Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jeden koles to sobie moze  pisac  bujdy  , mialem juz kiedys  bloka na  radku 1900xt

i o ile pamietam to  byl chlodniejszy o  20-30 %  a nie  o  50% jak podaje ten koles

  do tego  1200MHz na GPU ..??.

Trzeba poczekac  na  jakies wiarygodne testy nie  wypociny jakiegos pajaca co reklamuje  bloki wodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario zapewne tak, generalnie fajna technologia tylko wymiar technologiczny prosi się mniejszy

Na razie informacje na temat 20nm są kiepskie , zobaczymy jak będzie w praktyce. Gdyby amd poprawiło by wydajność na wat to by nie było problemów przy 28nm , bardziej starali się zrobić jak najmniejsze gpu by koszty produkcji były jak najniższe.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, morda mi sie usmiechnela jak zobaczytelm te wyniki :) trzeba jednak poczekac na testy i opinie wiekszej ilosci osob.

 

btw jakie moga byc koszty zrobienia takiego bloczku wodnego? Nie znam sie na tym, ale 400 zl za kawalek metalu to troche przydrogo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabrania użyć bloku uniwersalnego z przerobioną zapinką (o ile taka w ogóle będzie potrzebna). To w zupełności wystarczy do porządnego schłodzenia tego układu. Nie każde wodowane GPU musi się opierać na fullcoverze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jeden koles to sobie moze  pisac  bujdy  , mialem juz kiedys  bloka na  radku 1900xt

i o ile pamietam to  byl chlodniejszy o  20-30 %  a nie  o  50% jak podaje ten koles

  do tego  1200MHz na GPU ..??.

Trzeba poczekac  na  jakies wiarygodne testy nie  wypociny jakiegos pajaca co reklamuje  bloki wodne

U mnie podobnie ok 45% mniej więc nie widzę tu nic niezwykłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron

Tylko nie można zapomnieć  o sekcji zasilania GPU.

 

Tam idzie do 300 Wat pod obciążeniem.

 

Ale nie ma bólu... miejsca po zdjęciu oryginalnego chłodzenia będzie sporo, więc można tam zalożyć porządny radiator.

 

Dołączona grafika

 

Tu więcej fotek:

 

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-290x-overclocked-performance-unveiled-clocked-1130-mhz/

 

Nawet otworki montażowe są przygotowane pod radiator sekcji zasilania Dołączona grafika

 

Pamięci też warto przykryć, np. radiatorkami BGA:

 

http://mcs.pc.pl/sklep.php?kat=Radiatory%20i%20coolery&kat2=BGA%20i%20mosfet

 

Na sekcję zasilania najlepiej wykonać samemu radiator.

 

Tutaj można coś wybrać i dociąć do odpowiednich rozmiarów:

 

http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&ci=SHOP_AREA_27805_0203040&ref=Adwords&gclid=CMfhnZfOtroCFQ1f3godO3UAWA

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić fullcovera drogo ale przynajmniej skutecznie chłodzi sekcję i ramy i gpu 

Takie cus ;)

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-054-TL&groupid=701&catid=56&subcat=1752

 

Przynajmniej nie tracimy  Gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić fullcovera drogo ale przynajmniej skutecznie chłodzi sekcję i ramy i gpu 

 

No pewnie, że lepiej i wydajniej, ale to będzie  z dobre 400 zł. (sam blok, a gdzie reszta ?).

 

Można kupić, np. gotowy zestaw LC i zamontować na GPU + radiatory na sekcję i mem.

 

Ja tak zrobiłem z GTX 670 Dołączona grafika

 

Nie wygląda to pięknie, ale jest bardzo wydajnie i cichutko (dwa wentylatory 120mm wolnoobrotowe 800 RPM w układzie push-pull).

 

Dołączona grafika

 

Gumki na wentylatorku sekcji zasilania już nie ma.

 

Na sekcji zasilania położony duży radiator na 3mm blasze miedzianej (sam przycinałem) .

 

To działa już rok i jestem bardzo zadowolony, bo karta lepiej się kręci, ma sporo niższe temperatury, pobiera mniej prądu (im zimniej, tym mniejszy pobór  prądu - straty), no i najważniejsze, czyli radocha z własnej roboty Dołączona grafika

 

A wyszło mnie to zaledwie 100 zł.

 

Zamiast męczyć się z całym układem LC (sporo kosztuje), można kupić np. H-60/70/80/100 lub podobne.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem wcześniej na forum Overclockers to Gibbo(osoba pracująca tam) chyba wspominał o tym, że karty były testowane przez jakiś czas, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Właśnie wtedy napisał, że karty, które oni sprzedają są z ich gwarancją, a nie gwarancją producenta. Tak więc wydaje mi sie, że traci sie gwarancje.

 

Taka ciekawostka mała, w ofercie jest jeszcze dostępna karta z Prolimatech mk-26 i jeden ze sprzedawców rzucił wyniki na forum

 

stock clocks and fan speeds

 
85'C in heaven on Stock cooler
55'C in heaven on MK-26 cooler with random case fans we found in the office
 
 
Overclocked at 1200 Core + 1.4V
 
stock cooler at 85'c with 100% fan speed
MK-26 cooler at 72'C with silent fans.

 

 

Karta z tym chłodzeniem zajmuje 4 sloty PCIe :D

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle porownania z  Titanem robia  ktorego cena jest tak chora ze  glowa mala :/

Niech zaczna  porownywac  z  GTX 780  OC  takimi  co maja  940MHz na rdzeniu

to bedzie  konkretne porownanie.

 

Niech ktos zrobi  porownanie  radka  290X z taka  karta :

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-209-MS&groupid=701&catid=1914&subcat=1341

bedzie [gluteus maximus] zbita 

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys

 

Wogole nie zalapales mojej intencji , to ze w wiekszosci  gier jest slabsza od Titana to rzecz oczywista

wcale mnie to nei przeszkadza  , mialem na mysli zeby  w testach  ja  porownywac do bezposredniego konkurenta  czyli  GTX 780 OC , Titan to inna bajka cenowa  :/

Gdzies widzialem testy  w bardziej popularnych  rozdzialkach 1680x   1920x i tam GTX780 OC

wygrywal z  Radkiem  290X  w wiekszosci  testow .

 

Link do  GTX'a  ktory podalem  post wczesniej  pokazuje  kto  rzadzi  w  kwesti wydajnosc/cena

Radek 290X w wersji  referencyjnej  musi  koszcic  max   350Funtow

inaczej to sa zarty z powaznych ludzi  Dołączona grafika

 

 

a bym zapomnial

Pogadaj z ludzmi co graja w  BF3/BF4  na GTX780  tam  odczowalnosc  plynnosci przy tym samym  framerate co na  7970 OC   jest  zawsze  lepsza  , to sa jakies sztuczki  AMD  gdzie licznik fps  pokazuje  wartosci z  kosmosu , na moje  oko  zawyzone  o jakies  15-20% ( ponoc  licza niepelne klatki stad ten brak plynnosci )

 

spadam na   Operation  Locker   Dołączona grafika

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario to czemu nie kupisz gtx 780 mam i szczerze polecam, a płynność w bf3 to już na gtx680 była lepsza niż na hd7970, testowałem to na własnej skórze ( na wykręconych kartach 7970@1240mhz, gtx680@1260mhz) co z tego że fraps na 7970 pokazywał czasem więcej klatek jak gtx680 skoro przy ostrej zadymie spadały one znacznie niżej na karcie amd, do tego te wkur.... microprzycinki, generalnie ja na twoim miejscu pogoniłbym karty które masz obecnie kupił sobie gtx780 lub poczekał na wersje ti zapodał na grafę fullcowera ek, efekt lepszy w bf niż na tym co masz teraz, ja bez problemu pogrywam w 2560x1440, a każdą 780 na te 1100mhz wykręcisz bez problemu bez podnoszenia napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys

 

Myslalem ze  wiesz , Ja uzywam  Radkow  tez do innych celow niz granie  , stad 3 radeony w moim kompie  i 4 kolejne w drugim  :)

Ale jak skoncze zabawe z  Litcoinem  to  pewnie sobie cos  mocniejszego sprawie

tyle ze nie wczesniej niz  Luty 2014  do tego czasu musze ukopac  400 LTC  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co porabiacie jutro wczesnym rankiem? :> Może warto zajrzeć na portal gdy kur zapieje...

tak tak wiemy. 290 ma jutro premiere pewnie o 6 rano. ja tam czekam na 780ti i jego cene... :pWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2 Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ledwo zdążyliśmy ochłonąć po gorącej premierze AMD Radeon R9 290X, którego wydajność musiała zaskoczyć nawet największych niedowiarków, a producent już wprowadza do sprzedaży kolejną kartę graficzną. Jest to propozycja stworzona dla entuzjastów ze stosunkowo dużym budżetem, jednak znacznie mniejszym niż potrzeba do nabycia absolutnie high-endowych rozwiązań. Radeon R9 290 został pozbawiony znaku X umieszczonego w nazwie, ponieważ pomimo zachowania 4GB pamięci GDDR5 na 512-bitowej magistrali, otrzymał trochę słabszą wersję rdzenia. Jak poczynione cięcia wpłynęły na potencjał konstrukcji przekonacie się niebawem, ale równie istotna będzie cena urządzenia oraz kultura pracy systemu chłodzenia. Radeon R9 290X pod względem osiągów wypadł ponadprzeciętne, gdyż Hawaii XT okazał się wydajniejszy od GK110 stosowanego w GeForce GTX 780, momentami doganiając nawet GeForce GTX Titan. Niestety, głośność referencyjnego coolera w trybie Uber Mode była praktycznie niemożliwa do zaakceptowania, więc zwycięstwo AMD trudno uznać za jednoznaczne. Czy Radeon R9 290 zachowa właściwe proporcje między wydajnością i kulturą pracy? Co ciekawego tym razem zmalowało AMD? Zapraszamy na premierowy test karty graficznej Radeon R9 290, którą porównamy z GeForce GTX 770, Radeon R9 280X i GeForce GTX 780.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...