Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla równowagi:

 

Wykop.pl - Zobacz: Afery PiS

 

Problem w tym, ze 95% z tych wiadomosci, to afery z cyklu "Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie", gdzie tam jest jakikolwiek link do potwierdzenia kazdej rewelacji ? Ja nie mowie, ze PiS jest swiety, w calym kraju jest mnostwo ludzi zapisanych do tej partii i napewno niejeden ma cos za uszami, ale jak juz ktos tworzy takie teksty, to niech to zrobi w takie formie jak link podany przeze mnie, bo bez potwierdzenia informacji, to ja sobie moge napisac cala ksiazke wymyslajac daty i kazda afere.

 

W podanych aferach PO, jest tylko 6 punktow o PSLu, bo sprawa dotyczy partii rzadzacej, a "aferach PiSu", bez przerwy przewala sie Samoobrona i LPR, a co mnie te partie interesuja ? Ja zawsze doskonale wiedzialem co za "gagatki" tam sie pchaja i Jaro tez to dobrze wiedzial, tylko z koalicja niestety nie bylo innego wyjscia, bo sie PO obraziło, ze nie dostali resortu gospodarki (w koncu to oni mieli te wybory wygrac, a tu niespodzianka). Przynajmniej Jaro mial tyle honoru, zeby rozwiazac rzad gdy pojawila sie prawdziwa afera, a nie "kradzież majtek i biustonosza" ;) PiS po pierwszej aferze rozwiazal sejm, a PeŁo rozwiazuje komisje sledcze, bo "Po co sie kłócić po takiej tragedii"...

 

EDIT:

 

http://www.dziennik.pl/polityka/article213016/Tajna_instrukcja_PO_Przejac_internet_.html - no i kolejne potwierdzenie skad te magiczne, tysiace postow pod artykulami WP, Onetow itd. Partia wydaje rozkaz, trzeba wykonac. Komuna wraca pod przykrywka "lumpenliberalow".

 

I jeszcze cos ciekawego - Bóg ukarał to miasto

 

- ten kraj to jest naprawde wariatkowo poprostu. Taki pajac "profesor" otrzymuje brawa, oklaski, slowa zachwytu, a popierajacym PiS jeszcze wciskaja jak to "Zieją nienawiścią", "Jątrzą" bla bla bla itd. Poprostu paranoja. Naprawde przykre to jest, taki pajac otrzymuje poklask (on tam az podskakuje z zachwytu nad soba), jakies Niesiolowskie, Palikoty (na jutubie pelno tego) to samo, a ostoja spokoju jaka byl Lech Kaczynski jest nazywana frustratem, psychicznym itd. Kto tu jest psychiczny, ja pier... To ze tacy pajace sobie pokrzykuja to mnie nie dziwi, ale zachwyt ludzi, nad ich slowami, to juz jest dla mnie cos naprawde niepojętego... Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Kolejny przywódca odwołał podróż do Moskwy. (Wolą pilnować kryzysu)

 

"Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odwołał podróż do Moskwy na obchody 65. rocznicy zakończenia wojny, by zajmować się kryzysem w strefie euro - poinformował rzecznik Pałacu Elizejskiego. W Moskwie nie będzie też kilku innych przywódców europejskich, takich jak Silvio Berlusconi, Gordon Brown oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych."

 

Hmm, ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/usa-polska-zwleka-z-restytucja-mienia-zydowskiego,18491,3231432,1,news-detal

 

Chyba Zydom sie cos popierdzielilo. W Polsce powodz a Ci nas chca rzezbic na calego. Ciekaw jestem co by sie dzialo gdybysmy zaplacili tylko tyle ile im sie nalezy, czyli ani zlamanego grosza?...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrzucić trochę o Ratajczaku a tu niespodzianka bo mogę odpowiedzieć na poprzedni post.

No to lecimy:

Google

Dariusz Ratajczak nie żyje, rodzina zidentyfikowała ciało

Kłamca nie ma już siły

i jeden z ciekawszych komentarzy

A od siebie rzucę tylko jedno: Jaka prawda potrzebuje takich środków żeby się obronić?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak Państwo wszyscy wiedzą...

 

"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju" – jak to był powiedział śp.Stefan Kisielewski. I do dziś, jak napisałem w „Dzienniku Polskim”:

 

Mamy masę problemów

 

Jakie to problemy? Ano: w jakim wieku można przechodzić na emeryturę? Czy w szkołach ma być religia? Czy w szkołach uczyć o homosiach - i jak? Ile dopłacać do kolei? Jak prywatyzować stocznie? Jak długi powinien był urlop górnika? Ile powinna wynosić dopłata do biopaliw? Kto powinien wydawać koncesje na przewozy towarów ciężarówkami? Czy soboty powinny być wolne? Kto ma być prezesem TVP? Ile ciepła mogą przepuszczać ściany domów? Kiedy przejść na "czas zimowy"? Czy do zapłodnień in vitro dopłacać tylko małżeństwom? Ile powinno wynosić stypendium sportowe II stopnia? Kogo powinien Minister Kultury mianować dyrektorem Opery? W jakim wieku dzieci winny iść do szkoły...

 

...i tak dalej.

 

A teraz proszę sobie wyobrazić: w normalnym kraju - w którym o sobie decydują sami ludzie, a nie urzędnicy - nie mielibyśmy ŻADNEGO z tych i innych problemów!!!

 

I co "rozwiązywaliby" politycy, za co braliby w łapy urzędnicy i na czym zarabialiby dziennikarze?

 

A kto powiedział:

 

»Pierwszym krokiem do zniewolenia ludzi jest przekonanie ich, że ich prywatne problemy są "problemami społecznymi" « ?

Jak Państwo wszyscy wiedzą... - Janusz Korwin Mikke - blog oficjalny - Onet.pl Blog Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza w temacie, a 'liberalna' PO chce nam podwyzszyc podatki (jakbysmy jeszcze malo mieli).

Boni nie wyklucza podwyższenia składki rentowej i podatków

Tu komentarz Roberta Gwiazdowskiego na ten temat - Gwiazdowski,Robert Gwiazdowski,Gwiazdowski-Consulting,Gwiazdowski Capital Investments,blog,doradztwo,doradztwo podatkowe,doradztwo prawne,Centrum Adama Smitha,Adam Smith,podatki,prawo,prawo gospodarcze

Czy wzrosną podatki? - Podatki w Onet.pl

A tu bardzo dobra notka, jak sie zachowuja bardziej zadluzone Węgry - dwagrosze: Węgierski gulasz

Edytowane przez agr
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu komentować? Wstyd i hańba, nawet Komorowski przed wyborami zapowiadał, że zawetuje wszelkie ustawy, które zakładają podwyżkę podatków. Co prawda nowy VAT jeszcze nie obowiązuje, ale czy ktoś wierzy, że kolejny partyjny prezydent sprzeciwi się tej podwyżce? Ktoś tu wydymał wyborców...

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli w wyborcach będzie jakoś wyjątkowo dużo odgłosów niezadowolenia. Oni dbają o słupki. Nie ma słupka nie ma swobodnego dymania wyborców. Także szemrajmy, bo podniosą. Niech zaciągną kolejny kredyt którego nikt nie spłaci ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy podniesienie podatków coś da (krzywa Laffera).

 

Niestety przeczytałem pierwszy lepszy komentarz pod tym artykułem z onetu:

No w końcu nasz rząd zaczyna robić coś sensownego dla społeczeństwa. Podniesienie podatków (oczywiście dla najlepiej zarabiających) uważam za strzał w 10-tkę. W dobie wychodzenia z kryzysu i zmniejszania deficytu budżetowego za wręcz konieczne uważam podniesie stopy podatkowej ludziom bogatym. To, że niektórzy zarabiają dwie,trzy i więcej średnich krajowych to wręcz coś nieprzyzwoitego. Niby uważamy się za cywilizowany kraj, a poprzez takie zróznicowania, gdy jeden zarabia 5-6 tys. zł, a drugi musi wyżyć za 1 tys. zł jesteśmy społeczeństwem chorym. Mam nadzieję, że pieniądze które wpłyną do budżetu ze zwiększonych podatków rząd przeznaczy na pomoc dla biedniejszych i słabszych. Podniesione zostaną renty i emerytury, wzrosną zasiłki dla bezrobotnych i zasiłki społeczne, państwo będzie dofinansowywało edukcję biedniejszych dzieci, budżetówka zacznie zarabiać przyzwoicie, itp. Będziemy po prostu krajem sprawiedliwym, gdzie nie ma takiego nieuzasadnionego zróżnicowania i każdy może godnie żyć. Oczywiście finalnie przełoży się to też na całą gospodarkę, bo przecież ludzie którzy będą zarabiac więcej, zwiększą także konsumpcję. Brawo!!! Oby tak dalej!!!

Kolejnych już nie czytam, bo staram się dbać o zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy podniesienie podatków coś da (krzywa Laffera).

 

'Rząd planując wpływy budżetowe liczył, że hazard odda w 2010 r. fiskusowi 1,57 mld zł, czyli o 210 mln zł więcej niż w minionym roku. Na to się jednak nie zanosi. Służba celna, która kontroluje wpływy podatkowe branży hazardowej, stwierdza że kwota opodatkowania w kasynach gry jest o 13,7 proc. niższa niż rok wcześniej. Obroty niektórych spadły o ponad połowę.'

Ostro spadają obroty branży hazardowej - Polska - Fakty w RMF24 - najświeższe wiadomości

 

Ale nieRząd nawet nie ma pojecia co do krzywa Laffera.

 

W telewizorni gadajace glowy tylko o krzyzu - co jest malo wazne, a w dodatku juz nudne.

A nieRząd szykuje kolejne podwyzki, tym razem ceny paliw - Rząd po cichu szykuje podwyżkę cen paliw - Biznes w Onet.pl

 

A tu wywiad z Robertem Gwiazdowskim o podwyzce podatkow, polecam przeczytac i wyciagnac wnioski - Robert Gwiazdowski: PO wprowadza socjalizm państwowy - Polska

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie PiS wkurza ostatnio - zamiast mordy na klodke i punktowac rzeczowo donalda cudotwórce za podatki to oni sie bawia w wojenke o krzyz.

Inna sprawa , ze Komorwski wykazal sie niebywalem "intelektem" angazujac autorytet swoj czyli niestety prezydencki w spawe i zapowiadajac usuniecie krzyza. Cala sprawa powinna zostac zalatwiona na poziomie kancelaria prezydenta-kuria.

Zreszta wczoraj pieknie kościół umył rączki od sprawy normalnie Poncjusz Piłat wysiada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię zapewniam, że minister finansów ma wiedzę o wiele większą niż Ci się wydaje. A traktowanie krzywej Laffera jako wyroczni świadczy chyba o nadmiernej wierze w niektóre "wiadomości". Rządowi trudno wprowadzać większe reformy, gdyż większość narodu ich po prostu nie chce. Podatki są wysokie, bo skądś trzeba brać pieniądze na szeroko pojęty socjal. Zacząć walczyć z socjalizmem? Wtedy PO automatycznie odchodzi od władzy za rok. Nie da się opisać ekonomii jakś tam krzywą, tylko trzeba szukać sensownych  kompromisów.

 

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię zapewniam, że minister finansów ma wiedzę o wiele większą niż Ci się wydaje. A traktowanie krzywej Laffera jako wyroczni świadczy chyba o nadmiernej wierze w niektóre "wiadomości". Rządowi trudno wprowadzać większe reformy, gdyż większość narodu ich po prostu nie chce. Podatki są wysokie, bo skądś trzeba brać pieniądze na szeroko pojęty socjal. Zacząć walczyć z socjalizmem? Wtedy PO automatycznie odchodzi od władzy za rok. Nie da się opisać ekonomii jakś tam krzywą, tylko trzeba szukać sensownych  kompromisów.

 

W podanym wyzej moim poscie masz przyklad dzialania krzywej Laffera, podatek od hazardu wzrósl, a wplywy do budzetu zmalaly.

Wraz z wyzszymi podatkami rosnie szara strefa, a wplywy do budzetu juz niekoniecznie.

 

Rządowi trudno wprowadzać większe reformy, gdyż większość narodu ich po prostu nie chce.'

A wyzsze podatki spoleczenstwo niby chce?

Z reszta sa wazniejsze kwestie, jak Zus/Krus, podwyzszenie wieku emerytalnego i wyrowanie wieku kobiet, zdecydowane zmiejszczenie ilosci urzednikow, zlikwidowac przywileje mundurowych itd.

 

Zacząć walczyć z socjalizmem? Wtedy PO automatycznie odchodzi od władzy za rok.

Wygrali wybory jak liberalna partia, a nie socjalna. Mieli wprowadzic liniowy podatek 15%, zlikwidowac podatek Belki itd.

 

Nie da się opisać ekonomii jakś tam krzywą, tylko trzeba szukać sensownych kompromisów.

A czy w bankrutujacej Grecji albo Węgrech podnoszą podatki? Wrecz przeciwnie na Wegrzech obnizaja, a w Grecji zmiejszaja ilosc urzednikow, oraz ich przywileje, chca podwyzszyc wiek emerytlny itd.

 

Co do Vatu juz mamy najwyzszy Vat w Unii oprocz Szwecji i Danii - Stawki podatku VAT w UE

 

Sumujac nasze podatki + Zus bo tak nalezy obliczac, mamy bardzo bardzo wysokie podatki.

A ci proponuja jeszcze wieksze.

 

By zylo sie lepiej.. na imigracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaprzysiężenie prezydenta było wynikiem śmierci mojego brata" - Wiadomości - WP.PL

Kaczyński: to zaprzysiężenie było wynikiem śmierci mojego brata- Onet.pl - Wiadomości -07.08.2010

 

"że to zaprzysiężenie było wynikiem śmierci mojego brata" - co za... piiii piiiii i jeszcze do tego piiii pi piiii piiiiiiiiiiiii :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym wyzej moim poscie masz przyklad dzialania krzywej Laffera, podatek od hazardu wzrósl, a wplywy do budzetu zmalaly.

Wraz z wyzszymi podatkami rosnie szara strefa, a wplywy do budzetu juz niekoniecznie.

 

To jest bardzo zly przyklad na podstawie branzy hazardowej.

 

Jest duzo wiecej czynnikow ktore wplynely na zmniejszenie wplywow z hazardu niz podniesienie podatku. Proponuje zainteresowac sie tematem totalizatora sportowego ktorego udzial w rynku ksztaltuje sie na poziomie okolo 25% rynku gier losowych i zakladow wzajemnych bo to wiele mowi.

 

Co do Jarka, w sumie taka radykalizacja oznacza iz PiS i Jarek chca na sile scalic nacjonalistyczny i ortodoksyjny-katolicki 'proletariat' do wyborow parlamentarnych aby byc w jakiekolwiek opozycji na poziomie 25%. Sadze ze po 5 latach PiS bedzie juz w takiej rozsypce badz bedzie to kompletna odmiana partii gdzie wszyscy obecni wysoko postawienii odejda w niebyt wlacznie z Jaroslawem.

 

Suma-sumarum jest to proba bycia jak najsilniejsza opozycja i tylko tyle. Co przeraza, bo jaki jest sens takiego postepowania gdyz na dluzsza meta oznacza to koniec ery takiego przewodnictwa partii. Co mnie goraco cieszy, bo moze sytuacja wreszcie wrocilaby do normy. Jaroslaw swoimi wypowiedzami utopil kompletnie niezdecydowany i centro-prawicowy elektorat ktory tak go pociagnal w wyborach prezydenckich.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaprzysiężenie prezydenta było wynikiem śmierci mojego brata" - Wiadomości - WP.PL

Kaczyński: to zaprzysiężenie było wynikiem śmierci mojego brata- Onet.pl - Wiadomości -07.08.2010

 

"że to zaprzysiężenie było wynikiem śmierci mojego brata" - co za... piiii piiiii i jeszcze do tego piiii pi piiii piiiiiiiiiiiii :mur:

 

Brak mi słów, ten pan już chyba nie wie co mówi. Zaprzysiężenie prezydenta było wynikiem wygranej w demokratycznych wyborach większością głosów. To wie nawet dziecko w przedszkolu. Nie rozumiem ludzi, którzy będą głosować na tą partię w wyborach parlamentarnych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dobrze jak jest syf w Panstwie, jest o czym pisac, na co sie zloscic, zwracac uwage na ciach!ly. Wtedy nikt sie nie zastanawia co jest naprawde wazne, nikt nieczego nie kontroluje...

Chaotyczne Panstwo to cos co politycy pokroju naszych asow lubia najbardziej. Nie ma nad nimi kontroli, robia co chca a tluszcza drze mordy ale i tak nic nie zrobi bo nie ma zadnej alternatywy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jonathan. Media, zamiast analizować scenę polityczną, planowane projekty ustaw (między innymi o zabieraniu dzieci przez pracowników socjalnych za stosowanie "kar cielesnych" [nazwa rodem ze średniowiecza]), pokazują stare mohery, które nie chcą usunięcia/przeniesienia jakiegoś krzyża. RZYGAĆ MI SIĘ JUŻ CHCĘ.

 

Jak najszybciej trzeba będzie sp***dolić z tego grajdołka, bo nie widzę już nadziei.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...