Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy. Choć zdarzyło mi sie kilka razy że podkreślało że jest błąd a go tam nie było bo nawet pod PPM nie było alternatyw. A słowa były popularne.

 

Folder ustawień mam tylko od 10.50 beta, ma ledwo 2MB i nie ma co za bardzo czyścić. W moje doki nigdy nie miałem folderu od opery.

Może następny build poprawi te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. korzystam z 10.52 build 3344 z my.opera.com/desktopteam. Ja nie widzę różnicy, bo żadnych problemów nie mam, ale od 10.51 ciągle pracują nad poprawianiem bugów, więc warto spróbować

 

Ta wersja rozwiązała moje wszelkie problemy. Także (i nareszcie) przesyłane linki przez gg (program spik) otwierają się w operze same bez ręcznej ingerencji w ustawienia systemu.

 

Pojawił sie build 3347.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem, uaktualnilem O do 10.51 i czasami na stronie nie moge kliknac zadnego odnosnika tylko zaznacza mi fragmenty strony, przeladowywanie nic nei daje, trzeba zakladke zamknac i otworzyc ponownie. problemy wystepuje na VHP sp2 i XP home sp3.

na screenie wyglada to tak:

post-5013-1271195434,75_thumb.jpg

 

jakies sugestie?

 

EDIT.

i jeszcze pytanko: jak przywrocic normalny wyglad paska adresu, ten z wczesniejszych wersji jeszcze jakos uszedl, ale w tej wersji jakos mniej mi sie widzi.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie ostatni build 10.52 o którym pisałem post wyżej.

 

Co do paska, kwestia przyzwyczajenia. Pozmieniaj sobie skórki może którys wygląd ci przypasuje.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zauważyłem problem z Operą. Jeszcze kilkanaście minut temu działały mi filmy na youtube. Teraz przy każdym filmie wyskakuje mi informacja Old Flash? Go upgrade!. Zrobiłem upgrade, mam najnowszą wersję tak samo jak najnowszą wersję Opery. Sprawdziłem w IE - filmy działają bez problemu. Any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo. Na 3353 z flashem 10.1 RC i 10.0 i po powrocie do 3347 też. Ty to masz po aktualizacji, czy samo się tak zrobiło?

 

Edit: Thx. Pewnie dokładnie tak będzie.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo. Oglądałem filmiki normalnie, za jakieś 15 minut włączyłem następny film wyskoczyło okno że mam starego flasha. Zaktualizowałem - dalej to samo. Nie wiem może problem sam zniknie tak jak i się pojawił hehe :) Wrzuciłem przed chwilą 10.52 Build 3353, dalej to samo. Wcześniej miałem 10.51 RC3 Build 3315.  

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  A u mnie żadnych aktualizacji nie widzi (10.51[3315]). Pomogło natomiast odinstalowanie Flasha i ponowne zainstalowanie tej samej wersji (10.0.45.2)  :huh:

 

 

 

 

 

 

 

edit

 

No może i tak było. Kilka razy dawałem sprawdzanie aktualizacji i zawsze był komunikat "Używasz najnowszej wersji". Może sprawdziłem dopiero po reinstalacji flasha.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - działa wam prawidłowo funkcja Opera Link? Dzisiaj instalowałem u wujka system. Przed formatem zsynchronizowaliśmy zakładki z Opery via OL Po ponownym zainstalowaniu Opery i zalogowaniu się do OL zakładki nie pojawiły się w przeglądarce. Są dostępne wyłącznie z poziomu strony www. Spotkał się ktoś już z czymś takim?

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawili YouTube'a - to teraz wrzuta.pl nie działa.

Wszystko. Cookies, pamięć podręczną, nawet cały folder danych opery skasowałem - nie pomogło.

"Oczekiwanie na zatwierdzenie domeny ciasteczek poprzez serwer DNS"

Oczywiście na IE działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob zmusic opere 10.51 do wyswietlania zakladek w postaci okien. po najechaniu kursorem na ikone opery zwinietej na pasek? o_O moze troche prosciej :P mam zminimalizowana opere i teraz najezdzam na nią kursorem i wyswietla mi sie lista zakladek od dolu do gory ekranu. ze 2-3 razy cos sie porobilo i mialem te zakladki wyswietlone w postaci okien. jak wiele programow katalogow zwinietych na pasek. jedynie opera wyswietla liste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też na Win7 otwarte karty w Operze widoczne są również na pasku zadań? Da się to jakoś wyłączyć? We wcześniejszej wersji, niezależnie od ilości otwartych kart, na pasku zadań widniała tylko ikonka Opery. Obecnie wygląda to tak:

 

post-2619-1269625526,11_thumb.jpg

 

 

Wklej sobie to w pasek adresu: opera:config#UserPrefs|UseWindows7TaskbarThumbnails

Przestaw opcję i sprawdź.

 

O to Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tak czasem w Operce?

Akcja po zamknięciu zakładki z acrobatem. Czasem, niestety, się zapominam i zamiast zapisać dokument, otwieram bezpośrednio w przeglądarce. Do tej pory zdarzyło mi się tak 2 razy i podejrzewam że coś się Opera i Acrobat nie lubią. Nie wiem tylko, czy u mnie, czy nie tylko.

Jedno "ale"- acro reader na pewno nie jest najnowszy, bo jak update krzyczało mi bodaj w poniedziałek, że do pobrania jest ponad 900 MB (zabijam śmiechem), to olałem najnowszego, prześlicznego zapewne, acrobata całkowicie.

post-21135-1271879865,76_thumb.png

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie działa strona supportu Asusa. I to chyba od początku bet 10.52

Wcześniej myślałem że to coś ze stroną asusa jest nie tak ale wczoraj wkleiłem link do IE i wszystko działa...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem polecam Foxit Reader. O wiele szybszy od Acrobat Readera. Zero problemów.

 

Próbowałem i miałem uczucie nieergonomiczności i niedopracowania interfejsu. Adobe Acrobat lepszy. Polecam googlać zmodowaną wersję "Lite" bo instaluje się bez śmieci w stylu sprawdzanie aktualizacji i włączenie procesu przyśpieszającego start programu przy starcie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to do tej pory miałem Acrobat Readera. Chyba najbardziej przystępny. Ale widzę, że od jakiegoś czasu Adobe idzie w ilość. Wszystkie duperele w postaci tego "przyspieszacza" (który i tak zawsze permanentnie killuję po instalacji) są mi całkowicie zbędne. Wolę mieć więcej wolnego ramu do działania normalnych programów, a nie Readera w tle, który jest mi potrzebny raz na ruski rok i w dodatku zabija przeglądarkę. Potem ponad połowa update to pewnie śmieci i końcowy program, który potrafi zabić skutecznie dwa rdzenie przy przewijaniu dokumentu (yhy, miałem tak parę razy- co śmieszniejsze, przy dokumentach utworzonych w... Acrobat).

No, ale nieważne, to temat o Operze, a nie Acrobat.

A ta od ostatniego update działa mi bardzo fajnie i jedynym minusem jest dla mnie w tej chwili brak pluginu quake live, co zmusiło mnie do podniesienia statystyk udziału w rynku Firefoxowi (na IE plugin nie chciał mi działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...