Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bo była okazja i GTA IV się zbliża (jedyna gra oprócz PGR 4 i Assassin's Creed, które mnie interesuje na x'a), a na PC mimo iż pewnie będzie to nie chce mi się czekać iluś tam miesięcy.

 

Teraz pytanie techniczne nie chce mi się szukać po forach x'owych, a może ktoś wie otóż konsola jest przerobiona posiada napęd samsunga mam oryginalnego bios'a od takiego samego samsunga z konsoli która odeszła i już nie wróci z zaświatów podobnie jak napęd czy nie będzie nic kolidować jeśli wrzucę oryginalny bios od takiego samego napędu z innej konsoli (czy w oryginalnym biosie nie jest coś zapisywane odnośnie ID konsoli czy innego badziewia), wiem jak wrzucić bios bo przerabiałem już inne x360. Może pytanie głupie (podejrzewam jaka będzie odpowiedź), ale chcę być przynajmniej na 99% pewien, że ludzie Bill'a nie zbanują konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo była okazja i GTA IV się zbliża (jedyna gra oprócz PGR 4 i Assassin's Creed, które mnie interesuje na x'a), a na PC mimo iż pewnie będzie to nie chce mi się czekać iluś tam miesięcy.

 

Teraz pytanie techniczne nie chce mi się szukać po forach x'owych, a może ktoś wie otóż konsola jest przerobiona posiada napęd samsunga mam oryginalnego bios'a od takiego samego samsunga z konsoli która odeszła i już nie wróci z zaświatów podobnie jak napęd czy nie będzie nic kolidować jeśli wrzucę oryginalny bios od takiego samego napędu z innej konsoli (czy w oryginalnym biosie nie jest coś zapisywane odnośnie ID konsoli czy innego badziewia), wiem jak wrzucić bios bo przerabiałem już inne x360. Może pytanie głupie (podejrzewam jaka będzie odpowiedź), ale chcę być przynajmniej na 99% pewien, że ludzie Bill'a nie zbanują konsolki.

o kurde, jakie zdanie 0___o po przetlumaczeniu z Twojego na polski, doszedlem do wniosku ze chcesz wsadzic bios z innego samsunga, do twojego sflashowanego samsunga jesli np. bys chcial oddac na gwarancje albo cos takiego?

 

tak, w konsoli jest zapisany klucz napedu. Po to wlasnie, jak sie tworzy bios extreme, to robi sie to na podstawie uprzednio zczytanego z napedu, oryginalnego biosu aby to id sie nadal zgadzalo. Nie wiem czy jest generator biosow oryginalnych, ale mysle ze tylko tak moglbys wsadzic oryginalny firmware z powrotem do konsoli, tj. Zczytac zhackowany firmware z napedu, wyciagnac kluczyk, na jego podstawie utworzyc oryginalny i wrzucic do napedu.

 

Jesli przerabiales juz konsole to powinienes wiedziec to wiedziec ;)

 

 

Dobra promocja w bydgoskim mm

premium nowy falcon

drugi pad bezprzewodowy

Gears of War

Forza 2

Crackdown

Viva Pinata

Razem 1499 zl ;]

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo była okazja i GTA IV się zbliża (jedyna gra oprócz PGR 4 i Assassin's Creed, które mnie interesuje na x'a), a na PC mimo iż pewnie będzie to nie chce mi się czekać iluś tam miesięcy.

 

Teraz pytanie techniczne nie chce mi się szukać po forach x'owych, a może ktoś wie otóż konsola jest przerobiona posiada napęd samsunga mam oryginalnego bios'a od takiego samego samsunga z konsoli która odeszła i już nie wróci z zaświatów podobnie jak napęd czy nie będzie nic kolidować jeśli wrzucę oryginalny bios od takiego samego napędu z innej konsoli (czy w oryginalnym biosie nie jest coś zapisywane odnośnie ID konsoli czy innego badziewia), wiem jak wrzucić bios bo przerabiałem już inne x360. Może pytanie głupie (podejrzewam jaka będzie odpowiedź), ale chcę być przynajmniej na 99% pewien, że ludzie Bill'a nie zbanują konsolki.

Wgranie "nowego" biosu od innej konsoli jest dziwnym pomysłem i raczej nietrafionym, gdyż do płyty głównej zawsze jest przypisany key z napędu i jeśli wgrasz fw z innego DVD, to po prostu xbox nie rozpozna napędu i wywali błąd. Co do bana to jeśli ID konsoli trafiło na "czarną listę" to zmiana biosu(fw) nic ci nie pomoze, gdyż M$ wykrywa przerobioną konsolę po ripach(99%), a nie po fw(ixtreme).

 

Są pogłoski, że M$ wykrywa "złe konsole" również po zmianie chłodzenia, a raczej napięcia. Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe, ale czy M$ to robi <_< :

 

Xbox Live ban updates

>> So we've gotten some interesting conclusions over the past week regarding the new 'waves' of bans over supposedly modified consoles on xbox live.

 

As you've all seen, Microsoft has started unbanning consoles. I've seen alot of people who were banned this past weekend, and are still banned, no matter how much yelling they do to poor customer reps. Others, who have modified firmwares ranging from 5.x to 1.4, and have never made a phone call have miraculously become unbanned!

 

As always with Microsoft, there is no rhyme or reason to their actions. A couple interesting things we have found...

 

You CAN have your console banned for having a 12v fan mod. A very trusted user of www.360patches.com got told directly from MS reps that his fan was modded on his 360 and that it violates the TOA. Any modification of hardware does indeed violate the TOA, so legally they reserve the right to ban users from live for that reason. Petty yes, but justified. A fan mod would be reasonably easy to detect, as voltage metering is something standard in all bios for the past 10 or so years.

 

In regards to 'bad game data' or kreon rips, SS, dmi and pfi, it appears that the reason MS might be unbanning xbox360's is because we've found evidence that strongly suggests ANY xbox360 can return bogus data. After some internal testing on a few older 360's, it seems that once a lens is near the end of its life, it can respond with all sorts of data, or lack thereof. A len's on the fritz was able to produce all sorts of odd angles that a new drive would not, aswell as tons of missing data throughout SS files (many chunks of data that read 00's instead).

 

So, it appears that MS is backtracking somewhat on the ban's, likely due to the reasons described above. Their infallible system has proven once again to not be perfect, and to attack innocent users. As always, we recommend that if you are a live user, to NOT modify your system, as you will eventually get banned.

Discuss this news item on our forums: forums.xbox-scene.com

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przerabiales juz konsole to powinienes wiedziec to wiedziec ;)

Dobra promocja w bydgoskim mm

premium nowy falcon

drugi pad bezprzewodowy

Gears of War

Forza 2

Crackdown

Viva Pinata

Razem 1499 zl ;]

Na poprzedniej stronie pisałem, że kupiłem x'a za 300 zł, więc pomysł kupna za 1500 zł nie ma sensu szkoda kasy na to.

Przerobienie konsoli jest tak trudne, że dziecko z 1 klasy podstawówki tego dokona w ciągu max. 10 minut, najwięcej czasu zabiera rozkręcenie niż samo flashowanie. Nie zajmuje się przerabianiem na skalę przemysłową tylko jak ktoś znajomy lub znajomy znajomego potrzebuje za parę groszy przerobię bo nic w tym trudnego, a i jak pisałem nie wgłębiałem się w to gdyż nie jest mi ta wiedza potrzebna. I nie chodzi mi o oddanie tego na gwarancje, a tylko ustrzeżenie się przed banem w przypadku grania/update, jak się zepsuje to mieszkam 10 metrów od Odry najwyżej dostanę mandat za zanieczyszczanie środowiska, albo znowu pójdę do kumpla na przelutowanie gpu/cpu/ram. Dowiedziałem się co chciałem idę doczytać, więcej na forum x'a. Konsola nie jest zbanowana bo poprzedni user nie miał neta i jej nigdy nie podłączał do neta.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie pisałem, że kupiłem x'a za 300 zł, więc pomysł kupna za 1500 zł nie ma sensu szkoda kasy na to.

Nie wiem czy zauwazyles, ale w tym zestawie sa GRY (oryginaly, sztuk 4 czyli myśle, że 600 PLN można liczyć) + 2 pad bezprzewodowy wiec defacto sama konsola z padem, kablami itd kosztowała jakieś 750 zeta? Dużo? Nie wydaje mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauwazyles, ale w tym zestawie sa GRY (oryginaly, sztuk 4 czyli myśle, że 600 PLN można liczyć) + 2 pad bezprzewodowy wiec defacto sama konsola z padem, kablami itd kosztowała jakieś 750 zeta? Dużo? Nie wydaje mi sie.

 

600 zł raczej nie, ja bym powiedział że 330 zł

 

 

Gears of War - 120 zł

Forza 2 - 40 zł

Crackdown-129 zł

Viva Pinata- 40 zł

 

viva pinata+ forza są w jedym zestawie za 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego 140 za pada, czyli za jakies 1050 nowy premium wychodzi ;]

 

@ rockers - dokładnie, vp i f2 są z tego dwupack'a. Jednak badzcie spokojni - craczek i gowik są juz w normalnych, pełnoprawnych realesach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kane & Lynch demo nawet mi podeszło- dp kupienia, z pewnością nie od razu, ale te 150PLN myślę, że dam.

 

Za to Dark Messiah to śmiech na sali, gra wygląda gorzej niż tytuły z PS2- kijem nie tykać.

 

@ Syrob- no ale przecież to FPP z domieszką kultowej otoczki M&M. Dla mnie tego typu gry nie mogą wyglądać tak źle w 2007/2008 roku. No ale to moje prywatne zdanie ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Carrefour to pieprzeni przewalacze :lol2:

 

Zachodzę dzisiaj do sklepu by kupić płytę. Patrze na dział z Xboxami - a tu lezy sobie jeden Core z PGR3. Gonie szybko do domu po kasę, wracam do sklepu i zagaduje do gościa z RTV czy ten Xbox nadal stoi po 500zł. Nie, nie stoi. Zaśpiewał mi inną cenę... 1300zł :lol: Wyśmiałem go i poszedłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Carrefour to pieprzeni przewalacze :lol2:

 

Zachodzę dzisiaj do sklepu by kupić płytę. Patrze na dział z Xboxami - a tu lezy sobie jeden Core z PGR3. Gonie szybko do domu po kasę, wracam do sklepu i zagaduje do gościa z RTV czy ten Xbox nadal stoi po 500zł. Nie, nie stoi. Zaśpiewał mi inną cenę... 1300zł :lol: Wyśmiałem go i poszedłem...

Przewalacze? Zobacz sobie, do ktorego promocja za 500zl byla wazna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Carrefour to pieprzeni przewalacze :lol2:

 

Zachodzę dzisiaj do sklepu by kupić płytę. Patrze na dział z Xboxami - a tu lezy sobie jeden Core z PGR3. Gonie szybko do domu po kasę, wracam do sklepu i zagaduje do gościa z RTV czy ten Xbox nadal stoi po 500zł. Nie, nie stoi. Zaśpiewał mi inną cenę... 1300zł :lol: Wyśmiałem go i poszedłem...

Trochę w tym prawdy, ale jezeli o tej porze jeszcze myślałeś, ze promocja jest to chyba z Twoim czytaniem jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Carrefour to pieprzeni przewalacze :lol2:

 

Zachodzę dzisiaj do sklepu by kupić płytę. Patrze na dział z Xboxami - a tu lezy sobie jeden Core z PGR3. Gonie szybko do domu po kasę, wracam do sklepu i zagaduje do gościa z RTV czy ten Xbox nadal stoi po 500zł. Nie, nie stoi. Zaśpiewał mi inną cenę... 1300zł :lol: Wyśmiałem go i poszedłem...

Nie chce nic umniejszać Twojej "mądrości", ale ja to najpierw dowiedziałbym się o cenę a dopiero potem leciał do domu po kase :lol2: :lol2: :lol2: No a po drugie jak piszą poprzednicy. Ta promocja była miech temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie zrozumieliśmy się :) Ja skoczyłem po kasę szybko, bo sie bałem ze jeszcze ktoś weźmie ( :lol2: ), a w poblizu nie było żadnego gościa od RTV więc nie było kogo spytać. Dla mnie to dwa kroki dosłownie ;)

 

A "przewalacze", to nie chodziło mi o to, ze promocja sie juz skończyła. Bo dobrze o tym wiedziałem (teraz myśląc o tej sytuacji sie dziwie samemu sobie, na co ja liczylem?). Tylko że teraz próbują szukać jakiegoś frajera i wyrżnąć go na 1300zł, czyli 400zł więcej niż wersja arcade. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można znaleźć dziesiątki sklepów z Core po 1200-1300zł w ofercie... Również nie rozumiem tego poruszenia...

W jednym bylo po 1700zl, pare stron wczesniej :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

No i stalo sie, dzisiaj M$ xbox support odpowiedzial mi na maila.

 

Oto co do nich napisalem:

 

Witam, 2 grudnia tego roku kupilem konsole xbox 360 premium hdmi. Z ciekawosci dzisiaj sprawdzilem sobie jaka jest data produkcji danej konsoli.

Zdziwilem sie... 2006-03-26. Czy hdmi do xboxa premium nie zaczeto dodawac w tym roku? Dlaczego w konsoli z 2006-03-26 mam hdmi?

 

A oto odpowiedzi:

 

Czesc Tomek!

Xbox z wyjsciem HDMI jest dostepny od polowy 2007 w nowych seriach produkcyjnych konsoli. W tym przypadku jestes najszczesliwym posiadaczem jednej z pierwszych konsoli starszej serii, które posiadaj ten port ;)

Pozdrawiam!

Marek - Serwis XBOX360

 

 

Chyba Pan Marek mnie nie zrozumial... Ja go pytam dlaczego w konsoli z marca 2006 mam hdmi a on na to, ze w konsolach od polowy 2007 sa....

 

 

 

Wiecie o co mu chodzi? :D

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się :) sprawiłem sobie jeden z lepszych od lat prezentów- Guitar Hero III (oczywiście bundle z gitarką), dawno, ba nigdy się tak z rodzinką nie uśmialiśmy przed tv :D Choć początki są ciężkie, to po 30 min treningu większość domowników pykała już swoje solówki. Polecam, warte każdego z tych 420PLN, które na GH3 wydałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, w jaki sposób mogę skasować z menu konsoli numer swojego konta aby automatycznie nie pobierało opłat za kolejny miesiąc XBL, niestety bez mojej wiedzy już za 2 miesiąc sam sobie pobrał opłate :/ . Widzę tylko, że można całkowicie skasować Konto XBL a nie sam numer rachunku, da się to jakoś obejść ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przyda się komuś na przyszłość:

 

idąc za radą cavarr'a skontaktowałem się z 360 helpline w sprawie kabla migracyjnego. Po zarejstrowaniu 360 elite miła pani Basia stwierdziła, że w/w kabel zostanie dostarczony poczta w przeciągu 4 tygodni. Proste, bezbolesne. Mogliby coprawda dodawać te kable od razu do pudełek z elite, no ale jaki MS jest, każdy wie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dlatego właśnie draak napisał ostatnie zdanie :huh:

 

PS: http://www.chadledford.com/?p=50 - próbował ktoś?

Na dniach będę podłączał 5.1 do X360 i się zastanawiam, ale trochę szkoda tak gwałcić tą wtyczkę ;)

Edytowane przez Bania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście może i mało eleganckie, ale w sumie czemu nie? ;) Jak już "naprawisz" swoją wtyczkę, to daj znać.

 

Albo nie, zastosuj się do rady z jednego z komentarzy: "If you really wanted to save money and not pay Microsoft anything you would have bought a PS3 and out of the box enjoyed the use of both HDMI and optical audio without ripping crap apart." ;)

 

Ja idę dalej męczyć GH3 na medium... lata grania wyłącznie na pc (+ GT na playstation) dają o sobie znać- gra jest cholernie trudna, a opanowanie chwytów na gryfie od gitary też do łatwych nie należy. Za to frajda z zagrania "One" w dobrze nagłośnionym salonie- bezcenna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory chlopaki ze troche zasmiece temat ale mam pytanie i nie moge znalezc odpowiedzi.

Mianowicie pykalem sobie na konsoli ,kiedy nie bylem zarejstrowany w xboxlive i uzbieralem 1400 punktow (gamescore)

 

Wczoraj podlaczylem iXa do neta i zapisalem sie do Xbox live ,niestety moje punkty przepadly.

 

Czy jest jakas mozliwosc zeby zapisac sie jeszcze raz nie tracac punktow ??

Bo teraz mam taka sytuacje ,ze mam 2 profile na Xboksie

Fisher PL (gamescore 1400) niezarejestrowany w Xbox Live

fisher PL (gamescore 0 ) zarejestrowany w Xbox Live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienic nazwe tego z gs'ami na jakis, ktory w xl nie jest zarejestrowany i wtedy zarejestrowac.

 

Albo, zeby zachowac nazwe:

Zmienic fisher PL za 800MP na inny

Potem zarejestrowac Fisher PL z gs'ami do sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...