Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne materiały które wyraźnie pokazują, że twórcy postawili głównie na akcję. To widać, słychać i czuć. Takie drobiazgi jak fabuła czy dialogi nie są ich zdaniem warte szerszej prezentacji - to zrozumiałe - w końcu to rpg :wink: .(A może poprostu nie ma czego pokazać poza zwykłą, prostą sieczką?). Bez kpiny odrobiny się tu nie da.

 

Ogólnie, moim subiektywnym, wypada to mało przekonująco (zarówno jako fps, a tym bardziej jako rpg). Do tego faktycznie nie czuć tu klimatu.

 

Może jednak jakoś się uda...notabene - jak wyglądają wymagania? (są jakieś niowe przecieki w tym zakresie?).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

a mnie po ostatnich materialach dostatecznie przekonali-choc miejscami przypominala mi Bioshock'a

 

czy wersje konsolowe beda zlokalizowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy wszyscy wiecie, że f3 fabuły nie będzie miał, albo będzie miał nijaką, że takie osądy piszecie ? będzie głupim fpp'sem ??? lol. Na tych filmikach z gameplay'a mają Wam fabułę pokazywać/zdradzać ? i w 4 minutach pokazać całą fabułę ? :). Może będzie fajne może nie.. Może jutro będzie padać ? A może wygram w toto lotka ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś po obejrzeniu tych filmików twierdzi, że ta gra nie będzie kolejnym oblivionowym fps'em, to jest nad wyraz naiwny ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy wszyscy wiecie, że f3 fabuły nie będzie miał, albo będzie miał nijaką, że takie osądy piszecie ? będzie głupim fpp'sem ??? lol. Na tych filmikach z gameplay'a mają Wam fabułę pokazywać/zdradzać ? i w 4 minutach pokazać całą fabułę ? :). Może będzie fajne może nie.. Może jutro będzie padać ? A może wygram w toto lotka ?

Moze przeczytaj uwaznie niektore posty ?

Nie chodzi o tresc fabuly tylko o gameplay. Na filmikach zamiast silowych rozwiazan mogli pokazac ze opracowali rowniez wiele innych sposobow przy pomocy ktorych gracz moglby sobie radzic w roznych sytuacjach , a tego jak narazie jak na lekarstwo. Jesli chcieli rozwinac serie Fallout wlasnie pod wzgledem strony RPG to chwalili by sie swoimi dokonaniami na tej plaszczyznie, prawda ?. Ja akurat nie oczekiwalem od Bethesdy zeby sworzyli strzelanke w swiecie Fallouta. Ale coz, poczekamy na premiere.

 

 

Jak przezyc po wyjsciu na powierzchnie :)

 

http://tiny.pl/8gv2

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze motyw z tym "costam Tower" w ostatnim filmiku mi sie nawet podoba. W koncu pierwszy raz widac, ze mozna dokonac wyboru, czy sie zgodzic na wysadzenie miasta (i stracic karme), czy sie nie godzic i prawdopodobnie karmy nie stracic. W koncu cos sie dzialo i nie bylo potrzebne do tego 10 karabinow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezrybiu i rak ryba. Zgodnie z tą zasadą zagram w F3. Odpychają mnie "Oblivioniki", ale jakoś przeboleje.

Szkoda, że z RPG, został FPS z elementami RPG, no ale co zrobić. Takie czasy ;)

Nawet chyba bardziej mi się to podoba od nowego Stalkera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak przezyc po wyjsciu na powierzchnie :)

 

http://tiny.pl/8gv2

Taka książeczka mam nadzieję znajdzie się w edycji kolekcjonerskiej?

 

Gorzej jeśli w polskiej ją przetłumaczą, trzeba by sięgnąć po brytyjską, bo Amazon US niestety nie wysyła gier do Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka książeczka mam nadzieję znajdzie się w edycji kolekcjonerskiej?

 

Gorzej jeśli w polskiej ją przetłumaczą, trzeba by sięgnąć po brytyjską, bo Amazon US niestety nie wysyła gier do Europy.

Mysle ze te kilka kartek papieru to nie takie ogromne koszty zeby takie rzeczy znajdowac w edycji kolekcjonerskiej, chociaz patrzac na wydania i ceny tych edycji w rodzimym CD-P zastanawiam sie czy niedlugo nie kaza sobie placic za kazdy cm2 farby.

 

Oczywiscie jesli taka ksiazeczka znajdzie sie w polskim wydaniu Fallout 3 jestem pewny ze bedzie w naszym rodzimym jezyku, wkoncu wszystko jest wydawane w PL , zwlaszcza hity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją droga ten filmik z Tenpenny Tower pokazuje że mapa jest bardzo duża.

 

Inna rzecz, to że w istocie będzie można zapewne nie mało questów wykonywać na różne sposoby, i możliwe że warto będzie gre przechodzić może i na kilka sposobów.

 

Bardzo mnie ciekawi jak po tym wybuchu wygląda miasto, i jak tam wygląda wtedy środowisko (promieniowanie itp). Może być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, w Tenpenny Tower sa obiekty otoczenia blizniaczo podobne do Obliviona ( kolumny, sciany, fontanna ).

Gdyby tworcom zalezalo na stworzeniu prawdziwego Fallouta zamiast prezentowaniu przez 3 filmiki bezsensownej rzezni po raz kolejny, mogli zaprezentowac swoja pomyslowosc w rozwiazaniu sprawy Megatonu.

Ja bym to widzial tak:

po aktywowaniu bomby w miescie, mowimy o wszystkim szeryfowi i dostajemy questa odzyskac detonator z Tenpenny Tower. Po odzyskaniu tego detonatora mozemy albo oddac go szeryfowi ( dostac karme, kase i xp ) albo zaszantazowac mieszkancow i zostac nowym zarzadca tej miesciny ( ceny dla nas moglyby pojsc znaczaco w dol, dostep do dodatkowego sprzetu , jakies nowe zadania itp ).

 

Oczywiscie tworcy po raz kolejny woleli zaprezentowac fajerwerki , latwiej zrobic kilka nowych wybuchow niz meczyc sie nad konstruowaniem zlozonej mechaniki rozgrywki ? zaczynam sie obawiac ze wlasnie w ten sposob byl tworzony nowy Fallout. A juz wraki samochodow pelniacych te same funkcje co beczki w Doom to juz przesada ( zwlaszcza ze eksplodujac tworza grzybki, kazdy samochod napedzany energia jadrowa ?! ). Po co przeszukiwac wraki w poszukiwaniu itemow ( np zeby sobie zlozyc samochod jak w F2 ), lepiej niech to bedzie glupia wybuchajaca beczka.

 

boze, jesli pelna wersja bedzie tak wspaniala jak te wszystkie prezentacje to jeden tytul pogrzebie marke Fallout na zawsze.

 

Swoją droga ten filmik z Tenpenny Tower pokazuje że mapa jest bardzo duża.

 

Bardzo mnie ciekawi jak po tym wybuchu wygląda miasto, i jak tam wygląda wtedy środowisko (promieniowanie itp). Może być ciekawie.

ja bym nie liczyl na Twoim miejscu na prawdziwe zniszczenie tego miejsca. Zapewne po detonacji nie bedzie mozna udawac sie w tamte rejony ( no bo po co, zeby dostac smiertelna dawke promieniowania ? ) , lokacja bedzie niedostepna na mapce szybkiego poruszania sie i tyle. Co do wielkosci mapy to pewnie wieksza od tej z Obliviona raczej nie bedzie. Autorom brakuje kreatywnosci zeby zapelnic az tak duze obszary. Oczywiscie moge sie mylic , mam taka nadzieje nawet, ale czarne chmury wisza nad tym tytulem po tych wszystkich prezentacjach.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, w Tenpenny Tower sa obiekty otoczenia blizniaczo podobne do Obliviona ( kolumny, sciany, fontanna ).

Gdyby tworcom zalezalo na stworzeniu prawdziwego Fallouta zamiast prezentowaniu przez 3 filmiki bezsensownej rzezni po raz kolejny, mogli zaprezentowac swoja pomyslowosc w rozwiazaniu sprawy Megatonu.

Ja bym to widzial tak:

po aktywowaniu bomby w miescie, mowimy o wszystkim szeryfowi i dostajemy questa odzyskac detonator z Tenpenny Tower. Po odzyskaniu tego detonatora mozemy albo oddac go szeryfowi ( dostac karme, kase i xp ) albo zaszantazowac mieszkancow i zostac nowym zarzadca tej miesciny ( ceny dla nas moglyby pojsc znaczaco w dol, dostep do dodatkowego sprzetu , jakies nowe zadania itp ).

 

Oczywiscie tworcy po raz kolejny woleli zaprezentowac fajerwerki , latwiej zrobic kilka nowych wybuchow niz meczyc sie nad konstruowaniem zlozonej mechaniki rozgrywki ? zaczynam sie obawiac ze wlasnie w ten sposob byl tworzony nowy Fallout. A juz wraki samochodow pelniacych te same funkcje co beczki w Doom to juz przesada ( zwlaszcza ze eksplodujac tworza grzybki, kazdy samochod napedzany energia jadrowa ?! ). Po co przeszukiwac wraki w poszukiwaniu itemow ( np zeby sobie zlozyc samochod jak w F2 ), lepiej niech to bedzie glupia wybuchajaca beczka.

 

boze, jesli pelna wersja bedzie tak wspaniala jak te wszystkie prezentacje to jeden tytul pogrzebie marke Fallout na zawsze.

 

 

 

ja bym nie liczyl na Twoim miejscu na prawdziwe zniszczenie tego miejsca. Zapewne po detonacji nie bedzie mozna udawac sie w tamte rejony ( no bo po co, zeby dostac smiertelna dawke promieniowania ? ) , lokacja bedzie niedostepna na mapce szybkiego poruszania sie i tyle. Co do wielkosci mapy to pewnie wieksza od tej z Obliviona raczej nie bedzie. Autorom brakuje kreatywnosci zeby zapelnic az tak duze obszary. Oczywiscie moge sie mylic , mam taka nadzieje nawet, ale czarne chmury wisza nad tym tytulem po tych wszystkich prezentacjach.

+1

 

Nie słyszałeś o micro fusion cells ? :D.

 

Dla mnie to Oblivion w świecie Fallouta i jakby nie patrzeć bezczeszczenie nazwy Fallout. Obszary nie bedą większe ;]. Bedzie 75% tego co oblivon ale podobno lepiej zapełnione. Dla mnie to wygląda jak mod do Obka nic więcej. Najgorsze, że klimatu nie czuć (wiem ze to tylko movie ;o ale ja czuje tylko Obka). Nawet jak modom uda sie zmienić rozgrywke na turową (co bedzie raczej nie do zrobienia + nie wiadomo kiedy wyjdzie sdk) to i tak nie bedzie mi sie chciało w to grać pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś o micro fusion cells ? :D.

aha, no tak, lepiej je wysadzic w powietrze niz przeszukac samochod i wziac ze soba. :D

Wkoncu energia w post-apokaliptycznym swiecie jest tak powszechnie dostepna ...

A ja pamietam z jaka starannoscia sie zbieralo rozny zlom w Falloucie zeby zyskac te kilka kapsli wiecej ... ehh. klimat leje sie strumieniami z nowego Fallouta, nie ma co ...

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli pewnie będę jedyną osobą, która nie oceni tej gry pod kątem Obliviona, jako że nigdy w niego nie grałem i nie zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie nie podoba inny aspekt zwiazany z oblivionem, wielkosc mapy. Sa za duuuuze , znow bezsensowna bieganina po gorach dolinach, a w miastach nedza questowa. lub przynies podaj pozamiataj. W obliviona z tego powodu nie zagralem wogole, biegac mi sie nie chcialo/nie mam czasu na to :) w 2Worlds odkrylem pol mapy i dalej mi sie juz nie chcialo. i tu pewnie bedzei tak samo. wole pograc w stare mody do NvN/NVN2 lub jakies turowki niz w nowego wielkiego fallouta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Czyli pewnie będę jedyną osobą, która nie oceni tej gry pod kątem Obliviona, jako że nigdy w niego nie grałem i nie zagram.

a widzisz,ja sporo gralem w Obliviona ale porownywac do F3 nie mam zamiaru, a nawet te porownania sa mi obojetne, niech inni tutaj to przezywaja :lol2: ,ja poprostu kupie gre i pogram ,bo gier w postapokaliptycznych tematach nie ma na rynku za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

kupisz??.... nawet jak bedzie totalnym shitem z tym debilnym klimatem?? wyrzucisz w błoto 150zł.

dlatego ze nie przypomina F1-2 w 2D i nie pasuje wielbicielom pierwowzoru to ma byc shitem?? albo bo przypomina Obliviona? ja nie patrze na pierwowzor bo jest mi obcy, chce mi sie zagrac w gre w postapokaliptycznych klimatach i tyle,grafa przyjemna,akcji sporo,terenow do zwiedzania tez.Z ta gra maja problem fani F1-2,reszta gre kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec sie wiele wyjasnilo z racji ze nei znasz zagadnienia pod tytulem F1 i F2 to nie masz pelnego obrazu sytuacji i nie rozumiesz zrodla narzekan fanow prawdziwego fallouta. I owszem tak mamy "problem" gdy ktos bezczesci kultowa dla nas serie. Tak trudno to zrozumiec ? :)

 

Nie mialbym do tej gry nic - baaa moze bym byl niej ciekawy - kupil i zagral Gdyby nie to ze rosci ona sobie wylaczne prawo do bycia KONTYNUACJA F1 i F2. that's all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciach!%$%

Zal mi co poniektorych, tych specjalistow od gier ktorzy potrafia koncowy produkt ocenic po kilku filmikach i screenach...

Skad wiecie ze wasze zachowanie nie bedzie zmienialo stosunku do Was?

Skad wiwecie ze fabula bedzie prosta, a jedyna rzecza w grze jaka bedziecie robili to strzelanie.

 

Jak dla mnie to narazie wyglada to ladnie.

Zaciekawilo mnie kilka rzeczy i mimo ze falloty przeszedlem wszystkie, tak tez stanie sie z tym tytulem.

Moze bedzie inny, ale czy to znaczy ze zly??

 

Oblivion takze mial swoj klimat, moze nie grzeszyl wieloma questami, ale mnie wciagnal na dlugo.

Moze i tutaj bedziemy mieli do czynienia z roznymi frakcjami...

 

Zastanowcie sie troszke

I zaczekajcie na produkt koncowy, a nie podniecacie sie 3 minutowymi filmikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mamy niby oceniac inaczej niz po filmikach jak demka nie bedzie ?

 

Tzn. no niby wszyscy wiedza jak mozna sobie zorganizowac bardzo pelne demo kazdej gry , ale nie po to obiecalem sobie , ze wszystko bede kupowal w orginalach ,zeby sie znowu w to bawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trzeba przyznac.. po tych filmikach ludzie albo polubia albo znienawidza przyszlego fallout,poniewaz obok tej gry malo ktory gracz nie przejdzie nie rzucajac na niej okiem.. jest to tytul na tyle wazny w calej tej kulturze ze inaczej po prostu nie mozna..

a to co zaprezentowal na Todd.. pozostawia nam wiele do zyczenia

wszyscy widzieli ten interview z gamespotu gdzie reporter pyta sie o ten wspanialy bloody mess o ktorym slyszal. nie oszukujmy sie, prawie wszyscy zostali przekupieni zeby promowac ta gre bo dla wiekszosci ludzi wysokie oceny w czasopismach i znanych portalach decyduje o zakupie gry.

 

w obliwionie owszem byl spory swiat ale po godzinie czlowiek sie cieszyl ze jest taka funkcja jak szybkie przejsci do miejsca docelowego bo co innego to by byla udreka

 

z reszta yahtzee to juz podsumowal :P http://www.escapistmagazine.com/videos/vie...ion/75-Oblivion

 

co do animacji wyglda to okropnie.. naboj snajperski urywa jednoczesnie nogi i glowe? ciekawe.. nie fatygowali sie zrobic porzadnego systemu "urywania cial" tylko stosuja stary system podstawiania wielu obiektow zamiast jednego i kazdy leci w swoja strone.

 

z tego co na razie widzialem i doswiadczylem z ostatniego wysypu gier tworcy ida w debilny kierunek karmy DOBRO vs. ZLO .. zaloze sie ze tutaj tez tak bedzie i nie bedzie takiej opcji zeby np przekonac kogos aby uzyskac dostep do jakiegos chronionego miejsca.. rozwalic cos, a potem zgrywac cwaniaka za pomoca skilla speech( i jak beda dialogi w mass effect to nie wybacze)., karma sie tu nie bedzie nadawala.. powienien byc status w miescie jak nas widza tak jak kiedys.

 

konsolowcy dalej bronia ze to nie przez nich takie gry sie robi ale w chwili obecnej stanowia wiekszosc rynku a rynek decyduje co bedzie dalej, niestety kasa rzadzi swiatem i dlugo sie to nie zmieni

 

a i cos jeszcze.. co za debil wymyslil wyrzutnie mini pociskow nuklearnych choc z taktycznym nukiem nie maja nic wspolnego bo eksplozja jest jakby ktos zwykla rakiete wystrzelil (taki obszar obejmuje). w swiecie fallouta cos takiego w ogole nie powinno istniec.. no i ten gun co strzela misiami??? moze nie bylo by to dziwne gdyby nie to ze pewnie misiem bedzie mozna urwac noge.

 

 

 

oby bethesda sie postarala bo oblivion moze z poczatku sliczny, byl nie grywalny na dluzsza mete przez ich idiotyczne pomysly.. nie wspomne nawet o vats'ie

maja jeszcze troche czasu i mam na prawde nadzieje ze go dobrze wykorzystaja nie przeznacza go na animowanie skilla extremely bloody mess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mamy niby oceniac inaczej niz po filmikach jak demka nie bedzie ?

Nie oceniać - dopóki nie pokaże się w sklepach.

 

Fanatycznie kocham Fallouta i będzie mnie na pewno bolało, jeżeli F3 nie będzie dorastał do pięt F1 (bo o poziomie F2 można zapomnieć na bank), ale kurde: nie grałem jeszcze w F3 i dopóki nie zagram, nie napiszę że to crap, bo nie jestem jasnowidzem. Druga rzecz: ponownie przechodzę sobie Obka ostatnio i chociaż do poziomu Morrowinda daleka droga, to nie jest zły i jeżeli ktoś mi proponuje przeniesienie go w realia świata postapokaliptycznego, to dla damego świata z braku alternatyw na pewno spróbuję jak będzie smakował F3.

 

I na koniec: F3 najprawdopodobniej odziedziczy po Obli SDK. Ilu z whinerów piszących w tym temacie ruszy doopy, żeby cokolwiek w F3 poprawić, dodać? Żaden?

 

Ktoś, kto grał w Obka bez liźnięcia choćby powstałych do niego addonów tak na prawdę widział 20% potencjału tej gry i cały czas naiwnie liczę, że tak samo będzie z F3. Na pewno będzie trzeba poczekać. Pół roku, rok może aż pojawią się te najciekawsze, najbardziej dopracowane addony, ale wydaje mi się, że będzie warto. Mimo wszystko, wbrew całemu temu narzekactwu.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa ale my mowimy o tym co na razie pokazali.. wszystko jest mozliwe a ktos kto nie liczy na kase moze stworzyc dobry addon jak wypuszcza SDK.. pozostaje tylko czekac.. a w najgorszym przypadku czekac jeszcze dluzej na mody

trzeba myslec pozytywnie :P WE BELIEVE IN YOU TODD!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tu mnie masz ;]

Ale jak mozna wyciagac wnioski po kilku filmach o lacznej dlugosci 15 min ??

no przepraszam, tak samo ja moge zapytac : " Jak mozna zyc zludzeniami ze autorzy ukrywaja najciekawsze elementy swojej gry pokazujac tylko rzeznie i rozwalke ? " .

 

Z jednym sie zgadzam - gre ocenimy po premierze, ja jednak ocenialem to co mi pokazano. Wkoncu na forum mozna wyrazac swoje opinie na jakis temat .

 

Aha, nie po to kaza mi wylozyc na lade okreslona kase za swoj produkt, zebym pozniej musial sleczec godzinami i sobie sam poprawiac czy dorabiac to i owo. I nikt nie zaprzeczy ze dzisiaj gry produkuje sie zeby jak najwiecej zarobic, a nie zeby przypodobac sie fanom.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...