Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

muszę przyznać ze teraz sam juz nie wiem co o tym myslec :( zdecydowalem ze pojdade jeszcze raz do komputronika i pomecze ich zeby rozpakowali CAL , porownam je do HD555 bo tez tam maja, jesli beda leżały na mojej glowie wygodnie to je wezmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże i znowu jakieś bzdury powielasz. Przedłużka nie ma wpływu na dźwięk, ma natomiast wpływ sam kabel użyty w słuchawkach. Normą w CAL jest wymiana standardowego na lepszy. Mi akurat zmiana dźwięku po wymianie kabla zdecydowanie nie odpowiadała (do poczytania w temacie o słuchawkach do muzyki), ale w razie potrzeby nie jest to najmniejszym problemem, jest to dziecinnie proste i odwracalne. Srsly, przestań czytać forum gdzie zostały osoby śliniące się nad HD202 i twierdzące że "kumpel DJ używa w klubie HD800".

 

To wpływa na jakosc ten przedłużacz czy nie wplywa?!.W tescie pclaba,recenzji z mp3 store i jeszcze z innych źródeł , których juz nie pamiętam pisało, ze ten przedluzacz jest marnej jakości i wpływa na pogorszenie jakosci dzwieku.Ja w rekablowanie nie bede sie bawił bo i czasu i zdolnosci mi brakuje wiec chciałbym żeby to jako tako grało z racji tego, że z przedłużacza bede często korzystał.W ogóle to nie do pojęcia jest oszczędzanie na tak taniej części jaka jest kabel.Lepszej jakości kabel zwiększył by pewnie cene o całe....5zł. Kiedys czytałem kilka fajnych artykułów na temat car audio i wpływu kabli na jakość dźwieku i z kazdego artykułu,testu wynikało , że albo zmian nie ma albo są tak minimalne, że aż można je uznac za błąd pomiarowy.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały kabel jest nie najlepszej jakości, przedłużka jest wykonana z tego samego kabla, co przewód słuchawkowy, więc nie ma różnicy w dźwięku z przedłużką i bez niej. Posłuchaj najpierw jak będą grać po krótkim wygrzaniu (zwyczajnie kiedy ich nie używasz zapakuj je do szafy/szuflady z grającą muzyką aż będą mieć ze 20h przebiegu). Jeżeli stwierdzisz, że jest w nich za dużo basu, możesz pomyśleć o wymianie kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup dokonany padło na hd555 udało mi sie namówić właściciela komputronika aby pozwolił mi przymierzyć CAL i w porównaniu do HD555 jest tragedia przynajmniej na mojej głowie,

dziękuje wszystkim za rady , teraz tylko dozbierać kasy do xonara ST i cieszyć sie sprzętem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup dokonany padło na hd555 udało mi sie namówić właściciela komputronika aby pozwolił mi przymierzyć CAL i w porównaniu do HD555 jest tragedia przynajmniej na mojej głowie,

dziękuje wszystkim za rady , teraz tylko dozbierać kasy do xonara ST i cieszyć sie sprzętem .

 

Mowisz o wygodzie,dźwięku czy jakie kryteria zdecydowały o wyborze senow.Na czym je odsłuchiwałeś?

 

Edit:Kupiłem CAL! co by poziom spekulacji sprowadzić do parteru.Czekam na dostawe i sprawdze na Audigy2ZS co potrafia te słuchawki.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o wygodzie , niestety porównać obu modeli pod względem dźwięku nie miałem gdzie i tak cud ze sie zgodzili w komputroniku bo tylko tam mieli w lublinie rozpakować CAL wcześniej nie chcieli , a sennki "testowalem" w miedia markcie gdzie nie bylo najmniejszego problemu z rozpakowaniem :), podlaczyli mi do jakiegos wypasionego harman kardon amplitunera i jak na moje ucho dzwiek byl zaje.... ,

 

sennki sa juz u mnie drugi dzien na razie graja przez Logitech Z-10 i powiem ze nie ma tragedii jest czysto moze troche cicho ,pod koniec miesiaca mam nadzieje dolaczy do nich xonar ST i zobacze na co je stać. ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z zakupu ciagle ich używam ( trzeba wygrzać ) i jest bardzo wygodnie uszy sie nie poca poduszki sa bardzo miekkie jakość wykonania jest na dobrym poziomie myślałem ze będzie trochę lepiej (spasowanie plastików)

 

mimo wszystko szkoda ze nie udalo mi sie usłyszeć dzwieku z CAL

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem CAL! tylko 5min na głowie ale musze powiedziec, że ogólnie są ok.Natomiast kabel......totalna porażka:( Za krótki nawet na siedzenie przy kompie.Podpiete do kompa nie umożliwiają swobodnego siedzenia przed monitorem co skazuje mnie na siedzenie w przedłużaczu non-stop.Jutro sprawdze roznice w jakosci dzwieku na jakiś kawałkach w formacie FLAC.Chyba będe musiał pomyśleć za jakis czas nad rekablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek.

Czytałem ostatnio o nich sporo i jestem głupszy niż byłem.

Szukam opinii użytkowników, którzy polecą to z czego korzystają.

 

Potrzebuje słuchawek, z których będę korzystał w grach (pozycjonowanie jest tu ważne), muzyce i filmach. Słuchawki będą używane na laptopie, początkowo karta zintegrowana, w późniejszym okresie karta usb ASUS Xonar U1 LUB Sound Blaster Surround 5.1. Która z nich jeszcze nie wiem.

 

Zastanawiam się nad słuchawkami SteelSeries Siberia V2. Cena około 260 zł. Czy warto dawać tyle za słuchawki? Nie jestem audiofilem, lecz potrafię docenić dobry dźwięk. Z przetestowaniem na żywy tych słuchawek pewnie będzie problem.. Choć oczywiście takie porównanie na żywo było by najlepszym sposobem wyboru.. Zostaje mi zdać się na Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są w miarę dobre i tanie nauszne słuchawki do grania, filmów i muzyki (kolejność celowa).

Będą musiały dać sobie radę prosto ze zintegrowanej karty dźwiękowej.

 

Cena im niższa tym lepiej, nie szukam dziury w całym. Poziom dźwięku jaki oferują np. Koss KSC75 jest w zupełności wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Szukam słuchawek do firmy dla pracowników. Chodzi o słuchawki do odsłuchu. Cena powiedzmy te 200zł za sztukę.

Co ważne. Powinny być lekkie. Nikomu nie będzie się podobało, że dźwiga na głowie kask.

Kolejna sprawa. Miło by było gdyby miały opcję przestawu słuchawki o 90*, tak żeby można było czasem słuchać w 2 osoby.

Marka jest najmniej istotna. Czy będzie to Koss, Audio-Technica czy AKG raczej mało ich będzie interesować.

Co najważniejsze, jak najlepsze pasmo przenoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebowalbym rady co do zakupu gdyz me obecne sluchawki strasznie mnie cisna w uszy.

 

To co potrzebuje: mikrofon, jakies stosunkowo [duze] muszle co by mi sie uszy nie zawijaly w nich jak w moich dotychczasowych koloru najlepiej bialego.

Wystarcza mi jakies zwykle sluchawki stereo a gram jedynie w sc2 i czasami jakis cod4 czy cos.

 

Co do konstrukcji samych sluchawek to chyba lepsiejsze dla mnie beda otwarte/polotwarte jak gram to nie slysze dzwiekow ktory by mi przeszkadzaly a wole mniejsze zmeczenie uszu.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje kupić słuchawki których będę używać do gier i rozmów.

Zależy mi na tym aby słuchawki były bezprzewodowe no chyba że dacie dobre argumenty przemawiające za tym że bezprzewodowe są słabe to wybiorę przewodowe

 

Czekam na wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moglibyście polecić za sprzęt w cenie 100-200 pln max na integrę? głównie do grania

 

wpadły mi w oko creative fatal1ty hs-1000, warte kupna?

 

 

e: troszkę poczytałem i wybrałem jednak sennheisery hd 201

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrych słuchawek do gier. Muzyki nie będę na nich słuchał. Myślałem nad jakimś zestawem 7.1 ale nie wiem czy to tylko chwyt marketingowy.

Budżet ok 300zł. Co możecie polecić?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Steelseries Siberia V2 USB? Poza tym, że to marketing ;)

Większość portali recenzujących słuchawki do gier wystawia im maksymalną ocenę, a dodatkowo ten konkretny model jest chyba jednym z najczęściej wybieranych przez graczy SC2 (również dużo gram w SC2. W zasadzie tylko w SC2)

Podobno są bardzo wygodne, a wbudowana karta dźwiękowa daje radę, żeby nie rzec, że jest bardzo dobra - co ma dla mnie znaczenie, ponieważ mam integrę, a nie puszczam dźwięku z gier przez Beresforda.

 

Tak dodam poza moim pytaniem, że Koss ksc75 świetnie się sprawdzają w grach. Po wielu godzinach nie bolą uszy. Wygląd mają raczej tandetny, ale jakość dźwięku jest zaskakująco dobra.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu słuchawek z dźwiękiem 3D, które będą służyły głównie do gier i żeby były w miarę wygodne. Nie bardzo znam ceny, dlatego nie wiem jeszcze czy będą z mikrofonem czy bez (lepiej z). Wydać na nie jestem w stanie około 150zł. Chciałbym znać wasze propozycje.

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu słuchawek z dźwiękiem 3D, które będą służyły głównie do gier i żeby były w miarę wygodne. Nie bardzo znam ceny, dlatego nie wiem jeszcze czy będą z mikrofonem czy bez (lepiej z). Wydać na nie jestem w stanie około 150zł. Chciałbym znać wasze propozycje.

 

Zajrzyj tutaj KLIK

Niestety w tym przedziale cenowym poszaleć nie można, choć jest kilka propozycji wartych uwagi, ale już sam musisz zadecydować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wielki test słuchawek dla graczy i myślę, że Creative Fatal1ty HS-1000 może nie będą idealne, ale w tym przedziale cenowym są naprawdę warte uwagi. Martwią mnie tylko liczne negatywne opinie wynikających z rzekomego bólu głowy po 2-godzinnym użytkowaniu, oraz cienki kabel sygnałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wielki test słuchawek dla graczy i myślę, że Creative Fatal1ty HS-1000 może nie będą idealne, ale w tym przedziale cenowym są naprawdę warte uwagi. Martwią mnie tylko liczne negatywne opinie wynikających z rzekomego bólu głowy po 2-godzinnym użytkowaniu, oraz cienki kabel sygnałowy.

 

 

Cienki kabel sygnałowy to wbrew pozorom nie jest problem. Mam Creative Aurvana i kabel jest skandalicznie cienki. Poza tym że łatwiej się plącze to pod dwóch latach intensywnego użytkowania nie widzę żadnych uszkodzeń. Podobna jest też budowa i powiem, że rzeczywiście uszy potrafią rozboleć, choć to jest kwestia przyzwyczajenia się do nich i wybrania właściwego sposobu ułożenia. Obecnie jednak używam Aurvana Live! tylko do muzyki, a do grania Koss ksc75. Jednak docelowo chcę kupic Siberia V2 USB. Nauszniki pokrywają całe uszy, problem ucisku znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem SS Siberia V2 w kolorze czerwonym( był najtańszy 290zl razem z wysyłką kurierem) . Jak przyjdą to skrobnę parę słów. Do tej pory miałem Senki HD 205 graly zajebiście tylko ,że byly niewygodne no i nie mialy mic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem słuchawki SS Siberia V2.

Powiem jedno tak wygodnych słuchawek nigdy nie miałem , po prostu nie czuć ich na głowie.

Grają lepiej jak Senki HD205 a o wygodzie to nawet nie wspomnę. Kolejne zaletą jest kabel ma łącznie 3m ale jest podzielony na 1m i 2m. Moim zdaniem super rozwiązanie jak ktoś ma blisko kompa lub używa do mp3 playera. Jedyne do czego mogę się jak narazie doczepic to pilot do regulacji dźwięku i włączania mic jak dla mnie jakiś taki delikatny . Słuchaweczki narazie się wygrzewają wieczorem zrobię kilkugodzinna sesje na głowie to będę wiedział jak jest z komfortem po dłuższym używaniu.

 

Po 2.5h sesji growej zero ucisku czy jakichkolwiek innych objawów używania słuchawek.

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, bo w temacie o słuchawkach do muzyki został bym pewnie zbesztany przez audiofilów ;]

 

Wyrwałem ostatnio w Biedronce słuchawki z mikrofonem (Clarus HS-9204) za 10 PLN z kawałkiem (tak mi się wydaje, chociaż w Necie ceny wskazują na 19.99).

Trochę ciasno trzymają, ale fajnie grają. Mikrofon na sztywno, świetny kabel 2.2m (zabezpieczony przed wyrwaniem ze słuchawki), regulacja głośności na lewej słuchawce. Za tę cenę do Skype czy gier są rewelacyjne. Jak ktoś więc szuka typowej budżetówki, to polecam.

 

Możliwe, że ktoś będzie marudził na słaby dźwięk czy brak basu, ale ja mam podpięte przez głośniki Genius (z regulacją basu) i grają bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie mam zamiar kupić jakieś fajne słuchaweczki do gier/muzyki.

 

Do gier potrzebne są w większości wysokie tony. Jako, że słucham trance'u to w tej muzyce też uwielbiam wysokie tony i wręcz podbijam je sobie zawsze w equalizerze.

 

Co sobie upatrzyłem? Jak narazie czytam same pozytywne opinie o sony GA-DR500, czyli DSP + słuchawki 7.1 w cenie około 600 zł i po opiniach uważam ten zestaw za odpowiadający mi. Chciałbym jednak usłyszeć Wasze propozycje z uzasadnieniem.

 

Wymóg: konieczny mikrofon. A to już trochę zawęża wybór.

 

Proszę o pomoc, bo w temacie dźwięku słabo ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym prosić o jakąś podpowiedź odnośnie słuchawek z mikrofonem. Nie jestem audiofilem, ale potrafię rozróżnić "dobry" dźwięk od "kaszaniastego". Niemniej, słuchawki będą używane dość rzadko, rzekłbym nawet, że sporadycznie, dlatego jakość dźwięku nie musi powalać. Zresztą i tak nie będzie, bo budżet operacyjny jest skromny, ~100 PLN.

 

Mam jednak kilka wymagań, które słuchawki powinny spełniać.

- powinny być lekkie,

- nie powinny uciskać głowy, ani uszu,

- przewód nie musi być jakiś długaśny, okolice 2m wystarczą mi w zupełności,

- regulacja głośności,

- dobrze, gdyby mikrofon był odpinany

 

Jak widać, wymagań większych co do dźwięku nie mam. Wiem, że i tak mnie jakość nie bardzo zadowoli w tej cenie, ale z uwagi na częstość używania słuchawek, nie potrzebuję niczego lepszego.

Przeszukując rozległe połacie Internetu (:wink:), trafiłem na Creative Fatal1ty. Wystarczyła jedna tylko recenzja, aby odwieść mnie od pomysłu ich zakupu. Sam nie znam się zbytnio na słuchawkach, ale słyszałem, że senki są dobre.

 

Słuchawki będą podłączone chyba do niezintegrowanej karty dźwiękowej, lecz w tej chwili nie potrafię powiedzieć jaka jest to karta. Jest bardzo mało prawdopodobne, że będą przemieszczane poza obręb mieszkania, więc nie muszą się składać, itp.

 

Za wszelkie odpowiedzie z góry dziękuję :)

 

pozdrawiam,

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...