Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wedlug pierwszego postu do takiego zestawu

e8400

4850

2x2 GB

foxconn p35a-s

Samsung 640GB F1

plus pare wentylatorow (nie wiatrakow ;p )

wystarczy np. be quiet! Dark Power P7-PRO 450W i bede mogl sobie spokojnie wymienic za pare lat grafe( z tej samej polki wydajnosciowej co obecnie 4850), mobo ,(o ramach nie wspiminam bo jak wszyscy wiemy ddr3 pobieraja mniej pradu od ddr2) i procka?

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat czy zostać przy moim poprzednim wyborze tj. Enermax pro82+ 425W za 260zł czy może zakupić PENTAGRAM Silent Force CAV-500-A12S za 160 zł, zawsze to 100 zł w kieszeni a kasy to nigdy za wiele, jakims wielkim cichomanem nie jestem i super cicho być nie musi, tym bardziej że teraz Tagana i tak nie słysze zagłuszaja go inne wentyle.

 

Może rozwiejecie moje wątpliwości czy faktycznie naprawdę warto dorzucić - generalnie nie mało bo stówkę.

I jakie sa opinie o tym Pentagramie bo od wczoraj siedzę w necie i mało co o nim można wyczytać - konstrukcja niby zbliżona do Chiefteca a producent chyba Sirtec. Niektórzy piszą że posiada 3 linie 12V (12A,21A,13A) a inni ze znowu 2 linie 12V ( 2x18A) źródła allegro i net.

I czy te jego max. 84% efektywności to tylko chwyt marketingowy ??.

 

Docelowo może kiedyś kupię jakiegoś Ati 4870..GTX280 lub inna konstrukcję powiedzmy za rok..dwa , miejmy nadzieje ze wymyślą coś mniej prądożernego a z tego co wiem to obecne Quady w 45nm biora chyba niewiele więcej prądu od Core2 w 65nm.

 

Poradzcie coś bo mó Tagan to jednak już troche stara konstrukcja, a kase chcę wydać rozsadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaje mojego Enermaxa na gwarancję (przez głośne łożysko) no i będe 14 dni roboczych bez zasilacza (zgodnie z gwarancją) i na ten czas potrzebuje jakiś tani zasilacz na przecekanie do koło 50zł. Sprzęt taki jak w podpisie. Myślałem nad czymś takim: (a ze sklep mam blisko więc prezsyłka 0zł). Wytrzyma te 3 tygodonie?

http://allegro.pl/item398116472_zasilacz_f...er_fvat_gw.html albo http://allegro.pl/item392589662_profesjona..._pci_24pin.html

Pózniej ten zasilacz pewnie pójdzie do kompa na AM2 z Sempronem i 7300GT DDR3 więc spokojnie wytrzyma.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szybkie pytanko, czy do takiego zestawu wystarczy MC400W. Dodam, że w zestawie nic nie będzie podkręcane, bo osoba, dla której będzie komputer jest zielona w temacie OC.

 

Procesor INTEL CORE 2 DUO E8400 - 3.00 GHz BOX

Płyta główna GIGABYTE GA-P35-DS3L - P35, DDR 2, PCI-Ex,

Pamięć RAM GOODRAM DDR2 2048 MB / 800, CL 5 x2

Karta Graficzna POWERCOLOR HD 4850 512 MB, DDR3, 256 bit, BOX

Napędy HDD 2x500GB, DVD-RW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie: Amacrox Warrior, Chieftec GPS 350W, Modecom MC, Chieftec CFT-xxx-14C, Chieftec CFT-xxx-12S/C

Kupilem CFT-500A-12s i wcale to nie jest srednio glosny zasilacz. To jest glosny zasilacz (zdecydowanie glosniejszy od boxa e8400 i referata 4850)! Svende zedytuj tego pierwszego posta bo wprowadzasz ludzi w blad ! Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz 400W SilverPower, w linku akurat jest model 350, ale moj wyglada niemalze identycznie. Trzyma stabilnie linie 12v.

Aktualnie pracuje z nim konfig: e6300 1,6@2,6 ghz, 4gb ram, dysk 360, nagrywarka, karta dzwiekowa audigy 2zs, plyta asus p5b oraz ATI x1950xt 256 ze stajni safira. Zamierzam kupic HD4850, zastanawiam się nad zmiana zasilacza, aczkolwiek wydaje mi sie ze nei jest to potrzene? Jak sadzicie? Obecny nie jest z wysokej polki, ale jak neigdys skladalem ten zestaw to akurat byl najtanszy (mial byc zmieniony ale jakos tak wyszlo ze zostal) a panowie z pewnego znanego sklepu z zasilaczami rowniez mi go doradzili, a zestaw dwa lata juz na nim sprawnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w mieście Modecom MC-350 na miejscu za 70zł, więc go wziołem, wyszło na to samo co ten Fortron+przesyłka a różnicy nie ma (MC-350 jest produkowany przez Fortrona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowalem sie na zakup zasilacza Antec True Power Quattro 850 Watt cena moze i duza ale itak za niego dalem 450 zl , ale wiem ze mi wystarczy na pare latek wczesniej mialem chiefteca 420 i byl u mnie 5 latek ale ostatnio trafialy mi sie restarty przy mocym obciazeniu kompa wiec jak sprawdzilem napiecia to sie za glowe zlapalem i dziwilem jak to jeszcze dziala , teraz moge powiedziec ze jest rewelka stabilny jak skala komp napiecia wrecz wzorcowe ogolnie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich stron i 2x poradnika wydaje mi sie ze juz znam odpowiedzi na moje pytania, ale kto pyta nie bladzi zatem:

 

Wymieniam jutro plyte, proca, grafe i ram na P35, E7200, HD4250 i 2x1GB DDR2. Ze starego kompa ostal mi sie 420W HPC-420-302-DF od Chiefteca (tylko jedna linia +12V 18A) i zastanawiam sie czy jest w stanie ten zasilacz w ogole odpalic na tym + 3 dyski, 2x fan 120mm, nagrywara i podzialac minimum miech, az uzbieram na jakis sensowny zasilacz? Z tego co tu przeczytalem wydaje mi sie ze nie, ale jesli moglibyscie mnie utwierdzic w tym przekonianiu bylbym bardzo wdzieczny. Czy ewentualna proba moze uszkodzic nowe bebechy lub zasilacz?

 

Jesli tak jak podejrzewam nic z tego psu nie bedzie to czy do tego zestawu wystarczy Amacrox Warrior AX400-PNF - 350W lub AX450 - 400W? Czy moze w przedziale do 150zl jest jakis lepszy wybor? Zakladam OC zestawu w sensownych dla chlodzenia powietrzem ramach. Podejrzewam rowniez ze jesli w przyszlosci bede chcial dodac druga 4850 w cs bede zmuszony zmienic zasilacz na cos mocniejszego?

 

Jak ewentualnie sprawuja sie te Amacroxy w porownaniu z chieftecami w podobnej klasie cenowej? Co cichsze, co wytrzymalsze? Widze ze na + Amacroxa jest wieksza obciazalnosc pradowa poszczegolnych lini +12V. Cos jeszcze?

 

Wielkie dzieki za wszelkie sugestie.

 

edit: spoxxx ten chieftec o ktorym mowisz to ten ktory mam teraz? To co masz w configu dzialalo na tym Twoim chieftecu?

Edytowane przez Ipswich85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no dzialalo wszystko elegacnko musze powiedziec wczesniej mialem 8800 gt tez bylo ok do tego procek lata na napieciu 1,44 a jak wiadomo to pierwsza seria core2 a ona potrafi zzerac pradu nic sie nigdy nie stalo tylko mowie te napiecia nie byly rewelacyjne , moze inaczej w spoczynku rewelka napiecia ok , ale w stresie jak grafa na max i procek na max pracowa odchylenia byly za mocne , dlatego tez wymienialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zmieniam zasilacz i zastanawiam sie nad Enermax Mod82+ bądź be quiet! Dark Power o mocy ok 500-600 W i tu moje pytanie który z zasilaczy jest bardziej warty zakupy ? a może coś innego ? dużym plusem są odpinane kabelki ale nie wymagane.Dziękuje każdemu za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać, czy taki zasilacz nada się do zestawu

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2180

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L

RAM : Goodram 2GB 667MHZ

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GSO 384MB

+oczywiście HDD, DVD, dwa wiatraki i takie tam.

Cały zestaw będę podkręcał.

 

Zasilacz pochodzi od komputera HP DC7100 CMT.

Edytowane przez Hieyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem po zamontowaniu Corsair'a 620HXEU i chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami.. Ponieważ przed nim miałem Tagana 480W U22 będę do niego porównywał - by było jakieś odniesienie :wink:

Po wyjęciu z pudełka pierwsze co mi przyszło na myśl - "no jasna cholewa... :blink: plastik jako obudowa ..? " ale od razu popukałem, przypatrzyłęm sie bliżej - metal :lol2: tylko na bardzo matowo pomalowany. Poprzewracałem kilka razy poprzewracałem i wydał mi się jakiś "mały". Moje przypuszczenia wydały się słuszne, gdy porównałem go z Taganem - Corsair jest parę milimetrów krótszy, a co dziwniejsze lżejszy! Ponieważ Tagan nie ma odpinanych kabli, to trzymałem go nad łóżkiem, tak, by kable opierały się - odczucia są czysto organoleptyczne (tzn ręcznie), ale różnica jest na tyle odczuwalna, że nie można się pomylić. Kolejna różnica, to kable które idą do ATX 24pin są cieńsze niż u Tagana i dzięki temu znacznie lepiej jest je ułożyć w obudowie. Kable w wiązce EPS 12V jest prawie takiej samej grubości, ale też lepiej się układają. Jedno co dla mnie jest dziwne, że Corsair nie pokusił się o to, EPS łączył się z dwóch P4 tak jak w Taganie, bo zostaje jeden pusty kabel, którego mogłoby nie być (nie jestem dobry w elektronice więc odczucie laika). Oczywiście ATX i EPS są dłuższe i gdybym miał teraz Corsaira nie musiałbym "przerabiać" wiązki EPS, tak jak to miało miejsce w Taganie, gdy wkładałem go do Anteca P182 :P We wtyce ATX 24pin brak jest 20 pina :blink: , ale komp działa, więc widać tak może być :lol2:

Co do reszty kabli, to są one bardzo funkcjonalnego kształtu (da się je w wąską szparę wetknąć) a że jeszcze też giętkie, to z ułożeniem nie będzie problemu :wink:

Jedno co mnie wkórzyło, to wtyki IDE (4 pinowe do CD czy HDD) - wtyki żeńskie są bardzo luźno włożone do "pochewki" i przez to dosyć ciężko wkłada się je do równie luźnych wtyczek (np. przejściówki, czy jak w moim wypadku kontroler wiatraków ZALMANA) - generalnie nie jestem przyzwyczajony do wtykania 4 bolców do 4 dziurek na raz, ale troche odpowiedniego słownictwa, czasu i się udało :damage_wall:

Teraz zbliżamy się do kwintesencji jeżeli chodzi o powody dla którego kupiłem tą zasiłkę - TOTALNA CISZA !!! Tagan 480 U22 należy do cichych.. Ale to co pokazuje Corasiar, to mistrzostwo same w sobie! Mam bardzo dobrze wyciszone podzespoły - Thermalright Ultra 120 i wentyl THERMALTAKE SILENT CAT 120mm, Auris Fridge + Xthermal 120 Pro led i 2 dyski twarde WD Caviar 320 AAKS - które same w sobie uchodzą za ciche, u mnie dodatkowo w Scythe Silent Drive - wentyle mam skrócone na minimum (kontroler Zalmana) i ... Zasiłki NIC nie słychać!! Trzeba przystawić ucho na parę centymetrów, by usłyszeć jak tam.. zresztą nie wiem czego tam szukać, bo i tak się nic nie znajdzie :lol2: - poprostu cud, miód, malina! :lol: U tagana słyszałem już lekko wiatrak (powoli łożysko siada, bo słyszałem "obcieranie"), ale fanswap nie wchodził w grę, bo zaczynał mi biedak popiskiwać - delikatnie, bo delikatnie, ale zawsze.. Dlatego poszedł w odstawkę. Teraz zamierzam go pomęczyć trochę - chodź DFI Dark P35 + e2160/3,2 GHz + HD3780 + 4GB ramu i 2x3200 AAKS + parę innych wiatraków pewno nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, ale ciekawi mniej, o ile wzrośnie hałas.. Aha.. jeszcze jedno - w IDLE powietrze wypychane z Corsaira jest chłodniejsze od TAgana - czego za bardzo się nie spodziewałem, bo wydało mi się, że Tagan ma solidniejsze radiatory..

Jedno co mam dla wszystkich do powiedzenia - jeżeli szukacie porządnego zasilacza - poczytajcie testy, a co najważniejsze - w cholewe :wink: cichego, z czystym sumieniem mogę Wam go polecić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Taganie Tg-580U15 niespodziewanie padła linia 5v. Potrzebuję dobrego i cichego zasilacza. Mój zestaw to: Asus P5W65, E6700, 2x1Gb ram, X1900XTX, Hdd 250Gb, Hdd 500Gb, cd, dvd.

Chciałbym żeby zasilacz był cichy, niezawodny a w razie draki żeby nie zabrał sprzętu ze sobą. Co do mocy to myślę że ok 550W do 650W wystarczy. Mogę wydać do 600zł. Możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Taganie Tg-580U15 niespodziewanie padła linia 5v. Potrzebuję dobrego i cichego zasilacza. Mój zestaw to: Asus P5W65, E6700, 2x1Gb ram, X1900XTX, Hdd 250Gb, Hdd 500Gb, cd, dvd.

Chciałbym żeby zasilacz był cichy, niezawodny a w razie draki żeby nie zabrał sprzętu ze sobą. Co do mocy to myślę że ok 550W do 650W wystarczy. Mogę wydać do 600zł. Możecie coś doradzić?

Jedyne rozwiązanie dla Ciebie to Corsair 620HXEU!! Cisza pierwsza klasa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytalem faq, jednak jeszcze zapytam. Planuje troszke nowych czesci i chyba bede zmuszony tez wymienic zasilacz, moj co prawda narazie sobie radzi i co wazne nie slysze go :)

 

e8400/napewno bede krecil

hdHD4850

2gb ramu

dysk jakas 500 jeszcze nie zdecydowalem ;)

3/4 wentylatory

Creative X-Fi Xtreme

jeden naped dvd

 

czy ten zasilacz sobie poradzi?

Seasonic S12-430, zasilacz 430W

 

raczej jesli chodzi o cisze to opinie same pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten zasilacz sobie poradzi?

Seasonic S12-430, zasilacz 430W

 

raczej jesli chodzi o cisze to opinie same pozytywne.

Poradzi sobie.. A może pomyślisz nad czymś troszkę mocniejszym - tak na mały "zapas", byś przy przyszłej wymianie nie musiał się martwić, czy nowy konfig 430W udźwignie.. Polecam Corsair 520HX - niewiele droższy, mocniejszy i równie cichy (ta sama linia producent co S12-430 - tzn Seasonic :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem DELTĘ DPS300 (coś takiego:P). Mój konfig: Asus A7V8X-X, athlon xp2000, 1GB RAM, r9200se 64mb, dysk jakiś wd40GB pod IDE. No i właśnie chcę dokupić jakąś lepszą grafikę, żeby jednak w coś tam czasami zagrać - czy ta zasiłka pociągnie ten sprzęt jeżeli kupię radka 9800pro, gf6600 albo 6800 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem nową zasiłkę Pentagram CAV500-A12S i zrobił na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie. Stabilne napięcia, bardzo cicha praca, zasilacz prawie w ogole się nie grzeje. Wyprodukowany przez Sirteca z mocną linią +12v (2x18A czyli 432W). Wykonanie bardzo solidne. Poprzednio miałem Chiefteca (GPS-400AA-101A) 400W i spora różnica jesli chodzi o hałas. Na minus to fakt, że wzrosły mi temperatury na moim e2160 (2,925 Ghz) w spoczynku z ok 32C na 34C i jest to pewnie wina znacznie wolniej kęcącego się wiatraczka w zasilaczu. Za niewielkie pieniądze 160-170 zł można mieć bardzo dobrą 500-tkę.Dołączona grafika

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...