Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

A czego się spodziewałeś? Atom to przestarzały paździerz. AMD miało tyle czasu, żeby ich dogonić, że nie wiem jakimi partaczami musieliby być, żeby nie zrobić czegoś lepszego. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 moze Atom nie jest faktycznie jakims wypasem, ale w tym przedziale cenowym i tym rozmiarze raczej nic wiecej sie nie dostanie. A tutaj prosze, nie dosc, ze wydajnosc z segmentu CULV/Ion czyli jednak oczko wyżej to jeszcze w nizszej cenie niz za Atoma. Poza tym do tej pory kontroferta AMD do Atomow i CULV byla raczej marna alternatywa ze wzgledu na wydajnosc i krotki czas pracy oraz znaczne temperatury. Dlatego pojawienie sie obecnego rozwiazania uwazam za jednak spory sukces, bo w koncu bedzie z czego wybierac, a to jednoczesnie przelozy sie na wieksza konkurencje/nizsze ceny. Do tej pory netbook automatycznie kojarzony byl z Atomem - teraz juz tak nie bedzie, a i wydajnosc pozwoli w koncu na traktowanie go bardziej jako pełnoprawnego laptopa niż dodatek jakim byl netbook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozostaje kwestia potrzeb i punktu widzenia. Dla jednych to połączenie zalet, dla innych połączenie wad.

Z jednej strony mamy dużego netbooka z średnią baterią, głośnym, wolnym, prądożernym dyskiem i niezłym prockiem. Z drugiej klaustrofobicznego notebooka z wolnym prockiem i niezłą baterią. Ja bym mu SSD zaaplikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość tego wszechobecnego 3D. Niech tylko nie zmuszają do tej właśnie wersji...

 

Idealny przykład - TRON: Legacy w Polsce... Zarówno w CC jak i w Multikinie dostępny jedynie w wersji 3D. Nie dość, że to droższe to do tego po 3D mnie głowa boli... Co najgorsze, w takim UK bez problemu w kinie jest wersja 2D i 3D tego filmu... Paranoja jakaś :mur:

 

A jak już coś wypuszczają TYLKO w 3D to by mogli jakoś zrównać cenę z wersją 2D. Bo co to niby ma być, że mnie ktoś zmusza do pójścia na 3D, skoro wersja 2D istnieje tylko im się jej nie chciało sprowadzić? o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD można dorzucić do każdego komputera i każdy zyska dużego kopa - tutaj nie traktowałbym dysku jako coś dobrego czy złego tylko po prostu normalnego. To samo jeśli chodzi o baterię. 5-6h realnej pracy to naprawdę przyzwoity wynik, nawet jak na netbooka. Zakładając, że na Atomach z integrą można wycisnąć powiedzmy 7-8h to trzeba przyznać, że czas pracy na platformie AMD naprawdę jest zadowalający.

 

Natomiast co do wielkości to testowany HP ma 11,6, 1215N - 12" czyli zdecydowanie rozmiar netbookowy, a nie notebookowy. Nie dopatrywałbym się tutaj problemu typu za duży netbook, za mały laptop. Bardziej chyba wypadałoby zmienić delikatnie podejście i po prostu zacząć traktować netbooki jako urządzenia, które jednak przeszły pewną metamorfozę i obecnie mają znacznie większe możliwości niż pierwszy EeePC z Celeronem.

 

Poza tym trzeba pamiętać o dość istotnej kwestii jaką w przypadku małych komputerków jest cena. Za około 1,5k dostajemy sprzęt, który w gruncie rzeczy nie ustępuje niczym rozwiązaniom, które kosztują o dobre kilkaset złotych więcej. Nie ukrywam, że dla mnie był to pewien problem mimo, że sam miałem przez długi czas Winda U100. Po prostu oferowana wydajność Atomów, nawet z Ionami, była/jest delikatnie za mała, nie usprawiedliwiała stosunkowo wysokiej ceny czy może bardziej precyzyjnie - zbyt małej różnicy między netbookami a normalnymi laptopami. Teraz dzięki rozwiązaniom AMD jest to znacznie bardziej korzystny pod tym względem zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP sprzedaje do swojego Paviliona dm1z jako opcję 128 GB SSD, tyle że z $450 robi się $740 ;-)

 

Tylko na kij komuś 128GB w netbooku? Znacznie taniej wychodzi najmniejszy SSD + mobilny HDD 2.5 cala na zewnątrz, którego można nawet w Biedronce wyrwać za 200 PLN. ;]

Po prostu oferowana wydajność Atomów, nawet z Ionami, była/jest delikatnie za mała, nie usprawiedliwiała stosunkowo wysokiej ceny czy może bardziej precyzyjnie - zbyt małej różnicy między netbookami a normalnymi laptopami. Teraz dzięki rozwiązaniom AMD jest to znacznie bardziej korzystny pod tym względem zakup.

 

No właśnie ta kwestia mnie zawsze bardzo bolała przy netbookach. Za 2/3 ceny dostajemy zabawkę 10 cali z QWERTY, której moc można porównać do mocnego smartfona. Do pracy się nie nadaje, a do zabawy jest za drogie w stosunku do możliwości.

Porównajmy takiego Winda czy Eee do Milestone - zakładając, że mam w domu skrzynkę lub lapka 15/17 cali, to wybór jest oczywisty. Netbooka w takim wypadku ratuje tylko USB+VGA, które może z niego zrobić pełnosprytny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę pobawiłem sie zachwalanym Ipad'em, który jest (podobno) jednym z najpopularniejszych obecnie gadgetów. Nasunęło mi się takie oto pytanie: Do czego to konkretnie ma służyć ;) ?

 

1. Przeglądanie WWW - jeśli ktoś chce sprawdzić pogodę, poczytać o nowościach czy odpisać na emaila nie więcej niż trzy zdania to sprawdza sie znakomicie. Nie wyobrażam sobie jednak napisać na nim tego posta. Mozna do niego podlaczyc klawiature, ale wtedy robi nam sie z niego netbook.

2. Oglądanie zdjęć - chyba najlepiej daje sobie z tym radę, prosto, ładnie i wygodnie.

3. Oglądanie filmów - ze względu na brak mozliwosci sensownego postawienia go, zdecydowanie odpada, nie wyobrazam sobie go trzymac oburącz przez dwie godziny przed nosem.

4. Granie - widziałem jedynie same proste, niezbyt wymagające gry, typowe zabijacze czasu. Sterowanie po dluzszej chwili raczej męczace, ale byc moze to kwestia przyzwyczajenia.

5. Książki - nadawałby się super, ale zwykly ekran podswietlany LEDami prędzej czy później będzie męczył wzrok, tak jak zwykly monitor

6. Muzyka - ekhm, wole 10x mniejszego ipoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przeglądanie wydaje się rozsądne, pisanie domyślam się jest uciążliwe bo sam narzekam jak mam napisać coś dłuższego na iPodzie. Jeżeli ktoś przede wszystkim sieć czyta to wydaje mi się, że nie ma najmniejszych problemów.

3. Teoretycznie można go oprzeć o zgięte nogi jak ktoś lubi taką pozycję, w innym przypadku jest cały odrębny rynek wszelakich gadżetów dla iUrządzeń. Tyle, że takim wypadku dochodzi koszt $50 za futerał.

4. Też mam wrażenie, że gry to zabijacze czasu i nie mając fizycznych d-padów i klawiszy nie ma co liczyć na coś więcej. Pewnie się mylę bo nie grałem w drogie gry które są uważane za 'top' ale nie zmienia to mojej opinii - niewiele grałem ale mimo wszystko nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania dotykiem.

5. Książki to imo zastosowanie doraźne, Amazonowy Kindle rządzi na tym polu niepodzielnie. Ja mimo to preferuję papier wersję analogową ;)

6. Oczywiście, że tak.

Podsumowanie: jest to najlepszy tablet na rynku ale i tak mu wiele brakuje. Mocno liczę na Motorolę Xoom z Honeycombem, zapowiada się świetne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę dni temu w iSpocie. Troszkę pobawiłem się iPadem i pogadałem ze sprzedawcą. Mówię że znam zabawki Apple, mam pare ich gadżetów, jestem wyznawcą ich maców, ale niech mi na Boga powie jak krowie na granicy do czego służy iPad? A on do mnie że do pokazywania zdjęć w Top Model. Zabiło mnie to, ale sobie pomyślałem. Kurcze, gość też pewnie tego w ogóle nie czuje. Równie dobrze mogłem być kimś z centrali i robić rozeznanie. Flash to to coś nie obsługuje. Jest wielkie, bajeranckie, a jedyny pomysł na to przenośny album zdjęć. Przychodzą goście, chcą obczaić zdjęcia z wyjazdu, cyk, daje im iPada i mogą sobie popatrzeć. Pytanie nr 1. Nie lepiej włączyć te zdjęcia np. na tv? Nie będą przynajmniej ciach!ić pod nosem na sensor ruchu że co chwila zdjęcie im skacze na boki;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zoptymalizował ten śmigłowiec, czy jak się toto nazywa.

Trzy wirniki uprościłyby konstrukcję, zmniejszyły masę, zmniejszyły awaryjność elementów mechanicznych i wydłużyły czas działania (mniejsze zużycie prądu). Ale się nie znam, więc siedzę cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Co my tam w gruncie rzeczy mamy - 2 wyswietlacze + qwerty? I co niby taki zestaw ma nam umozliwic czego nie mozna normalnie zrobic z jednym ekranem i klawiatura, a nawet smiem zaryzykowac, z jednym ekranem? A tak, majac mojego Galaxy S nie zrobie nim wazonu...bez wody :( Ja rozumiem, ze muzyczka dobrze do grana i klip zrobiony w modny sposob, ale nie popadajmy od razu w zachwyty: koncept jak koncept. Elektronika uzytkowa ma to do siebie, ze ma byc, no wlasnie, uzytkowa. A tutaj co, edycja wideo na 2 ekranach na telefonie podczas spaceru w psem? Albo czytanie ebooka na 3,5 calowym ekranie, który w dodatku nie jest e-inkiem? Zmiana koloru swiecenia na obudowie tez pomyslowe - wuj z bateria, wazne ze jest lans, bo mam swiecacy wazon....bez wody ;)

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Co my tam w gruncie rzeczy mamy - 2 wyswietlacze + qwerty? I co niby taki zestaw ma nam umozliwic czego nie mozna normalnie zrobic z jednym ekranem i klawiatura, a nawet smiem zaryzykowac, z jednym ekranem? A tak, majac mojego Galaxy S nie zrobie nim wazonu...bez wody :( Ja rozumiem, ze muzyczka dobrze do grana i klip zrobiony w modny sposob, ale nie popadajmy od razu w zachwyty: koncept jak koncept. Elektronika uzytkowa ma to do siebie, ze ma byc, no wlasnie, uzytkowa. A tutaj co, edycja wideo na 2 ekranach na telefonie podczas spaceru w psem? Albo czytanie ebooka na 3,5 calowym ekranie, który w dodatku nie jest e-inkiem? Zmiana koloru swiecenia na obudowie tez pomyslowe - wuj z bateria, wazne ze jest lans, bo mam swiecacy wazon....bez wody ;)

 

Wygrzeb sobie Nokie 3310 i korzystaj :rolleyes:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Design jest bardzo elegancki a pomysł na 3 wyświetlacze jest też fajnie zaaplikowany. Jak dla mnie to bardzo fajny projekt.

 

Projekt tak - użytkowanie - ni chu chu. 100 razy bardziej wolałbym zakrzywione 3,8-4" niż latające na 3 elementach kilka wyświetlaczy. Primo - zużycie matryc musiałoby oscylować w granicach 20% obecnego aby bateria 1800mha starczała na 2 dni zabawy, secundo panel z klawiatura musiałby zawierać aku, tertio waga oscylowałaby w granicach pierwszego Communicatora chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech pomyślą nad udoskonaleniem oled/amoled. A jak już będą się w stanie mocno zwinąć, to chętnie zakupię coś, co będzie się rozkładać jak Nokia e10 concept, albo Readius. Bo dla mnie jeden ekran jest lepszy, niż dwa przedzielone ramką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Co my tam w gruncie rzeczy mamy - 2 wyswietlacze + qwerty? I co niby taki zestaw ma nam umozliwic czego nie mozna normalnie zrobic z jednym ekranem i klawiatura, a nawet smiem zaryzykowac, z jednym ekranem? A tak, majac mojego Galaxy S nie zrobie nim wazonu...bez wody :( Ja rozumiem, ze muzyczka dobrze do grana i klip zrobiony w modny sposob, ale nie popadajmy od razu w zachwyty: koncept jak koncept. Elektronika uzytkowa ma to do siebie, ze ma byc, no wlasnie, uzytkowa. A tutaj co, edycja wideo na 2 ekranach na telefonie podczas spaceru w psem? Albo czytanie ebooka na 3,5 calowym ekranie, który w dodatku nie jest e-inkiem? Zmiana koloru swiecenia na obudowie tez pomyslowe - wuj z bateria, wazne ze jest lans, bo mam swiecacy wazon....bez wody ;)

 

Jesteś chyba za krótko po zakupie tego Samsunga ;) Ja też naście miesięcy temu nabywając 3GS również uważałem, że nic lepszego na rynku nie ma i mi niczego więcej nie potrzeba (i w sumie to nadal racja z drobnym wyjątkiem na 4G).

 

I nie zgadzam się, że elektronika użytkowa ma być _jedynie użytkowa_. Ma być użyteczna, ale również ma być bajerancka, z masą funkcji, zamknięta w fajnym designie. Użytkowe to są nokie z allegro po 400PLN, a ten projekt jest rewelacyjnym połączeniem tego, o czym pisałem wyżej. Na mnie zrobiło to spore wrażenie, a oglądałem to na mute, bez dobrej muzyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba za krótko po zakupie tego Samsunga ;) Ja też naście miesięcy temu nabywając 3GS również uważałem, że nic lepszego na rynku nie ma i mi niczego więcej nie potrzeba (i w sumie to nadal racja z drobnym wyjątkiem na 4G).

Miałem Spice, mam Galaxy S - generalnie to samo tylko z lepszymi bebechami. I myślę, że poczekamy jeszcze sporo na przyjście czegoś naprawdę rewolucyjnego ala pierwszy iP (ktory pare wad oczywiscie mial, ale nie mozna mu odmowic rowniez wielu innowacji).

I nie zgadzam się, że elektronika użytkowa ma być _jedynie użytkowa_. Ma być użyteczna, ale również ma być bajerancka, z masą funkcji, zamknięta w fajnym designie. Użytkowe to są nokie z allegro po 400PLN, a ten projekt jest rewelacyjnym połączeniem tego, o czym pisałem wyżej. Na mnie zrobiło to spore wrażenie, a oglądałem to na mute, bez dobrej muzyczki ;)

To może inaczej: powinna być przede wszystkim użytkowa. Z masą użytecznych funkcji, zamknięta w fajnym praktycznym designie i do tego bajerancka. Jakiś czas temu oglądałem program ogólnie o designerstwie i jedną z osób obecnych był Karim Rashid (Asus ma nawet Eee sygnowane jego nazwiskiem nvm). W każdym razie padło tam mniej więcej takie stwierdzenie, że projektując rzecz trzeba mieć na względzie również jego walory użytkowe, a jeśli tego brakuje to kwalifikować można to do tworu artysty i nadaje się do pokazywania tylko na wystawach. I wg mnie jest w tym sporo prawdy. Nie może być tak, że następuje przerost formy nad treścią i zachwyty nad wyglądem przesłaniają tak naprawdę znikomą możliwość używania tego w praktyce. I skoro już poruszyliśmy ten temat a propo komórek to warto zauważyć, że producenci wprowadzali różne "udziwnienia", ale tylko bardzo nieliczne przyjęły się i ewoluowały. Dobrym przykładem jest Nokia, która wypuściła

78301-nokia-7380-600.jpg

36505-nokia-3650-250.jpg

czy chociażby Ngage przez którą rozmawiało się BOKIEM? 9-nokia-n-gage-600.jpg

Jednocześnie ta sama firma jest odpowiedzialna chociażby za Communicatora, który do dzisiaj jest telefonem-ikoną. I tak przykładów jest znacznie więcej. Także fajny design jak najbardziej, ale tylko w parze z praktycznością.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

czy chociażby Ngage przez którą rozmawiało się BOKIEM? post-16571-0-18428000-1295697043_thumb.jpg

 

Wczesniej była 5510 przez którą tez rozmawiało się bokiem, a telefon był praktyczny, dosc popularny swego czasu a jedyną wadą były wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej była 5510 przez którą tez rozmawiało się bokiem, a telefon był praktyczny, dosc popularny swego czasu a jedyną wadą były wymiary.

 

Bulshit :P Przez 5510 rozmawiało się klasycznie - wyświetlaczem w kierunku twarzy, a w NGage wyświetlacz skierowany był w kierunku patrzenia (lub w drugą stronę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

ha, kwestia rozumienia "bokiem". W sumie masz racje.

I tak nie zmienia to faktu ze trzeba było obracac telefon w zaleznosci od tego czy sięchciało rozmawiac czy robic cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...