Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rafa - dzięki za info. Dorzucam testy z CrystalDiskMark. Chyba jednak zostanę pod kontrolą asusa. Co do dysku wydaje mi się, ze był to trafny wybór. Celowałem w intela 80GB, ale nadarzyła się okazja i dopłacenie 250 zeta zaowocowało Mushkinem.

Ok teraz cd testów.

 

Bezpośrednio z płyty Evga.

Dołączona grafika

 

Poprzez kontroler asusa.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wyjaśniona ;)

Może trochę za ostro zareagowałem ,ale to co dzieje się na pclolu to szkoda gadać .

Dobrze że ja tam tylko sprzedaję,a nie kupuje ;)

 

dziś dotarł Vertex2 60GB jak cię interesuje (nówka zafoliowana):) - szybko wymienili

 

EDIT:

Nie wytrzymałem i rozpakowałem dysk aby sprawdzić S.M.A.R.T. i od razu 256 relokowanych sektorów ale za to sprawność 96% :) ( dysk czyściutki bez partycji prosto z pudełka) . Oczywiście mail już poszedł do sprzedawcy :( .

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki system masz zainstalowany na Intelu? Jeśli Vistę lub 7 to zapewne SuperFetch i Windows Search budując indeksy oraz plik wymiany nabijają Ci licznik :)

 

Ja od grudnia zeszlego roku na intelu mam 650GB (a pracuję na komputerze codziennie po 10-12 godzin)... Więc respect dla Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki system masz zainstalowany na Intelu? Jeśli Vistę lub 7 to zapewne SuperFetch i Windows Search budując indeksy oraz plik wymiany nabijają Ci licznik :)

 

Windows 7, wszystko mam powyłączane (robione zgodnie z poradnikiem który jest na pierwszej stronie z forum OCZ). Intel SSD Toolbox w zakładce Intel SSD Management Tools pokazuje że wszystko jest powyłączane. Plik wymiany całkiem wyłączony. A gdzie znajdę opcję dotyczącą wyłączenia Windows Search?. Jeżeli chodzi o opcję "Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików..." we właściwościach partycji to mam odznaczone. Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik wymiany może sporo się rozrastać jak masz mało ramu a odpalasz aplikacje ramożerne. Wszystko zależy co robisz na komputerze.

Nie da się tego określić.

 

Windows 7, wszystko mam powyłączane (robione zgodnie z poradnikiem który jest na pierwszej stronie z forum OCZ). Intel SSD Toolbox w zakładce Intel SSD Management Tools pokazuje że wszystko jest powyłączane. Plik wymiany całkiem wyłączony. A gdzie znajdę opcję dotyczącą wyłączenia Windows Search?. Jeżeli chodzi o opcję "Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików..." we właściwościach partycji to mam odznaczone.

 

Jak dużo używasz winrar'a i nie przeniosłeś mu tempa to tez sporo nabije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze macie powazne obawy o zyowtnosc swoich ssd, ale czy Wy zamierzacie je uzytkowac do konca swiata ?

 

czytalem ze przy zapise 20gb/dobe taki dysk ma starczyc na ok 10 lat

 

a za te 10 lat to nie takie dyski beda jak dzis, wiec i tak je wymienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie (odnośnie BAD'ów), ale na forum OCZ znalazlem taki post:

Support Question OCZ VERTEX 2 BAD SECTOR reporting in HD TUNE

i

Support Question OCZ VERTEX 2 BAD SECTOR reporting in HD TUNE

także myślę, że nie ma się czym przejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie (odnośnie BAD'ów), ale na forum OCZ znalazlem taki post:

Support Question OCZ VERTEX 2 BAD SECTOR reporting in HD TUNE

i

Support Question OCZ VERTEX 2 BAD SECTOR reporting in HD TUNE

także myślę, że nie ma się czym przejmować ;)

 

Też gdzieś natknąłem się na podobne informację ze strony Intel-a. Nie ma czym się przejmować ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Intel wypuścił jakieś drivery oficjalne lub beta które wspierają TRIM ?

 

Najnowsze Intel Rapid Storage Technology wspierają TRIM zarówno gdy kontroler pracuje w trybie AHCI jak i RAID, ale w tym ostatnim przypadku TRIM działa tylko w przypadku dysku nie będącego częścią macierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że potrzebowałem dysk SSD min 90GB do laptopa a sprzedawca który obiecał i przyjął nawet zaliczkę ( którą już mi zwrócił ) za Vertex2 120GB ale niestety nic nie wyszło :( to w ramach rekompensaty na szybko kupiłem Samsunga PM800 128GB za 400 zł , dyski te są robione dla Dell-a a test poniżej :

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Panowie właściwie już chciałbym zamawiać Intela 160 i mieć go od razu, ale dzisiaj zacząłem mieć wątpliwości. Wiadomo, że na horyzoncie Intele G3. Wiem, wiem - tak zakup można odkładać w nieskończoność, ale w końcu Intel nie wypuszcza nowej serii SSD co pół roku, a WYDAJE MI SIĘ, że mogę dużo zyskać. Niby premiera jest ustalone pokrętnie na "Q4 2010", ale przemawia fakt, że Intel na pewno będzie musiał w jakiś sposób nadrobić sandforce'a - szczególnie w zapisie.

Czekalibyście czy brali teraz 160 GB G2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą Q4 ale nic więcej na temat premiery nie wiadomo, żadnych konkretnych parametrów Intel nie podaje i wydaję mi się że premiera trochę się przesunie.

Zresztą jak już wspomniałeś tak można czekać w nieskończoność, zresztą i tak poczujesz ogromny skok w wydajności w porównaniu do HDD, no i znowu nie wiadomo jak z cenami tych nowych Inteli (pewnie na początku będą wysokie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel potwierdza że będą dyski 160, 300 i 600GB z kościami 25nm. To wiemy już na pewno.

Na IDF2010 były pokazywane prototypy dysków z 25nm pamięciami Intela i kontrolerem SandForce. Potwierdzono tez że będzie poprawa wydajności (głównie rozchodzi się o zapis), ale o ile to na razie cisza.

X25-V powinien mieć teraz 80GB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak czytając te wasze wypowiedzi o ssd postanowiłem że co mi tam i też sobie sprawię.. zobaczcie jak ten mój vertex2 się sprawuję ja mam jeszcze za małe pojęcie o tym.. jak chcecie to zrobię jeszcze jakiś inny test..

post-179281-045434100 1285297092_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...