Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Którą lustrzankę byście polecili z dwóch niżej wymienionych?

 

-Nikon D60 18-55 mm VR za 1999zł

-Pentax K2000 + DA 18-55 mm za 1999zł

 

Dodam, że to będzie moja pierwsza lustrzanka.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Nikon D60 nie ma silnika AF, więc chcąc rozbudować szklarnię musisz się ograniczyć do szkieł z własnym silnikiem - odpada między innymi całkiem sympatyczna i tania pięćdziesiątka f/1.8 z tego co się orientuję.

Jeśli chodzi o Pentaksa to wybór szkieł jest dość spory, a do tego świetnie współpracuje (ostrzy na nieskończoność bez problemu, pomiar światła działa ponoć i z denkiem od słoika ;) z manualnymi szkłami na bagnem M42 (Zenit i pochodne).

 

Jeśli chodzi o ergonomię to najlepiej by było jakbyś się wybrał na macanki do najbliższego zaopatrzonego sklepu. Zależy jeszcze jak (i czy) będziesz chciał rozbudowywać system.

Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

"odpada między innymi całkiem sympatyczna i tania pięćdziesiątka f/1.8"

-A po co mu śrubokręt przy stałogniskowej 50tce? :D

 

K2000 naprawde przyjemna puszka. Na pewno dużo bogatsza od kastratów D40/60. Opowiadam się za Pentaxem, bo tele kit drogi nie jest, a są też jezscze lepsze od niego sigmy i tamrony za 600-800zł jeśli potzebujesz dłuższych.

Jednak trzeba pamiętać że w porównaniu do Canona czy Nikona rynek wtórny szkieł praktycznie nei istnieje. Choćby allegro szkieł do N jest 5x więcej niż P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

"odpada między innymi całkiem sympatyczna i tania pięćdziesiątka f/1.8"

-A po co mu śrubokręt przy stałogniskowej 50tce? :D

Do ostrzenia? Mnie po kilku dniach zaczęło to wnerwiać, a obiektów w ruchu w ogóle nie dało się fotografować komfortowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon musi być? Z używek canon 40d + kit ze stabilizacją, na przyszłość upgrade obiektywów :).

Jak nie chcesz dużej puszki to 450d z kitem

 

Oczywiście to tylko moje propozycje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

"odpada między innymi całkiem sympatyczna i tania pięćdziesiątka f/1.8"

-A po co mu śrubokręt przy stałogniskowej 50tce? :D

Hello? To jest silnik AF, nie? To chyba do ustawiania ostrości, ale może mi się wydaje. Może faktycznie do wiercenia dziur w ścianach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych kręcenie pierścieniem rajcuje, mnie nie ;) I mimo że silnik w D70s do najcichszych nie należy, to jest szybki i dość precyzyjny. Ze swojej strony D70s oczywiście polecę ;)

 

bagienny, niezły avatar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest odpowiednie miejsce (najwyzej mnie MaciekCi pogoni ;) ), ale mam do sprzedania Nikona D70s z Nikkorem AF-S 18-70/3.5-4.5 i AF 70-300/4-5.6 G (ten tani, napedzany srubokretem) w komplecie karta 2GB ("marki" Extreme, ale dziala i nie ma z nia problemow), torba Lowepro Nova 2 AW, wszystkie pudelka, papiery, pokrowce itp. ktore sa standardowo w zestawie. Przebieg niecale 5 tysiecy klatek (dosc niedlugo po zakupie trafil sie okazyjnie D300, to i D70s wyladowal na polce), matryca i matowka czyste. Stan wizualny i techniczny bardzo dobry.

 

Cena, jaka mnie interesuje za caly komplet, to 1700zl

 

Zdjecia sprzetu i ze sprzetu beda w przyszlym tygodniu, bo w tej chwili aparat jest u naszego redaktora naczelnego, ktory cyka fotki produktow do testow.

 

W Warszawie i najblizszych okolicach mozliwy odbior osobisty, poza tym kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest odpowiednie miejsce (najwyzej mnie MaciekCi pogoni ;) ),

A sio ! :P Na poważnie, oferta perełka, więc dobrze, że się tu znalazła a nie tylko na giełdzie. Jak dla mnie rozwiazuje to problem : 

 

Którą lustrzankę byście polecili z dwóch niżej wymienionych?

-Nikon D60 18-55 mm VR za 1999zł

-Pentax K2000 + DA 18-55 mm za 1999zł

gelu -> wsysaj zestaw costi'ego, nie dość, że taniej niż Twoje po 1999zł, to jeszcze szklarnia i bonusy. Do tego D70s ma mały przebieg... Wsysaj. :) Na gwarację i tak nie masz co liczyć, bo cokolwiek by się stało to i tak serwis będzie kazał Ci płacić. Może jedynie czyszczenie byłoby gratis. :lol: 

 

Kurcze, żebym miał wolne 1700pln to sam bym kupił ;) ot tak, żeby mieć też Nikona, ale aktualnie inne wydatki przyprawiają mnie o zawrót głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarację i tak nie masz co liczyć, bo cokolwiek by się stało to i tak serwis będzie kazał Ci płacić. Może jedynie czyszczenie byłoby gratis. :lol: 

z ta gwara to pojechales :P to nie naped paralotniowy, ze zaraz po wplacie kasy producent ci mowi, ze penis ci w zad i martw sie sam (a naped kosztuje tyle co FF od N) i ze nawet jak posypalo sie z jego winy to jest to twoja wina ;).jakis rok temu wyslalem do serwisu nikona s"loik" od d40, bo padl w nim AF. nie mialem ani dowodu zakupu ani podbitych kart gw a caly sprzet i tak mial grubo ponad rok i chlopaki zrobili to w ramah gwarancji. jedyny babol jaki walneli to, ze sprzet odeslali na adres firmy z ktorej go wysylalem kurierem a nie na adres ktory podalem jako korespondencyjny. no i to ze babka z nikon polska dzonila czemu karty gwarancyjne sa czyste i nie ma dowodu zakupu, po poleceniu sprawdzenia zgloszenia gwarancyjnego spasowala z dalszymi pytaniami i powiedziala, ze przystepuja do naprawy.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi:

musisz się ograniczyć do szkieł z własnym silnikiem

czytam od jakiegoś czasu i pojawia się infoosilniku,to że zagłośny, to że coś nie ma silnika. ktoś wytłumaczy to w prosty sposób?

 

 

PS

nie żebym się czepiał ale pkt regulaminu mówiący o:

I.Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

5.Umieszczania reklam, z wyjątkiem:

a.działu "Giełda" (kupię, sprzedam, inne),

...

costi chyba nieco łamiesz ten regulamin

SPRZEDAM 2x256MB DDR2-533 SODIMM CL4, Tagan U15 430W - info PW

za taki podpis dostałem kiedyś parę dni + %.

każdy powinien być podobnie traktowany ;)

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od konca:

Jak powiesze sobie temat na gieldzie i wstawie w sigu linka do niego, o dokladnie tej samej tresci, to juz bedzie ok. Tylko dla odmiany przypieprza sie obroncy czystosci, ze temat wisi przyklejony pare miechow, tak jak bylo przy poprzedniej okazji, wiec zrezygnowalem z tematu na gieldzie i zostawilem info w sigu. Wyluzuj...

 

A co do "srubokreta" - w Nikonach jest tak, ze niektore obiektywy (wszystkie poza AF-S i AF-I) maja uklad ostrosci napedzany silnikiem, znajdujacym sie w korpusie. A ze sprzeg do napedu AF w obiektywie wyglada jak srubka, to i nazwa "srubokret".

Naped owy roznie w roznych korpusach dziala, a najnizsza polka jest go w ogole pozbawiona i zostaje ostrzenie reczne.

Oczywiscie to samo tyczy sie obiektywow firm trzecich - czesc ma wlasny silnik, czesc wymaga napedu AF z body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, naprawdę gratuluję szczęścia. :) Mi w Canonie spaliła się lampa błyskowa (sama z siebie) to mimo że gwaracja, kazali płacić. 

 

 

 

costi chyba nieco łamiesz ten regulamin

 

za taki podpis dostałem kiedyś parę dni + %.

każdy powinien być podobnie traktowany ;)

And Justice for all... Nie mogę dać costi'emu dni, bo to jak zabrać skalpel chirurgowi, ale proszę : 

 

Dołączona grafika

 

Usatysfakcjonowany ? :) Ogłoszenia o Nikonie nie zdejmę, bo uważam, że jest idealnie wpasowane w ten temat i może się bardzo przydać. :) Co do memów i zasiłki, moderatorzy mają prawo do własnych przyklejonych tematów na giełdzie, costi wybrał coś co wywołuje mniejszy "bunt" tłumu. Pzdr. i nie robić zamieszania i OT. ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ostrzenia? Mnie po kilku dniach zaczęło to wnerwiać, a obiektów w ruchu w ogóle nie dało się fotografować komfortowo

No aż wstyd.  :damage_wall: Nie wiem jaką zaćmę złapałem, chyba z przemęczenia. Masz zupełną rację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko brać zestaw od costiego. Do tego jeszcze proponuję upolować 50/1.8 na allegro i można się bawić :)

Podpisuję się pod tym wszystkimi mackami. D70s może nie jest rewelacyjnym aparatem jak na obecne czasy, ale z taką szklarnią to aż żal nie wziąć ;)

bagienny, niezły avatar ;)

Dzięki. Uważam, że ta postać to przebłysk geniuszu ze strony Mori Chacka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka apropo 5dmkII, podczas wyjazdu wakacyjnego padła migawka i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że aparat zrobił na niej 5182 zdjęcia...ciekawe co serwis na to. Obecnie to już na niczym od Canona nie można polegać, nowe szkła z wyższej póki mają przy zakupie BF/FF puszki padają zaraz po zakupie...sytuacja wydaję się już nieomal śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że po prostu pech ;). A migawkę wymienią za darmo. Wymieniają nawet jak padnie po gwarancji a ma przebieg mniejszy niż określił to producent (np 30d/40d/50d 100 tyś).

 

Co do BF/FF kolega nikoniarz z d80 ma 3 szkiełka - 1xnikkor(18-70 3.5-4.5), 1xsigma (35 1.4 ) 1x tamron (70-200 2.8) i tylko tamron trafia idealnie w punkt. Sigma minimalny BF, nikkor minimalny FF. A niby u nikona nie ma problemów z szkłami.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe szkła z wyższej póki mają przy zakupie BF/FF puszki padają zaraz po zakupie...sytuacja wydaję się już nieomal śmieszna.

Przecież BF/FF to efekt nie zestrojenia puszki z konkretnym obiektywem. Nigdy nie będzie idealnie, dlatego kalibracja jest darmowa a przy okazji w 5D Mk2 możesz sam sobie to programowo zmieniać. Nie rozumiem zarzutu - wszędzie tak jest i fizycznie nie jest możliwe zestrojenie puszki tak, aby działała dobrze z każdym obiektywem, w drugą stronę to samo. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież BF/FF to efekt nie zestrojenia puszki z konkretnym obiektywem. Nigdy nie będzie idealnie, dlatego kalibracja jest darmowa a przy okazji w 5D Mk2 możesz sam sobie to programowo zmieniać. Nie rozumiem zarzutu - wszędzie tak jest i fizycznie nie jest możliwe zestrojenie puszki tak, aby działała dobrze z każdym obiektywem, w drugą stronę to samo. 

Tak tylko że oddanie szkła do regulacji sprawi że nie będzie on działało poprawnie z 2 innymi puchami w domu gdzie nie ma regulacji. Co by było ciekawiej przy próbie regulacji na 2 body 5dmkII mającego bodaj 40stopni regulacji nowej wyjętej z pudła 300 f/2.8L nie udało się złapać poprawnego ustawiania ostrości. Jak dla mnie sytuacja ta jest dalece odbiegła od norm.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psuły się równie często jak teraz, tylko technika poszła do przodu. :wink:

 

Kiedyś aparaty średniej klasy może i miały po 5kl/s, ale nikt nie strzelał tym ciągle- klisza ma tylko 24-36klatek. ;)

 

PS. Nie kilka tysięcy, tylko klilkadziesiąt tysięcy-set. ;)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...