Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

 

Syndrom małego chujka jest dość popularny na naszych drogach.

 

jak nie mam takiego syndromu to już mam dużego?  :biggrin:

 

//pozdrawiam tych z przepalonymi żarówkami podświetlenia tablicy ;] dlaczego na kat.B  nie robi się sprawdzenia wszystkich świateł?

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się moja sytuacja z niedawna: droga z ograniczeniem do 70 km/h, a przede mną wlecze się 50 km/h jakaś zawalidroga. Za mną jedzie jeszcze astra, której skończyła się cierpliwość i najpierw wyprzedziła mnie wbijając się w lukę przede mną (między mną a zawalidrogą), a następnie wyprzedziła zawalidrogę. Myślę sobie: no też nie będę się tak wlókł za tą zawalidrogą, więc po kilku chwilach namysłu wyprzedzam. Rozpędziłem się nieco, pedał gazu nieźle wciśnięty, lewy kierunkowskaz i wjeżdżam na na lewy (przeciwległy) pas. I ten zawalidroga jakby nie do wyprzedzenia jedzie tak szybko jak ja, więc dociskam pedał do dechy i wyprzedzam go ledwie-ledwie (z przeciwka już zblizały się motocyklista i auta). Uff ... wyprzedziłem ... tylko co on jakby tak "stanął" obok mnie przy wyprzedzaniu? Za wolno jechałem? Patrzę na prędkościomierz a tam PONAD 120 km/h !!! Wniosek? - ten za!@#!ny hH*ek musiał przyśpieszać kiedy go wyprzedzałem i to ostro! Mieliście takie przypadki?

Zapraszam do wroga(szwaby) tu przy wyprzedzaniu "wyprzedzany" zawsze chyba daje prawy pedał do deski. Albo musisz mieć sporo więcej pod maską albo wcześniej się napędzić. A na światłach w BRL ego idzie im strasznie zjechać hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mnie w piątek poniosło i bąblem przyspieszałem na równi z jakimś E34. Nawet równo szło do 120km/h spod świateł. Pytanie tylko czy on tak sobie po prostu toczył się bo moje 1NR-FE kręciło się do dobrych wartości :D

No ale grunt że zrobiło się spokojnie 5.5h za kółkiem i spokojnie wróciło w niedzielę tą samą trasą bez korków. No prawie - gdzieś w środku lasu ciepło było przez nagły korek pomiędzy górkami i dołkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tej A klasie jest to że oznaczenie A45 AMG odnosi się do 4 cylindrowej 2 litrowej kosiarki.

Mocne słowa, jak na kogoś jeżdżącego dieslem.

 

 

Btw... Jak evo x miało r4 2.0 295-400 to nikomu to nie przeszkadzało, że jest napędzany silnikiem od kosiarki.;]

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja mam 4 cylindową 2 litrową wyrzutnie granatów dymnych.

Chodziło mi o całkowite wprowadzanie klienta w błąd. W mercedesie od zawsze liczba oznaczała mniej więcej pojemność silnika. tj c63 amg - 6.3 litra, c55 amg- 5,5 litra, e270- 2,7 litra, c220- 2,2 litra, c180- 1,8 litra GL350 - 3,0 litry, a tu nagle a45- 2 litry.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeszedl bocznych testow zderzeniowych ;)

 

 

Przeszedł i to całkiem dobrze.

 

Problem tylko taki, że samochody są projektowane pod uderzenie boczne przodem innego samochodu lub wjechaniem bokiem w słup. Tutaj samochód nadział się na twardą ramę Dodge ( wzmacniana w pickupach do ciągania przyczep) na wysokości powyżej progów bocznych. Gdyby walnął w przód Dodge'a to by zawsze zamortyzował trochę siłę uderzenia. Uderzając w tył nie było o tym mowy.

 

@up znajoma żyje? 

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tej A klasie jest to że oznaczenie A45 AMG odnosi się do 4 cylindrowej 2 litrowej kosiarki.

W C też jest AMG z dwulitrową doładowaną kosiareczką, coś około 380 KM i w domyśle resurs 50k km.

 

E tam, ja mam 4 cylindową 2 litrową wyrzutnie granatów dymnych.

Chodziło mi o całkowite wprowadzanie klienta w błąd. W mercedesie od zawsze liczba oznaczała mniej więcej pojemność silnika. tj c63 amg - 6.3 litra, c55 amg- 5,5 litra, e270- 2,7 litra, c220- 2,2 litra, c180- 1,8 litra GL350 - 3,0 litry, a tu nagle a45- 2 litry.

BMW od dawna wprowadza klienta w błąd - miałem 318i z dwulitrową benzyną, 316i miało pojemność 1.8, a inne 318i 1.9. Z najnowszych wypustów jest 114i o pojemności 1.6 z Peugeota. Przewaga dzięki marketingowi, radość z dymania frajerów i tak dalej. Cóż, to tylko Niemcy, nie można oczekiwać za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie przeszedl bo drzwi z dwoch stron zostaly wyrwane z ramy. W ogole to nie powinno miec miejsca. Bardzo podobne sa testy/wypadki z udzialem pociag-sam.

 

Na teście? Na teście lata uszczelka bo Mustang ma drzwi bez ramek jak rasowe Coupe i Muscle Car mieć powinno.

 

W wypadku to wybacz ale rzadko kiedy walniesz tak jak producent by tego chciał więc o czym Ty mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C też jest AMG z dwulitrową doładowaną kosiareczką, coś około 380 KM i w domyśle resurs 50k km.

No trochę się minąłeś z prawdą w tym przypadku. Najsłabszy jest C450 AMG - 3.0 V6 twin-turbo a potem już pełny hardcore z 4.0 v8 biturbo. I w testach bardzo chwalą C450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica? Jak między Skodą A4 i A6 czy jednak jakaś inna?

 

Dobra sprawdziłem se na stronie Merdzedesa. C ma normalne silniki dla białego człowieka, CLA ma jakieś dwulitrowe piździdełka za gruby hajs. Istnienie CLA jest bezcelowe, wyślę im maila bo chyba tego nie wiedzą.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...