Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnij najnowszą betę (0.27b3) z forum TechPowerUp.

0,27b4 już nie współpracowała ze sterownikami catalist 8.4. Więc choć nie sprawdzałem, mogę sprawdzić dzisiaj zapewne z nowszymi też nie. Starsze w tym b3 nie obsługiwała nawet serii 3xxx więc tym bardziej 4xxx ni3e będzie obsługiwać.

Chyba trzeba poczekać na nowe ATITools.

Edit:

A swoja drogą czym wy kręcicie? Może b4 działa jednak a u mnie jest błąd?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając Accelero S1 najwięcej problemów miałem właśnie z OC kiedy niewłaściwie zamontowałem radiatorki na sekcji chłodzenia.

 

Teraz w 2D mam takie temperaturki :D

Calkiem niezle, az normalnie trudno uwierzyc.

 

Skad masz tak niskie temperatury, przeciez to jest pewnie niewiele wiecej niz temp pokojowa, masz tam jakis porzadny nawiew czy lodowke w srodku  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś orientuje sie może jak wygląda pobór prądu w idle po obniżeniu zegarów w 2D? Teoretycznie powinien byc sporo mniejszy jeżeli karta jest dużo chłodniejsza. Ciekawe czy dogania pod tym wzgledem 260ke. Czy nie ma problemów z przechodzeniem z trybu 2d w 3d i odwrotnie?

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio dołączyłem do posiadaczy ATI, ściągnąłem właśnie stery 8.7 i jeśli zastanawiacie się, jakie są korzyści, oto one:

 

 

 

The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™.

 

* 3DMark Vantage: Performance increases of up to 20% is noticed in the Performance Preset on single card configured systems when using ATI Radeon™ HD 36xx or ATI Radeon™ HD 34xx products

* Company of Heroes DX10: Performance increases of 3% to 12% is noticed in specific maps on single card configured systems when using either an ATI Radeon™ HD 48xx, ATI Radeon ™ HD 38xx, or an ATI Radeon™ HD 36xx product

* Lost Planet DX10: Performance increases of 4% to 15% is noticed in specific maps on single card configured systems when using either an ATI Radeon™ HD 48xx, ATI Radeon™ HD 38xx, or an ATI Radeon™ HD 36xx product

* Call Of Duty 4 DX9: Performance increases of up to 4% in specific maps is noticed on single card configured systems when using an ATI Radeon™ HD 48xx product

* Lost Planet DX9: CrossFire™ scaling improves up to 1.7x and performance increases up to 80% across all Radeon™ products when AA and AF is enabled

 

 

Ooooo... to też jest ciekawe!

 

Support for new Linux operating systems

 

This release of ATI Catalyst™ Linux introduces preview support for the following new operating systems:

 

* Ubuntu 8.04 production support

* SLED 10 sp2 production support

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo to pociesza :

 

Company of Heroes DX10: Performance increases of 3% to 12% is noticed in specific maps on single card configured systems when using either an ATI Radeon™ HD 48xx, ATI Radeon ™ HD 38xx, or an ATI Radeon™ HD 36xx product

 

:wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze poprawili obsluge CF w niktorych tytulach bo az krew zalewa jak grajac w NP GRID'a gra chodzi dobrze na 1 karcie a w CF juz nie :P

 

EDIT:

Ta jasne... dalej w GRID przy CF spadek wydajnosci jak niewiadomo co... :/

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio dołączyłem do posiadaczy ATI, ściągnąłem właśnie stery 8.7 i jeśli zastanawiacie się, jakie są korzyści, oto one:

 

naprawili "ć"... ;)

 

>kurniczek... w parę sekund to można co najwyżej popełnić... żeby naprawić, to trzeba wiedzieć co, potem trzeba się dowiedzieć jak... a to zawsze zajmuje więcej czasu... ;)

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niezle, az normalnie trudno uwierzyc.

 

Skad masz tak niskie temperatury, przeciez to jest pewnie niewiele wiecej niz temp pokojowa, masz tam jakis porzadny nawiew czy lodowke w srodku  :wink:

 

Nie :) W ten dzień nie było zbyt ciepło stąd te temperaturki. Chociaż teraz sprawdzam i mam 26,5 st C, 32,5 st C, 27,0 st C więc podobnie. Myślę, że dużo dało tu zastosowanie samego Accelero :) A tak na serio to pozbycie się tego szarego czegoś co było na Accelero i zastosowanie Arctic Ceramiqe, przyklejenie dużego chłodzenia na sekcję zasilania - przerobiłem ze starego radiatora z P200 MMX :D i zastosowanie jakiegoś wentylka na 5V.

Pod obciążeniem karta nie przekracza 50 st C - max do tej pory to 48 na rdzeniu. Więc jeszcze raz powtarzam - karty z serii 48xx nie są grzałkami poprzez budowę samego rdzenia i sekcji zasilania a poprzez spierniczone chłodzenie. Chociaż jakoś wcale się AMD ATI nie dziwię, że dali takie właśnie rozwiązanie. Wystarczy spojrzeć na wyniki OC po zmianie chłodzenia i poncilmodzie :) Dla większości 850 to nie problem a wielu ma już na koncie wynik ponad 900 MHz na rdzeniu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój Topower 420W z 30A na lini +12V wystarczy do radzia 4870 (reszta sprzetu z siga), czy powinienem rozglądać się za czymś mocniejszym? Obecnie komp w idle łyka jakieś 114W, a max 200-220W sprawdzone miernikiem.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Waga życia lub śmierci ;(

 

Przez ostatni tydzień, nawiedza mnie złe fatum :(

Najpierw spaliła mi się mobo MSI, kilka dni temu dysk zaczął mi szaleć, stukać, wolno chodzić, po przeskanowani MHHD okazało się że ma bad sektory, a dzisiaj miałem dołożyć do S1 jeden wentylator 80x80 na sekcje zasilania, wszystko OK zrobione wkładam do kompa i czarno. Co ciekawe diody zaświecają się standardowo. Jak przełożyłem na refyrencyjne chłodzenie to odpala się z 100% obrotami i na ekranie czarno. Pencil moda usunąłem i nic. Nie mam już sił.

 

ALE PROBLEM W TYM, ŻE JAK ZDEJMOWAŁEM CHŁODZENIE STANDARDOWE TO JEDNĄ ZE ŚRUBEK NARUSZYŁEM I JEST TO WIDOCZE. A LIPA BY BYŁA JAKBY MI NIE UZNALI GWARANCJI ZE WZGLĘDU NA 1 ŚRUBKĘ !!!

 

Więc PROSZĘ O POMOC !!!

 

Jeśli, ktoś ma pożyczć zapinkę na czas oddania do serwisu, byłbym dozgonnie wdzięczny. Oczywiście oddam !!! A na ten czas mogę odesłać swoją.

 

Wygląda on tak :

Dołączona grafika

 

Wiadomo o co chodzi. Proszę o kontak na PW. Wiem, że ktoś się znajdzie pomóc, a ja też się odwdzięcze dobrym browcem :)

 

Pozdrawiam

Pechowiec Xibi :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XibalbaPL

4850 - XibalbaPL

Mógłbyś trochę chociaż przejrzeć temat...

 

a tak przy okazji, te cztery układy koło sekcji zasilania (na lewo od czerwonych radiatorów) nie grzeją się? nie trzeba tam też czegoś nałożyć?

 

 

Drugie ciekawe pytanie, to czy przy instalacji nowych sterów ma jakieś znaczenie jeśli nie będę odinstalowywał starych? czy lepiej warto przeczyścić driver cleaner-em?

 

pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji, te cztery układy koło sekcji zasilania (na lewo od czerwonych radiatorów) nie grzeją się? nie trzeba tam też czegoś nałożyć?

 

 

Drugie ciekawe pytanie, to czy przy instalacji nowych sterów ma jakieś znaczenie jeśli nie będę odinstalowywał starych? czy lepiej warto przeczyścić driver cleaner-em?

 

pozdro :P

Ja tam załozyłem radiatorki, ale nie wiec czy cos daja bo nie mam jak je dotknac.

 

Przed chwila zainstalowałem, tak jak to robiłem kiedys z sterami do radeona tak i teraz zainstalowałem jedne na drugie, czyli zaktualizowałem. To mi sie bardzo podoba u ATI.

Co ciekawe nie trzeba było restartowac komputera i 'ć' działa bez integracji z skrót klawiszowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem nowsza wersje i normalnie chodzi z tym że jak klikam przycisk "Find max core" lub " find max mem" komputer sie uruchamia ponownie... czemu?

A nie zauważyłeś że po włączeniu Ati Toola w polu z taktowaniem GPU/Mem masz po 0Mhz ? :lol2: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...