Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Ale miałem dziś szczęście, wyrwałem dziś na aukcji i5-650 w cenie najtańszego i3 (80€ zaoszczędzone!). Więc procek też już mam, ram w drodze. Jeszcze kilka tygodni i nowa zabawka będzie poskładana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyte byscie polecili do HTPC w formacie mini-ITX? Ma dawac rade fullHD bez zajakniecia (rowniez takim z h264 High@L5.1 ze sporym bitrate) i braz mozliwie malo pradu. Jako obudowe chce zastosowac Antec ISK 300-150 (bo ISK 300-65 ma chyba jednak za slaby zasilacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Intel DH57JG + i3 530? Płytka ma jedno złącze PCI-ex x16, więc jakiegoś niskoprofilowego Radeona zawsze można włożyć. Sama platforma więcej jak 80W nie powinna pobierać (mowa tu o korzystaniu z zintegrowanego procesora grafiki).

 

Jeżeli jednak chcesz platformę na s775, to najciekawszą pozycją będzie tu Zotac z GeForce'em 9300 i Wi-fi. Sęk w tym, że w Polsce raczej jej nie dostaniesz.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyte byscie polecili do HTPC w formacie mini-ITX? Ma dawac rade fullHD bez zajakniecia (rowniez takim z h264 High@L5.1 ze sporym bitrate) i braz mozliwie malo pradu. Jako obudowe chce zastosowac Antec ISK 300-150 (bo ISK 300-65 ma chyba jednak za slaby zasilacz).

 

Ostatnio zrobił sie spory ruch w tej kwestii i jest z czego wybierać. Aż trochę żałuje (a może nie) że nie wszedłem w mITX.

 

Gigabyte H55N-USB3

Zotac H55-ITX

ECS H55H-I

Anandtech był tak miły i nam je wszystkie "wyteścił" :) http://www.anandtech.com/show/3769/reviewed-gigabyte-h55nusb3-miniitx-done-the-gigabyte-way

Zotac ma wbudowane wifi N które jest sporo warte. Jeśli przewidujesz sieć na kablu albo usb to brałbym Gigabyte.

Zresztą wszystkie są wystarczająco dobre.

 

 

Ja dziś odebrałem płyte i proca a w sobote zasilacz dojedzie. W ostatniej chwili zdecydowałem sie na MSI H55M-ED55 z dołączonym gratis wifi N na usb.

Chwilowo nie mam żadnej zapasowej zasiłki i nie moge nawet sprawdzić czy sprzęt sprawny. Ale zabawa już jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Intel DH57JG + i3 530? Płytka ma jedno złącze PCI-ex x16, więc jakiegoś niskoprofilowego Radeona zawsze można włożyć. Sama platforma więcej jak 80W nie powinna pobierać (mowa tu o korzystaniu z zintegrowanego procesora grafiki).

 

Jeżeli jednak chcesz platformę na s775, to najciekawszą pozycją będzie tu Zotac z GeForce'em 9300 i Wi-fi. Sęk w tym, że w Polsce raczej jej nie dostaniesz.

 

Mowimy o tym Zotacu: Zotac GF 9300-ITX WIFI S.775 wersja GF9300-G-E ! (1078009308) - Aukcje internetowe Allegro ? ;)

 

S775 wyglada kuszaco, bo mozna przyoszczedzic na procu i pamieciach, ostatnio sporo rzeczy z drugej reki sie pojawia, chocby na forumowej gieldzie. Jakis E2160 powinien spokojnie starczyc, do tego 2x1GB RAM i jakis dysk nawet 5400rpm (2.5", ze wzgledu na obudowe). RAID nie potrzebuje, podkrecac nie bede (wrecz przeciwnie nawet).

 

Nie ukrywam, ze nie chcialbym wydac za duzo, idealem byloby zmieszczenie sie w 1000 zl, im nizej, tym lepiej ;) Jestem, ze tak powiem, otwarty na wszystkie platformy, lacznie z Atom + ION.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tego Zotaca to Yalu ma je taniej na stronce niz na Allegro. Spisuja sie dobrze i Atom w zasadzie nie ma tu startu. Na plycie masz wlasciwie IONa wiec z dekodowaniem HD problemow tez nie ma. Jedyne czego ta plyta wymaga w wersji G-E i starszych to update'u BIOSu ze wzgledu na popularna zwieche na "Veryfing DMI Pool" ;-)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam między nim a Seasonic 330W. Daj znać jak faktycznie tam z ciszą jest.

 

BeQuiet super cichy i bardzo polecam.

 

EDIT

idle - 28W, www - 32W, divx - 35W, HD 720p - 42W

Undervolting nie potrzebny. Sprawność zasilacza wygląda na wysoką mimo bardzo małego obciążenia.

 

Całość bardzo cicha choć nie zamontowałem jeszcze hdd. No poza box'owym coolerem Intela, który jak zwykle trochę rzęzi łożyskiem ale Big Shuriken już w drodze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladam plyty i przegladam i wpadlo mi w oko cos takiego:

odbierzesz dziś: ASUS AT3IONT-I (CPU/PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) MiniITX (ION + Atom N330 i DDR3)

ew. Techplanet.pl - ZOTAC IONITX-B-E nVidia ION (DZW/LAN/VGA/SATA/RAID/DDR2) - sklep internetowy, najniższa cena!!! (ION + Atom N230 i DDR2)

Cos takiego da rade FullHD?

 

Owy Asus wystepuje jeszcze w wersji Deluxe z wbudowanym Wifi, BT, wyjsciami RCA stereo, pilotem oraz zewnetrznym zasilaczem 90W. Roznica jakies 130zl w stosunku do zwyklej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko netbook na Atomie co ma? Intel GMA500, ktory nic nie moze? Jak testowalem MSI Wind to tez na FullHD przycinal (jednordzeniowy Atom + 1GB RAM).

 

Czytalem recenzje tej plyty na egieldzie (obecnie pctimes.pl) i przy ogladaniu filmu na BR ze wsparciem DXVA obciazenie CPU wynosilo <20%, i to przed podkrecaniem (do ktorego plyta jest niezle przygotowana od strony biosu). Jedyne, do czego sie przyczepili, to koniecznosc zastosowania nawiewu, bo plyta sie mocno grzeje. Link tutaj: ASUS AT3IONT-I Deluxe - Tygodnik Komputerowy Elektro-Giełda & Info-Giełda elektrogiełda infogiełda egiełda e-giełda

 

A plytka jest o tyle sympatyczna, ze dokupuje do niej RAM i mam wszystko, czego potrzebuje (HDD juz mam). Obudowe moge zrobic z pudla po plycie, ktore jest duze i przestronne, nawet miejsce na jakis wentylator 120mm by sie znalazlo (pudlo ma dwa pietra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego da rade FullHD?

Czytalem recenzje tej plyty na egieldzie (obecnie pctimes.pl) i przy ogladaniu filmu na BR ze wsparciem DXVA obciazenie CPU wynosilo <20%,

Sam sobie odpowiedziałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba do posiadaczy plyty na Atom + ION: czy moglibyscie sprawdzic odtwarzanie tego pliku: K-ON!_OP2_[1080p,BluRay,x264]_-_THORA v2.mkv - 4shared.com - udostępnianie i przechowywanie plików w internecie - pobieranie (150MB)?

Mniejsza o tresc, polecono mi to jako niezly sposob sprawdzenia wydajnosci platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swoim HTPC poszedlem w zupelnie inna strone: Acer Aspire Revo 3610. Male, zgrabne, ladne i zupelnie ciche :) 1080p chodzi bez bolu z uzyciem DXVA.

Na razie jestem na etapie konfigurowania pilota, MediaPortal mam juz w zasadzie postawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bardziej w kwestii programowej. Chciałem trochę pokombinować z trybem 24Hz w tv i nie mogę dojść do ładu. Tv bez problemu przyjmuje sygnał 1080/24p. Audio puszczone po analogu do zestawu 2.1. System xp 32.

 

W czym rzecz. Do odtwarzania używam MPC ( testowo użyłem także BS Player Pro ). Przy rendererze którego używam na co dzień, czyli Halli Renderer obraz się łamie ( coś jak brak synchronizacji w grach ), podobnie jest na innych rendererach. Problemu nie ma, gdy włączę Overlay Mixer, ale tam po pierwsze nie załaduje napisów ( trzeba by jakimś dodatkowym filtrem co mi nie bardzo pasuje ) a dodatkowo rozjeżdża mi się audio. W miarę oglądania to przesunięcie robi się większe.

 

W BS Player Pro najlepiej chodzi na "Wewnętrzne renderowanie nakładki" ale występuje problem z audio. Na reszcie, łamanie obrazu tak samo jak w przypadku mpc. <_<

 

Ciężko ugryźć ten temat 24Hz w kompie. Macie jakieś sugestie co i jak przetestować? Faktycznie już czas żeby pojawiły się 120Hz telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko odpaliłem filmy na liczydle boinc ( tam siedzi win7 i chwilowo 5450 ) i muszę powiedzieć, że siódema lepiej sobie radzi z odtwarzaniem w 24Hz niż xp. Możliwe też, że radek też się lepiej sprawuje pod tym względem niż nvidia . Trzeba posprawdzać, ale komu się chce? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien dylemat.. postanowiłem zamienić swojego PCta w coś w rodzaju HTPC z tą różnicą iż nie chce małej obudowy a zostaje w swoim big towerze oraz nie stresuje się ilością zużytej energii.

 

Obecnie posiadam:

Intel Core2Quad Q6600 4x2,4GHz

- Asus P5W DH Deluxe - Intel 975X oraz Intel ICH7R z pilotem, WiFi, Koncentryczne i optyczne wyjście interfejsu S/PDIF na tylnym porcie I/O, Technologia Dolby Master Studio

- Patriot 2x2GB w Dualu

- Enermax 360W (bardzo cichy i stabilny...)

- Obudowa BIG TOWER Chiefteca ;-) (może zamienię na middle tower ale ja ją lubię... mam okienko jakieś podwietlenie itd więc dobrze się prezentuje.. nawet w salonie).

- grafika to GeForce 7600GS Galaxy którą uważam, za najsłabszy element komputera ale do dzisiaj (nie gram) starczała do wszystkiego...

- Samsung F3 1TB

Dodatkowo procesor, mostek północny i grafika (GPU) ma założone bloki wodne więc mam ciszę i bardzo duże możliwości podkręcania w razie potrzeby....

 

Do zestawu dojdzie karta DVB-s2.

 

Głównie moje pytanie dotyczy karty graficznej. Czy mój 7600GS posiada sprzętowe wspomaganie do wszystkiego co związane z HD i czy uciągnie rozdz. HD? Jeżeli nie to jaką kartę musiałbym kupić? Gdzieś polecono mi GT220 czy GT240 ale w tej cenie mogę kupić Radeona 4670 czy ciut dorzucić i mieć 5670.... A może w ogole nie musze wymieniać karty? ;-)

 

Dajcie znać jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS nie ma zadnego sprzetowego wspomagania, tyle ze dla Ciebie to zaden problem, bo Quad sam sobie swietnie da rade ;)

 

Co do "uciagania rozdzielczosci" - jak mialem circa 15 lat to mialem kompa z Ati Mach64 2MB na PCI, karta wyswietlala 2048x1536 z opcja wirtualnego pulpitu (wiekszego niz ekran, wiec przesuniecie myszki do krawedzi ekranu przesuwalo pulpit) ;)

Wspolczesny marketing zrobil ludziom wode z mozgu jesli chodzi o mozliwosci kart graficznych, wmawiajac im, ze HD to nie wiadomo jakie aj-waj, a przeciez zabytkowe na dzien dzisiejszy karty byly w stanie wyswietlac duzo wyzsza rozdzialke (i to na dwoch monitorach niezaleznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 MB, Max Res: 72 Hz @ 1280 x 1024 ;-)

 

 

Co do max resolution wyświetlanej przez kartę to jedno... a jakości tego obrazu, grafiki itd... to chyba druga sprawa... Ale co do jednego mnie przekonałeś... Quad da radę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli podlaczasz przez DVI to problemu nie ma ;)

 

A co do karty - doczytalem troche i faktycznie, 2048x1536 dalo sie ustawic na wirtualnym pulpicie (ktory byl wiekszy niz ekran faktyczny i po prostu sie scrollowalo przesuwajac kursor do krawedzi ekranu), natomiast rozdzielczosc wyswietlana byla nizsza. Zwracam honor.

 

Inna rzecz, ze w 1280x1024 miesci sie juz 720p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel DVI - HDMI od tunera satelitarnego i działa to wyśmienicie...

Dźwięk i tak chcę puścić poprzez optyka do amplitunera... a na tv przez chinche analogowo gdybym nie chciał kina odpalać...

 

Plan jest taki, zeby po weekendzie to wszystko jakoś poskładać... teraz wszystkie części osobno... Jak karta nie da rady to po prostu kupie coś innego i tyle.. ale na pewno spróbuje najpierw 7600GSa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...