Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić od znajomego hp pavilion w2408h ( nówkeczka ) za okazyjną cene ok 1100zł. Czy opłaca się kupić tego hp ? Przeraża mnie tylko ilość zużywanej energi 130watt ( wtf? ) i podobno słabe kąty widzenia ( znajomy tak mi powiedział bo pracuje na codzień z lcd'kami ). Co o nim myslicie?

 

Pozdrawiam

Jest to typowy tani 24" na TN i stąd będą kiepskie kąty - ale w cenie 1100 PLN jeśli będziesz w stanie zaakceptować wady niskiej jakości LCD to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130W to zapewne pomiar producenta na 100% rozswietleniu matrycy.

 

Typowa 24" bierze 80-90 z tego co widzialem w testach.

 

Jak nowka z gwara i bez pikseli to warto bo to jednak troche lepszy TN z szyba w cenie najgorszej tandety :)

 

Niestety nie znam sie na tym az tak dobrze, zeby zrozumiec pojecie dopalacza, ani nie wiem o jaki efekt ci chodzi :) Jedyny problem w grach jaki mialem, to byl tzw. efekt page tearing, ktory objawial sie tym, ze przy szybkim scrollu (ale tylko niektorych miejsc, np. mapy w Ghost Recon) pojawialy sie jakby dwie klatki przesuniete wzgledem siebie. Poniewaz nie mialem tego na 19'' tez bylem przerazony, ale moj kolega na iiyamie 24'' mial dokladnie to samo np. w filmach w crysisie. Problem rozwiazalo wlaczenie w driverach wymuszania vsync - od tamtej pory nie ma juz zadnych problemow i monitor pozbyl sie ostatniej odczuwalnej dla mnie wady :)

Hmm no wydawalo mi sie , ze z dopalacza. A efekt wyglada tak ze dolne jakies 75-80% obrazu jest ok i nadaza, a potem jest niewyrazna kreska pojawiajaca sie czasami i gora klatki nie nadaza. Widoczne zwlaszcza na niebie w HL Lost Coast i w wiedzminie na niebie i szarych murach w Zamku/Wyzimie.

 

Hmm moze sprobuje z tym wymuszeniem vsync bo wybranie go w grach nie pomagalo.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kupiłem sobie Yuraku i jest na matrycy P-MVA, co w sumie było pewne, taka sama jaka jest w LG, czy Benq, dokładniej V3. Nie dopatrzyłem się też ani 1 bad pixel, choć czasem ciężko kropkę kurzu odróżnić od ewentalnego bad piksela. Jedyne co mnie denerwuje to to, że monitor jest pochylony do przodu na nóżce i nie bardzo chce się odgiąć do tyłu, może ja nie wiem jak to działa, jak ktoś wie proszę o radę, bo narazie delikatnie nie chcę iść, a nie chcę nic połamać. Podstwka tak na marginesie jest ciekawa, bo po wciśnięciu jakiekogolwiek przycisku monitor macha się w niej :rolleyes: Jakość wykonania nie jest boska, ale mi nie przeszkadza, że np. w nówce górna listwa odstawała od monitora i musiałem ją sam wcisnąć na miejsce :rolleyes: tak to już jest z stricte chińskim sprzętem, totalna masówa. Prosiłbym też o jakiś poradnik albo programik pozwalający ustawiać optymalne ustawienia dla monitorów lcd, to jest mój pierwszy i nie bardzo wiem np. w jakim celu jest phase i clock i jak to skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kupiłem sobie Yuraku i jest na matrycy P-MVA, co w sumie było pewne, taka sama jaka jest w LG, czy Benq, dokładniej V3. Nie dopatrzyłem się też ani 1 bad pixel, choć czasem ciężko kropkę kurzu odróżnić od ewentalnego bad piksela. Jedyne co mnie denerwuje to to, że monitor jest pochylony do przodu na nóżce i nie bardzo chce się odgiąć do tyłu, może ja nie wiem jak to działa, jak ktoś wie proszę o radę, bo narazie delikatnie nie chcę iść, a nie chcę nic połamać. Podstwka tak na marginesie jest ciekawa, bo po wciśnięciu jakiekogolwiek przycisku monitor macha się w niej :rolleyes: Jakość wykonania nie jest boska, ale mi nie przeszkadza, że np. w nówce górna listwa odstawała od monitora i musiałem ją sam wcisnąć na miejsce :rolleyes: tak to już jest z stricte chińskim sprzętem, totalna masówa. Prosiłbym też o jakiś poradnik albo programik pozwalający ustawiać optymalne ustawienia dla monitorów lcd, to jest mój pierwszy i nie bardzo wiem np. w jakim celu jest phase i clock i jak to skalibrować.

Jak z czernią na tym Yuraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij programik tft test

polukaj na plansze, ustaw tak by ci sie podobalo. wazne byś nie miał efektu zarówy. mozna też sciągnąć jakies paterny i zobaczyć jak se monitor z nimi radzi.

 

phase i clock chyba mozesz olac(ale nie jestem pewien)

 

i wrzuć jakieś foty i jak już ustawisz, daj znać jakie są odczucia- gry, filmy, zdjęcia itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij programik tft test

polukaj na plansze, ustaw tak by ci sie podobalo. wazne byś nie miał efektu zarówy. mozna też sciągnąć jakies paterny i zobaczyć jak se monitor z nimi radzi.

 

phase i clock chyba mozesz olac(ale nie jestem pewien)

 

i wrzuć jakieś foty i jak już ustawisz, daj znać jakie są odczucia- gry, filmy, zdjęcia itepe

Ustawiłem sobie wcześniej nokia monitor testem i tu widzę się pokrywa, czarny jest czarny, a biały biały. Ja niestety nie mam ani wzroku, ani słuchu absolutnego, więc naprawdę nie zamierzałem kupować monitora za 5000 zł jak i tak nie odczuję różnicy. Właśnie jak odpalam w Twoim programie interferance test to mi paski latają po ekranie i to związane chyba z tym phase ... muszę poszukać co to jest i jak to ustawić. Foty mogę dać, ale dopiero jak dotrze kabel dvi, bo narazie jadę na vga, gdyż dostarczony z monitorem hdmi->dvi jest dla mnie bezużyteczny. Wczoraj obejrzałem sobie filmik w 720p jak dla mnie rewelacja. W gry gram bardzo rzadko, głównie poker, do tego był mi potrzebny ekran z dużą rozdzielczością, żeby dużo stołów weszło. Zdjęć też w sumie nie oglądam poza tapetą. Jak chcesz coś konkretnie to napisz, mogę Ci to odpalić i zrobić fotę. Co do moich subiektywnych odczuć jestem zadowolony głównie z matrycy z każdego miejsca w pokoju można sobie spokojnie patrzeć na ekran, a nie jak u qmpla na starym 17' lcd gdzie wystarczy stanąć nad ekranem i już nic nie widać, kolory nikną. Nie jest na szczęście "szklany", ale trochę się w nim odbija, gorzej z obudową, która działa dosłownie jak czarne lustro :rolleyes: Przyciski są bardzo niechlujnie zrobione i wciśnięcie któregokolwiek powoduje, że cała konstrukcja się macha delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie wcześniej nokia monitor testem i tu widzę się pokrywa, czarny jest czarny, a biały biały. Ja niestety nie mam ani wzroku, ani słuchu absolutnego, więc naprawdę nie zamierzałem kupować monitora za 5000 zł jak i tak nie odczuję różnicy.

Czyli po grzebaniu w ustawieniach sie poprawila czern? To ponoc najwieksza wada tego monitora. Jest backlight bleed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po grzebaniu w ustawieniach sie poprawila czern? To ponoc najwieksza wada tego monitora. Jest backlight bleed?

Nie wiem co to jest backlight bleed, a co do czerni, w advanced dałej auto color i tyle, jak już pisałem ja nie jestem w stanie odróżnić miliona barw. Jednak czarny nie jest do końca taki jak powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest backlight bleed, a co do czerni, w advanced dałej auto color i tyle, jak już pisałem ja nie jestem w stanie odróżnić miliona barw. Jednak czarny nie jest do końca taki jak powinien być.

Wyglada to tak, ze np. jak ogladasz film to czarne pasy u gory i u dolu sa miejscami jakby jasniejsze - podswietlenie "przecieka"

Edit: A, wlasnie, potanialy ostatnio BenQ FP241W i FP241VW, te dwa mozna dostac juz kolo 1900, FP241Wz za 2000. Warto sie interesowac?

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom

cripple

 

jeszcze tylko napisz, jak sprawuje sie skalowanie obrazu - jak wyglada( w grach, pulpit) obraz w rozdzielczosci 1680*1050 i 1444*900

 

a jakością wykonania sie nie przejmuj, jeśli obraz jest ok, to walic wykonanie.jak na razie jedyny minusik tego monitora jak widze to własnie wykonanie i czern, ale jak popatrze na czern mojej tn to już mi nic nie straszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest backlight bleed, a co do czerni, w advanced dałej auto color i tyle, jak już pisałem ja nie jestem w stanie odróżnić miliona barw. Jednak czarny nie jest do końca taki jak powinien być.

dlaczego nie jesteś w stanie odróżnić???? masz 256 odcieni 3 podstawowych kolorów Czerwonego Zielonego Niebieskiego

 

jeżeli monitor jest dobry to wyświetla skalę tych kolorów płynnie bez schodków, każdy odcień, widać gładkie przejście od czarnego do czerwonego itd

 

Dołączona grafika

 

a jeżeli monitor jest BARDZO DOBRY to wyświetla takie gładkie płynne przejście przy każdym nastawie kontrastu jasności w menu LCD :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie jesteś w stanie odróżnić???? masz 256 odcieni 3 podstawowych kolorów Czerwonego Zielonego Niebieskiego

Wyobraź sobie, że mam niezłe 19' CRT obok i nie zmienia to wcale postaci rzeczy. Po prostu nie jestem specem od kolorów i zapewne to co ja sobie ustawię sam, Tobie wyda się totalnie nienaturalnymi kolorami. I to chciałem przekazać, nie to że coś mi się źle wyświetla. Nie znam się na tym i nie podejmę się tego oceniać. Mogę jeszcze dodać, że 2 martwe piksele znalazłem jeden szary a drugi czerwony na stałę.

 

Co do skalowania, to jedynie w C&C najnowsze grałem i nie było źle. W resztę gierek gram starszych jak Heroes of Might and Magic 5 i tam gram na nominalnej. Jednak na innych rozdziałkach tych małych zwłaszcza (bios i posty) ucina dużo ekranu, ale jest to mój pierwszy LCD i nie wiem czy to normalne.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych monitorów: EIZO S2431WE-BK lub EIZO S2411WK.Który z nich lepiej wybrać?Monitor będzie używany w 80% do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO S2431WE-BK lub EIZO S2411WK. Który z nich lepiej wybrać? Monitor będzie używany w 80% do gier.

czy do gier nie jest to za wysoka półka? a to pozostałe 20% to co?

 

z pozycjonowania modeli wychodzi coś takiego:

S2431W - to "zastosowania zaawansowane" (+ogólne)

a 2411W - to już początek grupy "zastosowania profesjonalne"

 

biorąc pod uwagę czas reakcji to oba modele mają: 6ms/16ms

 

z tego co pamiętam gdy jakiś czas temu się wczytywałem to ogólnie S2411W to trochę bardziej zaawansowana konstrukcja. i zrozumiałbym jakby to było 80% czasu grafika, CAD, etc i 20% gry. ;)

jest jeszcze sprawa podstawki - podstawka HighAdjustable z S2431W jest wg. mnie o niebo lepsza od ArcSwing2 jaką ma S2411W. bije ją na głowę ergonomią i elastycznością dopasowania do potrzeb chwili.

 

generalnie to dziwny wybór do zastosowań (80% gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym monitorze

 

http://www.allegro.pl/item368226298_24_108...is_w_wa_fv.html

 

Dla mnie full wypas jak patrze na specyfikację, wykorzystanie to gry, często oglądanie filmów na kanapie (więc dobre kąty muszą być) , normalna praca. Może w przyszłości xbox. Jak z jego złączami (bo trochę się nie znam) poborem prądu ? może coś lepszego w tej cenie ?

 

aha czy do tego monitora koniecznie jest potrzebna znakomita karta ? Teraz mam 7600GS

Edytowane przez destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj to forum. Te gatewaye to zlom potwierdzajacy opinie , ze dostajesz to za co placisz.

 

Jak chcesz grac w 1920x1200 to grafika powinna byc na poziomie serii 8800/9600 lub radeon 2900/3850/3870 lub wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem trochę i widzę że użytkownik gmfriend miał ten monitor i nie zaciekawię się wypowiada. Na pierwszy rzut oka specyfikacja wyje chana, ale jak jest źle no to lipa. Tylko czy w tej cenie znajdzie się coś o tych samych parametrach bez tych wad. Chyba nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem trochę i widzę że użytkownik gmfriend miał ten monitor i nie zaciekawię się wypowiada. Na pierwszy rzut oka specyfikacja wyje chana, ale jak jest źle no to lipa. Tylko czy w tej cenie znajdzie się coś o tych samych parametrach bez tych wad. Chyba nie ;/

a LG 245Wp, HP 2465, fujitsu P24W-3, benq 241 ? nieco droższe ale 100% nowe i wg mnie lepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ... te to podchodzą pod 2tysiące , chyba będę musiał poszukać czegoś z 22'.

Może po wakacjach potanieje ? to wtedy bym coś wybrał? bo nie spieszy się.

Edytowane przez destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ... te to podchodzą pod 2tysiące , chyba będę musiał poszukać czegoś z 22'.

Może po wakacjach potanieje ? to wtedy bym coś wybrał? bo nie spieszy się.

nie szukaj 22" bo i tak nie znajdziesz. pomijając "perełki" na TN masz dwa modele 22": eizo S2231W za 2,6k i wg. mnie trochę dziwny projekt za sumę 1300pln - Lenovo L220x mający rozdzielczość natywną dla 24"-27"-calowców...

 

 

co chwilę widzę lament na temat monitorów, że to wszystko taaakie drogie i w ogóle co tu ludzie na siłę wciskają innym. i ciągle taniej i taniej. ok, czasem naprawdę kasa jest wylicznona co do PLN'a, inaczej przez 3miechy będzie suchy chleb.... ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

 

ja trochę tego nie rozumiem. za sumy 1100-1500 ludzie masowo kupują TN 22"-24"... przecież to zaczyna się rozjeżdżać w narożnikach już patrząc na wprost... i męczą się na tym 3lata i więcej.

a już cudownym produktem jest gateway z fabryki, w której chyba wszyscy na ostrej bani to montują...;) skoro całe palety zwrotów i "zdrowo przestrzelonych" nówek się u nas pojawiają.

 

 

zgadzam się z @gmfriend

nawet na agito wszedłem - tam mieli HP L2465 w dobrej cenie zawsze. i co? 1855,00zł ! za dość dobry już monitor, na 24" s-pva, 6ms/16ms, kolory, kąty i podświetlenie ma w porządku, projekt i wykonanie również . czy to tak dużo?

 

zachęcam do kupienia czegoś normalnego 24". tak jak napisałeś wstrzymaj się i dozbieraj. nie będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno macie racje, chociaż na prawdę jest to kupa kasy. ale trzeba będzie się jakoś sprężyć zbliżają się wakacje więc zobaczymy. Jak już się spora sumka uzbiera to się odezwę. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką 24' moglibyście polecić do giercowania na Pececie? Do sumy ok. 1800 złotych.

ja już jestem praktycznie zdecydowany na fujitsu P24w-3 jak tylko pojawi się w sklepach...cena odrobinę wyższa niż 1800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...