Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem dziś Intel-a a zwróciłem OCZ-a. intel wyniósł mnie 410zł :lol2:

Pytanie brzmi czy robić update FW? Jest 02HB, na stronie Intela jest 02HD.

Drugie pytanie jest o optymalizację, Intel sugeruje robić ją co tydzień, nie będzie niszczyła struktury komórek?

 

Zapewne wyniki nie są powalające ale wrzucę.

OCZ Vertex 30GB; Intel X25-V 40GB

post-181761-1273591140,34_thumb.jpg post-181761-1273591217,51_thumb.jpg

Indeks wydajności na Intelu:

post-181761-1273591346,66_thumb.jpg

Na Vertex-ie było 7,3 a na starym Seagate 320GB 16MB cache 5,5.

Piękny skok nie tylko w cyferkach. Jestem wniebowzięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś Intel-a a zwróciłem OCZ-a. intel wyniósł mnie 410zł :lol2:

Pytanie brzmi czy robić update FW? Jest 02HB, na stronie Intela jest 02HD.

Drugie pytanie jest o optymalizację, Intel sugeruje robić ją co tydzień, nie będzie niszczyła struktury komórek?

 

Zapewne wyniki nie są powalające ale wrzucę.

OCZ Vertex 30GB; Intel X25-V 40GB

 

Na Vertex-ie było 7,3 a na starym Seagate 320GB 16MB cache 5,5.

Piękny skok nie tylko w cyferkach. Jestem wniebowzięty.

 

Takie testy nie mają sensu.

Tylko czas dostępu i zapis/odczyt 4kB pokazuje prawdziwą wydajność SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy robić update FW? Jest 02HB, na stronie Intela jest 02HD.

Drugie pytanie jest o optymalizację, Intel sugeruje robić ją co tydzień, nie będzie niszczyła struktury komórek?

 

A mógłby ktoś się ustosunkować do tych pytań, bo też mnie to interesuje? ;)

BTW, masz całkiem niezłe wyniki w porównaniu do mojego Intela (model ten sam, firmware ten sam):

post-107355-1273603894,02_thumb.jpg

Ktoś wie czemu? Czyżby to tylko wpływ kontrolera (mam ICH8M)? Reszta zalecanych optymalizacji porobiona, działa w trybie AHCI, sterownik Rapid najnowsze, Win 7 64bit...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent wydał nowy FW to chyba w jakimś celu? ;)

I jaką znowu optymalizacje co tydzień, przecież masz win 7 i działający Trim...zerowanie komórek robi się na systemach innych niż windows 7!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent wydał nowy FW to chyba w jakimś celu? ;)

I jaką znowu optymalizacje co tydzień, przecież masz win 7 i działający Trim...zerowanie komórek robi się na systemach innych niż windows 7!

 

Co do FW to się zgadzam.

Jednak co do optymalizacji to:.

post-181761-1273613334,16_thumb.jpg

Sądziłem że Intel zrobił soft który poradzi sobie z rozpoznaniem OS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby rozpoznawać OSa bo nie ma potrzeby tego w ogóle uruchamiać na win 7 ;)

 

 

Z innej beczki.

I znów G.Skill zrobił dobre posunięcie i mamy Phenixa o 40€ tańszego od Vertexa 2. 100GB G.Skill Phoenix 2.5" SATA SSD Solid State Disk (280MB/sec read, 270GB/sec write) Ciekawe jak 50GB model będzie wyceniony ale już widać że będzie to bardziej opłacalny SandForce niż od OCZ.

To lubie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś się ustosunkować do tych pytań, bo też mnie to interesuje? ;)

BTW, masz całkiem niezłe wyniki w porównaniu do mojego Intela (model ten sam, firmware ten sam):

 

Ktoś wie czemu? Czyżby to tylko wpływ kontrolera (mam ICH8M)? Reszta zalecanych optymalizacji porobiona, działa w trybie AHCI, sterownik Rapid najnowsze, Win 7 64bit...

 

Masz jednego z tych laptopów gdzie producent radośnie stwierdził , że sata 2 nie jest ci potrzebne do szcześcia bo i tak nikt nie wysyci sata 1 laptopowym twardzielem. Sprawdź czy w bosie nie możesz czegoś zmienić. Ale generalnie jesteś ugotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na WXP czym robic to zerowanie komorek??? I jak czesto sie to powinno robic ?

 

ccleaner i zaznaczasz opcję czyszczenai wolnego miejsca. Ja jak nie maiłem trima to robiłem to tak raz na 2-3 tyg. dla dobrego samopoczucia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że działa :) JMicrony też działały a nie było żadnego softu wtedy. Wiele zalezy jak dużo się dzieje na naszych dyskach. Jak często instalujemy i odinstalowujemy spore aplikacje + zabawa z plikami to wpływ będzie większy. Zresztą dla Inteli to ledwo do ok 7% spadek a dla Indlinx kilkanaście co może byc w ogóle nie odczuwalne podczas zwykłego włącz kompa, przejrzyj pocztę i poszalej na forum wyłącz komputer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj nowy Intel SSD 40GB mial czas uruchomienia 11godzin i 0.8GB danych i 18 włączeń zaraz po uruchomieniu.

 

Win XP SP3 PL 32bit na DFI Lanparty NF4 na nForce 4

post-7690-1273748780,74_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy OEM-owe Samsungi 1.8 dostępne na allegro/ebay w dobrej cenie przegrywają z Intelami X25-M wydajnością i brakiem gwarancji ? Jak duża jest to strata wydajności ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przymierzam do zakupu i jestem już bardzo blisko :D

 

Na hurtowni się pokazał Kingston SNV125-S2 30GB. To jest z tych słabych na jmicronie czy coś lepszego?

 

Różnica pomiędzy nim a Intelem 40GB to 100zł. Warto zaoszczędzić czy lepiej sobie odpuścić?

 

 

 

Edit: ja wiem że słaby jest w porównaniu do Intela. Ale tańszy. Szukajki i jakieś tam testy przejrzałem. Ale czy różnica w wydajności warta dopłaty 100zł? Bo jakieś wykresy w testach to guzik mi mówią o tym jak się dysk będzie zachowywał. Start systemu 30 czy 50sek? Tego nie wywnioskuje po testach random 4k czy coś w ten deseń.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi, warte to cos?

A-DATA OC Offical Website

 

Zakupilem 64GB za 250zl... teraz zapewne bede musial znalezc do tego jakis nowy firmware, o ile takowy istnieje ;]

Jezeli to padaczka to poleci do lapciaka ;]

 

Dysk na Jmicronie 1 generacji.

 

 

Jak przeniesiesz cache przegladarki na ramdysk i zrobisz pare innych tricków z 1 posta to spokojnie mozna uzywac.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi, warte to cos?

Ja akurat mam A-Datę SSD-300 Series też na JMicronie i da się żyć ;) Podstawa to zainstalowanie wszystkich poprawek włącznie z SP2 w przypadku Visty + zrobić optymalizację, no i raz na miesiąc warto przelecieć CCleaner'em ("zregenerować zapis").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam w lapku Intela 40GB i winde XP. SATA jest w trybie IDE a nie AHCI (BIOS) bo mialem XP bez sterow. Teraz zrobilem "repaira" wersja ze sterownikami AHCI zawartymi w instalce, WXP dziala ale po zmianie w biosie z IDE na AHCI Winda sie wywala (blue screen). No wiec zrobilem kolejnego Repaira, ale juz ze zmiemionym od razu w biosie trybie SATA na AHCI. Winda sie zainstalowala ale uruchamiac sie nie chce (BS). Dodam, ze F6 nie dzialalo, bo Windows stwierdzil ze nie ma stacji dyskietek i pendrive nie widzi. Wiec niestety musialem zrobic trzeci raz repair znow z trybem IDE w biosie dla SATA.

Czemu Winda nie przyjela Pendrive ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież XP tylko stacje dyskietek czyta! Pen Drive itp nowoczesne bajery od Vista w góre ;)

 

Czy OEM-owe Samsungi 1.8 dostępne na allegro/ebay w dobrej cenie przegrywają z Intelami X25-M wydajnością i brakiem gwarancji ? Jak duża jest to strata wydajności ?

Czy dałbyś rade poczytać stronę do tyłu lub dwie?

 

@Havoc myślę że warto dołożyć do Intela.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam w lapku Intela 40GB i winde XP. SATA jest w trybie IDE a nie AHCI (BIOS) bo mialem XP bez sterow. Teraz zrobilem "repaira" wersja ze sterownikami AHCI zawartymi w instalce, WXP dziala ale po zmianie w biosie z IDE na AHCI Winda sie wywala (blue screen). No wiec zrobilem kolejnego Repaira, ale juz ze zmiemionym od razu w biosie trybie SATA na AHCI. Winda sie zainstalowala ale uruchamiac sie nie chce (BS). Dodam, ze F6 nie dzialalo, bo Windows stwierdzil ze nie ma stacji dyskietek i pendrive nie widzi. Wiec niestety musialem zrobic trzeci raz repair znow z trybem IDE w biosie dla SATA.

Czemu Winda nie przyjela Pendrive ? :(

 

Obawiam się że bez stacji dyskietek na USB się nie obędzie. Stery do AHCI pod XP da się zainstalować tylko w ten sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie...zapomniałem o tych Samsungach. Mój P5NE-SLI nie obsługuje nawet AHCI co pewnie trochę utnie wydajność? To może nie ma sensu na razie brać Intela, kupię Samsunga, przyda się w przyszłości na gry tak czy owak. A jak zmieni się platformę na taką z szybszym kontrolerem to i Intel już szybszy i tańszy będzie może. Logiczne w miarę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie ja mam wersje ze zintegrowanymi sterownikami, tzw, WinXP SP3 luty 2010.

 

- zintegrowane sterowniki SATA (AHCI, RAID) do:

INTEL, NVIDIA, AMD, JMICRON, SILICON IMAGE, VIA

 

No a jednak po zmianie w biosie na AHCI wyndows sie krzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...