Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

x-files - szczerze to nigdy nie ogladalem, łacznie widzialem moze z 5-6 odcinkow i to bylo chyba z 15 lat temu z czego pamiętam moze 4-5 scen

Z racji zblizajacego sie nowego sezonu zaczałem wczoraj ogladac od 1 sezonu.

Jak narazie widziaem 6 odcinkow i kazdy to osobna historia.

Ktos moze bez spoilerow powiedziec czy tak bedzie do konca 9 sezonu, czy moze pojawią sie jakies wątki ktore bedą sie przewijac pomiedzy tymi osobnymi historiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest główny wątek, który się  tyczy oczywiście obcych. Zwykle jest to kilka odcinków na sezon. Zawsze pierwsze i ostatnie odcinki sezonu tyczą się tego wątku. Jak ktoś lubi takie klimaty to warto obejrzeć.   Osobne historie też są ciekawe. Chociaż bywają i słabe jak chyba w każdym serialu. Co kto lubi. Ja tam dobrze wspominam serial. Ale nie dobrnąłem do końca 9 sezonu. Skończyłem gdzieś na 2 odcinku i jakoś przełamać się nie mogę.

 

 

IMO serial dla mnie kończy się na 7 sezonie. Potem jest tylko gorzej. Dlatego mam obawy co do nowych odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw główny to historia z obcymi, porwania itp, porwanie siostry Muldera. Również związana z tym cała ta teoria spiskowa, cancer man itp.

Ten wątek pojawia się zwykle kilka razy w sezonie, są odcinki tylko o tym. pchają główną fabułę do przodu. Zwykle jest to też start i koniec sezonu, chyba w każdym sezonie.

Pozostałe epizody to osobna historia, niezależna od wątku z obcymi.

Do tego jest kilka odcinków, w których np. jakiś bohater powraca, np. uciekł, i muszą go ścigać ponownie. Także czasem jedna sprawa pojawia się w kilku odcinkach, nawet w różnych sezonach.

Osobiście wolę normalne odcinki niż motyw z obcymi. Ale ogóle serial jest świetny. Szczególnie ten nowy remaster w 1080p.

Jeszcze z istotnych zmian, serial ma 9 sezonów, z czego Mulder "znika" na końcu 7. Dla wielu fanów, serial się w tym momencie kończy. Mulder pojawia się jeszcze gościnnie w paru epizodach, ale nie jest już częścią ekipy jak w sezonach 1-7.

 

W nowym sezonie który dopiero kręcą, Mulder powraca normalnie na dobre, także może być dobrze :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem to źle zapamiętać, ale już pod koniec 8 sezonu i w większości 9, Mulder pojawia się już bardzo często.
Istotną informacją jest iż pomiędzy 5 a 6 sezonem znajduje się film(The X-Files: Fight the Future), którego wydarzenia są istotne dla kolejnych sezonów. Drugi film "I want to belive" jest raczej oderwany od serialu w kwestii chronologi jak i tematyki(brak wątków z obcymi).

 

 

Dark Matter - Nowość twórców Stargate, początek imo niezbyt udany. CGI kłuje w oczy, a historia jakaś taka niezbyt.

The Last Ship season 2 - Trzyma poziom, dzieje się dużo i ogląda się tak samo przyjemnie jak wcześniej.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

jestem tylko ciekaw jaki będzie klimat w tym mini-serialu (niby ma byc tylko 6 odcinków) - will see ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_X-Files_episodes

Odcinki związane z głównym wątkiem są oznaczone, to dla tych co chcieliby pominąć fillery.

 

Ja bym prędzej pominął odcinki o obcych :)

Najlepsze epizody x-files to moim zdaniem te klasyki. Np. ten:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Post-Modern_Prometheus

 

majstersztyk.

 

Albo epizod w stylu dnia świstaka gdzie Mulder przeżywa ten sam dzień wiele razy i za każdym razem ginie.

Później w dalszych sezonach sporo eksperymentowali. Pamiętam też ten odcinek stylizowany na ten realitshow "cops", czyli kręcony kamerą "z ręki".

X-files generalnie to kawał dobrego serialu, nie można tego przegapić.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Dla mnie S01E01 - klasyk z X-files ;]

dobry jest też S02E14 - niepokojąco mroczny :-P

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Die_Hand_Die_Verletzt

 

ogólnie (jak tak patrze na dzisiejsze seriale) to niestety one już IMO nie mają tego klimatu :(

wszystkie te "mentalisty" i inne jakieś takie przebajerowane, bez polotu - w Xach każdy praktycznie odcinek jest inny (różne, nieruzinkowe historie, czasami pokazujące poczucie humoru twórców serialu) - ale w podobnym klimacie co całość - i to jest siłą tego serialiku 

 

EDIT

w X-files bardzo ciekawą postacią był jeszcze taki starszy facet (po 50-ce) co to go palacz ścigał przez całą serie chyba ;]

Facet z kosmosu ale nie kolonizator jak ci pozostali, z Mulderem w jednym z odcinków wybrali się na farmę z tymi sklonowanymi dziecmi (na obraz i podobieństwo siostry Muldera m.in.) - znowu w innym ep. palacz zgarnął tego Kosmite i zamknął w masce w jakiejś bazie - cieawe konwersacje tam były czasami ;] - w sensie dające do myślenia IMO

 

 

 

ps.

no ew. GoT jest też naprawdę OK ;]

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprecyzujcie co się w końcu dzieje z X-files bo zaspałem. Wypuścili remastera prawda? Rozumiem, że sezony pojawiają się powoli, trochę pracy mają. Ale o co chodzi z kręceniem nowego sezonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprecyzujcie co się w końcu dzieje z X-files bo zaspałem. Wypuścili remastera prawda? Rozumiem, że sezony pojawiają się powoli, trochę pracy mają. Ale o co chodzi z kręceniem nowego sezonu?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_X-Files_(miniseries)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Jak to co się dzieje?!

Kosmity są :D

 

no i pare innych "ciekawostek" ;)

 

EDIT

 

#Havoc

nie jest to serial w którym to "dzieje sie" non stop to samo w ten sam deseń - tak to można opisać w skrócie - po prostu zacznij oglądać od S01E01 i zobaczysz czy odpowiada czy nie - simple ;]

co prawda dziś po tylu latach trochę "trąci myszką" (niektóre ep.) ale ogólnie IMO trzyma ciekawy poziom, jakby nie patrzeć.

I ma pare takich ciekawych wątków - z zupełnie odjechanymi koncepcjami czasami, nawet i zahaczających o religie, Boga etc.

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

#Havoc

nie jest to serial w którym to "dzieje sie" non stop to samo w ten sam deseń - tak to można opisać w skrócie - po prostu zacznij oglądać od S01E01 i zobaczysz czy odpowiada czy nie - simple ;]

co prawda dziś po tylu latach trochę "trąci myszką" (niektóre ep.) ale ogólnie IMO trzyma ciekawy poziom, jakby nie patrzeć.

I ma pare takich ciekawych wątków - z zupełnie odjechanymi koncepcjami czasami, nawet i zahaczających o religie, Boga etc.

NIe muszę, oglądałem już :P Pytanie było o to co wyjaśnił link od NostradamuSek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos przypadkowo trafilem na Penny Dreadful. Po 3 odcinkach moge powiedziec, ze wciaga. Dosc mroczny klimat + muzyka, ktora go jeszcze zageszcza. Aktorzy daja rade, mimo ze kojarze tylko Eve Green. Ciekawe jak to wszystko dalej sie potoczy. Po za tym spore zageszczenie postaciami z ksiazek na metrze kwadratowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos przypadkowo trafilem na Penny Dreadful. Po 3 odcinkach moge powiedziec, ze wciaga. Dosc mroczny klimat + muzyka, ktora go jeszcze zageszcza. Aktorzy daja rade, mimo ze kojarze tylko Eve Green. Ciekawe jak to wszystko dalej sie potoczy. Po za tym spore zageszczenie postaciami z ksiazek na metrze kwadratowym :D

 

Rekomendowany przeze mnie jakiś czas temu. Moim zdaniem super.

 

Zaczynam jeszcze badać

 

http://www.filmweb.pl/serial/Jonathan+Strange+%26+Mr+Norrell-2015-214541- na razie trochę dziwny, ale dla odskoczni czemu nie.

 

Zaczyna się też drugi sezon:

 

http://www.filmweb.pl/serial/Wirus-2014-685442- również polecam.

Jak na razie mogę polecić Gotham, po grach z Gackiem zacząłem bardziej interesować się uniwersum i jak dla mnie serial jest fajny.

 

Można obejrzeć, acz http://www.filmweb.pl/serial/Daredevil-2015-702252znacznie bardziej podszedł mi.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodziło w tej ostatniej scenie true detective..

 

 

 

 

Ale pogrzebali realizm doszczętnie, robiąc strzelaninę w której ginie z 10 policjantów i drugie tyle cywili. Gdyby coś takiego miało miejsce naprawdę, to by trafiło na czołówki newsów na całym świecie, a głowni bohaterowie serialu by zostali odsunięcie od sprawy, śledztwo by przejęły całkowicie inne służby, np fbi. W serialu z oczywistych względów to się nie może stać. Przesadzili.

 

 

 

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim sezonie DareDevila ma być Punisher, a Gotham ma odwiedzić FireFly ;)

Jeżeli kogoś zainteresował trailer to można obejrzeć już odcinek pilotowy Lucifera ;)

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...