Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją pamięć zwiększam czterokrotnie statystycznie na przestrzeni ponad 10 lat co 3 lata więc dla czego twierdzisz że coś miałoby się zmienić? - matematyka na prawdę nie boli

:damage_wall: tego sie nie da wyliczyc matematycznie,od 3lat posiadam 2GB ramu i dopiero teraz okazuje sie do wartoscią zbyt małą(mam Viste) przy 3GB jest juz idealnie ,oczywiscie nie korzystam z bardzo pamieciozernych programów,czasami sobie zagram,pobawie sie CS3,nie wydaje mi sie żeby za 3 lata potrzebował do tego 16GB :unsure: tym bardziej ze wtedy w standardzie bedzie juz DDR3 no i Windows 7 ma byc mniej pamięciożerny(oby).Nie mozna powiedziec ze standaedem jest teraz 4GB,gdyby zrobic ankiete wiekszosc komuterów wyposażona jest w 2GB albo jeszcze mniej ramu. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo mi sie robi jak slucham jego wypowiedzi....

Romkowi gratuluje takiego "redaktora".....

 

Trzeba się nauczyć czytać ze zrozumieniem, a wtedy dyskutować. Ale specialnie dla Ciebie z sympatii wytłumaczę Ci to jak 8 latkowi.

 

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że za 3 lata nie będzie śladu po viscie bo to trochę nonsens.

 

Standardem o jakim mówimy oznaczać będzie posiadanie minimum 16GB przez większość użytkowników oraz to że producenci zestawów komputerowych będą w większości zestawów instalować 16GB pamięci RAM. Teraz pamięci kosztują grosze, ale doświadczenie podpowiada że nie zawsze tak będzie. Tak więc sądze, że gdy tak się stanie to Vista będzie na takiej pozycji jak dziś XP. Szczególnie że M$ szykuje już kolejny system operacyjny.

 

Oszczędź sobie takich komentarzy bo tylko zaśmiecasz temat i łamiesz regulamin.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sądze, że gdy tak się stanie to Vista będzie na takiej pozycji jak dziś XP. Szczególnie że M$ szykuje już kolejny system operacyjny.

Typowa praktyka microsoft - sprzedają wiecznie niedopracowane, ograniczone systemy operacyjne (ograniczenie pamięci w Vista X64 basic do 8 GB, ograniczenie pamięci w XP 32bit do 4 GB, XP bez SP nie wiadomo czemu nie obsługiwał dysków większych od 128 GB). Ciekawe jakie "niedoróby" i ograniczenia będzie miał "windows 7" (i najgorsze jest to że nie rozchodzi się o błędy będące wynikiem przypadku tylko o ograniczenia wprowadzane umyślnie) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do tematu Vista HP 64bit + SP1 integrowane vLite.

Po integracji system podczas instalacji sie wywalał bo brakowało sterów.

Ale po integracji a nastepnie dodaniu do plytki nowych sterów do chipsetu system zainstalował sie bezproblemowo.

Tak wiec pod vLite najpierw integracja z SP1 a dopiero przy nastepnym otwarciu nowej instalki dodajemy stery do chipsetu i dopiero taka instalke wypalamy.

DZIALA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa praktyka microsoft - sprzedają wiecznie niedopracowane, ograniczone systemy operacyjne (ograniczenie pamięci w Vista X64 basic do 8 GB, ograniczenie pamięci w XP 32bit do 4 GB, XP bez SP nie wiadomo czemu nie obsługiwał dysków większych od 128 GB). Ciekawe jakie "niedoróby" i ograniczenia będzie miał "windows 7" (i najgorsze jest to że nie rozchodzi się o błędy będące wynikiem przypadku tylko o ograniczenia wprowadzane umyślnie)

Szczególnie ze 4GB to ograniczenie 32 bitowego procesora a nie Microsoftu.

 

XP bez SP obsługuje dyski wieksze od 128GB. Wymaga to az dodania jednej wartosci do rejestru bo 7 lat temu nie było takich wielkosci i sterownik miał testową obsługę 48bitowego adresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conajwyzej z PAE, które w przypadku windows powoduje konflikty z wieloma zle napisanymi sterownikami przez co zostalo zablokowane w xp.

No jasne że przez PAE ... swoją drogą nie wiedziałem że na windows + PAE były problemy :wink:

 

Właściwie skoro problemy były przez "błędne" sterowniki na windows z PAE to czemu nie wprowadzono PAE na nowo w windows Vista 32 bit(?) gdzie sterownik przechodzi jakieś "testy"(?) aby zdobyć podpis upoważniający do instalacji(?).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

VistaOemEditor

 

Zmiany widoczne we własciwosciach systemu.

Ups :P

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

"Error"

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

 

************** Tekst wyjątku **************

System.ArgumentException: Ścieżka ma niedozwolony format.

w System.IO.Path.NormalizePathFast(String path, Boolean fullCheck)

w System.IO.Path.GetFullPathInternal(String path)

w System.IO.Path.GetFullPath(String path)

w System.Drawing.IntSecurity.UnsafeGetFullPath(String fileName)

w System.Drawing.IntSecurity.DemandReadFileIO(String fileName)

w System.Drawing.Image.FromFile(String filename, Boolean useEmbeddedColorManagement)

w System.Drawing.Image.FromFile(String filename)

w VistaOEMEditor.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)

w System.Windows.Forms.Form.onLoad(EventArgs e)

w VistaOEMEditor.Form1.onLoad(EventArgs e)

w System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()

w System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)

w System.Windows.Forms.Control.CreateControl()

w System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)

w System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativewindow.OnMessage(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativewindow.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Nativewindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

 

 

************** Zestawy załadowane **************

mscorlib

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

VistaOEMEditor

Wersja zestawu: 1.0.0.0

Wersja Win32: 1.0.0.0

CodeBase: file:///D:/Back%20UP/Pobieranie/VistaOEMEditor.exe

----------------------------------------

System.Windows.Forms

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll

----------------------------------------

System

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll

----------------------------------------

System.Drawing

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

----------------------------------------

Accessibility

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/Accessibility/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Accessibility.dll

----------------------------------------

mscorlib.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.1434 (REDBITS.050727-1400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

----------------------------------------

 

************** Debugowanie w trybie JIT **************

Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej

aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć

wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.

Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym

debugowaniem.

 

Na przykład:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki

są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze

i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem na vlitowanych instalacjach. Powinien chodzic w defaucie na frameworku 2.0 , który jest w Viscie.

No i chodził póki się wszystkich danych nie usunęło, po tym zabiegu powiedział że nie ma ochoty na dalszą współprace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,że sporo osób jednak vlite używa.Mam niewielki kłopot -zrobiłem swoją wersję V i to wcale nie radykalnie obciętą ale coś nie wyszło -klikając w "exeka" Vista Codec Pack otrzymuję komunikat ,że nie można utworzyć folderu aby tam pliki wpakować(autorem jest 7zip :rolleyes: ).Owszem -jest kilka innych przeoczeń w moich wypocinach ale z nimi sobie poradzę przy następnym tworku.System ogólnie działa klika dni lecz chciałbym wiedzieć co sknociłem ,że nie mogę tego zestawu kodeków zainstalować.Na fullu chodzą oczywiście więc nie chcę się szarpać z okrężnymi drogami typu inne kodeki.Szukałem po googlarce sporo ale bez skutku.Czy jest jakiś element ,którego wywalenie może powodować taki błąd?Muszę powiedzieć ,że w zasadzie całość sieci wywaliłem gdyż komp z V jest w sytuacji "społecznej izolacji" :wink: .WMP działa i odtwarza empetruchy i filmy w AVI...bez obrazu.Nie wiem jakie szczegóły podać żeby zbliżyć problem -w vlite raczkuję dopiero ale czuję realną potrzebę.

Wersja Ultimate PL 32bit z SP1 zintegrowanym.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac to ze Vista Codec Pack to niepotrzebny nikomu syf uruchom jako admin...

Hehe -pierwsza rzecz jakiej sprobowałem.Zresztą z założenia nadałem sobie mini boskie prawa w "mojej" Vista.Chodziło mi o to ,że jak są objawy to jest i problem więc trzeba działać.Ale ostatecznie zlałem sprawę i wrzuciłem inne pakiety ,które spokojnie zaspokoiły potrzeby plików multiM.Przyznam ,że lubię nawet ten system.Pamiętam świetnie przejście z 98 na Xp i podobne narzekania jak na V(w sumie to i z pożegnaniem DOSu kwękanie było).No nic -dzięki za chęci ,a ja znikam z soboty skorzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy vista ultimate 32bitowa z service packiem obsluguje 4GB pamieci? Bo zauwazylem ze w informacjach o systemie pokazuje ze mam 4GB pamieci.

To raczej jest sposób na "dociekliwych" klientów, żeby nie zawracali głowy sprzedawcom, że dostali mniej niż w ulotce stało.

W menedżerze zadań możesz zobaczyć ile masz dostępnej pamięci fizycznej. U mnie po staremu 3.5GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym FFDShow tez wszystko działa...

I przynajmniej przy instalacji nie ma potrzeby odznaczania zdublowanych i niepotrzebnych kodeków.

hm,

a twe same ffshow to 64 bit są ?, możesz podlinkować. A w tych vista codec jest fajny bajer bo ci przestawia windows media playera na domyślny tryb 64 bit a nie 32 tak jak to ma miejsce w wista x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...