Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Może Wy znacie jakiś inny sposób żeby coś takiego zrobić? To że będzie przeskalowanie i że będzie to lipnie wyglądać to inna sprawa ale chciałbym żeby obraz trzymał proporcję. So?...Nara.

moze spróbuj odpalić grę w 800x600, ale w sterowniku grafiki zaznacz "użyj skalowania o stałych proporcjach"

co prawda bedziesz mial czarne pasy po bokach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów. Gdzie ta gra ma plik z zapisanymi ustawieniami? Wiecie, wszystkie ustawienia grafiki itp. Potrzebne mi to a nie mogę znaleźć ;).

 

EDIT:

 

Znalazłem ;). Zapisywane jest to wszystko w rejestrze. Ale po co mi to, już piszę. Zmieniłem w końcu monitor na LCD, panoramę z rozdziałką 1680x1050 ale jak zapewne widzicie moja grafika jest przedpotopowa więc grałem w 800x600, choć na CRT nie było problemu (tym bardziej ze był to monitor 4:3) tutaj chciałbym zapodać jakaś rozdziałkę panoramiczna tyle że sama gra ma podane kilka rozdzielczości jak 800x600/1024x768 itd ale małych panoramicznych nie ma :(. Postanowiłem zatem sam to wymusić, niestety po wpisaniu 840x525 w odpowiednie pola gra tego nie załapuje i automatycznie zapodaje najwyższą możliwą rozdzielczość czyli 1680x1050...Lipa. Może Wy znacie jakiś inny sposób żeby coś takiego zrobić? To że będzie przeskalowanie i że będzie to lipnie wyglądać to inna sprawa ale chciałbym żeby obraz trzymał proporcję. So?...Nara.

A jaki masz monitor? Zajrzyj wasc do manuala jakie masz obslugiwane rozdzialki - w moim Gatewayu standardowo nie bylo zadnych rozdzielczosci 16:10 poza natywna, brakujace dopisalem sobie Powerstripem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry waść, że się wtrącę, lecz Ci english spikający mogą, jeśli chcą zerknąć na tą raczej śmieszną recenzję Witchera. Zakończenie zawiera także odrobinę nt. Painkillera.

http://www.escapistmagazine.com/articles/v...ion-The-Witcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho. Ciekawa recenzja. Do czego się to przyczepili? Do zdobywanych kart, nieskomplikowanej walki, czytania książek... chyba w ogóle

British-born, currently Australian-based writer and gamer
nie czuje tego klimatu w Wieśku :blink:

 

Reszta recenzji Yahtzee jest w podobnym klimacie :)

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee

 

a 1280*800?

1440*960?(tu nie jestem pewien wartosci x,y)

 

u mnie moge grac w max, jak i z tym powyzej, grałem przez jakis czas z 1280*800...

pewnie kwestia sterownika

Mistrzu, gdzie ja z moją grafiką będę się porywał na takie rozdzielczości ;). Ja mam GF 6600 non-gt (wprawdzie wersję podkręcaną Gigabyte'a ale to niewiele zmienia)...

 

A jaki masz monitor? Zajrzyj wasc do manuala jakie masz obslugiwane rozdzialki - w moim Gatewayu standardowo nie bylo zadnych rozdzielczosci 16:10 poza natywna, brakujace dopisalem sobie Powerstripem.

Możesz mieć rację. W instrukcji mam jeno coś takiego:

 

(czytając od lewej) Tryb wyświetlania / Częstotliwość odchylania poziomego (KHz) / Częstotliwość odchylania pionowego (Hz) / Częstotliwość Piksela (MHz) /Sync Polarity (H/V)

IBM, 640 x 350 31,469 70,086 25,175 +/-

IBM, 640 x 480 31,469 59,940 25,175 -/-

IBM, 720 x 400 31,469 70,087 28,322 -/+

MAC, 640 x 480 35,000 66,667 30,240 -/-

MAC, 832 x 624 49,726 74,551 57,284 -/-

MAC, 1152 x 870 68,681 75,062 100,000 -/-

VESA, 640 x 480 37,500 75,000 31,500 -/-

VESA, 640 x 480 37,861 72,809 31,500 -/-

VESA, 800 x 600 35,156 56,250 36,000 +/+

VESA, 800 x 600 37,879 60,317 40,000 +/+

VESA, 800 x 600 46,875 75,000 49,500 +/+

VESA, 800 x 600 48,077 72,188 50,000 +/+

VESA, 1024 x 768 48,363 60,004 65,000 -/-

VESA, 1024 x 768 56,476 70,069 75,000 -/-

VESA, 1024 x 768 60,023 75,029 78,750 +/+

VESA, 1152 x 864 67,500 75,000 108,000 +/+

VESA,1280 x 960 60,000 60,000 108,000 +/+

VESA,1280 x 1024 79,976 75,025 135,000 +/+

VESA, 1680 X 1050 65,290 59,954 146,250 -/+

Monitorek to Samsung 206BW.

 

Costi, mógłbyś mi napisać na PM coś więcej na temat tego odblokowywania rozdzielczości PowerStripem? Kojarzę programik (wiem że coś takiego istnieje) ale nigdy się nim nie bawiłem :P.

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe do wszystkich, czy moglby ktos zarzucic save`em z konca 2giego aktu, postanowailem ponownie sprobowac wiedzmaka ale niechce mi sie grac od poczatku gdy nie skonczylem gry, z gory dzieki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie marudz tylko graj ;) To sama przyjemnosc , zreszta do konca drugiego aktu jak wiesz gdzie co jest i co zrobic to <10h grania.

 

Pytanko: czy w ciagu gry znajduje sie duzo kawalkow meteorytu mam teraz czerwony i niebieskie po zabiciu bestii i czy warto wykuwac tak szybko jak tylko sie da czy zbierac na 3 jednokolorowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho. Ciekawa recenzja. Do czego się to przyczepili? Do zdobywanych kart, nieskomplikowanej walki, czytania książek... chyba w ogóle

British-born, currently Australian-based writer and gamer
nie czuje tego klimatu w Wieśku :blink:

 

Reszta recenzji Yahtzee jest w podobnym klimacie :)

On po prostu nie przepada za rpg ;]

 

Wczoraj wreszcie odpaliłem Wiedźmina. Prolog zaliczyłem z "jęzorem na wierzchu" :D

Wreszcie jakaś dobra gra RPG! Świetne dialogi i muzyka od razu budują klimat.

W młynie znowu straszy, przydałby się wiedźmin :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo czekać na 3 jednakowe kolory, na miecz stalowy. Najlepsze takie miecze sie znajduje, kupuje. Miecz srebrnym warto sobie wykuć, na początku.

?

A to ci historia! Sorka ale rozwiń temat. Używam podstawowego miecza wiedźmińskiego tego i tego. Czasami je tam czymś posmaruje, naostrze, ale poszedłem do kowala to mi nie przekuł a mam takie różne kamienie do mieczy.

Aha. Skąd bierzecie książki na temat różnych potworów? W Wyzimie klasztornej jest krasnolud z książkami a handlowej na targu inny ale nie mają książek które by mnie interesowały i dlatego nie moge wykonać wszystkich zleceń.

 

A tak poza tym to koniec trzeciego rozdziału i ta kikmora królowa mnie załamuje!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Skąd bierzecie książki na temat różnych potworów? W Wyzimie klasztornej jest krasnolud z książkami a handlowej na targu inny ale nie mają książek które by mnie interesowały i dlatego nie moge wykonać wszystkich zleceń.

Kupujemy - nie mialem problemow ze znalezieniem kompletu.

 

A tak poza tym to koniec trzeciego rozdziału i ta kikmora królowa mnie załamuje!!!

Prosta jest, tylko trzeba pamietac, ze na nia trzeba sposobem, a nie silowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy - nie mialem problemow ze znalezieniem kompletu.

Prosta jest, tylko trzeba pamietac, ze na nia trzeba sposobem, a nie silowo.

Na dodatek Geralt sam mamrocze pod nosem co ma zrobic, no a wporadniku juz nie mowie ze jest napisane jak byk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta gra dziala roznie na komputerach o podobnej konfiguacji? To jest nawet wstyd - stary silnik a chodzi gorzej niz Crysis... Tutaj nawet gdy wszystko powylanczalem na LOW/OFF nie mialem stalej nawet minimalnej ilosci fps 30 - widzialem tylko podloge i Geralda i bylo 20fpsow.... PORAZKA, to Crysisa moge zagrac na ustawieniach Medium z podobno iloscia fps ale porownywac Wiedzmina do Crysisa to calkowicie 2 inne generacje pod wzg grafiki, silnika, otoczenia a dziala duzo gorzej niz powinno

 

dla przypomnienia c2d 1,8, 8600 gt, 1gb ram, XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze silnik stary ale za to prawie wszystko w nim zostalo stuningowane.

Ta gra na full detalach i AAx2 wyglada na poziomie obliviona bez podmienianych tekstur.

 

Powiedzmy sobie szczerze core 2.4Ghz i 2 gb ramu to sensowne minimum , a przy procu@3.0 i 4 gb ta gra dopiero dostaje skrzydel.

 

A no i dobrze podkrecony radeon 3850/2900pro albo jakies 8800 jak ktos chce grac w wiecej niz 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "quest" ciągnie sie aż do 5 rozdziału. Bokserski też.

No ale na zawodowstwo się przechodzi przed końcem gry.. Bo przecież już w Klasztornej można grać z zawodowcami. Więc musiałem prawdopodobnie kogoś ominąć w karierze pokerzysty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i dobrze podkrecony radeon 3850/2900pro albo jakies 8800 jak ktos chce grac w wiecej niz 1280x1024

Kurcze, przeszedlem cala gre na sprzecie z siga w 1680x1050 (detale max bez rozmycia tla i AA/AF) i na plynnosc narzekalem tylko w dwoch miejscach: w III i V akcie w dzielnicy handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze silnik stary ale za to prawie wszystko w nim zostalo stuningowane.

Ta gra na full detalach i AAx2 wyglada na poziomie obliviona bez podmienianych tekstur.

 

Powiedzmy sobie szczerze core 2.4Ghz i 2 gb ramu to sensowne minimum , a przy procu@3.0 i 4 gb ta gra dopiero dostaje skrzydel.

 

A no i dobrze podkrecony radeon 3850/2900pro albo jakies 8800 jak ktos chce grac w wiecej niz 1280x1024

ale nie zoptymalizowana - takie wymagania to do Crysia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam pytanie z kilku postow wyzej;-)

 

Mam problem w 3 akcie, w banku pomoglem Zigiemu, rozmowa z Triss, ustawka w Nowym Narakocie, w srodku spotymak Vincenta wilkolaka, rozwalamy salamandry, wchodze na gore i nic, ani klikajac na Triss ani na Louvandera nie moge wybrac zadnych opcji dialogowych...

slysze tylko "gerlat zaraz przyjdzie" i "czekamy jzu tylko na wiedzmina"

jak to ugrysc?

 

pozdrawiam

 

 

 

jesli ma ktos save zaraz po tym newralgicznym momencie to prosze o wysylke na bez_imienny(at)o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z takim problemem z grafiką?

 

Grafika w cut scenkach cofa się ze 2 lata wstecz. Toż to jakaś porażka jest... Normalnie w grze jest ok, tylko te scenki wyglądają tak syfnie. 4 godziny siedziałem zmieniając każde możliwe ustawienie w sterownikach... i nic! Wygląda to trochę jakby do tych scenek gra zmieniała rozdzielczość na niższą niż natywna.

http://i31.tinypic.com/2nrf315.jpg

 

Dodam że mam wszystko zaktualizowane a próbowałem nawet straszych driverów. :mur:

 

Please help!

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o pikseloze na postaciach? Ma to kazdy, pomaga podobno ustwienie oswietlenia w grze na srednie.

Tak, o to chodzi. Tyle że wcale nie każdy to ma.

 

Tutaj jest to widoczne w mniejszym stopniu http://www.hardwired.hu/img/wg/2/73/The_Witcher_184.jpg

 

Tutaj gra jest w niższych detalach ale nie ma tego w ogóle http://pds7.egloos.com/pds/200710/30/27/e0...27394ecd0f5.jpg

 

Tutaj z kolei, wszystko jest cacy http://www.ixbt.com/news/games/_console/ji...er_2012/l/1.jpg

 

 

Z tego co się doczytałem na forum thewitcher.com jednym pomaga zmiana ustawienia AF na cokolwiek byle nie "aplication controlled" innym włączenie synchronizacji pionowej a jeszcze ustawienie oświetlenia poniżej wartości high(ale to się chyba mija z celem;])

 

A u mnie nic nie działa:/

 

Any idea?

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z takim problemem z grafiką?

 

Grafika w cut scenkach cofa się ze 2 lata wstecz. Toż to jakaś porażka jest... Normalnie w grze jest ok, tylko te scenki wyglądają tak syfnie. 4 godziny siedziałem zmieniając każde możliwe ustawienie w sterownikach... i nic! Wygląda to trochę jakby do tych scenek gra zmieniała rozdzielczość na niższą niż natywna.

http://i31.tinypic.com/2nrf315.jpg

 

Dodam że mam wszystko zaktualizowane a próbowałem nawet straszych driverów. :mur:

 

Please help!

Sorry albo jestem ślepy, ale na tym screenie nie widzę niczego nadzwyczajnego. Tzn wygląda to zupełnie normalnie, tak jak na tych innych screenach, które dalej podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...