Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż mija już prawie miesiąc (30 dni) od rozpoczęcia rządów to jakoś rzadnych ważnych decyzji nie widziałem.

Widac, ze ktos kompletnie nie ma pojecia o czym mowi.

 

- 9 listopada 2007 Tusk odebrał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego akt desygnacji na premiera.

- 16 listopada 2007 wraz z proponowanym składem Rady Ministrów został powołany i zaprzysiężony na Prezesa Rady Ministrów.

- 24 listopada 2007 jego rząd uzyskał wotum zaufania Sejmu.

 

Czyli PO wraz z PSL rzadzi od calych dziesieciu dni, pomijam juz fakt ze jest potrzebne okolo miesiac by nowi ministrowie zaznajomili sie ze wszystkim sprawami etc.

Edytowane przez Ruido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze mi ktoś powie że Niemcy nie dopięły swego - jak nie wojną to po dobroci - a może raczej "bez wyjścia".

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? (Jakoś nie chce mi sie wierzyć, ze są w tym kraju młodzi ludzie, dla których II wojna światowa się jeszcze nie skończyła...)

 

EDIT:

No i tego linka mógłbyś rzeczywiście zapodać, bo jakoś nie ufam Twojemu niemieckiemu, sorry.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido, świetne tłumaczonko. Nie zmienia to faktu że się zajmują narazie [ciach!]ŁAMI.

 

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? (Jakoś nie chce mi sie wierzyć, ze są w tym kraju młodzi ludzie, dla których II wojna światowa się jeszcze nie skończyła...)

Under, nie ulega wątpliwości, że Traktat Reformujący wpisuje się w wypełnianie idei przejęcia rządów w Europie przez najsilniejsze państwa europejskie, zwłaszcza przez Niemcy, z równoczesną marginalizacją wpływu mniejszych państw, takich jak Polska. Jest to równoznaczne z utratą przez mniejsze narody-państwa europejskie zdolności stanowienia o swoim własnym losie. Ten brzemienny w daleko idące konsekwencje fakt ma w tych krajach pozostać niedostrzeżony przez opinię publiczną. I tak już sama nazwa: Traktat Reformujący - wywołać ma mylne powszechne wrażenie, że chodzi zaledwie o nieznaczne ulepszenie, czy modyfikację obecnego systemu unijnego. Tymczasem celem owego Traktatu Reformującego jest w istocie podstępne wymuszenie na narodach Europy pozbycia się przez nie ich własnej suwerenności, przynależnej im z mocy prawa naturalnego. Właśnie dlatego nie będzie w Polsce referendum na ten temat - żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Niby mamy Joaninę...

 

Jeśli chodzi o link do gazety, to do papierowej raczej nie da rady dać linka, natomiast można przeczytac o tym na gazeta.pl.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80286,4608630.html

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem celem owego Traktatu Reformującego jest w istocie podstępne wymuszenie na narodach Europy pozbycia się przez nie ich własnej suwerenności, przynależnej im z mocy prawa naturalnego.

:blink: Wysiadam z tego tramwaju:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Under, nie ulega wątpliwości, że Traktat Reformujący wpisuje się w wypełnianie idei przejęcia rządów w Europie przez najsilniejsze państwa europejskie, zwłaszcza przez Niemcy, z równoczesną marginalizacją wpływu mniejszych państw, takich jak Polska. Jest to równoznaczne z utratą przez mniejsze narody-państwa europejskie zdolności stanowienia o swoim własnym losie. Ten brzemienny w daleko idące konsekwencje fakt ma w tych krajach pozostać niedostrzeżony przez opinię publiczną. I tak już sama nazwa: Traktat Reformujący - wywołać ma mylne powszechne wrażenie, że chodzi zaledwie o nieznaczne ulepszenie, czy modyfikację obecnego systemu unijnego. Tymczasem celem owego Traktatu Reformującego jest w istocie podstępne wymuszenie na narodach Europy pozbycia się przez nie ich własnej suwerenności, przynależnej im z mocy prawa naturalnego. Właśnie dlatego nie będzie w Polsce referendum na ten temat - żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Niby mamy Joaninę...

 

Jeśli chodzi o link do gazety, to do papierowej raczej nie da rady dać linka, natomiast można przeczytac o tym na gazeta.pl.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80286,4608630.html

Odstaw trawkę, alkohol i inne używki. Zdejmij różowe okulary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Sawicka wpłaciła 300 tysięcy kaucji..."biedna" ofiara casanovy z cba, "nie linczujcie jej publicznie". :(

ach ta biedna kobieta,300tys w plecy i wszystko przez CBA,przed kamerami udaje swietą a jak robiła przekręty była bardzo wyrachowana jednym zdaniem obłudna,chciwa na pieniadze kobieta Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)przed kamerami udaje swietą a jak robiła przekręty była bardzo wyrachowana jednym zdaniem obłudna,chciwa na pieniadze kobieta(...)

Hmmm, znasz kogoś rok (czy tam pół), wydaje Ci się że znasz tą osobę. Jest okazja zarobisz 100tys i co? Mówisz nie?

Osobiście w to nie uwierzę, tamta prowokacja była przesadzona. Co nie zmienia faktu, że powinna ponieść karę.

---

Żeby było jasne, dla mnie to nie jest sposób na pozbycie się korupcji. To tak jak walka z piractwem komputerowym. Zabezpieczenia nie są po to, żeby utrudnić życie prawdziwym piratom komputerowym ( i tak w końcu je złamią), a żeby taki Kowalski nie skopiował koledze płytki. Większym pożytkiem było by złapanie xxxx policjantów z drogówki, biorących łapówki niż paru posłów/radnych, którzy po roku znajomości decydują się, że jednak w to wchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to zakup nowych samolotów, nikt nie każe kupować jumbo-jet'a, ale jakiegoś małego Boeinga jak najbardziej bo przecież te Tu-154 i Jaki to się co najwyżej nadają do pocięcia na żyletki niż do latania wszak większy wstyd jest wtedy gdy premier nie może odlecieć bo samolot się zepsuł i trzeba czekać na nowe części. Przez dwa lata rządów ciemnoty z PiS'uaru nie przyniosło rozwiązania z zakupem samolotów dla rządu (dobrze, że chociaż te F-16 doleciały), może teraz o tym sobie przypomną choć w dobie super oszczędności nie liczyłbym na tak prostą i nieskomplikowaną inwestycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to zakup nowych samolotów, nikt nie każe kupować jumbo-jet'a, ale jakiegoś małego Boeinga jak najbardziej bo przecież te Tu-154 i Jaki to się co najwyżej nadają do pocięcia na żyletki niż do latania wszak większy wstyd jest wtedy gdy premier nie może odlecieć bo samolot się zepsuł i trzeba czekać na nowe części. Przez dwa lata rządów ciemnoty z PiS'uaru nie przyniosło rozwiązania z zakupem samolotów dla rządu (dobrze, że chociaż te F-16 doleciały), może teraz o tym sobie przypomną choć w dobie super oszczędności nie liczyłbym na tak prostą i nieskomplikowaną inwestycję.

że niby co? nowe części kupują? a przecież miało być tanie państwo! nie mogliby brać używek ze szrotu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam pokażę w wykonaniu nowego premiera. :lol: Ciekawe ile wytrzyma. Narazie to faktyczne zagranie "pod publiczkę".

Ale o tym ze PO nie zrealizuje pomysłu pisu - idiotycznego płotu za 5.5mln, to już nie napiszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenia wokół sejmu nie będzie, ale Lechu niestety zdąży postawić betonowy płot z drutem kolczastym wokół swojej letniej rezydencji, który odgrodzi również fragment plaży - super estetycznie to będzie wyglądać, no ale z drugiej strony na miejscu Lecha też bym się czuł zagrożony :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenia wokół sejmu nie będzie, ale Lechu niestety zdąży postawić betonowy płot z drutem kolczastym wokół swojej letniej rezydencji, który odgrodzi również fragment plaży - super estetycznie to będzie wyglądać, no ale z drugiej strony na miejscu Lecha też bym się czuł zagrożony :lol: .

W czasie II RP sejm był odgrodzony :wink:

A Prezydent ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo tak jak głowa każdego innego państwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze ma prawo, jednak poprzednicy jakoś z tego prawa nie korzystali :P . Zresztą ten płot akurat nie jest taki drogi, więc jeśli to ma pozytywnie wpłynąć na jego kompleks (rekreacyjny of kors ;) ) to niech sobie ulży;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze ma prawo, jednak poprzednicy jakoś z tego prawa nie korzystali :P . Zresztą ten płot akurat nie jest taki drogi, więc jeśli to ma pozytywnie wpłynąć na jego kompleks (rekreacyjny of kors ;) ) to niech sobie ulży;]

Ten karzełek ma sobie ulżyć za jedyne 5,5 mln pln ? Ależ proszę bardzo, ale niech sam za to płaci. We wszystkim trzeba mieć umiar, a karzełek to paranoik. Szkoda kasy wyrzucać na czyjeś fobie. Jak sie boi to niech w Wawie siedzi

 

hmm 5,5 mln pln starczyło by mi spokojnie do końca życia ( no przynajmniej na start a dalej sam bym sobie poradził ).

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to okropne dzialanie pod publike z ta cala oszczednoscia Tuska. Ja jestem ZA tym aby panstwo kupilo sobie wreszcie jakis samolot, ktorym REPREZENTATYWNE osoby (tzn premier, prezydent, a nie jacys pod sekretarze stanu) beda mogli latac. Jak to ma wygladac, ze premier 40mln kraju przylatuje rejsowym samolotem?! Wedlug mnie jednym z elementow taniego panstwa mamy wtedy, gdy minister jezdzi jednym autem z borem, a nie jak z palacu prezydenckiego po dymisji Lepper byl odwozony przez 5 aut!

 

Czy moglibyscie dac jakis link do tematu z tym plotem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to okropne dzialanie pod publike z ta cala oszczednoscia Tuska. Ja jestem ZA tym aby panstwo kupilo sobie wreszcie jakis samolot, ktorym REPREZENTATYWNE osoby (tzn premier, prezydent, a nie jacys pod sekretarze stanu) beda mogli latac. Jak to ma wygladac, ze premier 40mln kraju przylatuje rejsowym samolotem?! Wedlug mnie jednym z elementow taniego panstwa mamy wtedy, gdy minister jezdzi jednym autem z borem, a nie jak z palacu prezydenckiego po dymisji Lepper byl odwozony przez 5 aut!

 

Czy moglibyscie dac jakis link do tematu z tym plotem?

 

Pozdrawiam

Ja bym to widzial tak:

 

1. Oficjalne wizyty panstwoe czy to premiera czy tez prezydenta-> samolotem kupionym na potrzeby glowy panstwa/rzadu

 

2. Latanie Tuska do 3miasta lub po Polsce, ewentualnie nieoficjalne wizyty miedzy panstwowe -> samolotem rejsowym, podniesie to prestiz samego LOTu jak i obnizy bardzo mocno koszty lotow.

 

Cholernie irytujace bylo jak prezydent lecial sobie to Gdanska, potem heli na Hel, a w tym czasi samolot wracal do Wawy po jego zone albo brata i dawaj taka sama trasa......... (przypominam godzina lotu to okolo 40tysiec pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas flota powietrzna powinna byc - na oficjalne wizyty premiera i prezydenta, na wypadek naglych sytuacji. Natomiast nie widze nic zdroznego w tym, ze premier na nieoficjalne wizyty, spotkania robocze itp. wydarzenia nizszej rangi lata rejsowym, ew. wyczarterowanym, samolotem. Tak samo ministrowie. Taniej, a prestizu wcale nie ujmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten karzełek ma sobie ulżyć za jedyne 5,5 mln pln ? Ależ proszę bardzo, ale niech sam za to płaci. We wszystkim trzeba mieć umiar, a karzełek to paranoik. Szkoda kasy wyrzucać na czyjeś fobie. Jak sie boi to niech w Wawie siedzi

 

hmm 5,5 mln pln starczyło by mi spokojnie do końca życia ( no przynajmniej na start a dalej sam bym sobie poradził ).

5,5 miało kosztować ogrodzenie sejmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :P . "Murek z ostrokołem" wokół letniej rezydencji to jakieś 300-400k. Co do czarterowania samolotów to wcale nie byłbym taki pewien, czy to by taniej wyszło ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(przypominam godzina lotu to okolo 40tysiec pln).

36 tys. 415 zł za godzinę lotu.

 

A wracajac do tematu. Sam jestem za tym by w koncu zakupiono porzadne samoloty, sadze ze 3 w pelni powinny wystarczyc. Jeden dla Prezydenta, drugi dla Premiera, trzeci jako rezerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mogą latać motorolotniami? Tanie państwo po maksie...

 

Ale o tym ze PO nie zrealizuje pomysłu pisu - idiotycznego płotu za 5.5mln, to już nie napiszesz?

Heh, jak bym wiedział cokolwiek wogóle o takiej inwestycji to bym może i napisał...ale ja się takimi [ciach!]łami nie zajmuję - co mnie PŁOT interesuje. Po za tym:

"Jak informuje dziennik.pl, rezygnacja z budowy płotu będzie pierwszą decyzją zarządu PO." - zaczęli od KONKRETÓW [;

 

"Budowa otaczającego Sejm płotu, który miał kosztować 5,5 mln złotych, to pomysł Ludwika Dorna." - to był pomysł marszałka sejmu a nie PISu...jak by cała partia na posiedzeniu stwierdziła jednoznacznie że trzeba budować płot to co innego. Równie dobrze mogę napisać że PO to łapówkarze - bo sawicka (i kilku jej kumpli) chciało <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> łapówę [;

 

A propo:

 

"Według "Rzeczpospolitej", prokuratura ma dowody na korupcję członka Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Piotra Czubińskiego"

:lol: świeżutkie wieści z Polski. Dobrze że mu do mieszkania CBA nie weszło tylko wydział do walki z korupcją z Lublina - bo by znowu ktoś palnął że wszystko było "podstawione".

Mimo to wciąż nie twierdzę że całe PO to łapówkarze [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak bym wiedział cokolwiek wogóle o takiej inwestycji to bym może i napisał...ale ja się takimi [ciach!]łami nie zajmuję - co mnie PŁOT interesuje.

świadczy to o tym że wady widzisz tylko w tym czego nie lubisz, proste ale jakże sensowne :lol2:

 

gdyby ten płot miał by powstać za decyzja PO od razu pewnie byś rozpisał wiązanke jaka to Platforma jest bee :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zostaw ten płot [; są naprawdę ważniejsze sprawy w Polsce niż płot. Narazie wiązanek nie ma co pisać - narazie trzeba obserwować, a wiązanki polecą po pierwszych "100 dniach" rządów - jeśli obecny rząd sobie na to zasłuży [; A to że nie przepadam za Tuskiem - to inna sprawa. Polecam książkę do poczytania "Dziad" o całej tej bandzie złodziei zwanej politykami - w Polsce już dawno mogła by być Irlandia - gdyby nie najważniejsze było napełnianie własnej kiesy a nie "mądre rządy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zostaw ten płot [; są naprawdę ważniejsze sprawy w Polsce niż płot. Narazie wiązanek nie ma co pisać - narazie trzeba obserwować, a wiązanki polecą po pierwszych "100 dniach" rządów - jeśli obecny rząd sobie na to zasłuży [; A to że nie przepadam za Tuskiem - to inna sprawa. Polecam książkę do poczytania "Dziad" o całej tej bandzie złodziei zwanej politykami - w Polsce już dawno mogła by być Irlandia - gdyby nie najważniejsze było napełnianie własnej kiesy a nie "mądre rządy".

Wiązanki pod aderesem Tuska puszczasz apo5 juz od 2 dnia przejecia przez platforme wladzy (26 listopada). I to ty zaczales z glupimi tematami wyskakujac z samolotami. Dla mnie ciekawszy jest plot niz samolot. B) A tak calkiem serio: jezeli na prawde chcesz poczekac te 100 dni z ocena pracy PO to daruj sobie komentarze po kazdym nowym niusie. Widac ewidetnie, ze temat ten stracil na popularnosci po wybraniu PO - i dobrze, po prostu to co sie dzieje w rzadzie jest teraz nudne... bo normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...