Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne, karta przechodzi z trybu 2D na 3D (jak sie myle to niech ktos mnie poprawi).

nie mylisz się.

 

Swoja drogą, ciężko się zdejmuje referencyjne chłodzenie z 4850? nie ma żadnych problemów, trzeba na coś uważać? Pytam, żeby być przygotowany jak w niedługim czasie będę montował S1. Do radiatorów na pamięci dostaje tą taśmę przylepną czy jak się to nazywa, a na tego śledzia do chłodzenia sekcji zasilania też czy trzeba dokupywać? Czy w to warto się też zaopatrzyć do chłodzenia sekcji zasilania http://allegro.pl/item402733915_pentagram_...m_heatsink.html ?

 

hmm nawet potaniały http://allegro.pl/item401740050_arctic_coo...jtaniej_fv.html 3dni temu widziałem po 66zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylisz się.

 

Swoja drogą, ciężko się zdejmuje referencyjne chłodzenie z 4850? nie ma żadnych problemów, trzeba na coś uważać? Pytam, żeby być przygotowany jak w niedługim czasie będę montował S1. Do radiatorów na pamięci dostaje tą taśmę przylepną czy jak się to nazywa, a na tego śledzia do chłodzenia sekcji zasilania też czy trzeba dokupywać? Czy w to warto się też zaopatrzyć do chłodzenia sekcji zasilania http://allegro.pl/item402733915_pentagram_...m_heatsink.html ?

 

hmm nawet potaniały http://allegro.pl/item401740050_arctic_coo...jtaniej_fv.html 3dni temu widziałem po 66zł :)

Wg mnie nie bardzo pasuje ten radiator dołączony do s1, więc lepiej się uzbroić na przykład w te które znalazłeś. Referencyjne zdejmuje się bardzo łatwo. Taśma jest przyklejona na radiatorach. Montaż s1 też jest bardzo prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgralem bios z gigabyte 4850 programem gpu z 0.2.6. Otworzylem w rbe 1.12 i zmienilem

jedynie napiecia na 1.263 jak to bylo podane kilka stron wczesniej. Przeflashowalem z dyskietki komenda ATIFlash -p 0 nazwabiosu.rom. Po restarcie przy ladowaniu systemu monitor sie wylacza. Dziala bez sterownika i w trybie awaryjnym. Po reinstalce driverow podobnie.

Chcialem przywrocic oryginalny bios, ale ma rozszerzenie bin a nie rom i atiflash wyrzuca blad.

Ma ktos dzialajacego biosa do gigabyte z jedynie podniesionymi napieciami dla trybu high 3d?

 

 

Juz sobie poradzilem. Wystarczylo wpisac bin zamiast rom i przywrocilem oryginalny bios. Pytanie co poszlo nie tak w rbe 1.12 skoro tylko zminilem wartosci napiec w 3d?

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czemu nowe karty w trybiie 2d lykaja tyle watow. co one robia w tym czasie? przeciez 2d ciagna nawet zintegrowane uklady na mobasach. gdzies w necie znalazlem ze nowy radek w idle bierze kolo 200W !!! czy to jest prawda. ja kompa uzywam jako tv, chodzi dosc duzo. gram dla przyjemnosci i sporadycznie i nie chcialbym bez sensu placic za zmarnowana energie. procki potrafia juz ladnie oszczedzac energie, a tu taka kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgralem bios z gigabyte 4850 programem gpu z 0.2.6. Otworzylem w rbe 1.12 i zmienilem

jedynie napiecia na 1.263 jak to bylo podane kilka stron wczesniej. Przeflashowalem z dyskietki komenda ATIFlash -p 0 nazwabiosu.rom. Po restarcie przy ladowaniu systemu monitor sie wylacza. Dziala bez sterownika i w trybie awaryjnym. Po reinstalce driverow podobnie.

Chcialem przywrocic oryginalny bios, ale ma rozszerzenie bin a nie rom i atiflash wyrzuca blad.

Ma ktos dzialajacego biosa do gigabyte z jedynie podniesionymi napieciami dla trybu high 3d?

 

 

Juz sobie poradzilem. Wystarczylo wpisac bin zamiast rom i przywrocilem oryginalny bios. Pytanie co poszlo nie tak w rbe 1.12 skoro tylko zminilem wartosci napiec w 3d?

a ten bios co zmodowałes jaki był .rom czy .bin? tzn jaki był w pierwowzorze zanim grzebałes w nim w rbe? bo moze po zgraniu był rom a po zmianie napiecia i zapianiu juz zrobiło bin i dlatego tak to wyglada i nie chce dzialac? ja tam zawsze zapisuje jako .rom i nigdy nie bylo problemów, ale jesli bios w pierwowzorze był bin to raczej po zmodowaniu powinien taki zostac(moze odwrotnie program zamienia na rom, chociaz pierwowzór jest na bin i dlatego nie dziala prawidlowo bo flasciach!esz jako rom a nie bin?) głownie na to tzreba zwracac uwagę no i na sprawnosc dyskietki zeby nie było pozniej problemu.

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile lyka ten radek? e gielda podaje ze "Istotną wadą jednak jest bardzo, ale to bardzo duży pobór energii w trybie 2D – przeszło 230W to wartość bardzo wysoka i co najważniejsze aż o 50-60W większa niż w przypadku GTX’a 260"

 

 

zreszta ten radoslaw chyba w idle osiaga tez ladna temp. jak to wyglada w przypadku tej karty? bo jestem ciekawy.

 

 

a tu inny serwis podaje wartosci

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=64624

 

wygladaj a bardziej realnie kolo 50w idle. e gielda namieszala miw glowie

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów pełno w sieci i porównań.Ale...zdrowa logika się kłania też.200W w idle...a gdzie stress i mocne CPU po OC?A reszta zestawu?A pobór szczytowy -pstryk i po oświetleniu Okęcia?W kontekście zalecanych zasilaczy....(FAQ):wink:

Sobota rozleniwia hehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten bios co zmodowałes jaki był .rom czy .bin? tzn jaki był w pierwowzorze zanim grzebałes w nim w rbe? bo moze po zgraniu był rom a po zmianie napiecia i zapianiu juz zrobiło bin i dlatego tak to wyglada i nie chce dzialac? ja tam zawsze zapisuje jako .rom i nigdy nie bylo problemów, ale jesli bios w pierwowzorze był bin to raczej po zmodowaniu powinien taki zostac(moze odwrotnie program zamienia na rom, chociaz pierwowzór jest na bin i dlatego nie dziala prawidlowo bo flasciach!esz jako rom a nie bin?) głownie na to tzreba zwracac uwagę no i na sprawnosc dyskietki zeby nie było pozniej problemu.

Gpuz 0.2.6 zapisal oryginalny bios z rozszerzeniem bin. Po zmianie napiec w rbe 1.12 dla trybu 3d i zapisaniu do pliku rozszerzenie zmienilo sie na rom. Po wgraniu nastapilo co opisalem wyzej. Sprawdzilem i zminilem roszerzenie na poczatkowe bin. Windna sie uruchamia, monitor juz sie nie wylacza, ale dalej pozostaje ciemny ekran. Sama zmiana napiec jak ktos podal wczesniej w screenie nie wystarcza- sprawdzone przed chwila na 2 kartach gigabyte z biosem VER011.003.000.000.029117. Koniec zabawy z mojej strony. Dalsze eksperymenty w/g "sprawdzonych wzorców z netu" moga uwalic karte w moim przypadku.

Byc moze prosciej bedzie wgrac bios innego producenta. Maja one nieco wyzsze napiecie w trybie high 3d. Gdzies widzialem takiego gigabyte z biosem msi.

Ale eksperymntowal nie bede . Uzyta wersja atiflash to 3.60.

 

Po przegladnieciu biosow na techpowerup.com widze, ze wszystkie sa takie same. Moj bios jest identyczny z tym z tamtej strony(karta gigabyte?).

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni zmieniam chłodzenie, mam więc pare pytań

 

Moim celem jest puszczenie HD 4850 z S1 pasywnie.

 

Głównie chodzi mi o sekcje zasilania z którą jest najwięcej kłopotów.

 

1. Czy radiatorki na pamięć Pentagrama są słabsze niż standardowy radiatorek na sekcji zasilania? Pytam bo wyczytałem że sekcja zasilania najbardziej dostaje w d**e jesli chodzi o temperatury, jeżeli sprawowałyby się te radiatorki tak samo jak standardowy cooler to chyba by nie było czym się martwić

 

2. Pencil mod GPU zwiększa ogólnie napięcie czy tylko w 3D?

 

3. Jak bardzo dostaje w zad sekcja zasilania po modzie na 1.4V Vgpu? Czy mocno wzrastają temperatury?

 

4.Jakie są najniższe, możliwie sensowne takty rdzeń/pamiec oraz napięcie gpu w trybie 2D? chciałbym przez biosa zminimalizować obciążenie tejże własnie sekcji zasilania gdy nic nie ma konkretnego do roboty.

 

5. Od czego jest tryb low 3d? Aero?Przy czym sie jeszcze aktywuje?

 

6. Jak mam dobry przewiew w budzie to chyba nie powinno byc tak zle z ta sekcja zasilania?

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile lyka ten radek? e gielda podaje ze "Istotną wadą jednak jest bardzo, ale to bardzo duży pobór energii w trybie 2D – przeszło 230W to wartość bardzo wysoka i co najważniejsze aż o 50-60W większa niż w przypadku GTX’a 260"

 

 

zreszta ten radoslaw chyba w idle osiaga tez ladna temp. jak to wyglada w przypadku tej karty? bo jestem ciekawy.

 

 

a tu inny serwis podaje wartosci

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=64624

 

wygladaj a bardziej realnie kolo 50w idle. e gielda namieszala miw glowie

Na egiełdzie 230W to brał caly zestaw z gniazdka... Dodaj do tego to, że zasilacz ma 80% sprawność, czyli części ciągną około 200w max (cały komputer !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpuz 0.2.6 zapisal oryginalny bios z rozszerzeniem bin. Po zmianie napiec w rbe 1.12 dla trybu 3d i zapisaniu do pliku rozszerzenie zmienilo sie na rom. Po wgraniu nastapilo co opisalem wyzej.

no własnie i po podniesieniu napiecia bios powinienes zapisac z takim roz. czyli bin a nie rom bo to mogło spowodowac problemy

Sprawdzilem i zminilem roszerzenie na poczatkowe bin. Windna sie uruchamia, monitor juz sie nie wylacza, ale dalej pozostaje ciemny ekran.

tu oczywiscie mówisz o wgraniu tego poczatkowego (orginalnego) biosu, a nie tego po zmodowaniu?

jak tego po zmodowaniu to ja juz nie wim, mysle ze podczas zapisu trzeba od razu zapisac jako bin, a nie potem zmieniac rozszerzenie czyli jak modujesz orginalnego biosika to zapisuj od razu bin w tym przypadku, chyba ze sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam probelm z instalacja radka 4850. Otoz wtyka zasilania nie weszla cala, nie zaskoczyl ten "frezelek". Karte wykyrlo, dziala bez problemu. W sterownikach wykrylo jako series 4800 a nie 4850, czy to zle ? W Everescie nie wykrylo specyfikacji dokladnej karty. Czy musze sie martwic ta wtyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialaja, ale nie mam nowych tytulow. Oczywiscie procek mi ogranicza bo mam X2 3800. Moze powiecie na czym przetestowac, zebym mogl porownac swoj wynik ze sprzetem o podobnej specyfikacji.

 

Sprawdzilem frapsem w Herosie V to sie zdziwielm... na rozdzialce 1024X przy grafice na high fpsow mam srednio po 30 i sa wcinki. Chyba cos nie gra, prawda ?

 

Amd X2 3800+

Asrock 939 Dual sata 2

2gb ramu

2x 80gb WD

Edytowane przez BananZwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platfroma platforma... ale na Homma V powinna starczyc , przeciez nie jest to tak wymagajaca gra.

 

Moze ta wtyczka od pradu, ktorej nie dam rady docisnac jest winna ? Nie zaskoczyla, jest tak na pol gwizdka.

Edytowane przez BananZwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podłączysz wtyki nie odpalisz kompa.( pojawi sie napis ze wtyka nie podłączona)

odłącz wtyke i zobacz

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre informacje dla posiadaczy najnowszych kart ATI i dla osób, które zamierzają te karty kupić, otóż serwis NGOHQ.com pracuje właśnie nad zaimplementowaniem NVIDIA PhysX do kart ATI serii 4xxx. To nie żart - udało się to już w przypadku ATI Radeon HD3850, czego potwierdzenie możemy znaleźć w powyższym serwisie. Teraz czekamy na to samo dla ATI Radeon HD4xxx. Prace trwają. Problemem, na który uskarżają się twórcy jest to, że AMD nie chce im udostępnić sprzętu (dziwne, przecież powinno to być w ich interesie). Myślę jednak, że lada chwila problem ten zniknie, bo karty nie są takie drogie i już w sierpniu będziemy mogli cieszyć się zaawansowaną fizyką na kartach ATI. :) Dodatkowo trwają prace nad dotosowaniem technologii CUDA do kart ATI Radeon i ponoć idą one zadowalająco - zostało tylko dodanie wsparcia dla tej technologii na poziomie sterowników AMD. Zdaje się, że kolejne argumenty zwolenników NVIDII zostaną im wytrącone. :) Miejmy tylko nadzieję, że NVIDIA nie wkroczy tylko z jakimiś groźbami sądowymi...

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że kolejny argument zwolenników NVIDII zostanie im wytrącony.

Świetna wiadomość jak się uda ale proponuję lekturę o "karierze" wsparcia na NV...Dopiero co się przesiadłem w sumie z 88GT i to wsparcie to...zaparcie raczej :wink: .Dostało "kopa" jak Ati puściło 48xx na rynek -nagłe objawienie w ...Unreal 3.Fizyka jak koszmar twórców Havoca(no tornado dało radę -ok) ,a FPS jak wspomniane zaparcie <_< .Śmiałem się z tego mając NV(i to n-tą z koleji) więc teraz tym bardziej mnie to bawi...Argument to był żaden i zapewne po "nabiciu" nieco sprzedaży znowu zwolnili tempo.Obym się mylił.

Ja mam takie mini-motto ,że mam coś jak...mam ,a nie jak mi ktoś ma dać :wink: .A ze sprzętem to może o kanapkę x2 chodziło?

Ciekawe co z tego wyjdzie...ciekawe.I z DX10.1 -NV mówi nie(jak 8.1) ,a EA,Blizzard i ktoś tam jeszcze za Ati tak...A M$ 11kę obiecuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre informacje dla posiadaczy najnowszych kart ATI i dla osób, które zamierzają te karty kupić, otóż serwis NGOHQ.com pracuje właśnie nad zaimplementowaniem NVIDIA PhysX do kart ATI serii 4xxx. To nie żart - udało się to już w przypadku ATI Radeon HD3850, czego potwierdzenie możemy znaleźć w powyższym serwisie. Teraz czekamy na to samo dla ATI Radeon HD4xxx. Prace trwają. Problemem, na który uskarżają się twórcy jest to, że AMD nie chce im udostępnić sprzętu (dziwne, przecież powinno to być w ich interesie). Myślę jednak, że lada chwila problem ten zniknie, bo karty nie są takie drogie i już w sierpniu będziemy mogli cieszyć się zaawansowaną fizyką na kartach ATI. :) Dodatkowo trwają prace nad dotosowaniem technologii CUDA do kart ATI Radeon i ponoć idą one zadowalająco - zostało tylko dodanie wsparcia dla tej technologii na poziomie sterowników AMD. Zdaje się, że kolejne argumenty zwolenników NVIDII zostaną im wytrącone. :) Miejmy tylko nadzieję, że NVIDIA nie wkroczy tylko z jakimiś groźbami sądowymi...

Chyba czytałeś starego newsa , już pisałem był update na tym się skończy ich prace :lol2: , bo są za ciency by zrobić cuda dla ati. Ale przez tego kolesia doszło do współpracy nv i ati , nv udostępniła oprogramowanie i sprzęt by ati mogło zaimplementować u siebie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytałeś starego newsa , już pisałem był update na tym się skończy ich prace :lol2: , bo są za ciency by zrobić cuda dla ati. Ale przez tego kolesia doszło do współpracy nv i ati , nv udostępniła oprogramowanie i sprzęt by ati mogło zaimplementować u siebie cuda.

:blink: :blink:

może zle doczytałeś 18 lipca dostali karty od Plita projekt nadal twa i info będzie w tym tygodniu jak im idze

Thanks to Palit, we finally got some HD 4800 hardware to play with. However, we will have to review it first - so it will take some time. Sadly, I’m also sick and having some eye sight issues, so I will provide more updates only next week.

to z wczoraj

tobie chodzi o update z July 3rd tam też nigdzie nie jest napisane że się wycofują,tylko że czekają na odpowiedz ATI .

Tu odpowiedz ATI

http://www.tgdaily.com/content/view/38392/118/

TG Daily: Recently, Eran Badit and his team of NGOHQ.Com fame managed to get PhysX working on an ATI Radeon 3800 series card. What is AMD's opinion on this project?

 

Cheng: We think it is great that people continue to use our products in creative ways.

 

 

TG Daily: How is AMD supporting Eran's team? There are rumors flying around that Nvidia is against the project, but it turns out that DevRel has an open communication and Nvidia is supporting him with documentation and hardware. Will AMD provide driver support, engineering support, Radeon 4800 series hardware?

 

Cheng: Likewise, our Stream SDK, with complete documentation for CAL is available online. Additionally, any questions can be addressed to our Developer Relations team or via the AMD Stream Developer Forums. We look forward to hearing more from them and seeing their results.

nie podchodzą z zapałem do akceleracji przez GPU ale nie wykluczają takiej możliwości,predej zobaczymy stery modyfikowane z akceleracją niż od AMD.

Dokumentację i sprzęt od NV dostali chłopaki od projektu z NGOHQ

Najszybciej info pojawi się tutaj

http://www.ngohq.com/news/14254-physx-gpu-...-update-12.html

Some news from the front:

 

Supported:

Radeon HD 3x00 Series

Radeon HD 2x00 Series

 

Unsupported:

Radeon HD 4x00 Series

CrossFire and CrossFireX (Runs in Single GPU mode)

 

Unknown:

Radeon HD 3870 X2

Radeon HD 3850 X2

Radeon X1000 Series and below

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podchodzą z zapałem do akceleracji przez GPU ale nie wykluczają takiej możliwości,predej zobaczymy stery modyfikowane z akceleracją niż od AMD.

Dokumentację i sprzęt od NV dostali chłopaki od projektu z NGOHQ

Standardowy komunikat biznesowy. Teraz nie podchodzą z zapałem, bo nie wszystko od nich zależy. Jak już zaimplementują to będą mogli sobie pozwolić na zapał, bo będą pewni, że mają licencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy komunikat biznesowy. Teraz nie podchodzą z zapałem, bo nie wszystko od nich zależy. Jak już zaimplementują to będą mogli sobie pozwolić na zapał, bo będą pewni, że mają licencje.

Widac wyraznie że ułożyli się z Intelem a jak ten nie wypuści akceleracji z swoim GPU(Havok) to i ATI tego nie zrobi,teraz mowa jest tylko poprzez CPU po stronie AMD i jak to zostanie tak no to ja dziękuje za Havok bo obecne procki i na przyszły rok to nadal tyły i tego się trzymają a co będzie za rok akceleracją GPU to inna bajka bo wtedy inne karty będą.

Lepiej śledzic projekt niż stronę AMD.SDK od Cudy jest ogólnie dostępne wię za licencje by nic nie płacili muszą ją dodac do sterowników.A przy obecnej budowie RV770 to powinno lepiej latac niż na GF.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytałeś starego newsa , już pisałem był update na tym się skończy ich prace :lol2: , bo są za ciency by zrobić cuda dla ati. Ale przez tego kolesia doszło do współpracy nv i ati , nv udostępniła oprogramowanie i sprzęt by ati mogło zaimplementować u siebie cuda.

A jaki NVidia ma w tym biznes, ze na ATI bedzie CUDA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo cuda jest nvidii ?

 

a reklama dźwignią marketingu, zapewne gdyby ati obsługiwało cuda, na pudełkach musiała by sie znaleźc odpowiednia informacja, wiec i zapewne logo nv ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytałeś starego newsa , już pisałem był update na tym się skończy ich prace :lol2: , bo są za ciency by zrobić cuda dla ati. Ale przez tego kolesia doszło do współpracy nv i ati , nv udostępniła oprogramowanie i sprzęt by ati mogło zaimplementować u siebie cuda.

Dam Ci dziś materiały na daną "X" technologię do Twojego gotowego GPU a Ty rozwiń swoje gotowe GPU na jutro tak aby tę technologię X wspierało - :lol: :lol: :lol: - przecież to oczywiste że to takie proste i wystarczy jeden dzień prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...