Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie do końca sprawdziłeś o co kaman.

Tam gdzie mówisz można wyłączyć każdy akcelerator z osobna. Po wyłączeniu wszystkich akceleratorów ten kwadracik i tak pozostaje. Chodzi o to żeby sie go pozbyć. Jak wyłączyć ten cały modół odpowiedzialny za akceleratory.... :( ?

Racja nie do konca sprawdzilem bo nie uzywam tej ujowej przegladarki, naprowadzilem Cie tylko na miejsce gdzie mozna wylaczyc akceleratory ;) Nie wiem tez jak wyglada ten kwadracik, jak wiesz dokladnie ktory addon za to odpowiada to mozesz pogooglowac jak sie go pozbyc, ewentualnie odpal przegladarke z wylaczonymi addonami dla XP (jestem w pracy nie moge sprawdzic na 7, ale bedzie podobnie) Start > All Programs > System Tools > Internet Explorer (No Add-ons) i zobaczysz czy wtedy kopiuje sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze na dniach wersja RC zaczyna pierwszy etap wygasania (od 1 marca zacznie sie samoczynnie resetowac), to trzeba by w koncu zrobic upgrade do wersji finalnej, ktora to lezy i czeka od momentu premiery (wersja Home Premium). Zalecane jest, zeby zrobic czysta instalacje, ale ze nie bardzo chce mi sie to robic, to sproboje przeprowadzic na dniach aktualizacje. Zapytalem wuja google i okazuje sie, ze ludzie pomyslnie przeprowadzali takie aktualizacje, takze do wersji nizszych od Ultimate (a taka domyslnie jest wersja RC). Wiaze sie to ze zmiana dwoch wpisow w rejestrze oraz edycji jednego pliku ini z instalki.

 

Traktuje to jako rozwiazanie tymczasowe, bo pewnie ktoregso dnia w koncu sie zmobilizuje i przeprowadze czysta instalacje, ale na razie bedzie proba aktualizacji. Zrobie to pewnie w sobote, wiec przedstawie wyniki tej operacji juz po :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak "koń pod górę".

Problem będzie tylko wtedy jak przyjdą Ci do domu i skontrolują. Ale zawsze masz odpowiedź: ten komputer jest złożony na sprzedaż > kupiec "in space". Albo: sprzedany Żonie albo podarowany Synkowi. Nie martw się na zapas: nie na darmo Tow. Gierek ułożył hasło: Polak potrafi!

No widze ze masz pojecie o tym duze. A jako system builder czym sie pochwalisz ? Legitymacja szkolna ? Cokolwiek nie powiesz, bedziesz musial przedstawic papiery: podstawowe rejestrowe dokumenty firmy, oraz faORT: ORT: ktury. No ale sadze, ze jak im tak uproscisz po swojemu to tez sie nie przyczepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002 - mam podobny problem. U mnie niestety internet nie chce w ogóle działać :? Po odpaleniu systemu pojawia się żółty wykrzyknik informujący o braku połączenia z siecią. Sprawdziłem na laptopie - internet działa poprawnie. W moim przypadku pomaga jedynie uruchomienie polecenia ipconfig /release | ipconfig /renew. Dopiero wtedy internet działa poprawnie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? Sterowniki do karty sieciowej mam, wg systemu, aktualne. System to Windows 7 Home Premium. Nie wiem w czym tkwi problem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o problemach z sieciówką na płytach Asusa pod Win 7. Na 1156 to było ale chyba zmiana biosu pomagała. Z tym że na starszy. Może trzeba bios zmienić.

 

Ja mam natomiast inny problem.

post-119646-1267104768.jpg

 

Często po uruchomieniu mam takie ikony. Są też takie na pasku które sobie sam dopiąłem ale nie wszystkie. Obecnie real temp nie rozpoznaje ale po kliknięciu uruchamia się normalnie.

 

System to Win 7 Home Premium.

Na RC też to miałem kiedyś ale później zniknęło a nic nie robiłem z tym.

 

Jeśli było to sory ale szukałem i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002 - mam podobny problem. U mnie niestety internet nie chce w ogóle działać :? Po odpaleniu systemu pojawia się żółty wykrzyknik informujący o braku połączenia z siecią. Sprawdziłem na laptopie - internet działa poprawnie. W moim przypadku pomaga jedynie uruchomienie polecenia ipconfig /release | ipconfig /renew. Dopiero wtedy internet działa poprawnie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? Sterowniki do karty sieciowej mam, wg systemu, aktualne. System to Windows 7 Home Premium. Nie wiem w czym tkwi problem :?

Ogólnie też ostatnio miałem takie objawy jak Ty... Pojawiło się w momencie gdy wpisałem ręcznie IP i DNSy. Dopiero odłączenie kabla sieciowego , restart router-a pomógł... Ale po kolejnym uruchomieniu znowu żółty wykrzyknik i brak połączenia mimo że na innych komputerach internet działał... Konfliktu z IP również nie było . Jakby nie było , problem sam ustąpił i internet teraz jest, i ale mam czerwony krzyżyk cokolwiek oznacza...

 

Czytałem o problemach z sieciówką na płytach Asusa pod Win 7. Na 1156 to było ale chyba zmiana biosu pomagała. Z tym że na starszy. Może trzeba bios zmienić.

 

Ja mam natomiast inny problem.

post-119646-1267104768.jpg

 

Często po uruchomieniu mam takie ikony. Są też takie na pasku które sobie sam dopiąłem ale nie wszystkie. Obecnie real temp nie rozpoznaje ale po kliknięciu uruchamia się normalnie.

 

System to Win 7 Home Premium.

Na RC też to miałem kiedyś ale później zniknęło a nic nie robiłem z tym.

 

Jeśli było to sory ale szukałem i nie znalazłem.

Wydaje mi się że trzeba zrobić tzw. ''rebuild icon cache'' . Albo programowo albo ręcznie:

Kill Explorer.exe process.Ctrl+Shift+Esc keys and open Task Manager.Click on the Processes tab, highlight explorer.exe and click end processClick File > New Task > type cmd.exe. This will open the command prompt.Type cd /d %userprofile%\AppData\LocalType attrib –H IconCache.dbType del IconCache.dbType start explorer
Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zainstalować na dwa miesiące na laptopie Windowsa 7. Posiadam jakiegoś Asusa z Intel Duo T8100, 3 GB i Geforce'a 9300M. Mam dylemat, czy zainstalować wersję 32 bity czy laptop da radę udźwignąć wersję 64 bitową ?

 

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie x86 vs x64 w internecie powinieneś łatwo znaleźć, było coś chyba na benczmarku. Zdaje się, że 32-bitowe programy nieszczególnie są skore do przyspieszania, a 1 klatka w jedną lub w drugą stronę mieści się w granicy błędu pomiarowego. Windows 7 chyba najczęściej kupowany jest w wersji x64, więc być może niedługo wreszcie się coś ruszy w tej kwestii i zaczną powstawać porządnie zoptymalizowane aplikacje x64. Sam winrar czy 7zip to za mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w programie windows 7 toolkit 1.7 poklikałem coś w polu context menu i teraz jak klikam prawym przyciskiem na pulpit to w wyświetlanym menu mam również takie opcje jak:

Programs and features co uruchamia mi dodaj/usuń programy ;

win7vista.com co po kliknięciu uruchamia mi stronę programu

Oczywiście przeryłem już internet i przetestowałem kilka programów i każdy oferuje jakieś funkcje do tego ale żaden nie widzi i nie może usunąć tych funkcji dodanych przez windows 7 toolkit a w tym programie nie widzę opcji do usunięcia ich.

Głupi jestem że tak namieszałem :oops:

Macie jakiś pomysł jak to wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

spróbuj przywrócić system

 

 

EDIT:

A próbowałeś odinstalować program?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem win 7 i mam problem...nie moge do mojego audigy (sb0230) dobrać sterów;/ ściągałem już jakieś packi podane na forum ale dźwięk mimo różnych ustawien albo jest za cichy albo w niektórych piosenkach nie ma praktycznie basu a co najgorsze po np 30 minutach odtwarzania muzyki lub grania dźwięk zaczyna dosłownie "pierdzieć"

może ktoś z userów ma audigy wraz z 7 i mogłby mi polecic konkretne sterowniki poprarte linkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...