Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Hym prawdę powiedziawszy to nad 4x8 się zastanawiałem ale wybór takich kompletów jest bardzo ograniczony :)

 

może ograniczony ale i tak jest ograniczenie pamięci do 1333MHz a zawsze jest możliwość dołożenia :) Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na Maximusa V Formula? 6x Sata III, niedługo będzie w sprzedaży :)

 

Bardzo fajna, ale tak naprawdę SATA3 to ja jedynie do SSD potrzebuję jedyne co by mnie mogło przekonać to 10portów w ogóle ale takiej mobo to ja jeszcze nie widziałem :) Problemem u mnie jest głownie to iż łącza ilość wszystkich moich dysków obecnie wynosi 8 no i jeszcze nagrywarka :)

 

2x SSD

3x WD 1TB

3x WD 2TB

 

może ograniczony ale i tak jest ograniczenie pamięci do 1333MHz a zawsze jest możliwość dołożenia :)

 

Nie mówię nie, to na razie jedynie moje przymiarki ale przyznam że 32GB RAM brzmi fajnie :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo badziewny asmedia musi mieć jeszcze kaprys żeby w ogóle wykryć dysk. ten szajs nie chce mi się dogadywać z moją stacją dokującą, dyskiem na esata oraz nie potrafił wykryć poprawnie dysku ssd corsair force gt 128. dopiero windows po 1min zastanawiania się na starcie go wykrył. jmicron wróć -> z nim na mojej msi p55-gd65 nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani i bardzo dobry macho 2

 

Dzięki za propozycje rozumiem że chodzi o to : http://www.cooling.pl/thermalright-hr02-macho-rev-2,produkt,553661.html?from_category=103_78_211

 

Osobiście zastanawiałem się nad : http://angela.pl/p5612,noctua-nh-d14.html

 

Choć przyznam że to tanie nie jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym prawdę powiedziawszy to nad 4x8 się zastanawiałem ale wybór takich kompletów jest bardzo ograniczony :)

 

Przecież możesz kupić cztery pojedyncze ósemki? Lub 2*(2*8). Przynajmniej jak siądzie jedna kość, to nie odsyłasz na gwarę całej pamięci (uziemiając peceta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz kupić cztery pojedyncze ósemki? Lub 2*(2* 8). Przynajmniej jak siądzie jedna kość, to nie odsyłasz na gwarę całej pamięci (uziemiając peceta).

 

W sprawie pamięci podjąłem już decyzję i będą to Corsair DDR3 4x8GB 1600MHz CL10 Vengeance XMP Heatsink BOX, a jak już się stanie że będę musiał wysłać ten komplet na gwarancje (choć akurat RAM mi jeszcze nigdy nie padł) to wyciągnę z szuflady 2GB DDR3 i przemęczę się do powrotu kości :) W zasadzie mam już prawie cały komplet:

 

Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Asus P8Z77-V Deluxe

Corsair DDR3 4x8GB 1600MHz CL10 Vengeance XMP Heatsink BOX

 

Jedynie jak wyżej pisałem zastanawiam się jeszcze nad śmigłem i po wypłacie kupujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem noctua nh-d14 jakośc wykonania na najwyższym poziomie ale ciut głośniejsza przy tych samych temperaturach od hr-02 (macho2 to to samo ale nie poniklowany), no i 2x droższa od macho2 , w tym momencie do ceny 250zł nie ma lepszego chłodzenia od macho2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem noctua nh-d14 jakośc wykonania na najwyższym poziomie ale ciut głośniejsza przy tych samych temperaturach od hr-02 (macho2 to to samo ale nie poniklowany), no i 2x droższa od macho2 , w tym momencie do ceny 250zł nie ma lepszego chłodzenia od macho2

 

I to jest odpowiedź na którą liczyłem czyli jak chcę Noctua to jedynie za wygląd zapłacę, dzięki :)

 

@Mardok nie zapomnij o tym ze pamięci które bierzesz maja grzebień więc wentyl w coolerze też idzie do góry a do tego potrzebna szeroka buda :)

 

Obudowa u mnie nie stanowi problemu, mam od lata największego Chieftec'a i nie pamiętam kiedy miałem ostatnio boki założone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok jak bierzesz corsarze to tylko low profile bo te z w wysokim radiatorem nie wchodzą pod nh-d14, wiem bo sam jak miałem nocktua to musiałem demontować radiatory z pamięci takiech jak tu nie wolno ci brać http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-4x8gb-1600mhz-cl10-vengeance-xmp-heatsink-box-97-579757.html za to te http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl9-0-xmp-vengeance-blue-lp-96-477611.html?attr=1-335652 beda ok

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok jak bierzesz corsarze to tylko low profile bo te z w wysokim radiatorem nie wchodzą pod nh-d14, wiem bo sam jak miałem nocktua to musiałem demontować radiatory z pamięci takiech jak tu nie wolno ci brać http://www.agito.pl/...-97-579757.html za to te http://www.agito.pl/...l?attr=1-335652 beda ok

 

O widzisz kolejna przydatna informacja, tylko że nie widzę tych low profile w zestawach po 8GB na kości, a właśnie z Agito będę kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tak wszystko o kant [gluteus maximus] rozbic jak kontorler bedzie do bani tak jak w moim i7 3770k, króey nie chciał przy 4 corsarzach dobrze działac mimo że ta sama płyta z 2600k i 4x4gb działała bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby producent tych G.Skilli sam deklaruje "Dedykowane dla procesorów 3rd Generation Intel Core i platformy Z77" więc powinno przynajmniej w teorii być ok, a praktyka sama pokarze ... ba jak mówi ptys od kiedy kontroler jest w CPU to płyta ma coraz mniej do "powiedzenia" ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, a moze bys przemyslal taka plytke. Asrock Extreme9 spisuje sie swietnie, wcale nie gorzej od Asusow czy Gigabytow, ma 10 portow SATA 2/3. A i z racji tego, ze jej nie ma w Polsce normalnie, posiadam chyba jedyny egzemplarz ;) podbij na GG to mozemy o niej pogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, a moze bys przemyslal taka plytke. Asrock Extreme9 spisuje sie swietnie, wcale nie gorzej od Asusow czy Gigabytow, ma 10 portow SATA 2/3. A i z racji tego, ze jej nie ma w Polsce normalnie, posiadam chyba jedyny egzemplarz ;) podbij na GG to mozemy o niej pogadac.

 

Ryba dzięki bardzo za propozycje ale niestety nie mam przekonania do tej firmy i raczej pozostanę przy sprawdzonym przez siebie Asusie :)

 

EDIT:

 

Dzięki ptys za filmik dopiero teraz zauważyłem.

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tak wszystko o kant [gluteus maximus] rozbic jak kontorler bedzie do bani tak jak w moim i7 3770k, króey nie chciał przy 4 corsarzach dobrze działac mimo że ta sama płyta z 2600k i 4x4gb działała bez zarzutu

 

Przy jakich parametrach te 4x4 nie działały (na tym ivy bridge)? Każdych? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok w ten poniedziałek składałem nową platformę, i7-3770K + Asus Sabertooth Z77 + Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz Vengeance CL9.

Również zrezygnowałem w WC i kupiłem Noctue NH-D14. Pamięci mają dosyć wysokie radiatory i był minimalny problem z zamontowaniem chłodzenia, radiator od ramu najbliżej procesora był za wysoki o około 0,3 cm. Wystarczyło delikatnie odgiąć w górę dolną blaszkę z chłodzenia i wszystko się zmieściło :). Mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok w ten poniedziałek składałem nową platformę, i7-3770K + Asus Sabertooth Z77 + Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz Vengeance CL9.

Również zrezygnowałem w WC i kupiłem Noctue NH-D14. Pamięci mają dosyć wysokie radiatory i był minimalny problem z zamontowaniem chłodzenia, radiator od ramu najbliżej procesora był za wysoki o około 0,3 cm. Wystarczyło delikatnie odgiąć w górę dolną blaszkę z chłodzenia i wszystko się zmieściło :). Mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda.

 

Co do płyty to ja będę miał trochę inny model ale patrząc po zdjęciach to układ komponentów na mobo Asusa na jedno kopyto robiony :) W kwestii ramu poszedłem za radą ptysia i jednak zakupię niższe G.Skill'e tam nie trzeba nic odginać aby się zmieściło, dodatkowo pisze że niby mają dobrze współpracować z Z77 a to raczej dobra wiadomość zwłaszcza przy takiej ilości jaką chcę zamontować. Na koniec WC podarowałem sobie bo za dużo z tym zabawy a czasu to ja już tyle nie mam co kiedyś :) Fotki zawsze możesz wrzucić mogą się przydać kolejnym kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich parametrach te 4x4 nie działały (na tym ivy bridge)? Każdych?

 

nawet na 1333mhz i poluzowanych do 10 timingach, kiszka i tyle, na g.skillach 2x8gb smiga bez problemu na 1600mhz 10 10 10 30 2t (czyli tak jak maja w XMP), choć próbowałem na 1800mhz i ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem ponownie podkrecanie, najpierw odpalilem OC Tunera z Asusa, automat ustawil mi 40x103 przy napieciu ~1.18 i pamieci na 1333. Nie bylem tym zachwycowny.

Recznie ustawilem 4.4ghz przy 1.25 i przy temperaturze na zewnatrz oscylujacej w granicach +30 stopni realtemp dobil do 85 stopni w linx/occt. Do tego zerowy przyrost FPS w bf3.

Dodatkowo porobilem testy z miernikiem poboru pradu, w idlu na 1600mhz buda bierze ok 90W, przy 4.4ghz w idlu bral ok 120W, w linx do 190W, w bf3 do 300W.

Koniec koncow przestawilem max turbo ratio na 41, reszte na default bo nie widze sensu krecenia Dołączona grafika

I jeszcze jak by sie ktos decydowal na silver arrow sb-e to pamieci jedynie low profile, inaczej wentylator nie wejdzie.Albo trzeba bedzie kombinowac i przesunac radiator o 90st.

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...