Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

2 problemy.

1. wczoraj opera zawiesiła mi się podczas wyświetlania pdf-a przez acrobata. :P

2. czasem drukuje strony z pominięciem obrazków, czasem nie. według własnego widzimisię, kiedy IE zawsze drukuje jak trza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tak czasem w Operce?

Akcja po zamknięciu zakładki z acrobatem. Czasem, niestety, się zapominam i zamiast zapisać dokument, otwieram bezpośrednio w przeglądarce. Do tej pory zdarzyło mi się tak 2 razy i podejrzewam że coś się Opera i Acrobat nie lubią. Nie wiem tylko, czy u mnie, czy nie tylko.

Jedno "ale"- acro reader na pewno nie jest najnowszy, bo jak update krzyczało mi bodaj w poniedziałek, że do pobrania jest ponad 900 MB (zabijam śmiechem), to olałem najnowszego, prześlicznego zapewne, acrobata całkowicie.

 

Mi ostatnio wyskoczyła informacja o update Acrobata ale nie ważyła 900MB. Może warto pobrać najnowszą wersję ze strony producenta? Jeszcze pytanie - jaki dodatek odpowiada u Ciebie za wyświetlanie temperatury karty graficznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa sprawdź pod F12 czy masz włączoną obsługę JavaScript.

 

Czyściłem system CCleanerem i przy okazji cache przegladarki został wywalony i już wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, ze Opera pokazuje mi 276 maili w koszu, ktoych tam nie ma... tzn. na panelu mam napisane "Kosz (276)", ale jak dam "oproznij kosz" to to nie znika, a jak tam zagladam, to widze napis "nie ma zadnych wiadomosci". Que pasa?

 

Opera 10.51, nowszej wersji nie sprawdzalem jeszcze, bo nie mam jak chwilowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie przeszedłem z Mozilli na Opere(10.50).

W Mozilli miałem ustawione nazwy i hasła automatycznie wpisane,tzn np. po wejściu na www.poczta.wp.pl w polu nazwa użytkownika miałem już wpisaną nazwę to samo z hasłem czy da radę coś takiego zrobić w Operze??

Szukałem na forum ale jakoś na nic nie trafiłem.. z góry dzięki

Edytowane przez blackbolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie przeszedłem z Mozilli na Opere(10.50).

W Mozilli miałem ustawione nazwy i hasła automatycznie wpisane,tzn np. po wejściu na www.poczta.wp.pl w polu nazwa użytkownika miałem już wpisaną nazwę to samo z hasłem czy da radę coś takiego zrobić w Operze??

Szukałem na forum ale jakoś na nic nie trafiłem.. z góry dzięki

 

Wpisujesz Login i Hasło klikasz enter.

Na górze ekranu pod paskiem adresu wysunie się pasek.

Masz tam pare opcji, klikasz w "Zapamiętaj".

Potem jak będziesz wchodził na tę strone to rubryka z loginem i hasłem będą miały żółtą ramkę.

Teraz klikasz CTRL+ENTER i login z hasłem same się wpisują.

Tyle, Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj podany wyzej problem z poczta rozwiazal sie sam w banalny sposob: mialem zaznaczone, zeby w koszu pokazywal tylko maile, a owe niewidoczne smieci to byly wiadomosci z RSS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dawciobiel

Witam,

 

Taki problem:

 

W Operze (v10.53 b3374) nie mogę się zalogować na konto w serwisie youtube.com (nie mylić z youtube.pl). Login i hasło na pewno jest poprawne dlatego, że udaje mi się zalogować za pośrednictwem innych przeglądarek (FF, Chrome). Próbowałem oczywiście postępować wg instrukcji zawartych w pomocy youtube (tj. czyścić cache/historię przeglądarki oraz cookies) jednak to nic nie pomaga.

 

W czym tkwi problem i jak sobie z nim poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z Operą 10.54 taki, że kiedy otwieram stronę (X)HTML z lokalnego kompa to blokuje ona pobieranie plików CSS i js. Nie wiem o co chodzi zabardzo, bo z operą 10.52 nie mialem takiego problemu. Konsola błędów podaje tylko, że CSS nie załadowane ze względów bezpieczeństwa, a js po prostu nie załadowane.

 

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

 

Firefox wyświetla wszystko bez problemu.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz klikasz CTRL+ENTER i login z hasłem same się wpisują.

 

Albo inaczej: LPM a następnie PPM ;) Kiedyś mozna było używać bocznych przycisków myszy, ale w 10.5 niestety już nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Asus potwierdzam nie dziala(mam opere 10.53) i co ciekawe inaczej wyglada to na asus.com, a inaczej np na asus.de.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na chromie portable czy nawet ie6 dziala :/

 

Do youtube.com moge sie bez problemu zalogowac. Ciasteczka youtube'owe czysciles ?

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera Software udostępniła właśnie rozwojową wersję Opery 10.60 Alpha 1 -> Szczegóły

Na razie radzi sobie całkiem nieźle, choć kilka problemów zauważyłem na forum AQQ, których nie widać na tym forum.. Jednak liczę, że z każdym kolejnym buildem, będzie coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ługo czekałem (ponad tydzień ) na nowy build i się doczekałem.

 

Podane Wasze linki z allegro działają, a na poprzednim 3394 nie działały (sprawdzałem przed usunięciem).

 

Nowy przycisk początkowo mi się nie podobał, ale teraz może zostać, przyzwyczaiłem się.

 

Speeddial znajomy już od b.3388.

 

Nowy podgląd i te płynne przejścia cudowne. Zakochałem się!

 

Szybkość zaje**sta!!! Na moim kompie i tak b 3394 był szybszy nić Chromium dev 6, ale 10.60a miażdży wszystko co dotychczas testowałem u siebie.

 

Peacekeeper - The Browser Benchmark from Futuremark Corporation

 

[FF i IE7 nie ja testowałem, ktoś się podczepił do mojego linka i sobie "dotestował" te padaki]

 

Zauważyłem jednak kilka błędów w renderowaniu, np. benchmark.pl wyświetla się nie prawidłowo. Na deviantart.com czasami też jakieś dziwactwa, ale jak na alpha to całkiem przyjemnie działa. Na razie wykrzaczyła mi się raz, ale zostaje u mnie zamiast b.3394 bo jest szybsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze build'y aktualizowały mi operkę. Jednak ten 10.60 -3400 ALPHA zainstalował się domyśle w innym katalogu. Jak skopiować ustawienia i personalizację "starej" wersji? Pokopiowałem pliki z AppData ale to widać za mało. Boje się jednak instalować jako nakładkę bo to bądź co bądź alpha ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze build'y aktualizowały mi operkę. Jednak ten 10.60 -3400 ALPHA zainstalował się domyśle w innym katalogu. Jak skopiować ustawienia i personalizację "starej" wersji? Pokopiowałem pliki z AppData ale to widać za mało. Boje się jednak instalować jako nakładkę bo to bądź co bądź alpha ;]

 

wszystkie ustawienia są w appdata/roaming/opera. Jeśli masz tam 2 foldery w stylu "opera" i "opera alpha" to przekopiuj pliki z jednego do drugiego. Pliki z appdata/local można spokojnie olać. to tylko cache przeglądarki. Ps. mi po zaintsalowaniu 10.6 alpha poprostu nałożyła się na betę 10.54. Mimo, że to alpha, jest w 100% stabilna. Zmiany od 10.5x nie są aż tak duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Panowie spróbowałem Safari 5 i mam bardzo mieszane uczucia... bo mi się spodobał i chyba się przesiadam. w O ciągle są jakieś drobne niedoróbki. A może poprostu powinienem zostać przy stabilnych wersjach opery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj wyszła oficjalnie publiczna Opera 10.60 beta 1. Jest całkiem nieźle, bo dodali już na stałe obsługę HTML5, WebM i geolokalizację, ale coś ostatnio namieszali z czcionkami i w niektórych formularzach są jakieś dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie oficjalnie 10.60, to zaktualizuję. Na razie jest ok, z małym wyjątkiem:

post-21135-1276757432,6711_thumb.png

Przy przewijaniu selecta kółkiem myszy, pojawia mi się taki pasek. Do tej pory zauważyłem na 2 kompach, nie wiem czy ktoś na to zwracał uwagę.

Operka 10.53, nie burzy się o nowe aktualizacje, więc nie tykam. Pozostałe rzeczy w porządku, nawet pdfy się bez problemów otwierają. Pamiętacie, jak pisałem o 900MB aktualizacji od Adobe? Pamiętacie. No to chyba wiem co jest z tym grane- nie aktualizował się plugin readera, tylko cały Acrobat xDDD

Swoją drogą, Adobe nieźle dało do pieca, skoro takie aktualizacje umieszcza przy update pluginu, zamiast update programu :roll:

 

Hmm. Panowie spróbowałem Safari 5 i mam bardzo mieszane uczucia...

 

W pracy mam Foxa, Operę, IE , Chrome, i Safari właśnie, no i o ile przy poruszaniu się po stronach safari wypada całkiem znośnie, o tyle prędkością uruchamiania miażdży go nawet IE. Nie wiem, czy to tylko u mnie, czy gdzieś indziej też tak jest. Dla mnie safari to porażka właśnie przez ten mały szczególik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...