Skocz do zawartości
marco

Oświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kiedyś zapytałem: Czy Lisek nie daje wogóle znaku porozumienia?

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy ani jednego maila ani wiadomości na GG z jego strony. O moich i Kuby wieloktrotnych próbach rozmowy już wspominałem pare postów wcześniej. Przykre, że osoba która tyle nam zawdzięcza jedyne co robi to bije pianę i nas oskarża, mimo, że nawet w tej sytuacji staramy się mu wyjść na przeciw poprzez:

* propozycje przekierowania DNSów które leżą na moim serwerze

* robienia backupów jego danych na nasz koszt przez 4 miesiące i cały czas mu je utrzymujemy. Czemu zamiast toczyć piane z nich nie korzysta - nie mam zielonego pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KŚ-Expert bo tam pracuje po zlocie w Dziwnowie.

 

FrazPC zastępca naczelnego hmm?

Prosze:

Rozwinięcie zagadki

 

Od czasu kiedy barwkomp zostal sprzedany bestcomowi lisek z tweakiem mial problemy z hostingiem, jako ze nie jest on programista sprawami zajmowal sie jego programista m[...] aka 'francuz' . Sumasumarum z tego wyzszlo ze programista przywlaszczyl sobie bazy danych tweaka i zalozyl sobie serwis purepc.pl ( http://forum.purepc.pl ). Lisek został tylko z domena tweak.pl, dogadalem sie z liskiem ze do czasu kiedy sprawy nie wyjasnia polubownie lub organy scigania dolaczyl on do redakcji FrazPC.

 

To wszystko.

 

Tekst autoryzowany przez liska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ustosunkowac sie do slow napisanych przez Pile na PCLab?

Tweak na dniach ruszy ponownie pod właściwą domeną (tweak.pl).

Wygląda na to, że funkcjonować będą dwa fora, Tweaka i PurePC, z tą samą kopią bazy postów i użytkowników. Lisek planuje zawiadomić policję i być może serwis PurePC zostanie po prostu zamknięty.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że funkcjonować będą dwa fora, Tweaka i PurePC, z tą samą kopią bazy postów i użytkowników. Lisek planuje zawiadomić policję i być może serwis PurePC zostanie po prostu zamknięty.

O tym już chyba było...kopia jest legalna i należy zarówno do Liska jak i do marco i Paranoik'a ...

 

 

//P.S. Przydałaby się zmiana top'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę was napiszcie na innych portalach jak stoi sprawa z Tweakiem i jakie jest oświadczenie administracji (można je skopiować i zamieścić na innym portalu, tylko trzeba podać autora).

 

Romek

chciałem wyjaśnić,ze na labie to ja wkleiłem ośwaidczenie aby nieco ukazać sytuacje 2 strony bo po postach piły wyszło że z adminów to banda złodzieji tak troche...

auto jest przed cytatek to chyba ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ustosunkowac sie do slow napisanych przez Pile na PCLab?

:blink:

Oczywiście. To co P.L. zrobi z domeną tweak.pl to jego prywatny folwark. Będzie chciał dalej robić swoją stronę ok - backup dla niego trzymamy, dostęp do niego ma od 2 miesięcy. Nie jesteśmy złośliwi, nie bronimy mu korzystać nawet z naszych rozwiązań których tam jest masa bo i po co - robiliśmy to wtedy w dobrej wierze i niech tak zostanie - nie chce żeby ktoś nas posądzał, że jesteśmy źli, niedobrzy i chcemy zniszczyć tweak'a (do czego mielibyśmy prawo jako autorzy wielu rzeczy; zresztą gdybyśmy chcieli to dawno byśmy to zrobili - wkońcu nikt nam nie kazał (ani nie płacił) backupów tworzyć.

 

Oczywiście P.L. ma pełne prawo do zawartości backupów jak i do dumpów bazy i absolutnie nikt mu tego nie broni. Co z nimi zrobi to tylko i wyłącznie jego sprawa i nie chcemy być z nim łączeni w jakikolwiek sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie można wytoczyć sprawy sądowej bo w takim momencie chłopak się pogrąży bo podobno są jakieś machlojki skarbowe.

 

Prawnie to wiele rzeczy nie zostało dogadanych i jeśli Marco stwierdzi, że jeśli nie ma praw do tego wszystkiego to wycofa całe swoje oprogramowanie, które specjalnie napisał pod forum i pod portal.

 

Tego lepiej nie poruszać bo wielkie słowa Piły i Frazira nie robią na nas wrażenia. Nikt tu niczego nie ukradł. To jest legalna kopia bazy na potrzeby wasze.

 

No chyba, że wybieracie inny wariant, czekacie miesiąc na delegacje domeny, backup, ustawienie serwera i powinno wszystko ruszyć pod władzą Liska i pod nazwą Tweak.pl

 

Osoby, które twierdzą, że nie będą zaglądać do tej kopi to proszę na miesiąc wyłączyć strone Tweak.pl i po tym czasie cieszyć się z przywrócenia adresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco - ile +/- potrzeba na nowy serwer ?

Jesli moge sie wypowiedziec... koszty sa nie male, i podziwiam marco i ekipe, ze potrafia to sfinansowac. Mam nadzieje, ze ich obliczenia sa realistyczne.

 

Dla niewtajemniczonych zapraszam do tego linku:

http://home.pl/dedykowane

to nie jest oczywiscie wyznacznik.... to przyklad. Jest duzo drozszych czy tanszych serwerow do wykupienia... i niestety to nie jest koncowa cena.... kazdy 1gb transferu kosztuje ( lub kazde 1mbps lacza ).

Wszystko zalezy od firmy, lacza, renomy i tego co oferuja.

 

Ja jestem ciekawy ile takie forum miesiecznie potrafi zzerac trafficu.

Trzymam kciuki i podziwiam. Rowniez jestem z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy złośliwi, nie bronimy mu korzystać nawet z naszych rozwiązań których tam jest masa bo i po co - robiliśmy to wtedy w dobrej wierze i niech tak zostanie - nie chce żeby ktoś nas posądzał, że jesteśmy źli, niedobrzy i chcemy zniszczyć tweak'a (do czego mielibyśmy prawo jako autorzy wielu rzeczy; zresztą gdybyśmy chcieli to dawno byśmy to zrobili - wkońcu nikt nam nie kazał (ani nie płacił) backupów tworzyć.

Moim zdaniem to błąd, ten wkład pracy daje się wycenić według ogólnie przyjętych stawek i nie są to małe kwoty.

To samo opłacony w własnych funduszy backup - w obecnej sytuacji jedyne co MUSISZ udostępnić to baza (na płycie DVD?) ... nic więcej. Proponuje wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru na adres firmy (z kopią danych). Może być jako "ostrożnie" i "wartościowy" ... złośliwy nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo kwestia zbudowanie pozadnego serwisu jest wazna rowniez dla lepszego funkcjonowania forum. Ludzi ktorzy sa w stanie pisac swietne recenzje i testy sprzetu jest mnostwo na forum, no i samo forum stanowi do tego doskonale zaplecze. To dosc dziwne ze ta kwestia tak kulala na tweak'u.

Gdyby udalo sie zbudowac pozadny zyjacy serwis to w polaczeniu z tym forum nic nie mogloby sie w polsce z takim zestawem rownac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem wyjaśnić,ze na labie to ja wkleiłem ośwaidczenie aby nieco ukazać sytuacje 2 strony bo po postach piły wyszło że z adminów to banda złodzieji tak troche...

auto jest przed cytatek to chyba ok :wink:

Czy ktoś oprócz 99tomcat zamieścił informację na innych portalach?

Dochodzą mnie słuchy, że jednak na innych też są o tym rozmowy, więc jeśli posiadacie tam konta to zamieście informację administracji, aby nie pojawiły się kolejne niedomówienia.

Jeśli będziemy dbali o dobre imię to będziemy umacniać się i tworzyć prawdziwą, internetową społeczność.

 

Edit:

Jeśli tak to poproszę o linki do tych wypowiedzi i oświadczenia tam zamieszczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem temat na PCLabie ale z tego watku zrobilo sie hmm nawet nie wiem jak to okreslic, zreszta zobaczcie sami.

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=156843

Rzuciłem okiem na ten topic z pclaba, zaznaczam, że użytkownik GrimlocK stamtąd to nie ja.

 

 

Jestem z Tweak'iem już prawie cztery lata i muszę szczerze przyznać, że to była, jest i będzie dla mnie ogromna kopalnia wiedzy. Dowiedziałem co to jest o/c, wc, wydajność, optymalizacja, co warto kupić by było najlepsze - a nie kosztowało fortuny.

 

Wierzę, że się dogadacie z Liskiem, a Lisek z Wami. Czy to PurePC czy Tweak nie ma znaczenia, najważniejsze by forum trwało, zachowało wysoki poziom i klimat :D

 

PS. Na wiele rzeczy mnie nie stać, brak czasu czy możliwości ale dzięki forumowiczom mogę przynajmniej fotki pooglądać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej mańki ;)

Od dość długiego czasu byłem posiadaczem konta e-mail w domenie @tweak.pl które ofiarował mi <tu jest nick ;) > Konto straciłem bezpowrotnie? odzyskam je? ;) Na która ekipę mogę liczyć? ;) keke...

 

zmieniłem zdanie o tym wszystkim po przeczytaniu oswiadczenia marco, jestem zdumiony postawą liska który jeszcze przed kilkudziesiecioma minutami wydawał mi sie ambitna (swego czasu.. )i raczej odpowiedzialna osobą ;). Miał pomysł, ruszył z cała "karuzela" zwana tweak.pl wraz ze wsparciem marco (jak się okazuje teraz, z dużo większym niż sadziłem)

Dobrze mimo, ze z poczatku dosc niejasnej sytuacji forum działa(wiadomo..) i wierze ze sprawa rozejdzie sie po kosciach, bowiem moze sie okazac iz lisek wyjdzie na swego rodzaju cfaniaczka który nie dość ze przyćmił zasługi marco to sam okazywał sie byc nijako super adminem/organizatorem/redaktorem.. czy inna postacia której zawdzieczałoby sie cały sukces zwany "tweak.pl" (w sumie samego forum...) a robiac niewiele(a przynajmniej w ostatnich długich miesiacach...) Według mnie popełnił wielki bład o ktorym juz pisał marco.. ze pozwole sie wyrazic takimi słowami- "połozył laske" ;) Pare miesiecy milczenia to gorzej niz u baby, przegiecie!

Dziwne to jest.. ale dobrze by było aby sam lisek sie udzelił bo poki moja opinnia moze sie okazac nie fair w całej sprawie .. skoro nie zna sie pełnego(jak sadz mzoe wyjsc jakies niedomownie, jelsi nie to na moich ustach pojawi sie ironiczny usmiech.. ;) ) zdania drugiej ze stron.

 

ps. nie piszcie, ze forum musi istniec itd.. bo to jasne jak wysmarowana oliwka i wystawiona na słocne blada pupka :D ;) ...

"tweak" we'll be together ... forever ;) keke .. Szybka przerobka piosenki sandry, rotfl :P Bedzie dobrze.. po staremu tyle ze co najwyzej z inna domena i odowiedzialna administracja! Sory ze tyle napisałem, ale ja tak bardzo lubie psiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem podziekowac chłopakom że im zależy na forum ( w tym też na nas ) i nie olali sprawy i wykładają z własnych kieszeni i poświecają swój cenny czas dla nas.

 

Jesteście wielcy.

 

Dla mnie to forum to tak jak dla niektórych drugi dom, tutaj zaraziłem się bakcylem, i tutaj dowiedziałem sie praktycznie wszytskiego co wiem o komputerach. A nasz dorobek inteektulany itd. nie powinien zostać zaprzepaszczony bo ktoś ma to w [gluteus maximus]

 

No to tyle odemnie( a jak bedzie trzeba wspomóc to i ja pomoge ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieralo sie komus zbieralo...

 

pokazac chcielismy kiedys ocb (#TweaK CreW)... ale nie widzieliscie... teraz widac jak na dloni....

 

 

odrodzi sie stary Tweak.pl (NIE purepc) to odrodzi sie #TweaK CreW przeciw zalaganiu, banom za darmo, ignorantom i innym...

 

jesli jest regulamin ma byc on przestrzegany prze obie strony...

 

widac w koncu moderacja zobaczyla WTF i podjela 'meska' decyzje...

 

 

KeeP iT ReaL !!

 

(pisalem JA... #TweaK CreW member... - zyjemy w uspieniu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Jeśli tak to poproszę o linki do tych wypowiedzi i oświadczenia tam zamieszczonego.

Mówisz - masz (THG PL)

 

Ja proponuje napisac na forum eksperta ;]

Nic z tego, już mam u nich bana :P

 

samhain - przetłumacz ten manifest na ludzki język, nie chce mi się myśleć o tej godzinie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytrwałość i chęć do działania! Jeśli będzie potrzebna jakakolwiek pomoc walcie jak w dym :) Na pewno wszyscy starzy userzy pomogą :)

 

Oświadczenie zamieszczone na forum serwisu IN4.pl

 

edit: i jeszcze w tym poście.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje ze za administracja i moderacja pojdzie wiekszosc userow.

Za Wami Wredne Buraki pójdę na koniec Świata i jeden krok dalej - czy jakoś tak ;].

 

Jeżeli powstaną dwa równoległe do siebie fora, z ta samą bazą początkową, to z forum Pana L. usunę wszystkie swoje posty - zgodnie z zapisem regulaminu o zakazie dublowania postów :lol: :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain - przetłumacz ten manifest na ludzki język, nie chce mi się myśleć o tej godzinie ...

NIE... to manifest do adminow... najpewniej osob, ktore byly sie na 'spotkaniu' na IRCu...

 

 

remember Marco & Para?

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać moderacja dużo nie pisze - ja dodam tylko od siebie, że robi sie straszny raban i niektórzy nakręcają sami siebie. Niepotrzebnie !

 

Gwoli uściślenia i podsumowania tego co było napisane:

 

:arrow: Nikt pieniędzy zbierać nie będzie, "składka" jest nierealna. Dzięki jednak za wszystkie propozycje - wg. mnie to miłe, że choć garstka docenia to co inni dla nich robią. Wielkie THX za chęci.

 

:arrow: To forum, na którym teraz czytacie to wszystko, oraz cały ten "PurePc" jest legalne - nie jest kradzieżą ani niczym "śmierdzącym" - to backup bazy, który przeniesony jest na inną domenę tymczasowo, żeby niekórzy userzy nie padli z braku Tweaka. Pozdro dla Grzesia i innych ;]]

 

:arrow: Prosimy was o umieszczanie oświadczenia Romka na forach z którymi jesteście związani. Po prostu postawi to sprawę jasno w oczach wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi. Taka pomoc może sie przydac - i będziemy bardzo wdzięczni...

 

Nie siejcie paniki, bo co poniektórzy to już piszą takie rzeczy, że to podchodzi pod groteskę. Naprawde - wstrzymajcie się, traktujcie to forum, jako Tweaka pod inna banderą i cieszcie się wiosną ;]

Howgh !

 

-- UPDATE --

 

Jak to słusznie SGJ zauważył - jakby się ktoś chciał przyczepić to można by wszystkich pobanować za nieregulaminowe linki w sygnaturach.

Co to ma być - linki do jakiejś strony z plikami?

Wstydźcie sie wszyscy !

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...