Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sama idea tego tabletu bardzo sie podoba ale poczekam az inna firma zrobi cos podobnego. Kilka razy probowalem przekonac sie do apple ale nie wyszlo.

 

Ipod - kicha dzwiek, obsluga przez itunes blee - teraz sony z bluetooth :lol2:

kupilem zonie macbooka - po 3 tygodniach nastapil zwrot - wolne to, matryce taka sobie, uklad klawiatury ze szparami tragedia os x nie podpasil

 

Wiecej do tego sadu nie wchodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie jestem zbytnio w temacie to czy może mi ktoś wskazać kilka przykładów podobnych urządzeń (tabletów?) do iPad'a? Jestem ciekaw jak inne firmy podchodzą to tego tematu :rolleyes:

Poczekajmy pół roku. Będą tańsze i lepsze, tylko z innym logiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ipod - kicha dzwiek

Sorry, ale nie mogę już czytać takich pierdół. Sam należę do uczulonych na produkty i marketing "apla", ale o ile dźwięk Nano 2,3,4gen, czy shuffle 2-3 jest na poziomie odtwarzaczy creative'a, to takie Nano 1gen, Shuffle 1gen, czy Touch należą do jednych z najlepiej brzmiących odtwarzaczy mp3, a iphone to praktycznie jedyny telefon którego da się słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mogę już czytać takich pierdół. Sam należę do uczulonych na produkty i marketing "apla", ale o ile dźwięk Nano 2,3,4gen, czy shuffle 2-3 jest na poziomie odtwarzaczy creative'a, to takie Nano 1gen, Shuffle 1gen, czy Touch należą do jednych z najlepiej brzmiących odtwarzaczy mp3, a iphone to praktycznie jedyny telefon którego da się słuchać.

To jest moje całkowicie subiektywne odczucie porownując Apple 3rd gen 30gb do Sony NWZ-A828 (oczywiscie z uzyciem słuchawek z kablem). Jak dla mnie dynamika dzwięku basy głębia bardziej do mnie przemawiają u sonnego.

Edytowane przez Mefikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mogę już czytać takich pierdół. Sam należę do uczulonych na produkty i marketing "apla", ale o ile dźwięk Nano 2,3,4gen, czy shuffle 2-3 jest na poziomie odtwarzaczy creative'a, to takie Nano 1gen, Shuffle 1gen, czy Touch należą do jednych z najlepiej brzmiących odtwarzaczy mp3, a iphone to praktycznie jedyny telefon którego da się słuchać.

Nie mowilem o iPhonie tylko o iPodzie. Zgoda, ze wsrod TELEFONOW moze i brzmi najlepiej (nie wiem, nie siedze w temacie co i tak nie zmienia faktu, ze nie oznacza to ze brzmi dobrze), ale jesli chodzi o mp3 to fakty sa inne. iPod to po prostu zwykly sredniaczek pod tym wzgledem. Nadrabia oczywiscie latwoscia obslugi i to powoduje, ze jest popularny. I wiem co mowie, bo playerkow juz troche przerobilem (poczynajac od PMP300 z 1998, drugi w historii player mp3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHOT jeśli dla Ciebie creative jest wyznacznikiem jakości dzwięku, to nie ma sie co dziwić, że ten z ipoda Ci odpowiada.

Tak, jest wyznacznikiem beznadziejnego dźwięku, średnio myśląca osoba zauważy że nie jest to pochwała jakości dźwięku kretów.

To jest moje całkowicie subiektywne odczucie poruwniując Apple 3rd gen 30gb do Sony NWZ-A828 (oczywiscie z uzyciem słuchawek z kablem).

Nie znam iPoo3gen, znam natomiast tego Sony i o ile dźwięk jest ok, to ponad przeciętność się nie wybija.

Jak dla mnie dynamika dzwięku basy głębia bardziej do mnie przemawiają u sonnego.

...nuff said.

iPod to po prostu zwykly sredniaczek pod tym wzgledem. Nadrabia oczywiscie latwoscia obslugi i to powoduje, ze jest popularny.

Konkrety mister! Który iPod? Wszystkie? Jak już pisałem, rozstrzał w jakości dźwięku jest olbrzymi: od kichy rodem z creative, do jednych z najlepiej grających playerów na rynku.

 

I wiem co mowie, bo playerkow juz troche przerobilem (poczynajac od PMP300 z 1998, drugi w historii player mp3).

Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaał, zaiste mastah jesteś prawdziwy... Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze dalsza dyskusja z toba jest raczej bezcelowa (jak zreszta z wiekszoscia fanatykow jablek). Podalem PMP300 jako potwierdzenie tego, ze playerami mp3 interesuje sie juz od grubo ponad dekady a nie to zeby sie tym pochwalic. Mialem sprzet firm, ktorych obecnie nie ma juz na rynku, a i z tych obecnych mialem praktycznie od kazdego lepszy czy gorszy sprzet wiec mam porownanie. iPody to klasa srednia jesli chodzi o dzwiek i nie mialem na mysli tych po[ciach!]lek w postaci Nano czy Shuffle.

 

BTW. iPody nadrabiaja jeszcze jednym: akcesoriami. Tutaj faktycznie nie maja raczej konkurencji i jest to bardzo duzy jego plus.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze dalsza dyskusja z toba jest raczej bezcelowa (jak zreszta z wiekszoscia fanatykow jablek).

Człowieku, jakim fanatykiem? Jeżeli już, to fanbojem Zune, którego zresztą używam i generalnie wrogiem apple, natomiast jedyną rzeczą która mnie wkurza bardziej niż fanboye apple są antyboye apple krytykujący wszystko za znaczek.

iPody to klasa srednia jesli chodzi o dzwiek i nie mialem na mysli tych po[ciach!]lek w postaci Nano czy Shuffle.

No to kolego znawco konkrety! Który? Mistyczne "srajpody", czy jakiś model szczególnie? Odbijasz piłeczkę chwaląc się swoim doświadczeniem, a unikasz prostego pytania, natomiast tekst: "po[ciach!]lek w postaci Nano czy Shuffle" wybitnie świadczy o profesjonalizmie i głębokiej wiedzy na temat rynku odtwarzaczy mp3... :lol2:

 

Edyta:

Jako ze nie jestem zbytnio w temacie to czy może mi ktoś wskazać kilka przykładów podobnych urządzeń (tabletów?) do iPad'a? Jestem ciekaw jak inne firmy podchodzą to tego tematu :rolleyes:

Podpisuję się pod tym, bo pomysł faktycznie jest ciekawy. Jeżeli ktoś zna takie urządzenia (touchscreen, podobne wymiary, usb, długi czas działania, wifi, może do tego modem 3g), prosiłbym o parę linków. Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasade: jak sie na czyms nie znam to nie zabieram glosu. Playerow mialem juz na tyle duzo, ze jestem w stanie stwierdzic czy jakies tam pojecie jednak o nich mam. Nano czy Shuffle to taki sam "wypas" jak chociazby Creative Zen Stone, ktorego obecnie mam, ale tylko jako playerek na silke/rower/deske czy co tam jeszcze. W takich warunkach spelnia dobrze swoja role, ale sama jakosc dzwieku to generalnie nic czym moznaby sie zachwycac. A co do iPodow to slyszalem zdaje sie 4G, a potem Toucha - nic co warte by bylo odnotowania. Nie jestem antyfanboyem Apple, tylko tak jak napisalem wyzej, aparat ma robic dobre zdjecia, a player dobrze brzmiec. Gdyby iPod spelnial te warunki to zamiast D2 od Cowona mialbym Toucha w sigu, ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano czy Shuffle to taki sam "wypas" jak chociazby Creative Zen Stone, ktorego obecnie mam, ale tylko jako playerek na silke/rower/deske czy co tam jeszcze. W takich warunkach spelnia dobrze swoja role, ale sama jakosc dzwieku to generalnie nic czym moznaby sie zachwycac.

...i znów generalizujesz. Między Nano 1gen a 2gen i kolejnymi jest niewiarygodna przepaść w jakości dźwięku na niekorzyść następców, ale oczywiście lepiej generalizować i pisać: "nano nadaje się na siłkę".

A co do iPodow to slyszalem zdaje sie 4G, a potem Toucha - nic co warte by bylo odnotowania. (...) Gdyby iPod spelnial te warunki to zamiast D2 od Cowona mialbym Toucha w sigu, ale tak nie jest.

ok, wiem już wszystko. :lol: Jasne, jeżeli preferujesz "plastikowy" dźwięk D2, to neutralne touch, czy 4gen nie przypadną Ci do gustu. Poza tym kolejny raz już podkreślasz "znam się na tym", po czym spłycasz temat tekstami "bo te ajpody, to...", czy nawet nie pamiętasz których dokładnie słuchałeś i nie jesteś w stanie określić na jakim konkretnie produkcie opierasz swoją opinię o całej ofercie jednego producenta. Rewelacja mister, klapki na oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niekorzysc nastepcow? Postep nakazywalby chyba zeby bylo na korzysc czy znowu sie myle? Co do wspomnianych iPodow to nie pamietam po prostu dokladnie czy to byl 4G czy 5G (99% na tego pierwszego, ale nie wymagaj zebym pamietal jeszcze dzien, godzine i czy akurat wtedy mialem umyte uszy). I na koniec: jesli D2 wg ciebie jest plastikowy (czyli rozumiem gorszy) niz Touch czy 4G to raczej sie nie dogadamy, bo moje zdanie jest raczej odmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proponuję zakończyć debatę na temat jakości dźwięku, bo ona nigdzie nie prowadzi. Tak jak każdy ma inny gust odnośnie dziewczyn, samochodów, kolorów, tak i dźwięku. Jedni wolą dźwięk SE, drudzy dźwięk w Nokii. Mimo Waszych dobrych chęci, każdy ma inne pojęcie dźwięku idealnego. Natomiast pojęcie to jest subiektywne. Mamy wzorzec 1 sekundy, mamy wzorzec 1kg, ale wzorca dźwięku idealnego nie ma. Wasza dyskusja więc przypomina rozmowę o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proponuję zakończyć debatę na temat jakości dźwięku, bo ona nigdzie nie prowadzi. Tak jak każdy ma inny gust odnośnie dziewczyn, samochodów, kolorów, tak i dźwięku.

Ok, chociaż to nie dźwięk jest z mojej strony najważniejszym tematem porannej dyskusji, a raczej szufladkowanie - krytykowanie tylko ze względu na znaczek na obudowie. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chociaż to nie dźwięk jest z mojej strony najważniejszym tematem porannej dyskusji, a raczej szufladkowanie - krytykowanie tylko ze względu na znaczek na obudowie. B-)

Ale bąbelku, jaki znaczek? Na temat jakości dźwięku głosu nie zabieram, bo mam drewniane ucho i słuchawki za 3 zł z kiosku brzmią dla mnie niemal tak dobrze jak te za 300.

Tyle że wcześniej było o iPhone'ach, które są niedopracowanymi CECTami, wiecznie zacofanymi (2 MPix bez autofocusa w 3G czy teraz 3.2 MPix z autofocusem i beznadziejną optyką w 3GS, gdzie głupia N95-1 czy 6500s miały to dobre dwa lata wcześniej, o SE i modelu K800i nie wspominając), z potwornie zawyżoną wobec możliwości ceną, z ogromnymi ograniczeniami (iTunes, jailbreak - to jakiś telefon do samodzielnego montażu?), a które producent zachwala pod niebiosy. Świetny marketing i design - to wszystko, co jabłka maja do zaoferowania. Czasem rzucą jakąś ciekawostką w rodzaju multitoucha i zaraz ogłaszają "rewolucję". Nie dajmy się zwariować.

Z iPadem będzie pewnie to samo - Apple wypuści niedorozwinięty prototyp, LG, Nokia albo Samsung podpatrzą i zrobią to samo, tylko o połowę tańsze i z multitaskingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bąbelku, (...) LG, Nokia albo Samsung podpatrzą i zrobią to samo, tylko o połowę tańsze i z multitaskingiem.

...misiu mój dodaj mnie do tego możliwość instalacji WinXP i będę wniebowzięty. B-)

 

Edyta@Mac - nawet lepiej, chociaż zadowoli mnie i zwykły xp - ważne żebym mógł dowolny program pisany pod windę odpalić.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wcześniej było o iPhone'ach, które są niedopracowanymi CECTami, wiecznie zacofanymi (2 MPix bez autofocusa w 3G czy teraz 3.2 MPix z autofocusem i beznadziejną optyką w 3GS, gdzie głupia N95-1 czy 6500s miały to dobre dwa lata wcześniej, o SE i modelu K800i nie wspominając), z potwornie zawyżoną wobec możliwości ceną, z ogromnymi ograniczeniami (iTunes, jailbreak - to jakiś telefon do samodzielnego montażu?), a które producent zachwala pod niebiosy.

Masz rację, aparaty są nienajlepszej jakości, osoba robiąca komórką zdjęcia do albumów nie byłaby zachwycona. Co innego osoba, która od czasu do czasu pstryka poglądową fotkę - w tym przypadku wystarcza. Ale generalnie potwierdzam, są w tyle (podobno 4G ma mieć porządne 5mpx).

Co do ograniczenia w postaci iTunes... wybacz, ale chyba nie wiesz o czym piszesz. Zarządzanie zawartością przez iTunes jest super wygodne i nie jest to ograniczenie ale duża zaleta. Na początku też nie mogłem się przekonać ale teraz nie widzę lepszego sposobu na synchronizację muzyki/aplikacji/filmów.

 

Miał być temat o technologiach a zrobił się apple vs reszta świata. Ehhh...

 

Co do innych tabletów. Zajrzyjcie na ofertę firm HP i TabletKiosk. Wydaje mi się, że to one wiodą prym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ograniczenia w postaci iTunes... wybacz, ale chyba nie wiesz o czym piszesz. Zarządzanie zawartością przez iTunes jest super wygodne i nie jest to ograniczenie ale duża zaleta.

Gdyby iTunes bylo opcja, a nie koniecznoscia, to moze i bylaby to zaleta. W momencie, gdy jestem zmuszany do zainstalowania tego softu, zeby moc normalnie korzystac z telefonu, to jest to ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...misiu mój dodaj mnie do tego możliwość instalacji WinXP i będę wniebowzięty. B-)

Na obecnych biznesówkach Nokii można odpalić Windows 3.11, W95 a fanatycy lecieli nawet z W98. Ograniczeniem jest mały ekran i słaba wydajność sprzętu - przecież to nadal tylko telefon, a Symbian też musi mieć coś dla siebie.

 

Masz rację, aparaty są nienajlepszej jakości, osoba robiąca komórką zdjęcia do albumów nie byłaby zachwycona.

Czyli tak: średnia jakość dźwięku, słaby aparat, brak obsługi jako pamięć przenośna. Za co więc płacimy?

 

Co do ograniczenia w postaci iTunes... wybacz, ale chyba nie wiesz o czym piszesz. Zarządzanie zawartością przez iTunes jest super wygodne i nie jest to ograniczenie ale duża zaleta. Na początku też nie mogłem się przekonać ale teraz nie widzę lepszego sposobu na synchronizację muzyki/aplikacji/filmów.

Szkoda, że przez dłuuugi czas użytkownicy Linuxa nie mogli używać Jabłek, bo aplikacja jest tylko dla Windows.

 

Co do innych tabletów. Zajrzyjcie na ofertę firm HP i TabletKiosk. Wydaje mi się, że to one wiodą prym.

Nom, fajne urządzonko. Kiedyś takie zabawki zastąpią notebooki/netbooki, a nawet... pc?

Trochę dali ciała z klasycznym dyskiem - chyba lepiej było by z SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnych biznesówkach Nokii można odpalić Windows 3.11, W95 a fanatycy lecieli nawet z W98. Ograniczeniem jest mały ekran i słaba wydajność sprzętu - przecież to nadal tylko telefon, a Symbian też musi mieć coś dla siebie.

Nie w tym rzecz, żeby odpalić windowsa na czymś, ale żeby mieć tablet macany z windowsem do pracy w miejsce notebooka. Kurcze, droga zabawka ta Sahara - cena z linka to goły tablet, jak skonfigurowałem ją z paroma akcesoriami, wyszło równo 2k$=6kpln... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie zastanawialem kiedy w koncu bedzie taka mozliwosc :) i prosze... http://technowinki.onet.pl/artykuly/bezprz...06,artykul.html

Dość stary news, a sama technologia jeszcze starsza. W teorii mechanizm znany jest ludzkości już do dawna, jednak problem stanowi mała wydajność przesyłu. A nie trzeba chyba nikomu mówić, jak na różnego rodzaju eko-frików działa fraza "straty energii" ;) Do tego dochodzi wpływ na zdrowie. Nie sądzę, aby to się upowszechniło w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz, żeby odpalić windowsa na czymś, ale żeby mieć tablet macany z windowsem do pracy w miejsce notebooka. Kurcze, droga zabawka ta Sahara - cena z linka to goły tablet, jak skonfigurowałem ją z paroma akcesoriami, wyszło równo 2k$=6kpln... <_<

1. Heh, na szczęście na Windows się świat nie kończy, a odpalenie tam Linuxa nie powinno stworzyć większych problemów.

2. A czemu tak drogo? Mi tam starczy do tego mysz i klawa - do używania w domu, bo szkoda ekran niepotrzebnie męczyć i smarować paluchami, w których przed chwilą trzymałem kanapkę. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SSD w Saharze to nie ma go z tego powodu, że konfiguracja jest stara (na pewno sprzed okresu 'przystępnych SSD'). Wtedy to było szaleństwo by do i tak drogiego urządzenia ładować bardzo drogie dyski. Za to ekran jest podobno pierwszorzędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Heh, na szczęście na Windows się świat nie kończy, a odpalenie tam Linuxa nie powinno stworzyć większych problemów.

2. A czemu tak drogo? Mi tam starczy do tego mysz i klawa - do używania w domu, bo szkoda ekran niepotrzebnie męczyć i smarować paluchami, w których przed chwilą trzymałem kanapkę. ;]

Widzisz, ja poważnie myślę nad używaniem tego w pracy, gdzie bez windowsa zwyczajnie się nie da. Tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...