Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

I napisz co Ci powiedzieli :D Jestem ciekaw bo chciałem kupić tego premiuma w tej promocji a ta data produkcji zbiła mnie z nóg :D

Napisalem do M$ i zapytalem, dlaczego xbox z taka data produkcji ma hdmi. Pewnie dopiero odpowiedza po swietach :(

 

@down: Jaki LOT? :P

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie kupiłeś takiego "leżaka" Tompior to nie wróżę długiego życia twojej konsoli (mam na myśli korozję lutów).

Mam nadzieje, ze padnie po swietach i mi na nowa wymienia :P

 

Edit: znalazlem strone, na ktorej sa specyfikacje konsoli z konkretnych dni wyprodukowania:

 

Pack: Xbox 360 Premium

Video mode: PAL

Manufacturer date: 2006-03-26

Lot number: 0613

Team number: FDOU

DVD Drive: Hitachi-LG GDR-3120L

Firmware: N/A

HDMI: No HDMI connector

 

Moj LOT powinien byc 0613 ale ja mam HDMI :P Nie wiem o co kaman... Zobaczymy co mi odpowie M$

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak a czy konsola jest cichsza wyraznie? Bo mam dylemat... nie wiem czy kupic arcade czy elita. W sumie jak teraz prawie juz dziala video marketlace, sa gry z xbox1 to ten dysk 20GB to nieporozumienie.Czarna konsola wyglada ladniej niz jasna? Dawno nie widzialem na zywo elita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko.. czy x ma wybór roździałki... się zastanawiam jak bedzie wyglądał obraz na moim lcd 19.. czy bedą pasy czy obraz jakiś porozciągany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak a czy konsola jest cichsza wyraznie? Bo mam dylemat... nie wiem czy kupic arcade czy elita. W sumie jak teraz prawie juz dziala video marketlace, sa gry z xbox1 to ten dysk 20GB to nieporozumienie.Czarna konsola wyglada ladniej niz jasna? Dawno nie widzialem na zywo elita.

Zaczynając odpowiedź od najprostszych kwestii: tak, czarny wygląda zdecydowanie bardziej gustownie, ale pewnie znajdzie się ktoś, komu akurat białe klocki podobają się bardziej. Dla mnie połącznie chromowanej tacki, czarnego matowego wykończenia i zielonego ringa (oby jak najdłużej B-) ) wygląda przekozacko. Nawet moja kobieta przyznala, że w końcu klocek nie szpeci nam salonu ;)

 

Cichszy to on w 2D może i trochę jest, ale raczej w mało zauważalnym stopniu. Trafił mi się za to wyraźnie cichszy od samsunga i od innych benq, które słyszałem w elite, a które były z początków produkcji, czytnik benq. Wiadomo, że szumi również głośno, ale w trakcie grania jest ciszej, niż na premium, nie ma co się oszukiwać.

 

Sam stałem przed takim dylematem, jak Ty. Wziąłem jednak elite, gdyż nie było już nigdzie arcade, arcade są całe białe, trafił się elite 65nm. 120gb hdd z czasem się przyda (dla gier z x'a choćby), więc same plusy.

 

PS. Spotkaliście się już z opisanymi przypadkami padania falconów 65nm (elite czy arcade)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Posiadam taki monitor http://allegro.pl/item284771306_s_pva_21_m...w_fv_gw36m.html

 

W specyfikacji jest napisane:

• Component Y Pb Pr (supports 480i, 480p, 720p and 1080p)

 

 

Podlaczam x360 oryginalnym kablem, ktory byl razem z konsola. Tymi 3 chinchami component. Ustawiam przelacznik w pozycji hdtv i jak probuje zmienic rozdzielczosc w opcjach konsoli na 1080p to wyswietla ja, jednak obraz jest zielony i wogole jakis zamazany. Moge ustawic 1080i, albo 720p.

 

Jak dzwiek podlaczyc? Czerwony i bialy chinch normalnie podpiac do wiezy? Czy to dziala tylko, gdy przelacznik jest ustawiony w pozycji TV?

 

Jeszcze jedno pytanie, w tym oryginalnym kablu przy wtyczce jest jeszcze jakies wejscie do czego ono sluzy? Swieci sie tam czerwona dioda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjscie (a nie wejscie) optyczne, do wypuszczenia dzwieku wielokanalowego.

 

Co do 1080p - ustawianie tego na Getawayu 2185W mija sie z celem, bo monitor ten ma natywna rozdzialke 1680x1050, wiec 1080p bedzie musial sobie zeskalowac w dol, a jak widac cos mu to nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona dioda to optical czyli wyjscie cyfrowej dzwieku w konsoli, a zielony kolor ekranu jest spowodowany prawdopodobnie tym, ze nie przestawiles przełacznika na tryb HDTV, jest z boku konektora na kablu ktorym podpinasz konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrać film w Divx na płytę żeby go odczytał XBOX. Nagrałem już 2 filmy na DVD RW i nie potrafi tego odczytać.

Wydaje mi się, że to nie wina nagrania tylko kompresji. Mi np. część filmów czyta a część nie - nagrywane bez specjalnych ustawień itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona dioda to optical czyli wyjscie cyfrowej dzwieku w konsoli, a zielony kolor ekranu jest spowodowany prawdopodobnie tym, ze nie przestawiles przełacznika na tryb HDTV, jest z boku konektora na kablu ktorym podpinasz konsole.

Przestawilem, po prostu 1080p to full hd, a ten monitor ma rozdzialke 1680x1050, wiec nie wiem czemu pisali w specyfikacji takie rzeczy. Lepiej na 1080i czy na 720p?

 

To wyjscie cyfrowe do czego mozna podpiac? Jakis specjalny kabel do tego trzeba miec?

 

I ostatnia dla mnie teraz najwazniejsza rzecz, czy jesli przelacznik na kablu jest w pozycji HDTV, to czy bialy i czerwony chinch mozna polaczyc do wiezy i bedzie normalnie dzwiek? Czy bialy, czerwony + zolty dzialaja tylko jezeli przelacznik jest w pozycji TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem, po prostu 1080p to full hd, a ten monitor ma rozdzialke 1680x1050, wiec nie wiem czemu pisali w specyfikacji takie rzeczy.

Bo monitor jest w stanie przyjac sygnal FullHD i go sobie sam przeskalowac w dol.

 

To wyjscie cyfrowe do czego mozna podpiac? Jakis specjalny kabel do tego trzeba miec?

Do amplitunera. Jak sama nazwa wskazuje, trzeba miec do tego kabel optyczny.

 

I ostatnia dla mnie teraz najwazniejsza rzecz, czy jesli przelacznik na kablu jest w pozycji HDTV, to czy bialy i czerwony chinch mozna polaczyc do wiezy i bedzie normalnie dzwiek? Czy bialy, czerwony + zolty dzialaja tylko jezeli przelacznik jest w pozycji TV?

IMHO wyjscie dzwieku powinno dzialac zawsze, ale najprosciej bedzie podlaczyc i sprawdzic (wystarczy puscic MP3 na konsoli, podlaczyc sie tylko do wiezy i bawic przelacznikiem sluchajac, czy dzwiek nie zniknie, jesli monitor masz za daleko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie z okazji świąt życzę Wam

 

Mniej czerwonych światełek i tańszych gierek :D

 

A po świętach nie czekam już na empikową promocje, kupuje X'a po tyle za ile będzie bo już się nie mogę doczekać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z okazji świąt kupiłem starego Premium'a z 3RoD dałem kolesiowi 300 zł, + 0,7 Finlandi dla kumpla za przelutowanie ramu w tej maszynce i za ~350 zł mam x'a bawić się będę po świętach jak kupie kabel VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...