Wole cisnac sie gdzie trzeba, na waskie uliczki (20km/h ile sie tam jedzie?) niz gdzies po obrzeżach miasta....czlowiek sie hartuje!

A nie potem srodek miasta kolo rynku, jedzie R na sygnale a świeżo upieczony kierowca nie wie co robic i ruch tamuje.

Dla mnie isntruktor bardzo dobrze sie zachowal.

 

 

A co do napjpierw placyk potem miasto. ZGADZAM SIE. Pierw opanowac podstawy prowadzenia auta, a nie stwarzac niebezpieczenstwo na drodze:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w piatek atakuje kat. B w sieradzu po raz pierwszy :D

To powodzenia. Co do zmian w Egzaminach to szczęście że ja już mam za sobą, wuj wie co tam teraz wymyślą nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzam kat. A 28 sierpnia - teoria + praktyka. Jak nie zdam za pierwszym razem to sie zachlastam. Potem wyjezdzam do wawy i mialbym mega problem :/... juz nie wpsominajac o tym, ze w przyszlym roku sie przepisy zmieniaja i musze sprawe dopiąć w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzam kat. A 28 sierpnia - teoria + praktyka. Jak nie zdam za pierwszym razem to sie zachlastam.

 

Z takim podejsciem to wszystko mozliwe :D zartuje ofc, GL i HF

Edytowane przez AtriX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzam kat. A 28 sierpnia - teoria + praktyka. Jak nie zdam za pierwszym razem to sie zachlastam. Potem wyjezdzam do wawy i mialbym mega problem :/... juz nie wpsominajac o tym, ze w przyszlym roku sie przepisy zmieniaja i musze sprawe dopiąć w tym.

Spokojnie zdasz :) Duzo latwiej zdac na motÓr niz na samochod.... a jak nie zdasz u siebie to zdasz w warszawie ;) Odezwiesz sie do dam Ci namiary na fajny osrodek do ktorego juz kilka osob poslalem... (qrde jakas prowizje z tego powinienem miec ;D) i nikt sie nie skarzyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...