Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

skrytykował brak 'oleophobic coating' (nie wiem jak to zręcznie przetłumaczyć). (IMG)

 

Brak powłoki "antypaluchowej" ;]

 

Słuchajcie, bo przestałem w którymś momencie nadążać... do czego jest ten iPad w ogóle?

Btw, co do flasha i, ogólnie, multimediów, to Apple chyba 10 lat za Murzynami, bo mój, leciwy już, c702 radzi sobie z tubem bardzo dobrze (przydałoby się jednak być w zasięgu 3G, bo po edge tragedia), tak samo jak telewizor qmpla z wbudowaną kartą sieciową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak powinno byc, dlatego ja nigdy praktycznie nie kupuje gadzetow w dniu premiery. I nie chodzi o kase tylko wlasnie o to, zeby poczekac na to co konkurencja ma do powiedzenia, moze nawet poczekac na ver.2 i wtedy wybrac najlepiej pasujace nam urzadzenie i takie ktore mozliwie najlepiej spelnia nasze potrzeby. Co do samego iPada i jego idei to ogolnie nie jest zla. Problem w tym, ze przez to ze iPad jest wykastrowany z paru istotnych elementow to niesie nie wiele korzysci w stosunku do iPhone czy innego telefonu dotykowego chociazby na Androidzie. Mi nie robi roznicy czy przegladam net na 4 czy 9" wyswietlaczu. To samo tyczy sie map, maila, YT, komunikatorow czy czego tam jeszcze potrzebujemy. Wyjatkiem moga byc ewentualnie ebooki, gdzie wieksza czcionka moze sie przydac. A port USB, brak obsugi Flasha czy multitaskingu czyli to co mogloby wyraznie separowac Pada i Phone, sprawia, ze to nic wiecej niz iPhone 9" Edition. Chcialoby sie rzec: jak zwykle.

 

Mnie dziwi jeszcze jedna sprawa. Czemu Apple wypuszcza wybrakowane i niepelne produkty, a ludzie to kupuja bez krytycznego spojrzenia na to, ze te rzeczy JUZ sa od dawna u konkurencji. U Apple brak podstawowych rzeczy nie jest minusem, jesli zrobi to ktokolwiek inny - zostaje skreslony.

 

iPhone - brak mozliwosci wysylania mmsow, brak nagrywania filmow, brak multitaskingu itd.

iPad - brak wbudowanego USB, brak flasha, brak multiaskingu itd.

 

Oczywiscie, mozna to potem "zalatac" oficjalnym czy mniej oficjalnym sposobem, ale nie o to chodzi. Czemu nie mozna OD RAZU tak zrobic? I czemu rynek nie weryfikuje takich wpadek? Odpowiedz zdaje sie byc jedna: marketing Apple, ktory trzeba przyznac, robi cuda jesli chodzi o to za co im placa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak powłoki "antypaluchowej" ;]

 

Słuchajcie, bo przestałem w którymś momencie nadążać... do czego jest ten iPad w ogóle?

Btw, co do flasha i, ogólnie, multimediów, to Apple chyba 10 lat za Murzynami, bo mój, leciwy już, c702 radzi sobie z tubem bardzo dobrze (przydałoby się jednak być w zasięgu 3G, bo po edge tragedia), tak samo jak telewizor qmpla z wbudowaną kartą sieciową.

 

No rzeczywiście zręcznie, to już lepiej powłoki antytłuszczowej ;]

 

Brak flasha to problem związany z Adobe, bo nawet do Maka nie są w stanie dostarczyć bezproblemowo działającego oprogramowania. Jabłko nie chciało słyszeć narzekań na niestabilność toteż flash został pominięty i go nie zobaczymy - wielkie portale amerykańskie wprowadzają HTML5 dla zgodności video z iPadem. Jeżeli wysypuje mi się przeglądarka to tylko dlatego, że flash postanowił zadziałać niestabilnie. HTML5 w Youtube to dla mnie świetna sprawa - mniejsze obciążenie CPU i znakomita stabilność.

 

Do czego to ma być? Siedzisz na kanapie, przeglądasz sieć, czytasz książki/magazyny, grasz w różnorakie gry i oglądasz filmy/seriale/show. Jesteś zbyt leniwy by usiąść przy komputerze czy trzymać na kolanach ciężkiego laptopa - komu by się chciało kwadrans po obudzeniu się czy podczas jedzenia śniadania?

Będąc w terenie i mając coś tam do zrobienia w pakiecie biurowym przygotowujesz dokumenty które ewentualnie później poprawiasz na desktopie.

W międzyczasie sprawdzasz sobie w aplikacji Google Maps gdzie jest najbliższa kawiarnia.

Będąc we wspomnianej kawiarni zapisujesz sobie jakieś tam notatki, które przyszły na myśl twojemu genialnemu umysłowi. Sprawdzasz kalendarz, bo jesteś osobą bardzo towarzyską i masz dużo spotkań - i tych zaplanowanych, i tych niespodziewanych.

Wracając do domu po ciężkim dniu siadasz przy swoim pianinie, by się zrelaksować. Korzystając z dziesiątków dostępnych aplikacji i dostępowi do Youtube stawiasz iPada zamiast książeczki z nutami i uczysz się nowych utworów.

 

Multitasking, lepiej zorganizowany UI pod dużą rozdzielczość - takie rzeczy zostaną zaprezentowane za dwa dni. Napisałem wczoraj temat w 'Nowościach'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitasking, lepiej zorganizowany UI pod dużą rozdzielczość - takie rzeczy zostaną zaprezentowane za dwa dni.

 

A czemu nie 2 dni wczeniej, przed premiera iPada? Tego nie kminie, po co robic launch takiego sprzetu i po doslownie niecalym tygodniu prezentowac poprawki tego co od poczatku bylo wiadomo, ze bedzie budzic kontrowersje? Jaki problem wstrzymac sie z wypuszczeniem sprzetu o pare dni ALBO o wypuszczenie od nowosci softu, ktory spelnia oczekiwania, a nie tylko symuluje spelnianie oczekiwan?

 

BTW.

Flash vs HTML5 to nie takie hop siup jakby sie moglo wydawac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie 2 dni wczeniej, przed premiera iPada? Tego nie kminie, po co robic launch takiego sprzetu i po doslownie niecalym tygodniu prezentowac poprawki tego co od poczatku bylo wiadomo, ze bedzie budzic kontrowersje? Jaki problem wstrzymac sie z wypuszczeniem sprzetu o pare dni ALBO o wypuszczenie od nowosci softu, ktory spelnia oczekiwania, a nie tylko symuluje spelnianie oczekiwan?

 

Bo ludzie będą narzekać czyli będzie głośno we wszystkich portalach. Niedługo później mamy konferencję na której prezentujemy to, co powinno być od początku. Rozgłos jest utrzymany i trwa trochę dłużej niż kilkudniowy 'hype' w pełni funkcjonalnym produktem. Damy ludziom to, czego chcą. Pokażemy się od strony firmy, która słucha klientów i spełnia ich życzenia, jeżeli pokrywają się z naszymi planami.

 

Dla większości ludzi Flash = Video & Reklamy. HTML5 wprowadza funkcję <video> czyli to, co Flash robi niestabilnie.

Oczywiście, że flash to też różne funkcje i animacje ale to już inna historia.

 

@down tutaj się mylisz bo zmiany "xG" tyczą się hardware'u + software'u. iPhone OS można spokojnie sobie zaktualizować do nowszej wersji - jak nie za darmo (w przypadku nowszych urządzeń) to za cenę ~10$ (urządzenia starsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Apple lubi wypuszczać ten sam produkt kilka razy, żeby więcej zarobić. Nie wiedziałeś? Fanboje i tak kupią, będą czekać w kolejkach przez tydzień, a jak wyjdzie "iPad 2G" z dodanym bajerkiem, wymagającym jedynie niewielkiej zmiany w sofcie, to wybulą na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to ma być? Siedzisz na kanapie, przeglądasz sieć, czytasz książki/magazyny, grasz w różnorakie gry i oglądasz filmy/seriale/show.

 

Na tak małym ekraniku?

 

Będąc w terenie i mając coś tam do zrobienia w pakiecie biurowym przygotowujesz dokumenty które ewentualnie później poprawiasz na desktopie.

Tym pakiecie biurowym, który działa tylko na produktach zgniłego jabłka? Dokumentów office'a nie odpalę, nie edytuję - jaka jest tego przydatność?

 

 

W międzyczasie sprawdzasz sobie w aplikacji Google Maps gdzie jest najbliższa kawiarnia.

Będąc we wspomnianej kawiarni zapisujesz sobie jakieś tam notatki, które przyszły na myśl twojemu genialnemu umysłowi. Sprawdzasz kalendarz, bo jesteś osobą bardzo towarzyską i masz dużo spotkań - i tych zaplanowanych, i tych niespodziewanych.

 

Takie funkcję ma telefon za 1zł w jakimkolwiek abonamencie.

 

Do poczytania:

iPad – a na co to komu? – vBeta.pl – blog o internecie, baza wiedzy o nowych programach, Web 2.0

 

I do obejrzenia:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lAl28d6tbko&feature=player_embedded

 

 

Po raz kolejny wychodzi na to, że apple sprzęt tylko dla swojej przekabaconej zgrai klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Do czego to ma być? Siedzisz na kanapie, przeglądasz sieć, czytasz książki/magazyny, grasz w różnorakie gry i oglądasz filmy/seriale/show. Jesteś zbyt leniwy by usiąść przy komputerze czy trzymać na kolanach ciężkiego laptopa - komu by się chciało kwadrans po obudzeniu się czy podczas jedzenia śniadania?

(...)

Tylko mi nie mów, że w crysisa, sc2, czy nawet Q Live da się zagrać na iPadzie.

Do internetu mam komputer. Do telewizji mam 37 cali i dekoder, bez zabawy z jakimś bączkiem, do którego pewnie podstawka, żeby to samo stało, to dodatkowe kilkaset zł.

Gazety mam na papierze i nie uznaję do tekstu pisanego żadnych alternatyw (pomijając e-papier, a tego w iPadzie nie ma). Kwadrans po obudzeniu się jestem w trakcie kończenia śniadania. A kiedy jem śniadanie, jem śniadanie, bo inaczej z 5 minut robi mi się 20 i jestem spóźniony do pracy (sprawdzone na TVN24, dzięki czemu rano nie oglądam już TV).

Google maps... hmm... mam taką dziwną głowę, że raz patrzę na aktualną mapę przed podróżą i już wiem gdzie jechać. Zresztą, nawigację i google maps mam w telefonie, więc w tym przypadku nikt mnie nie zmusi, żebym trzymał zabawkę wielkości Pada zamiast telefonu, który mieści mi się w kieszeni.

Aczkolwiek, dobrze chyba ująłeś "zbyt leniwy", dzięki temu wiem jaka jest docelowa grupa odbiorców tego urządzenia.

 

Tym pakiecie biurowym, który działa tylko na produktach zgniłego jabłka? Dokumentów office'a nie odpalę, nie edytuję - jaka jest tego przydatność?

 

A open document to chociaż otworzy?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak małym ekraniku?

Ludzie potrafią robić takie rzeczy na smartphone'ach czy innych odtwarzaczach MP4 o wielkości paru cali.

 

Tym pakiecie biurowym, który działa tylko na produktach zgniłego jabłka? Dokumentów office'a nie odpalę, nie edytuję - jaka jest tego przydatność?

Dokumenty Office'a jak najbardziej odpalisz, skąd Ci to przyszło na myśl?

 

Takie funkcję ma telefon za 1zł w jakimkolwiek abonamencie.

Prawda. Ja napisałem co z tym można zrobić.

 

I do obejrzenia: (VID)

Cheat, aluminiowa obudowa była ściągnięta ;)

 

iPad jest niedoskonały ale ma potencjał, który może panowie z Cupertino wykorzystają.

Staram się jako tako bronić urządzenia choć sam bym go nie kupił, na pewno nie w obecnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą o tym ludzie którzy zakupili iPada, także sobie tego nei wymyśliłem.

od 1:00, załącznik ok. 1:15.

 

Otwieranie plików Office z załączników. Zapis do wyboru w formatach iWork, MS Office lub PDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ten mobilny mix irfana&safari&playera radzi sobie w nieidealnych warunkach? bo jakosc muzyki bedzie podobna do tej co puszczaja dzieci noe w autobusach w trybie glosnomowiacym na swoich telefonach... proste - jak ekran bedzie dzialal na tluste/spocone/brudne lapy, czy wilnotnosc powitrza bedzie istotna? jaki jest bezpieczny przedzial temperatur? ogolnie jestem przeciwnikiem telefonow z dotykowym ekranem, daleko im do ergonomii jaka oczekuje od tego typu urzadzen... co innego zastosowanie profesjonalne, ale do tego mamy maty z piorkiem

 

caly zachwyt nad produktami jablka to wynik bardzo dobrego marketingu i doskonalego wrecz przystosowania produktow do przecietnego usera... nie trzeba sie praktycznie niczego uczyc, wystarczy znac kilka gestow... daltego ludzie po to siegaja, bo nie chca sie uczyc obslugi tylko od razu puszczic sobie jakas muze i obejrzec fotki...

 

 

 

 

dlaczego wsrod polakow nie widze ipada w ilosci znacznej? proste: cena, niska funkcjonalnosc, mala modowalnosc... na cale szczescie u nas nie mamy takiej glupiej mentalnosci i fanboje czegokolwiek to tylko margines

 

ipada kupilo 300k osob i sprzedano w appstore ponad milion aplikacji (oficjalne dane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że premiera iPada wzbudza takie same kontrowersje jak premiera iPhona swego czasu. Najbardziej psioczą ci, którzy nie mieli z produktami Apple do czynienia. Sam używam iPhona od jakichś 4 miesięcy, chociaż wcześniej się zarzekałem, że nigdy go nie kupię. Teraz nie zamieniłbym go na żaden inny telefon. A dlaczego? Każda z setek tysięcy aplikacji dostępnych na appstore jest świetnie zoptymalizowana, chodzi błyskawicznie i nie ma żadnych problemów z kompatybilnością (czego nie można powiedzieć np. o telefonach z windows mobile, gdzie każdy telefon ma inną specyfikację i rozdzielczość ekranu).

Z iPadem będzie na pewno podobnie. Nikt mi nie wmówi, że tablet z Windows 7 i Atomem 1.6Ghz będzie działał sprawniej niż produkt Apple.

Jak dla mnie jedyną poważną wadą iPada jest cena. Za te 2000zł można kupić już w miarę ciekawego notebooka, który będzie oferował znacznie więcej możliwości, kosztem oczywiści zmniejszonej mobilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinMo nie, ale telefon z Androidem IMO nie rozni sie szybkoscia dzialania ani jakoscia apsow od iP. I tylko bez komentarzy typu, ze na Apple mamy iles tam razy wiecej programow. Prawda jest taka, ze spora czesc zarowno Marketu jak i App Store to chlam i badziewie, ktorego nikt nie uzywa. Pierwsza setka najbardziej potrzebnych aplikacji jest dostepna bankowo na oba systemy. Poza tym gdzies czytalem, ze ma byc Atom 1,9, a nie 1,6 a na tym juz da sie poczuc roznice.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1:00, załącznik ok. 1:15.

 

Otwieranie plików Office z załączników. Zapis do wyboru w formatach iWork, MS Office lub PDF.

 

The iPad Backlash Begins: "After having slept with her, I am having morning-after regrets."

 

Najbardziej psioczą ci, którzy nie mieli z produktami Apple do czynienia.

 

Albo Ci, którzy mieli z tymi produktami do czynienia na tyle dużo, by je teraz omijać? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy link to dla pokazania źródła Twoich postów o niemożności otwarcia dokumentów Office'a? Nie było potrzebne wszak rożne rzeczy ludzie piszą.

Pan Jarvis powinien oglądać videorecenzje innych portali albo po prostu przeczytać opis programu Pages. Każdemu może się zdarzyć bład - szkoda, że nie był na tyle dociekliwy by znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

A z tymi 'morning regrets' to się nie dziwię, do tego urządzenia nie można podchodzić bezkrytycznie bo albo trzeba być głupim albo naiwnym.

 

siebek

Przesadzasz. Jest dużo aplikacji ale znaczna część jest niepotrzebna / debilna. Wszystko to, co jest wartościowe jest developowane na większość platform lub ma swoje równie dobre odpowiedniki. Nie mówiąc już o tym, że zarówno Androidowy jaki i Microsoftowy Marketplace ciągle się rozwija i wcale nie wypada gorzej niż Appstore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z iPadem będzie na pewno podobnie. Nikt mi nie wmówi, że tablet z Windows 7 i Atomem 1.6Ghz będzie działał sprawniej niż produkt Apple.

moze przegladanie zdjec nie bedzie az tak plynne, ale za to obejrzysz sobie filmy na youtube, bo flash na win7 bedzie dzialal... malo tego na takim tablecie/netbooku bedziesz mial praktycznie wolna reke w sprawach softu, bedziesz mogl sobie zrobic np wirtualna przegladarke i zrezygnowac z rezydentnego antywirusa... itd.

 

optymalizacja softu pod iphone'a to jedno, brak dowolnosci w jego doborze to drugie... poza tym iphone jest ciekawym produktem, ktory dziala sprawnie znacznie wykracza poza przykladowo moje oczekiwania, jakie stawiam telefonowi komorkowemu (uzywalem kilka dni, jednak stare przyzwyczajenia wziely gore i teraz mam e51)

 

jednak ipad moim zdaniem to produkt, w ktorym jest wiecej wad niz zalet... taki sprzet jest albo dla fanbojow albo dla ludzi o konkretnie okreslonych wymaganiach... iphone to jednak urzadzenie duzo bardziej wszechstronne, zreszta jak pisze Mastah212 w przypadku wiekszosci mainstreamowego softu jego porty musza dzialac dobrze! to tak jakby jakis developer wypuscil gre pod xboxa, ktoraby wieszala konsole - nie do pomyslenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że premiera iPada wzbudza takie same kontrowersje jak premiera iPhona swego czasu. Najbardziej psioczą ci, którzy nie mieli z produktami Apple do czynienia.

Dobrze że wzorem onetowych trolli nie napisałeś, że i tak nas nie stać :>

 

"Psioczą" ci, którzy umieją myśleć samodzielnie i oddzielić fakty od marketingowej papki. Sprzęt Apple jest jak zwykle amejzing, inkredibul i ołsom, tylko jak wczytać się w specyfikację, to nagle umie trzy rzeczy na krzyż (włączanie i wyłączanie to już dwie funkcje), konkurencja robi albo już dawno zrobiła to lepiej i właściwie poza ładnym wyglądem (sprawa subiektywna) nic ciekawego nie ma. Jak dyskotekowa dziunia w białych kozaczkach, która może i ozdobi muskularne ramię wojownika, ale lepiej nie wymagać od niej czegokolwiek innego, żeby uniknąć rozczarowania. I pozwala tylko po bożemu (iTunes i AppStore), oral po wielu namowach i trudnościach, a w pupę to zapomnij.

 

Ciekawe jak to całe przeglądanie poczty, Google Maps, kalendarza i notatnika zrealizować na bublu nieposiadającym multitaskingu. Zamykać przeglądarkę żeby sprawdzić datę? Wyłączać muzyczkę żeby włączyć z powrotem przeglądarkę? Nigga please, DOS umarł dawno temu i żadne błyszczące ekraniki tego nie ukryją. A że będzie na konferencji już za chwileczkę już za momencik? Znów mam rację, niestety dla Apple - ich soft jest jak kity firmy Jabel: do samodzielnego montażu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączać muzyczkę żeby włączyć z powrotem przeglądarkę?

Nie, muzyka może grać w tle od samego początku tj. iPhone'a 2G ;)

Weź też pod uwagę, że nie każdy jest 'power userem' (pomijam to, że mówię to na forum komputerowym...) i duża część ludzi będzie zachwycona.

 

Jak tam się Vaio sprawuje?

 

 

@down

Nie to miałem na myśli. Myślałem o tym, że nie wszyscy oczekują funkcjonalności notebooka w formie tabletu, dla niektórych wystarczy uproszczona forma jaką jest iPad. Swoją drogą ciekawe jest to, że w przypadku Apple'a wszyscy zauważają wady a prawie nikt nie widzi zalet. Hmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam się Vaio sprawuje?

Nie chce mi się pisać recki, choć czuję że powinienem ruszyć leniwy tyłek - bardzo delikatny w porównaniu ze służbowym pancernikiem Della, ale ma najzajebistszy klawikord jaki smyrałem, piękną matrycę i jest przecichy. Wygrał designem z porównywalnym bebechami Asusem, cena była zbliżona (~3200 zł). Ale można na nim otworzyć naraz Skype, Winampa i Firefoxa, i to bez jailbreaka, patchowania i tak dalej :>

 

Robaczku, jakich zalet? Przecież to biedactwo nie umie właściwie niczego poza kukaniem w Internecik. Zapewne dotyka się to wybornie jak iPhone'a, który ma naprawdę mocarną dotykowość, ale co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem już idealne zastosowanie do iPad!

W niektórych centrach handlowych, albo chociażby w salonie Plusa/Nokii w Rzeszowie, stoi taki ładny piedestał około 1.2 metra. W jego pochyły blat wmontowany jest ekran dotykowy i można sobie polatać po Sieci, sprawdzić pocztę itp. Teraz chłopaki oszczędzą na miejscu, bo iPad nie potrzebuje skrzynki z bebechami wbudowanej w ścianę czy piedestał. Wystarczy tylko podpiąć do stałego źródła zasilania.

 

Czy nadaje się jeszcze do czegoś? Jako panel użytkownika na myjni, restauracji lub jako ramka na fotografie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramki na fotografie za $500+ to jest to ;)

 

I jeszcze o cenie:

250 zielonych - koszt produkcji

250 zielonych - koszt jabłka

dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do czego to ma być? Siedzisz na kanapie, przeglądasz sieć, czytasz książki/magazyny, grasz w różnorakie gry i oglądasz filmy/seriale/show. Jesteś zbyt leniwy by usiąść przy komputerze czy trzymać na kolanach ciężkiego laptopa - komu by się chciało kwadrans po obudzeniu się czy podczas jedzenia śniadania?

iPad wazy ok.700gram... netbook okolo kilograma, nie dramatyzujmy z tym ciezkim laptopem. Co do ilosci cudow, jakie mozna na nim zrobic: nie rozpedzalbym sie, biorac pod uwage jego porazajace 1024x768... no i oczywiscie dochodzi wspanialy apple'owski brak multitaskingu. A, zeby nie bylo: rozdzielczosc w netbookach tez uwazam za zenujaca, za wyjatkiem produktu Nokii, ktory ma 1280x800.

 

Będąc w terenie i mając coś tam do zrobienia w pakiecie biurowym przygotowujesz dokumenty które ewentualnie później poprawiasz na desktopie.

Bez rysika... GL&HF Chcociaz przy takim stosunku rozdzielczosci do powierzchni to moze i sie da...

W międzyczasie sprawdzasz sobie w aplikacji Google Maps gdzie jest najbliższa kawiarnia.

Ale zeby to zrobic, musisz najpierw zamknac edytoway dokument, bo Apple nie przewidzial multitaskingu ;)

Będąc we wspomnianej kawiarni zapisujesz sobie jakieś tam notatki, które przyszły na myśl twojemu genialnemu umysłowi. Sprawdzasz kalendarz, bo jesteś osobą bardzo towarzyską i masz dużo spotkań - i tych zaplanowanych, i tych niespodziewanych.

I znowu: otwierasz notatki, zapisujesz cos, zamykasz, otwierasz klienta poczty, sparwdzasz maila, zamykasz, otwierasz notatki, zamykasz, sprawdzasz kalendarz, zamykasz... REPEAT UNTIL rzut ipadem o sciane ;)

 

BTW. nie chwaliles sie, ze byles u Jobsa na szkoleniu z marketingu ;)

 

Swoją drogą ciekawe jest to, że w przypadku Apple'a wszyscy zauważają wady a prawie nikt nie widzi zalet.

Jak to nie widzimy: stwierdzamy fakt, ze jest, i ze Apple ma najzajebistszy marketing na swiecie. Poza tym, jak dla mnie, iPad nie ma zadnych zalet.

 

 

EDIT: nie wiem, czy ktos czytal liste zmian w OS4.0 pod podanym linkiem z engadgeta - pomijajac drobny detal, ze multitasking dla iTacy bedzie dopiero jesienia, to ciekawszy jest mily dodatek dla developerow pt. iAd, czyli iReklama. Reszte dopiszcie sobie sami, ale pewnie niedlugo zaczna sie poszukiwania adblocka do iPhone'a :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. nie chwaliles sie, ze byles u Jobsa na szkoleniu z marketingu ;)

Uznam to za komplement ;)

 

iPad ma dużo wad o których pisałem po wypuszczeniu produktu i tutaj sprzeczać się nie będę. Po prostu po obejrzeniu kilkunastu video nie jestem aż tak negatywnie nastawiony do tego urządzenia. Widzę duży potencjał który jest marnowany przez debilną strategię wprowadzania kolejnych wersji iPhone OS. Zamiast wprowadzić wersję, ktora będzie miała wszystko to, co powinno mieć oprogramowanie urządzenia mobilnego roku 2010 i w następnych wersjach udoskonalać / wprowadzać innowacje to kretyni kluczowe funkcje dzielą na kolejne edycje. Powinni się uczyć od HTC i ich interfejsu Sense.

 

Co do iPhone OS 4.0... wprowadzili kilka przydatnych funkcji ale znowu dali tylko trochę z tego co powinni. Duży minus dla Jabłka ode mnie, nie spełnili moich oczekiwań nawet w 30%. Jak pomyślę, że na ekranie mojego iPoda dalej nie będę widział pogody i kalendarza z wydarzeniami to mnie szlag trafia. Dobrze, że mimo wszystko 98% użycia tego urządzenia to muzyka. iAd to porażka w oczach konsumenta na całej linii. Prezentacja tego jako kluczowej funkcjonalności to uśmiech w stronę developerów i pieprznięcie konsumentów kijem golfowym.

 

Apple w końcu się doigra z tą swoją chorą polityką i Android boleśnie skarci iPhone'a. Już depcze mu po piętach w kwestii udziału w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photoshop CS5 features the much-anticipated Content Aware Fill feature, allowing you to select a region which you'd like to remove from any given photo and then have the software intelligently dispose of it promptly. A good video demo of the feature can be found on YouTube. Kevin Connor, vice president of product management for professional digital imaging at Adobe, stated, "The past two decades have demonstrated an amazing interplay between customers who want to push the limits of their personal creativity and a passionate team of Adobe engineers who make those visions a reality. We experienced this firsthand when we posted a 'sneak peek' video of the team's work on the Content Aware Fill feature a few weeks ago. It quickly became the number one viral video online, with close to 2 million views... this version of Photoshop has some of the most innovative and extraordinary technologies to ever come from our labs and clearly customers are already clamoring for it."

Z informacji prasowej o CS5. Czyli wcześniejsze video było prawdziwe!

 

Niewiarygodne:

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vfkjHnsAsvg&hl=en_US&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vfkjHnsAsvg&hl=en_US&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...