Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

ze niby kto przedstawil ta "prawde" ?? :D :D

No wiesz chce kupic jakis dobry 120x120mm wentyl i jak narazie bardziej trafiaja do mnie te negatywne opinie na temat fandera.

A wiesz dlaczego??

Bo od poczatku opinie o fanderkach wydawaly mi sie komplenie przeslodzone, az nie realne i dlatego podchodze do nich z wielka rezerwa.

Przeciez jeszcze niedwano bylo gadane, ze sa to wentyle nieslyszalne, ze to, ze tamto, a teraz juz pojawiaja sie z gola odmienne opinie.

Nagle sie okazuje, ze nie ma nieslyszalnego wentyla(co jest oczywiste), a tym ktorym przeszkadza fander sa zboczencami ciszy z odchylem tak??

Buhaha

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2

Wiesz, bo prawda jest taka że im bardziej coś wyciszysz tym bardziej słyszysz coś innego, poczatkowo kupujac fandera moze sie wydawac ze jest nieslyszalny, ale jak sie już przywyknie do tej ciszy to nagle robi sie coraz glosniejszy, aż w końcu nie do zniesienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam reakcji. To ze kilku uzytkownikow twierdzi ze ich Fandery slychac to od razu nalezy odskakiwac od nich jak oparzony??

 

luki2 zarowno ja jak i wieeeelu innych uzytkownikow nic nie reklamuje. Ja tylko stwierdzam ze to ciche wentyle - u mnie i wg mnie - i na podstawie tego polecam. Bo sam jak juz wczesniej pisalem mam 3x92 i 4x120 i nie zaluje zakupu. A jesli przyjdzie mi kiedys zmienic chlodnice w moim WC na 3x120 to dodatkowym wentylem bedzie takze Fander 120mm.

 

Moze ktos trafil na jakas felerna sztuke, moze ma mega wrazliwe ucho, moze kogos oczekiwania sa za duze (wielki podmuch + bezglosnosc). A tu od razu wielkie akcje sie urzadza jaki to przereklamowany, jaka to mamiaca reklama i ucieka sie od jego zakupu na podstawie kilku negatywnych opinii.

 

Np patrzac na sprzedawce na allegro ktory ma 1500 pozytywnych komentarzy i 3 negatywne tez odpuscicie sobie zakupy u niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to masz gwarancje 100% satysfakcji ;) jeżeli uznasz, że wentyl Ci nie pasuje to oddajemy Ci kase.

Tylko ja jak kupie to u mnie w miescie, bo sklepow jest mnostwo, wiec nie widzi mi sie placic dodatkowej kasy za przesylke.

I teraz pytanie jest takie, czy sklepy tez tego przestrzegaja czy ta "gwarancja zadowlonia" obowiazuje tylko w zenfiscie??

 

A co do normy Rohs to przed chwila kupilem zasilke ModeCom 350W, ktora jest zgodna z tym standardem zawartosci metali.

Ten zasilacz jest juz dosc dlugo na rynku i z samego poczatu nie byl zgodny z Rohs, teraz jest, ale cena cos nie urosla :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty guru ciszy, wsadzajac 4-5 wentyli do kompa nie bedziesz mial nigdy cicho ;)

nawet gdy beda pracowac na granicy slyszalnosci, grubo ponizej 1000 obrotow, w wyciszonej matami solidnej jakosci obudowie anteca?

nie 4-5 tylko 3 ;)

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji słychać czy też nie może ktoś porównywał Fandera 92 do Zalmana 92 na łożysku ślizgowym ??

Miałbym jakieś odniesienie przy podjęciu decyzji.

 

I dodatkowo (może na pw, żeby nie zaśmiecać)

Jak jest z głośnością i wydajnością Coolink X8-1900, 80mm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji słychać czy też nie może ktoś porównywał Fandera 92 do Zalmana 92 na łożysku ślizgowym ??

Miałbym jakieś odniesienie przy podjęciu decyzji.

 

I dodatkowo (może na pw, żeby nie zaśmiecać)

Jak jest z głośnością i wydajnością Coolink X8-1900, 80mm ??

Pod wzgledem ciszy Fander>Zalman>Coolink (miaem wszystkie 3)

 

Luki2: Zal patrzec na twoje posty o Fanderze konkurencja ci placi czy piszesz to z czystej zlosliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot] Czytałem gdzieś o metodzie eliminowania terkotania w wentylatorach. W którymś miejscu w obwodzie trzeba było wlutować kondensator.

edit: ty mi powiedz,, koleś wyciszał tak terkoczącego papsta 120x38. Ciężko będzie mi to znaleźć - guglałem za opinią nt wentyltorów które leżały wtedy na allegro. Tłumaczył coś o stabilizacji.. ee nie pamiętam ;)

[/ot]

 

W przyszłym tygodniu jak się uda dopadnę jeszcze 2 fandery i ostatecznie pozbęde się niepożądanych dźwięków,, mimo gąbek etc 2x arctic fan pro tc @ 5v robią w nocy bajzel 5x wiekszy niż cała reszta kompa.. :(

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym Fenderem 120 albo Thermaltakem iFlashem 120 ma popdbny przeplyw okolo 64CFM przy 1700obr i 16db nie wiem na ile torealne bo to ze stronki Thermaltakea.

 

Chce go zalozyc na chlodnice pojedyncza 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, kurka to ja nie wiem juz czy kupowac tego Fandera po tych Waszych komentarzach... Akasa Amber lepszy? Albo jeszcze cos innego?:)

 

I czy Fander bedzie cichszy od standardowego wiatraka umieszczanego przez Thermaltek np. w obudowie Soprano?

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobra cena :)

 

Nexusy/yateloony trzeba ciągnąć. Sam się przymierzałem do dużej paczki yl ale finalnie nic z tego nie wyszło. Widziałem w promocji po 2,66$/1 :) Gdybym sie nie narazał na zapłacenie cła + spore koszta przesyłki (i nie skończyła się promocja z tak fajną ceną..) zamówił bym 100-200szt i zdominował allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='15 wrz 2006, 15:30' post='2318470']Gdzieś czytałem porównanie i Fander wypadł lepiej niż Zaward(mocniej dmucha przy takim samym poziomie hałasu)

Mialem ten wentyl, bawilem sie nim. To czy fander go przebija w nawiewie mnie nie interesowalo za bardzo. Glownie chodzilo mi o cisze przy maksymalnie niskich obrotach. Co z tego ze fander przy danych obrotach troche mocniej wieje skoro go slychac? Tylko to tez zalezy od priorytetow jakimi sie kierujemy. No i roznica w nawiewie jest minimalna, w zasadzie ciezko to uchwycic bez sprzetu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...