Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

witam chodzi o instalacje neo pod vista x64

 

w pietwszym poscie jesli link gdzie na stronie MS jest instrukcja jak to dziadostwo uruchomic -

 

interesuje mnie jak istotny jest punkt 2 w instrukcji czyli wsadzenie plytki cd od TP i nie startowanie jej

 

pytam poniewaz plytki nie mam i jest problem z instalacje i uruchomieniem neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz modem, jak ZXDSL 852, to najpierw odpalasz instalację sterowników i dopiero jak cię poprosi, to podpinasz modem. W przeciwnym wypadku albo się uda, albo nie. Tzn. zawsze się zainstaluje, tylko bydle nie będzie chciało nawiązać połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam probelm z jasnością czy tez jaskrawością, jak zwal tak zwal. i nei wiem czy to wina niedopracowanych sterow do grafiki czy moze w viscie jest gdzie jakas ukryta opcja. dla przykladu 2 ss z gry, pierwszy z visty drugi z xp:

 

vista:

Dołączona grafika

 

xp:

Dołączona grafika

 

to na co nalezy zwrocic uwage to miecz :P jak widac w viscie jest niemalze biały, tutaj jak raz to az tak nei denerwuje ale jak jest postac na bialo to wogole jej nie widac, tylko kontur postaci.

 

podobnie jest w samym systemie vista, jest on strasznie jaskrawy.

 

jakies sugestie? czy to faktycznie zwalony sterownik grafiki do visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam probelm z jasnością czy tez jaskrawością, jak zwal tak zwal. i nei wiem czy to wina niedopracowanych sterow do grafiki czy moze w viscie jest gdzie jakas ukryta opcja. dla przykladu 2 ss z gry, pierwszy z visty drugi z xp:

 

vista:

img

 

xp:

[ img]http://images31.fotosik.pl/226/ce861eac5a033c5dm.jpg[/img]

 

to na co nalezy zwrocic uwage to miecz :P jak widac w viscie jest niemalze biały, tutaj jak raz to az tak nei denerwuje ale jak jest postac na bialo to wogole jej nie widac, tylko kontur postaci.

 

podobnie jest w samym systemie vista, jest on strasznie jaskrawy.

 

jakies sugestie? czy to faktycznie zwalony sterownik grafiki do visty?

u mnie l2 dziala normalnie zobacz czy nie masz wlaczone HDR w opcjach

 

btw nie lubie abbysa :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie będzie problemu pod vista x64 z tymi urządzeniami tj.:

http://allegro.pl/item342372491_micro_blue...ka_fv_w_wa.html

lub

http://allegro.pl/item344147490_najmniejsz...g_comapact.html

Czy o nich muszę mieć jakieś sterowniki itp., czy ktoś ma te Bluetooth'e pod vistą.

A jak niby ma to dzialac bez sterowników?

Wyslij zapytanie czy są stery do Visty x64 lub spytaj sie na jakim są układzie i sprawdz czy system ma stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak niby ma to dzialac bez sterowników?

Wyslij zapytanie czy są stery do Visty x64 lub spytaj sie na jakim są układzie i sprawdz czy system ma stery.

Wiem, że nie działa bez sterów, wysłałem zapytania ale odzewu brak, może ktoś z forum będzie miał któryś z nich pod vistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chodzi o instalacje neo pod vista x64

 

w pietwszym poscie jesli link gdzie na stronie MS jest instrukcja jak to dziadostwo uruchomic -

 

interesuje mnie jak istotny jest punkt 2 w instrukcji czyli wsadzenie plytki cd od TP i nie startowanie jej

 

pytam poniewaz plytki nie mam i jest problem z instalacje i uruchomieniem neo

 

problem nadal wstepuje porzyczylem plytke i to nic nie daje

 

zarowno modem sagema 800 jak i speedtouch 330

 

sagem nie instaluje sie wogole natomiast przy thomsonie 330 twyglada to tak ze jest synchronizacja modem jest widowczny w "kontrolerach uniwersalnejmagistrali szeregowej" jednak w "kartach sieciowych "jest " !" i nie ma bata zeby doinstalowac tam sterownic ani ze strony thomsona ani tepsy ani MS (ten podany w linku)

 

uporal sie ktos z tym tylko nie piszcie ze trzeba router kupowac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem nadal wstepuje porzyczylem plytke i to nic nie daje

 

zarowno modem sagema 800 jak i speedtouch 330

 

sagem nie instaluje sie wogole natomiast przy thomsonie 330 twyglada to tak ze jest synchronizacja modem jest widowczny w "kontrolerach uniwersalnejmagistrali szeregowej" jednak w "kartach sieciowych "jest " !" i nie ma bata zeby doinstalowac tam sterownic ani ze strony thomsona ani tepsy ani MS (ten podany w linku)

 

uporal sie ktos z tym tylko nie piszcie ze trzeba router kupowac ....

 

informacja dla potomnych dot. Thomson SpeedTouch 330

 

problem rozwiazany instrukcja i sterwniki na stronie MS (link w pierwszym poscie tego topicu) jest dobry

 

caly problem polega na tym iz trzeba to zrobic za pierwszym razem dobrze jezeli cos nam nie wyjdzie np. pomylimy sterowniki co do wersji windowsa trzeba instalowac system jeszcze raz

Odinstalowanie i kolejne proby skoncza sie wykrzyknikiem w managerze i informacja przy probie aktualizacji sterownikow " system znalaz sterownik ale napotkal problem z jego instalacja "

 

na czystym systemie majac przygotowane wczesniej sterowniki ze strony MS np na USB spokojnie daje sie to zainstalowac i skonfigurowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly problem polega na tym iz trzeba to zrobic za pierwszym razem dobrze jezeli cos nam nie wyjdzie np. pomylimy sterowniki co do wersji windowsa trzeba instalowac system jeszcze raz

Odinstalowanie i kolejne proby skoncza sie wykrzyknikiem w managerze i informacja przy probie aktualizacji sterownikow " system znalaz sterownik ale napotkal problem z jego instalacja "

Nie trzeba - ja zacząłem od instalacji sterów 0.3 dla visty i nie zadziałało - później pomanipulowałem sterami 4.0.x dla XP i ruszyło -taka trochę zabawa. I nie zgadzam się że jak za pierwszym razem zrobisz to dobrze to będzie OK - ja robiłem dobrze i nie było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego w Centrum Bezpieczeństwa pokazuje mi firewalla i antyvira McAffe, że są włączone, mimo iż wywaliłem go kilka dni temu i zainstalowałem NOD'a ? Oprócz McAffe pokazuje także noda.

Edytowane przez Crack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz rozpoznawanie / monitoring AV w Centrum.

 

Start >>> Uruchom >>> cmd i komenda net stop winmgmt

 

Następnie opróżnić folder C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository

 

Start >>> Uruchom >>> cmd i komenda net start winmgmt

 

Wyłączyć usługę Centrum >>> włączyć ponownie i ustawić detekcję AV. Na wszelki wypadek reset kompa. -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a dlaczego w centrum zabezpieczeń nie mam takich opcji jak "Mam program antywirusowy, który będę monitorował samodzielnie", o której jest mowa w pomocy windows ? Przez to nie moge wyłączyć monitorowania... Jestem zalogowany jako admin. Czy to taka przypadłość wersji home premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie l2 dziala normalnie zobacz czy nie masz wlaczone HDR w opcjach

 

btw nie lubie abbysa :P :P

HDR wylaczone, zdaje mi sie ze zostala juz laska wylozona an stery do 7900 pod viste 64 :sad: moze trzeba sie zastanowic nad nowa grafika jesli to nie wina systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dopiero teraz natknąłem się na informację że Windows Vista X64 Home Basic jest w stanie obsłużyć jedynie 8 GB ram ... a wersja premium 16 GB ... trochę śmiech na sali ... takie sztuczne problemy microsyf użytkownikowi gotuje (na które się natknie już niebawem biorąc pod uwagę postęp tech. w produkcji pamięci).

 

http://www.proline.pl/shop.php?n=windows_v...ymagania_s5ed2c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnosnie instalacji Visty

Dzisiaj dotarla do mnie vista64OEM (sprzet kupilem w jednym sklepie a system+2gb dodatkowej pamieci dokupilem w 2 sklepie). Mam pewien zong. Mianowicie probowalem wgrac viste64 tak jak to robilem wczesniej z "xp". 1-boot cd/dvd, 2-boot-hd i pokolei format etc etc. Teraz wgrywa sie vista ..laduje swoje pliki, po zaladowaniu pokazuje blekitna mozna powiedziec tapeta ze "strzalka" od mychy i kropka. nic sie dalej nie wgrywa, tak seee stoi ten niebieski obrazek.

Dodam ze sprzet to Asus P5K-e/wifi, c2d, 8800GT, nosnik Pioneer 110-ide, twardziel 250 WD.

Moze ktos mnie nakieruje co robie nie tak lub co za problem powstal. Dzieki

ps. czy to prawda ze majac audigy2 i 4GB pamieci nie bede mial dzwieku5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki probowalem i rowniez stanelo na tym samym.. Pojde do kumpla zrobie format twardziela i sprobuje od nowa

ps. Czy jest mozliwe ze posiadajac xp i wgrane all stery bios, chipset pod ten system wystepuje z tego powodu problemy z wgraniem v64

Edytowane przez dexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim standardem będzie ponad 16 GB Ramu to nikt nie będzie używał już Visty :wink: :lol2:

W tej chwili standardem powoli staje się 4 GB , za dwa-trzy lata będzie to 16 GB ... naprawdę wierzysz ze Vista będzie wówczas historią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili standardem powoli staje się 4 GB , za dwa-trzy lata będzie to 16 GB ... naprawdę wierzysz ze Vista będzie wówczas historią ?

 

A gdzie standard 8GB :unsure: Przy 16GB to raczej po viscie nic nie zostanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...