Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby na pewno?

nie wiem czemu, ale ta strona z razera mi chodzi:

http://www.razerzone.com/db3g/

w prezentacji wyraznie pisze "with a 3G infrared sensor".

Faktycznie - nie wiem gdzie widziałem laser w tym nowym DB ... a widziałem bo pisałem ;) Chyba że mi halucynogenki zaszkodziły :lol:

 

... trzeba poczekać aż strona zacznie działać ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - nie wiem gdzie widziałem laser w tym nowym DB ... a widziałem bo pisałem ;) Chyba że mi halucynogenki zaszkodziły :lol:

 

... trzeba poczekać aż strona zacznie działać ...

przez chwile myslalem, ze i mnie szkodza :razz: ;)

 

ok, mialem akurat chwile czasu, wiec pstryknalem zdjecia mojego x718 po poltorarocznym uzytkowaniu... nie bylo sensu czekac tych kilku dni.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

tam gdzie widac juz czarny plastik to w wiekszosci zdrapalem juz te farbe (latwo schodzila), widac takze, ze pod kciukiem mozna by ja praktycznie juz zdrapac. Z prawej strony, zaczal schodzic srebrny pasek (pierwsza warstwa) i widac bylo zolta (druga warstwa) ktora takze zdrapalem do jasnego plastiku. Przy malym palcu za niedlugo tez bedzie mozna drapac "brozowa" farbe do czarnego plastiku. Mysz uzywana dzien w dzien - uzywana takze do gry w q3. Jak do tej pory jeszcze ani razu mnie nie zawiodla i dziala tak jak powinna.

 

BTW, strona razera juz wstala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka krótka refleksja

 

pwlj wpadł do mnie ze swoim oldschoolowym WMO 1.1A

złapałem za tą mychę i doznałem szoku - bardzo płynne i precyzyjne ruchy kursora, czas reakcji 1ms, po chwili grania w q3 przestawiłem się z 1600dpi na x718bf na 400 wmo (sens 3) i to wszystko za ~35 pln?

 

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja myszka troszkę się przeobraziła. :unsure:

Dołączona grafika

To był X-718BF, po roku użytkowania grzbiet zmienił kolor - chciałem wyczyścić - niestety nic nie pomagało... w końcu zaczęło wszystko puchnąć i schodzić...

Myślę sobie - nie ma co, trzeba zdjąć to "coś" (wyglądało to jakby jakiś klei pokryty był cieniutką folią).

Dobrze, że obudowę można łatwo rozebrać na części pierwsze. Najtrudniej było sam grzbiet zdjąć - był przyklejony, pomimo fajnych zatrzasków. Potem musiałem trochę wypolerować - w tym nie jestem najlepszy, myślę że jeszcze będę to poprawiał.

Przy okazji naprawiłem scroola, nie wiem jak u innych się psuję, u mnie polegało to na tym, że czasami nie zaskakiwał, można było kręcić i kręcić... Problem polegał na tym, że gumka najzwyczajniej się ślizgała - podłożyłem malutki kawalątek chusteczki - chodzi jak nowy.

Na zdjęciu trochę gorzej to wygląda niż w rzeczywistości.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie użyłem acetonu (co w sumie nic nie dało) - po jakimś czasie takiego nacierania zaczęło wszystko puchnąć i rozpuszczać się, ale myślę że ona nie była ubrudzona - powinno chyba zejść po czymś tak mocnym...

Najprawdopodobniej zmiana koloru (na żółty) zaszła pod tą cienką folią, nie mam pojęcia od czego, może od słońca?

Ale w porównaniu do żółtego - dużo lepiej to wygląda.

 

W sumie nie spodziewałem się, że ta myszka przetrwa rok w moich "łapach" - powiem więcej chodzi jak nowa, tylko wygląd trochę inny.

 

Jeszcze dwie fotki z innej perspektywy:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Trochę teraz odciski zostają, ale da się przeżyć.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji naprawiłem scroola, nie wiem jak u innych się psuję, u mnie polegało to na tym, że czasami nie zaskakiwał, można było kręcić i kręcić... Problem polegał na tym, że gumka najzwyczajniej się ślizgała - podłożyłem malutki kawalątek chusteczki - chodzi jak nowy.

Też mam problem ze scrollem, a na gware nie chce mi się na razie wysyłać. Może również spróbuję swoich sił ale się boję że zepsuję do końca :unsure: Po rozebraniu myszki traci się gware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w oprogramowaniu Razera da sie ustawiac profile dla roznych aplikacji?

W Logitechu z tego co wiem jest taka opcja, w sterach M$ tak samo.

 

Musze na cos zmienic mojego IE4.0, bo juz mnie jego 400dpi wkurza (mam QCK mini polozonego w pozycji "dluzszy niz szerszy" i ani troszke miejsca wiecej) i waham sie wlasnie miedzy Razerem DA a czyms od Logitecha, bo M$ nie ma w tej chwili chyba nic sensownego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w oprogramowaniu Razera da sie ustawiac profile dla roznych aplikacji?

W Logitechu z tego co wiem jest taka opcja, w sterach M$ tak samo.

 

Musze na cos zmienic mojego IE4.0, bo juz mnie jego 400dpi wkurza (mam QCK mini polozonego w pozycji "dluzszy niz szerszy" i ani troszke miejsca wiecej) i waham sie wlasnie miedzy Razerem DA a czyms od Logitecha, bo M$ nie ma w tej chwili chyba nic sensownego...

W razerach nie idzie ustawić profili do różnych aplikacji, tylko Logitech ma taki bajerek ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PICCOLOOK

Musze na cos zmienic mojego IE4.0, bo juz mnie jego 400dpi wkurza (mam QCK mini polozonego w pozycji "dluzszy niz szerszy" i ani troszke miejsca wiecej) i waham sie wlasnie miedzy Razerem DA a czyms od Logitecha, bo M$ nie ma w tej chwili chyba nic sensownego...

Ja mam dokładnie to samo. Jako myszkę mam Razer Copperhead. Przez 5 lat nie używałem podkładek (szorowałem po gołym blacie biurka). Od kiedy mam QcK inaczej nie potrafię choć z laserami ma problemy do których trzeba się niestety przyzwyczaić. Ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam do QCK zadnych zastrzezen, wrecz przeciwnie :blink:

 

Moj problem polega na tym, ze mam myszke o malej czulosci, malo miejsca na podkladke i monitor o rozdzielczosci 1680x1050. Efekt jest taki, ze musze machac myszka jak cepem i co chwile mi sie podkladka konczy, stad chec zakupu czegos o wiekszym dpi.

A ze (jak juz tu pewnie pisalem) uzaleznilem sie od pewnego bajerku w sterach M$ (rozne przypisania klawiszy dla roznych aplikacji), to i w nowej myszcze szkam tego samego ;)

 

Po poscie FsH wnosze, ze pozostaje mi tylko polowac na niedrogie G5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas mycha do max 100zl? Lepiej laser optyk? Moze byc za 50 jesli i dobra, nie do gier, ma byc bezprzewodowa i laserowa/optyczna, miec duzy zasieg bo jestem leniwy :D moze byc w zestawie z klawiatura, tez bezprzewodowo i z duzym zasiegiem... co polecacie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysylales - niestety nie dziala, nie wykrywa myszki. Podczas instalacji sterow trzeba wybrac model myszki z listy (sterownik dobiera sobie wtedy grafike, uklad opcji itp.) i zadnych A4Techow tam nie bylo, a jesli wybralem inny model, nawet podobny "klawiszowo" to i tak nic z tego nie bylo, bo twierdzil, ze nie ma zgodnych urzadzen :(

 

Wydawalo mi sie, ze odpisywalem Ci na PW w tej sprawie, ale moze umknelo mi to w natloku innych spraw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy kupując IE 3.0 nie zamacham się na śmierć w porównaniu do copperheada 1000MHz 800 dpi na 1680x1050 i qck?

 

Wczoraj miałem to właśnie ie w łapie, przepaść w porównaniu do razera jeśli chodzi o wygodę (pozytywna przepaść ;])

 

Jeszcze, 3.0 od 4.0 różni się tylko obudową, rajt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Nie grywam w sieci w żadne strzelanki(jedynie single). Przez internet grywam jedynie w Warcraft'a. Myszka ma u mnie znaczenie w dużym stopniu estetyczne. Czy w takich klategoriach jest sens nabywać myszkę klasy razer DA? Rozpatrywałem na początku Ms IE 3.0 i razer krait, ale mam poważny dylemat, bo myszka przez 70% czasu spędzonego przed komputerem służy do przeglądania internetu i innych prac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DA i tez nie gram zawodowo etc. i uważam, że bardzo podnosi wygodę, mam duży monitor i chętnie zmienił bym ją na jeszcze większa rozdzielczość niz 1800dpi, chociaż może coś z oferty A4Tech spisałoby się również dobrze, brałem ją w ciemno i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer jest bardzo wygodna, jak dla mnie wygodniejsza od Kraita, Diamondbacka etc. ma ona zupełnie odmienna budowę, bardziej zbliżoną do Microsoftów i Logitechów niż do Razerów :> Przyciski boczne przydawają się i wygodnie się je obsługuje, podobnie jak w MX518.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez do jakiej podkladki.

 

Tanio to jakies zwykle teflony ciete z plyty robione dziurkaczem z allegro ;]

A dopasowane to everglide sa niezle.

 

Imo najlepsze slizgacze to stockowy teflon z logitechow G. Te z g1 na icemacie nie dosc ze byly uzywane jak kupowalem (na szmacie) to juz trzymaja sie prawie rok na icemacie i sa praktycznie w takim samym stanie jak kupowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...