Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie kiedyś tak chyba było a teraz się nie mogę doszukać.

edit

Znalazłem. opera:config - User Prefs - Smooth Scrolling. Wydaje mi się, że kiedyś było albo domyślnie włączone albo dostępne z poziomu preferencji.

Jak na razie nowy build 10.50 jest tylko trochę wolniejszy niż poprzednie, za to dużo stabilniejszy. No i działa upload zdjęć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale kurde z zakładkami nie uporali się jeszcze. Te na personal bar czasem przeskakują i bywa, że się zdublują same z siebie.

Mam nadzieję, że uda im się to wyeliminować jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3236 już wyszedł. Norwedzy się nie obijają. ;-) Niby pre-alpha, a 3218 używałem non-stop i nie mam prawie żadnych problemów. (wycieki pamięci, czasem się feeds w facebooku nie załaduje) Nie wiem jak oni to robią, ale ta pre-alpha jest bardziej stabilna niż opery przed 9.5 w wersji final czy 10 pod koniec jej bety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was zauważył problemy z opera i allegro , ja używam opery w wersji 10.10 i mam bardzo często problemy logowaniem do serwisu allegro, jak zaloguje się to wystarczy że kliknę na jakiś odnośnik do innej podstrony w allegro i potem od nowa muszę isę logować. Czasem w ogóle nie mogę się zalogować do allegro i wtedy muszę korzystać ze znienawidzonego IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka razy musiałem się zalogować, gdy klikałem po Moje Allegro (komentarza nie mogłem wystawić, bo przy każdym przejściu prosiło o zalogowanie), ale zalogować się mogę zawsze.

Na mój problem pomogło ponowne uruchomienie przeglądarki. Mam 10.20 i tylko raz zdarzył mi się taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (08.02).

 

 

--10.02.2010:

Również wczoraj (09.03) pojawiła się Opera 10.50 w wersji RC dla Windowsa.

 

EDIT: jest to wersja kandydująca do bety.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, aby otwieranie/zamykanie kart nie było animowane? Kojarzy mi się to z wysuwaniem na pasku zadań, a mam to wyłączone, bo to dla mnie zbędny "bajer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwalacie to też się skusiłem na betę :) Rzeczywiście szybka. Chociaż skórka dla mnie taka sobie.

 

Do wad nowej opery trzeba zaliczyć że niektóre stare skórki niezbyt dobrze współgrają. Poza tym podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 10.5 chodzi całkiem nieźle, chociaż dość często się wywala przy zamykaniu. No i czasami YouTube trzeba przeładować, żeby się wyświetliło.

 

Skórka Z1-Glass fajna na pierwszy rzut oka, jednak za dużo szkła. Na dłuższą metę męczy.

Dołączona grafika

 

No i na tej skórce przycisk minimalizuj/przywróć trochę szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórka śliczna :razz:

Bo ja wiem... Na mnie jakoś wrażenia nie zrobiła. Ale może dlatego, że dla mnie przezroczystość to zbędna i wkurzająca rzecz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jestem leniwy i nie chce mi się szukać. Otóż w wersji 10.50 beta zginął mi obok paska adresu strzałka: przewin wstecz do początku ( czyli nie o jedną stronę ale o wszystkie w danej karcie). Jag go dodać?

Hi hi hi, już mam, ale było proste.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... Na mnie jakoś wrażenia nie zrobiła. Ale może dlatego, że dla mnie przezroczystość to zbędna i wkurzająca rzecz :P

MOże dlatego że mam areo koloru czrnego i prawie wogóle nie przeźroczyste i u mnie jest to poprostu ładna czarna skórka komponująca się z paskiem zadań :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże dlatego że mam areo koloru czrnego i prawie wogóle nie przeźroczyste i u mnie jest to poprostu ładna czarna skórka komponująca się z paskiem zadań :wink:

+1 dla was przezroczystość= zbędny bajer, a mi czytelności nie ogranicza a wygląda ładnie.

 

Dzisiaj wyszła beta 2. Jak dla mnie to już mógłby być final, bo stabilność i kompatybilność to już ma lepszą niż wszystko od opery do 9.5 włącznie, ale niech sobie jeszcze przy niej grzebią ci norwedzy jak tak bardzo chcą. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie naprawili problemu z przeskakującymi zakładkami na pasku osobistym.. co prawda w którymś buildzie się to poprawiło i tylko jeden element mi przeskakuje, ale trochę irytuje przesuwanie go po każdym włączeniu.

Poza tym zmienił się pasek stanu i teraz mam przyciski, które kiedyś miałem w 10.10 i te które miałem ustawione w 10.50.. Dziwne trochę.. W skinie, którego używałem pasek osobisty i pasek kart straciły przezroczystość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszła beta 2. Jak dla mnie to już mógłby być final, bo stabilność i kompatybilność to już ma lepszą niż wszystko od opery do 9.5 włącznie, ale niech sobie jeszcze przy niej grzebią ci norwedzy jak tak bardzo chcą. ;-)

Musze przyznać że kompatybilność (jej poprawa) zrobiła na mnie duże wrażenie. Maja chłopy łeb nie od parady. Dziwne że ma dość niska popularność w świecie. Lisek sie nie umywa przecież!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem i widzę, że jest opcja importu poczty z poprzednich wersji Opery (trzeba wskazać folder). Chociaż nie znalazłem opcji eksportu. Może trzeba poprostu skopiować sobie w bezpieczne miejsce ten folder. Chociaż jak kiedyś robiłem takie myki to mozolnie szło, ze względu na ogromną ilość małych plików.

 

Dołączona grafika

 

Teraz mam pocztę ustawioną przez IMAP i odpada problem z synchronizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy już build w końcu naprawił u mnie problem z przeskakującymi zakładkami na pasku osobistym. To mnie najbardziej irytowało, bo co uruchomienie musiałem je poprawiać. Teraz można już spokojnie Opery używać.

 

 

EDIT:

A dzisiaj pojawiła się wersja RC -> link

Obstawiam, że jutro to będzie finalny build.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem się pomylić, bo zawsze to jakieś błędy poprawią. Jednak cały ten Ballot Screen i związany z nim pośpiech nie jest dobry, bo może wyjść oficjalka z kilkoma błędami, co może niektórych odstraszyć od najlepszej przeglądarki ;) A dopiero potem będzie 10.51 która te błędy naprawi.

W każdym razie nie przypominam sobie takiego tempa - praktycznie 4 wersje RC w 24h. A do tego buildy wychodziły w niedzielę. Jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, na stronie opery 10.50 już jest wersją oficjalną do pobrania, mimo że 10.10 nie domaga się jeszcze aktualizacji (również sprawdzenie aktualizacji z menu "pomoc" wskazuje że jest brak nowszej wersji). Aktualizacja płynna i bezproblemowa. Na razie jedna rzecz która mnie razi, to fakt, że włączenie paska menu (który dla mnie jest obowiązkowy) psuje efekt nowej skórki. Sama estetyka nowej skórki jest dyskusyjna, favicony zakładek wyciągniętych na paski narzędziowe wyglądają tragicznie niestety w nowej skórce.

 

Edyta: Na szczęście jest już poprawiona skórka do ściągnięcia... B-)

post-9496-126751981405_thumb.jpg

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poradzili sobie z ikonką w trayu..

 

...hmmm? Ale o czym konkretnie piszesz? U mnie ikonka w tray-u nie istnieje. (oki, rozumiem. Gmail i czytnik google załatwiają u mnie sprawę poczty i RSS)

 

Wracając: bardzo podoba mi się nowe wyszukiwanie na stronie, zrobione na wzór tego z FF, ale oczywiście w stylistyce Opery 10.50.

 

...kurcze, nadal przydało by się jakieś wyróżnione pole pod favikonkami na pasku zadań - "agresywna" tapeta na pulpicie i ikonki stają się mało czytelne.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie korzystasz z RSS i/lub poczty w Operze to nie masz ikonki w trayu. W przeciwnym wypadku ona jest i po zamknięciu Opery nie znika. Włączasz Operę - pojawia się kolejna.. I tak można w nieskończoność.

A argument, że to bug Windowsa można wsadzić między bajki, bo w 10.10/10.20 tego nie było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...