Jump to content
SGJ

Opera

Recommended Posts

W ostatnich dniach wyszla wersja 10.01. CHangeloga nie podam, bo znalezienie na stronie Opery linka do developer bloga, w ktorym sie owy changelog znajduje, jest awykonalne, a przynajlmniej pochlania znacznie wiecej czasu, niz mam obecnie dostepne :|

Z tego co czytalem w domu, to mozliwe, ze wreszcie naprawili wystepujacy u niektorych blad ze 100% uzyciem procka

Unite jest świetne, to jest duży skok jakościowy do przodu. Oczywiście jako klient możemy używać dowolnej przeglądarki, nie musi to być opera. Do potestowania zapraszam na:

Lodówkę

Udostępnianie plików

Tablica do rysowania - pod IE nie startuje, pod FF nie ma problemu.

To tylko trzy przykładowe aplikacje. Wśród innych jest odtwarzacz muzyczny, komunikator, udostępnianie zdjęć, web server, czy inbox którym możemy wrzucać pliki na swój dysk z innego kompa. Oczywiście aby uslugi działały nasz komputer musi być włączony z otwartą Operą - niby minus, ale z drugiej strony w ten sposób omijamy upload na inne serwery.

A to nie są po prostu widgety w innym wydaniu ?

Trzeba będzie zaktualizować, bo wersja 10.01 czasami sypie mi fatal errorami. Dobrze że przynajmniej sama się uruchamia spowrotem :)

Ogólnie to przy przejściu z 9 na 10 drogą aktualizacji nie mogłem potem normalnie uruchomić Opery - musiałem zrobić nową instalację :)

Orientuje sie ktos czemu nie wczytuje mi sie to menu w Operze? :>

Wersja 10.10, flash jest.

http://i46.tinypic.com/2up3092.png

Nie wiem. U mnie jest OK (10.20 Alpha 1).

Ale kolumna/menu po lewej stronie to JavaScript.

Czy korzystasz z jakiś dodatkowych skryptów UserJS?

Czy blokujesz jakieś elementy/reklamy na onet.pl?

Czy w preferencjach (ogólnych lub danej witryny) masz ustawioną ścieżkę do skryptów? Jeśli tak, usuń ją lub ustaw od nowa.

Macie też tak że po zamknięciu przeglądarki czasami synchronizacja się jeszcze włącza ale wtedy nic się nie dzieje jakby się zawieszało albo serwer nie dopowiadał? Zostawiłem kiedyś to okno i po paru godzinach wróciłem i się nie zsynchronizowało bo okno dalej wisiało.

To samo mam na laptopie więc problem nie wydaje sie jednostkowy.

Na 9.5 nigdy nie było problemu z synchronizacją, i nawet wydaje mi się że na pierwszej 10 tez nie, tylko od któregoś update to się zaczęło.

Jeśli dobrze pamiętam - u mnie ta ikona pojawiła się, gdy zasubskrybowałem jakiś kanał w RSS. Identyczny problem pojawia się, gdy masz konto mailowe w Operze. Ja, niestety po usunięciu wszystkich kanałów RSS musiałem jeszcze usunąć wszystkie dane użytkownika trzymane na PC i przeinstalować Operę. Sposób z -notrayicon nie działał.

Może ktoś wie jak rozwiązać problem z operą. Viste 64bit, 10.10 Kompilacja 1893. flesh playera 10. Jak chcę obejrzeć film na youtube na pełnym ekranie to wywala mi do windowsa jakiś błąd. Dokładnie OPERA-CRASHLOG V1 desktop 10.10 1893 windows Opera.exe 1893 caused exception C0000005 at address 6D44C850 (Base: 40000)

Edited by mocho19