Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Joshua Topolsky @twitter

Dear Internet: the HD2 running Windows Phone 7 is fake. Sorry, it just is. Like, really really fake.

To co, hop? ;)

 

HTC wydało HD Mini, Legend i Desire. Ładne bestie choć takiego Mini bym nie chciał - prędzej starszego Diamonda2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini wg specyfikacji wyglada jak jakas porazka (szczegolnie, ze tanie nie bedzie)...

 

Pozostale 2 to Android, wiec mi zwisaja. Szczegolnie, ze Desire (albo i Legend, nie pamietam w tej chwili) powtarza glupawy pomysl z Hero z wygietym frontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Ponieważ nie używam GG, albowiem zaprawdę powiadam - ssie ono aż po same kule, zatem wymienianie się ze mną numerami czy proszenie o kontakt tą drogą jest bezcelowe.

 

Jeszcze ta najnowsza wersja ... Żona używa, ilekroć siadam do jej komputera, pierwsze co robię to wyłączam to w cholerę. Bardziej denerwujące jest tylko przeglądanie Onetu za pomocą IE :>

:lol2: Dzieki za poprawienie humoru ;)

 

 

Ja tam uzywam gg i maila, do interesow tylko i wylacznie mail badz MSN. A gg to wiadomo luzna rozmowa ze znajomymi... Kiedys mialem konekta ale brak aktualizacjl i ciagla woja o kod sprawily ze juz nie korzystam tym bardziej ze gg banowalo mi numer na 24h... za rozmowy konferencyjne.

 

 

BTW: Witam po dlugiej przerwie, moze ktos jeszcze mnie kojarzy :D

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę tylko na chwilę do EIB. Życze powodzenia wszystkim, którzy coś tam wiedzą o elektronice i chcą to złożyć :]

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Wrócę tylko na chwilę do EIB. Życze powodzenia wszystkim, którzy coś tam wiedzą o elektronice i chcą to złożyć :]

Osobiście bym wywalił na zbity p..oliczek firmę która zrobiłaby taki chlew z kablami. Jeżeli tak to wygląda finalnie to doprawdy nie wiem jak można za to zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy. Widać na zdjęciu montera, który wszystko to wpina pod tablice z bezpiecznikami. Wszystkie wiązki są podpisane i doskonale widać jaki kabel gdzie idzie. Także spokojnie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Yyyy. Widać na zdjęciu montera, który wszystko to wpina pod tablice z bezpiecznikami. Wszystkie wiązki są podpisane i doskonale widać jaki kabel gdzie idzie. Także spokojnie : )

Nie robi łaski. Ale tu chodzi o pewien standard i estetykę wykonanej pracy.

W każdym razie ja nie byłbym w stanie oddać klientowi takiego czegoś do eksploatacji. Chyba że na jego wyraźne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A czy widzisz na tych zdjęciach efekt końcowy?

A czy widzisz przypuszczenie?

 

Osobiście bym wywalił na zbity p..oliczek firmę która zrobiłaby taki chlew z kablami. Jeżeli tak to wygląda finalnie to doprawdy nie wiem jak można za to zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem, w czym jest problem z ogarnieciem tego. Nie wiem, moze jestem inny, bo pracuje w miejscu, gdzie kable kupuje sie w bebnach nie mniejszych niz 500m, a 5m to jest scinek, i taka instalacja nie robi na mnie wrazenia, ale jesli koncowy produkt bedzie porzadnie ulozony, kable ponumerowane i klient dostanie do reki dokladny schemat zgadzajacy sie z rzeczywistoscia, to nie widze problemu.

 

Yyyy. Widać na zdjęciu montera, który wszystko to wpina pod tablice z bezpiecznikami. Wszystkie wiązki są podpisane i doskonale widać jaki kabel gdzie idzie. Także spokojnie : )

Co prawda wyczuwam ironie, ale jak bede w czwartek w pracy to cykne fotke porzadnie zrobionej szafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest to koniec prac. Myślę że jakbyście weszli do pomieszczania bez szafy to byłby taki sam kocioł w kablach. Nie sądziłem że się tak temperatura podniesie po wrzuceniu tych zdjęć. Na koniec ma to wyglądać tak że w małym pokoiku jest jedna ściana, która ma tylko po stronie usera bezpieczniki.

 

costi - tam nie ma żadnej ironii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wrócę tylko na chwilę do EIB. ...

EIB? :blink: Bez jaj... Co za firma robi sobie świadomie taką krzywdę, w sytuacji gdy nie ma gorszych i droższych rozwiazań? :lol:

 

Nic nie mówię, ale większość elektrów u mnie na spółdzielni z braku bezpieczników instalowało gwóźdź ;]

... a ktoś wytłumaczył debilom, że:

- spółdzielnia nie uzyska odszkodowania po porzaże,

- lokatorzy pozwą spółdizelnię o oszkodowanie, bo ubezpieczenia też nie dostaną,

- prokurator postawi winnym zarzuty świadomego spowodowania zagrożenia życia,

- utracą uprawnienia na wiele lat za rażące i świadome łamanie elementarnych zasad bezpieczeństwa?

... aż nie chce mi się wierzyć poprostu... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie i parapety... dobrze, ze wspolczesnych bezpiecznikow nie da sie obejsc gwozdziem...

 

costi - tam nie ma żadnej ironii...

No to tym bardziej za taki burdel ktos powinien dostac po lapach... nawet jesli klient ma tego nie ogladac. A na zalaczonych zdjeciach racki jak najbardziej sa, po lewej stronie kadru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię, ale większość elektrów u mnie na spółdzielni z braku bezpieczników instalowało gwóźdź ;]

Fajna spółdzielnia musi to być.

Es 16A kosztuje w tej chwili w detalu ~10 zł. W hurcie nie wiem, ale zapewne mniej.

 

Przypomina mi się Tomasz Lis i nagranie o planszy drogowej do pokazania widzom. Setnie bawiłem się, czytając komentarze ludzi, którzy kompletnie nie wiedzą, jak pracuje się w warunkach silnego stresu, jakich słów wtedy się używa i jak to wygląda od kuchni. Tutaj to samo - dwie foty w trakcie prac montażowych i już "nie zapłacę!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Poca, z niecierpliwością czekam na zdjęcia okablowania po skonczeniu prac :)

Ja także.

 

Tutaj to samo - dwie foty w trakcie prac montażowych i już "nie zapłacę!".

Jonas no Ciebie nie podejrzewałem o czytanie BEZ zrozumienia :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym. Napewno zdjęcie zapodam po skończeniu pracy.

 

No to tym bardziej za taki burdel ktos powinien dostac po lapach... nawet jesli klient ma tego nie ogladac. A na zalaczonych zdjeciach racki jak najbardziej sa, po lewej stronie kadru icon_wink2.gif

Ale co tu mam oglądać? Zdjęcie jest zrobione z progu pokoiku w którym to będzie. Na razie są tam puszczone kable z CAŁEGO domu bez wspólnego miejsca. Nie wyobrażam sobie by mogli to zrobić bardziej estetyczniej. Wiązki są pospinane i znając ich to szybko im pójdzie wpinanie tego wszystkiego do centrali, której jak widać jeszcze nie ma.

 

Jak mogliście kupić samochód? Przecież on też miał tak kable wybebeszone w kokpicie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiono u nas niedawno znacznie powazniejsza instalacje niz jakas tam bezpieczna chalupa i ani razu nie ogladalismy takich obrazkow. Tyle, ze tu sie ktos zabral za robote od [gluteus maximus] strony, bo u nas najpierw stanely urzadzenia, a potem byly kablowane, wiec od razu bylo wszystko pospinane i poukladane. No ale jak ktos lubi robic dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie i parapety... dobrze, ze wspolczesnych bezpiecznikow nie da sie obejsc gwozdziem...

Ekhm, to nie sa bezpieczniki!, tylko Wyłączniki nadprądowe.

 

 

U mnie w budynku nie raz widzialem kiedys "zwatowane" bezpieczniki ;)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym. Napewno zdjęcie zapodam po skończeniu pracy.

 

 

 

Ale co tu mam oglądać? Zdjęcie jest zrobione z progu pokoiku w którym to będzie. Na razie są tam puszczone kable z CAŁEGO domu bez wspólnego miejsca. Nie wyobrażam sobie by mogli to zrobić bardziej estetyczniej. Wiązki są pospinane i znając ich to szybko im pójdzie wpinanie tego wszystkiego do centrali, której jak widać jeszcze nie ma.

 

Jak mogliście kupić samochód? Przecież on też miał tak kable wybebeszone w kokpicie : )

poca co to za system, jakieś centralne zarządzanie domem ? bo od uja tych kabli tam jest...

 

 

edit:

już doczytałem, inteligenty dom, zdradź więcej szczegółów bo temat bardzo ciekawy a w Polsce mało popularny, nawet w nowoczesnym budownictwie...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja od innej strony. Nie sądzicie, że nowoczesne kino jest, delikatnie mówiąc, kiepskie?

Pisałem już o tym http://forum.purepc.pl/findpost-t138586-p3444597.html w ramach OT, chciałbym poznać waszą opinię.

Czy ja jestem dinozaurem, że mi tego brakuje? Czy jestem nienormalny, że nie zadowala mnie 90% nowoczesnych filmów?

 

Wzięło mnie na to po obejrzeniu wczorajszego Wroga Publicznego. Widziałem ten film kilka razy ale pomimo tego, że nie jest jakoś wybitny znowu przyjemnie spędziłem czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...