Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam potezny problem, od kilku dni mam W7PRO. Ogolnie rzecz ujmujac komp chodzi praktycznie caly dzien liczac WCG no i uzywam go do jak juz wroce z pracy. Dzis jednak po raz pierwszy postanowil sie zahibernowac po 30 minutach od wlaczenia co wczesniej nigdy nie mialo miejsca. Dodam ze hibernacje wylaczylem zgodnie z tym co jest na pierwszej stronie.

 

Teraz niby wlaczylem plan zarzadzania energia [wogole po co taka opcja na kompie stacjonarnym] na maksymalna wydajnosc - to pomoze czy dalej bede cyrki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gom231

Witam. Posiadam zestaw:

 

 

 

Intel Core i7 920 @ 3,6 GHz + Scythe Mugen 2

 

Gainward GTX 285 @ 680/1548/1272 MHz

 

OCZ 4 GB DDR3 CL7 1600 MHz

 

MSI x58 Pro

 

BeQuiet Straight Power 600 W

 

 

 

Komputer jest wykorzystywany głównie do gier.

 

 

 

Mam zamiar kupić Windowsa 7 64 BIT /HP/PRO/ULT. Tylko co daje wersja 64 bitowa, oprócz tego, że będzie widać na niej moje 4 GB RAMu ? Słyszałem, że lepiej będzie wykorzystywany procesor ? Więc moja wydajność w grach wzrośnie ? Czy to prawda ?

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam - popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gom231

Nowe gry potrzebuja juz 2GB Ramcu ,wiec kolejne pozycje osiagna kres mozliwosci wykozystania pamieci w systemach 32bitowych .

Ogolnie wersja x64 jest bardziej przyszlosciowa i jesli masz zamiar kupic orginala to tylko x64

pewne obliczenia moga byc szybsze nawet o 30% ale niestety tylko nieliczne programy potrafia cos z tych 64bitow wykozystac :/ wgrach +/- 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, 7 jest marudna jak baba, u mnie na poczatku tez lubila sporadycznie pozdrowic mnie BSODem ale potem samo jej przeszlo, moze pierwsze dni sa dla niej trudne by sie dostosowac ;)

No to teraz oprócz marudnej płyty mam jeszcze marudny system ;) Pewnie jak zawsze pamięci nie wyrabiają na tym gigaszicie...

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ffdshow otóż nigdzie nie mogę wymusić kożystania z tych kodeków video podczas odtwarzania filmów w bestplayerze. Kodeki audio ffdshow są aktywne, a wideo nie. Any ideas?

 

aaaa i czego używanie do wywalania sterów z systemu? Ten ich program z guru3d się nada? Wcześniej używałem driver cleaner pro ale nie wiem czy bangla pod siódemką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przegladam temat od konca i poki co nie znalazlem to sie spytam. Mam win 7 x64 home premium, ktorego nabylem razem z lapkiem acer aspire 5542g - problem w tym ze po niecalym miesiacu uzytkownia winda sie wiesza przy niemal kazdej durnej operacji jaka chce wykonac. Pasek zadan przestaje reagowac manadzer zadan sie pokaze, ale od razu sie wiesza rowniez. Jedyne co pomaga to ctrl alt del i wylogowanie - wtedy na moment sie wszystko odwiesza ale juz po czasie. Skanowane wszystkim co sie da chyba procz combofixa ktory nie chodzi w z win 7. Jakas rada na to?

 

Inna zagwostka to predkosc kopiowania danych miedzy kompem stacjonarnym a lapkiem. W strone z lapka na komp transfer praktycznie nie istnieje po sieci..moze 4 kb wyciaga odwrotnie idzie normalna predkoscia, ale zdarza sie ze komunikacja w obie strony jest zatkana. Poczytam sobie topic dalej ale moze ktos mi odpisze na szybko cos na ten temat.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania to pierwsza strona z faq się kłania...

 

Q: Jak przyspieszyć kopiowanie plików przez sieć?

A: Należy wylączyć kompresję RDC.

- Panel Sterowania/Programy i Funkcje/Wyłacz i włącz funkcje systemu windows

- Odnajdujemy moduł Kompresja RDC i odznaczamy go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem sprawdzilem nie pomoglo. Dziwne, bo przez pierwszy tydzien chodzilo jak nalezy. Naturalnie ktos cos musial zrobic na jednym z komputerow badz przyczyna tego stanu rzeczy moze byc fakt przywieszania sie systemu. Cos najwyrazniej jest sknocone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprawdzałem sterów pod win7 , ale są one niemal takie same jak pod vistę , także jest dużo prawdopodobieństwo , że zarządzanie energii działa prawidłowo tak jak na viscie.

Dziś sprawdziłem i niestety po ustawieniu taktowań pamięci w idle niższych ekran co chwile mruga zarówno na sterach 10.1 jak i 10.2 więc wracam do jednakowych ustawień dla idle i 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po problemach z partycjami i po zainstalowaniu na nowo systemu Win 7 w wersji 64-bitowej (wcześniej był Win XP i Win 7 32-bitowy na osobnych partycjach) mam problem z uprawnieniami do katalogów, które kiedyś przy poprzednich systemach ustawiałem jako domyślne katalogi grafiki, muzyki itd. Robiłem to wtedy za pomocą programu TweakUI dla windows. Teraz nie można wejść do tych katalogów, w opcjach zabezpieczeń w sekcji Właściciel\Bieżący właściciel jest napisane "Nie można wyświetlić bieżącego właściciela.". I muszę od nowa ustawiać dla nowego właściciela dla tych katalogów. Po zrobieniu tego na każdym z tych katalogów oraz na plikach w nich się znajdujących widnieją małe kłódeczki. W ustawieniach zabezpieczeń w lokalizacji jest nazwa mojego komputera. I teraz następny problem będzie taki że po reinstalacji systemu znów będzie z tym jazz. Na innych "Zwykłych" katalogach w uprawnieniach mam ustawione dodatkowe konto "Wszyscy". Tego jednak nie mogę ustawić we wcześniej wspomnianych katalogach. Jak przywrócić normalne ustawienia tych katalogów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, 7 jest marudna jak baba, u mnie na poczatku tez lubila sporadycznie pozdrowic mnie BSODem ale potem samo jej przeszlo, moze pierwsze dni sa dla niej trudne by sie dostosowac ;)

Zdaje się, że nie powinno sporadycznie pozdrawiać BSODami, u mnie ustawienia dla CPU i RAM w BIOS takie jak miałem na XP - jak dotąd nie miałem żadnych niemiłych niespodzianek. Ja bym mimo wszystko podniósł napięcie dla CPU o oczko wyżej.

 

BTW drivery do kart ATI do 7 im nowsze tym większe badziewie, takie odnoszę wrażenie. Na 10.1 Dirt 2 się sypał na ekranie ładowania po wyścigu, cienie wyglądały lepiej i ogólnie gra wyglądała lepiej na 10.2 nic się nie sypie, ale grafika jest taka jakaś wyprana i cienie bardzo słabe.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Mam problem z windows 7.

 

Jak otwieram nowe okno np. przelgądarki chrome, to mi go nie wrzuca na pasku po prawej stronie, tylko gdzieś w środek, gdzie się znajdują inne okna chrome.

 

Jak wyłączyć to przyciąganie się okienek tej samej aplikacji? Ja chce mieć bałagan, na przemian otwarte IE, chromy, ff, foldery, painty, photoshopy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić dźwięk 5.1 w filmach, obojętnie co nie zrobię zawsze działa stereo.

 

- Głośniki zarówno w sterownikach karty dźwiękowej i jak i w samym windowsie są ustawione na 5.1, wszystkie działają normalnie

- AC3 Filter ustawiony na 5.1

- w grach jest normalnie, działa 5.1

- filmy na pewno są kodowane na 5.1

- pod XP'kiem działało normalnie

 

Pytanie zwłaszcza kieruje do osób z podobnym układem dźwiękowym co mój (płyta Asus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowało się coś z tymi OEMami? Czy nadal jest tak, że jak się samemu zainstaluje OEMa na samodzielnie złożonego kompa to jest się legalnym inaczej?

Nigdy tak nie było, a że ktoś, gdzieś, kiedyś palnął głupotę, to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podłączone 2 dyski - na SSD siedzi system, na HDD programy. Z sieci mogę korzystać bezproblemowo, ale przy uruchamianiu jakiś programów lub przy przeglądaniu zawartości dysków zdarza się, że system zaczyna strasznie mulić. Bywa, że wszystko chodzi OK, ale czasem potrafi długo myśleć, ma problemy z wyłączeniem okienka lub jakąkolwiek inną akcją. Kiedy się coś takiego zacznie robić pomaga jedynie twardy reset.

Myślałem, że to może wirus, którego nie mogę znaleźć. Więc sformatowałem dysk i postawiłem system na nowo. Po jakimś czasie zauważyłem, że problem powrócił. I teraz nie wiem czy to jakiś konflikt sprzętowy, czy mój SSD nie wyrabia (nowy dysk, wcześniej XP działał na tym HDD), czy może to jakiś problem z samym systemem. Dodam, że robiłem optymalizację systemu pod SSD.

System w wersji OEM, oryginalny, ale jeszcze go nie zarejestrowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gom231

Ponawiam pytanie:

 

A jest jakaś różnica w grach między HP/PRO/ULT - 64 BIT ?

 

I co mówicie o tych OEM ? Bo własnie ja chce kupić wersje OEM,a sprzęt sam składałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie powinno sporadycznie pozdrawiać BSODami, u mnie ustawienia dla CPU i RAM w BIOS takie jak miałem na XP - jak dotąd nie miałem żadnych niemiłych niespodzianek. Ja bym mimo wszystko podniósł napięcie dla CPU o oczko wyżej.

 

BTW drivery do kart ATI do 7 im nowsze tym większe badziewie, takie odnoszę wrażenie. Na 10.1 Dirt 2 się sypał na ekranie ładowania po wyścigu, cienie wyglądały lepiej i ogólnie gra wyglądała lepiej na 10.2 nic się nie sypie, ale grafika jest taka jakaś wyprana i cienie bardzo słabe.

Dosc dlugo z tym walczylem, podnosilem V na procku, plycie, pamieciach, zmienialem timingi i nic to nie dawalo, po prostu od czasu do czasu czy to w 2D czy 3D mialem psikusa. Zaladowalem od nowa profil w biosie ktory dzialal na XP i Viscie z zamiarem zabawy od nowa, ale po 2 czy 3 dniach wszystko sie uspokoilo i od wrzesnia do dzis dziala bezproblemowo (pomijajac problemy ze sterami od 5850:P). Jesli juz mowa o ATI, to jade teraz na 9.12 nie probowalem nowszych katalizatorow bo na ta chwile nie narzekam w zadnej grze ani na wydajnosc ani na bugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Coś mi zjada ciągle miejsce na partycji systemowej, dziennie ubywa 200-300mb, raz miałem przypadek że ubyło nagle 1GB ale znów za chwilę ten 1GB wrócił, nie wiem o co chodzi. Przywracanie systemu mam wyłączone. Co jeszcze może jeść tyle miejsca na dysku?

 

Partycja systemowa ma tylko 20GB, po zainstalowaniu systemu zostało mi ok 5GB, 2 dni temu było 3,95GB a dziś mam już tylko 2,55GB. Chciałem rozszerzyć partycję systemową z poziomu windowsa ale się nie da, próbowałem też różnymi programami, ale tylko coś popsułem i musiałem robić formata ;/, a mam 29GB miejsca nie przydzielonego.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pora na mój problem...

 

Sytuacja wygląda tak :

 

1. komputer Windows 7 (podpięty kablem do routera)

2. komputer netbook z Windows XP (łączy się bezprzewodowo).

 

Grupa robocza na obu komputerach ta sama , IP przypisane ręcznie tak samo jak DNSy.

Problem jest taki że na XP w ogóle w otoczeniu sieciowym nie pojawia się drugi komputer. Natomiast na 7 , widzę Netbook-a , jednak przy próbie wejścia komunikat:

 

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły ? Szlag mnie już trafia co jest nie tak... Dzięki za sugestie rady.

 

PS. Próbowałem reset router-a , polecenie CMD> ipconfig /flushdns i nic się nie poprawiło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik wymiany ustawiłeś statyczny czy dynamiczny? Poza tym wyłącz indeksowanie i hibernację.

A jaki polecasz ustawić?, i gdzie ta opcja się znajduje?, i gdzie wyłączyć indeksowanie i hibernację?. Sorry że tak pytam, ale windows'a 7 dopiero poznaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik wymiany ustawia się dokładnie w tym samym miejscu co w XP czyli mój komputer>właściwości>zaawansowanie ustawienia systemu> zakłada zaawansowane> wydajność ustawienia>zaawansowane>plik wymiany>zmień Ja mam na stałe wbite 2Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...