Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Starcraft 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no ja sciagam dla samego HD - bo na tym youtube jakosc nie jest za wysokich lotow :D

 

Edycja...

 

Potwierdzam - to jest ten sam filmik tyle ze w HD :)

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szkoda że ze swiata warcrafta który również syci [jak wszystko czego dotyka sie blizzard ;) ] tylko 4 się pojawiły. Szczerze powiem, że rtsy to nie jest mój ulubiony gatunek gier...ale warcraft i starcraft mają w sobie coś co potrafi przykuć do komputera na długo a potem powoduje że człowiek powraca do tytułu over and over again...

Ze mną było tak, że w młodości bardzo lubiłem RTSy. Później jakoś zacząłem mniej grać w ten rodzaj gier (Warcraft, Starcraft i Total Annihilation - to głównie w te gry grałem) i dzisiaj już mnie do nich nie ciągnie. Zapewne jednak gdy wyjdzie Starcraft 2, to pewnie w niego zagram.

 

Blizzard robi świetne filmiki (intro z Warcraft 3, powrót Arthasa, zniszczenie Dalaran, śmierć Groma - właściwie wszystkie filmiki z W3, Diablo też miał ciekawe i klimatyczne filmiki, ba, nawet w WoWie interesująco przedstawiono strony konfliktu, w Starcrafcie smierć Fenixa chociażby). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że są to swego rodzaju dzieła. :)

 

a ja mam takie zapytanie - moze ktos zna odpowiedz ;) , jak to jest, ze taki blizzard potrafi do konca utrzymac wszystko w tajemnicy, zero przeciekow, zero informacji, nic, tylko to co sami dadza...

To proste mój drogi Watsonie. Misdirection. To tak jak zrobili Sam i Frodo w trzeciej częsci "Władcy...". Oni przeszli niezauważeni, a oko Saurona skupiło się na Aragornie. ;)

Kiedy wszyscy skupili się na World of Warcraft, Blizzard w swoich kuźniach zaczął wykuwać Starcrafta 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie tej gry nie moge doczekac. Ciekawe czy bedzie open beta i priv serwy (jak w w3) co sie nie zalapia na testerow :P [ehhh jeszcze nie ma bety a ja juz mysle o jej piraceniu ;p, zeby nie bylo retail'a kupie na 100% :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wszyscy skupili się na World of Warcraft, Blizzard w swoich kuźniach zaczął wykuwać Starcrafta 2.

bardzo obrazowe ;) z tym, ze w wiekszoci przypadkow (firm) wyglada to tak, ze Frodo wraca do Shire z placzem, ze mu "ten" kawal zlomu zabrali i musi wszystko od poczatku robic. blizzard to nie jakis cityinter, ze nikt sie nim nie interesuje i nie niucha co oni tam klepia nowego. no i wlasnie o to chodzi, jak oni to robia :) nawet przecieku nie ma :) wcale sie nie dziwie, jak gra juz praktycznie jest skonczona, tylko balansuja jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasami te przecieki są "kontrolowane". Twórcy sami ujawniają coś, żeby nakręcić ludzi. Tak samo z trailerami, teaserami, screenami itp.

Zresztą to nie tylko dotyczy się świata gier komputerowych. W realu też mamy "kontrolowane przecieki". Gdzie? Chociażby IPN i polowanie na byłych współpracowników SB (czasami nawet takich, którzy de facto tymi wspólpracownikami nie byli, a w celu wyjechania za granicę musieli coś podpisać).

 

Pytanie (bo nie oglądałem jeszcze filmików): są jakieś nowe jednostki?

 

Edit: Dzięki. A może napiszesz jeszcze jakie i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrudnienie człowieka który wcześniej odpowiadał za gameplay w C&C może być gwoździem do trumny SC2, bez gameplayu i klimatu ta gra sie nie uniesie na poziom jaki wszyscy oczekują, mothership mnie dobił, może i fajny ale to nie ten klimat co SC1, tam niema super jednostki którą można mieć tylko 1 sztukę, pachnie mi tu C&C, gdzie carriery i arbitery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale sie nie dziwie, jak gra juz praktycznie jest skonczona, tylko balansuja jednostki.

Skąd takie info? Bo w FAQ na starcraft2.com widać tylko:

 

When is the game coming out?

 

At this point, it's too early to provide an initial estimate on the release date. As with all Blizzard games, we will take as much time as needed to ensure the game is as fun, balanced, and polished as possible.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niszczenia większych celów Protossom posłużą latające Warp Raye, które strzelą niebieskim laserem zadającym ogromne obrażenia, jeśli w kilka skupią ogień na tym samym celu

 

Hmmm to mi przypomina Prism Tanki z Red Alert 2

 

Wiadomo też, że każda z ras zyska unikalną (można wyprodukować tylko jedną w tym samym czasie) jednostkę

 

To mi wygląda na pomysł żywcem z C&C

 

Największą zmianą wydaje się zniesienie wszelkich limitów na liczbę jednostek

 

Hmm znwou Red Alert :wink:

 

Dobra, juz nie marudze ale jakieś tam obawy mam. Szczegolnie martwi mnie no limits dla jednostek - w SC trzeba było pomyslec co sie produkuje zeby nie okazalo sie ze mamy mase bezuzytecznego złomu. Poza tym na mapach moze byc masakryczny burdel, istna zwała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na pomysł żywcem z C&C

Ale którego C&C? Bo w Tiberium Wars jedyną taką jednostkę mają Scriny - mothershipa...

 

Poza tym ty zauwaz, ze SC2 jst robiony od 2003, wiec trzeba sie zastanowic kto od kogo zgapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zabija ten fakt, ze tworzą ta gre od 2003 roku :D. Skoro tak dlugo to robią, to jestem pewny ze przemysleli decyzje o wzniesieniu limitu jednostek i dodaniu super broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ty zauwaz, ze SC2 jst robiony od 2003, wiec trzeba sie zastanowic kto od kogo zgapuje.

Tego nie wiem. SC2 bylo okryte mgla tajemnicy, no chyba ze panowie z Blizzarda na imprezach przy pifku ochoczo dzielili sie swoimi pomyslami z konkurencja która ich ubiegła z realizacją :>

 

Ale którego C&C? Bo w Tiberium Wars jedyną taką jednostkę mają Scriny - mothershipa...

NA 100% nie Tiberium Wars bo w to nie grałem. Bylo to dawo temu ale chyba w C&C Tiberium Sun mozna bylo wyprodukowac jedna bardzo potezna jednostek np.: robota kroczącego Mammoth Mk II (czy jakos tak ;]), podobie było bodajrze w RA (Tanya?). Nvm pomysł kojarzy mi sie jednoznacznie z rts made by Westwood.

 

 

W ogóle, po obejrzeniu filmików wg mnie Stacraft 2 powinien nosić przydomek: TAKTYKA WALKI KOMBINOWANEJ (kto zgadnie skąd ta nazwa ?:>)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw skąd wy wiecie, że został zniesiony limit jednostek ?? Na filimiku w HD wyraźnie widać, że obok surowców dalej jest limit i zwiększanie go zapewne poprzez budowe pylonów. W sumie słyszałem o zwiększeniu limitu, ale o zniesieniu nie, oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, po obejrzeniu filmików wg mnie Stacraft 2 powinien nosić przydomek: TAKTYKA WALKI KOMBINOWANEJ (kto zgadnie skąd ta nazwa ?:>)

Oblivion :)

 

Gameplay w HD wygląda naprawdę miodnie, Colossusy i Reapery zapowiadają się ciekawie, w końcu jest "piechota" radząca sobie ze skarpami. Co do pomysłu z jedną "uber jednostką" to mam mieszane uczucia, zobaczymy jakie będą dla Terran i Zergów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw skąd wy wiecie, że został zniesiony limit jednostek ?? Na filimiku w HD wyraźnie widać, że obok surowców dalej jest limit i zwiększanie go zapewne poprzez budowe pylonów. W sumie słyszałem o zwiększeniu limitu, ale o zniesieniu nie, oczywiście mogę się mylić.

http://sc.gosugamers.net/news/6309

 

Wg to bardziej chodzi i zniesienie tego limito maksymalnego 200 jednostek ktory jest w SC :]

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to by było dobre. 50 jednostek pod jednym klawiszem :D

Natomiast jesli chodzi o ludzi którzy martwią się że nie dorówna klimatem SC1. Przeciez zawsze mozna wrócic do SC1 prawda ? [;

SC2 ma wnieśc powiew swiezosci przeciez a nie byc odpicowanym SC1. Jednym nowe jednostki i rozwiązania będą pasowały, a starzy wyjadacze krzykną, że to jest BE. No ale taka juz kolej rzeczy. Jak war3 wyszedł, tez mial swoich zwolennikow jak i przeciwników sposrod graczy w2. Będzie dobrze. Nie ma siły żeby blizz cos zwalil. Kto był na ich stronie i widział nagrody jakie zebrały ich gry ten wie o czym mowie. Kazda gra ze stajni blizza ma status game of the year, a starcraft ma status best game of all time...to do czegoś zobowiązuje. :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion :)

Siadaj - DWA ! :wink: W zasadzie to Morrowind ale w Olivionie tez było - nvm :D

 

Jak ogladam gameplay to juz widze te zakrecone taktyki - ja ci tak to mi ty tak etc. W3 wymieka ze swoimi "manewrami". Szkoda ze pokazali tylko jeden rodzaj map - moje znielubione kosmiczne platformy blech.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to by było dobre. 50 jednostek pod jednym klawiszem :D

Natomiast jesli chodzi o ludzi którzy martwią się że nie dorówna klimatem SC1. Przeciez zawsze mozna wrócic do SC1 prawda ? [;

SC2 ma wnieśc powiew swiezosci przeciez a nie byc odpicowanym SC1. Jednym nowe jednostki i rozwiązania będą pasowały, a starzy wyjadacze krzykną, że to jest BE. No ale taka juz kolej rzeczy. Jak war3 wyszedł, tez mial swoich zwolennikow jak i przeciwników sposrod graczy w2. Będzie dobrze. Nie ma siły żeby blizz cos zwalil. Kto był na ich stronie i widział nagrody jakie zebrały ich gry ten wie o czym mowie. Kazda gra ze stajni blizza ma status game of the year, a starcraft ma status best game of all time...to do czegoś zobowiązuje. :)

Ja to widze inaczej ja chce nowe jednostki innowacje i ciekawostki chodzi o to zeby gra klimatycznie byla zblizona do SC1 chodzi o ta zawilosc intryge i zdrade (BTW Kerrigan byla calkiem ok :P ). Chodzi o to zeby grajac w kampanie SC2 czuc ze to SC2 a nie cos co ma tylko tytul SC2. Najbardziej ze StarCrafta pamietam wlasnie kampanie i filmy ktore na poteznym stereo (Altusy) dawaly ladnego czadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to będzie stary Starcraft w nowej oprawie z dodanymi nowymi jednostkami. I chwała blizzardowi za to. Ja tam wierzę, że zrobią kolejnego killera (W SC do tej pory po lanie z kumplami szyjemy jak nie ma co robić). Jak by nie patrzeć, Blizzard [moim zdaniem] słabej gry jeszcze nie wydał. Jedyny beton to premiera, bo tą lubią przeciągać w nieskończoność. Mam nadzieję, że za rok skończą... i jest to optymistyczna prognoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to będzie stary Starcraft w nowej oprawie z dodanymi nowymi jednostkami. I chwała blizzardowi za to. Ja tam wierzę, że zrobią kolejnego killera (W SC do tej pory po lanie z kumplami szyjemy jak nie ma co robić). Jak by nie patrzeć, Blizzard [moim zdaniem] słabej gry jeszcze nie wydał. Jedyny beton to premiera, bo tą lubią przeciągać w nieskończoność. Mam nadzieję, że za rok skończą... i jest to optymistyczna prognoza.

To by bylo bardzo rozsadne. Co do premiery to napewno sobie jeszcze sporo poczekamy.

 

Obejrzałem sobie gameplay`a i stwierdzam ze protossi beda bardzo niebezpieczni. Jeszcze nie gralem a juz lubie te roboty kroczace :D

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazw już brakuje czy taka popularność:

STALKER	Protoss Unit |	Inspired by the ancient and honored dragoon walkers the dark templar have begun to build war machines of their own. The stalker is a machine controlled by the shadow-essence of a dark templar warrior, willingly fused into its metal body to protect his people...
Nazwa, jak nazwa, ale po opisie patrzac to ktos z designerow duzo gra w Warhammera 40k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniac cos co jest juz dobre od 10 lat? Tym zapewne bede sie kierowac tworcy SC2. Przekombinowanie nie poplaca i lepiej aby blizzard nie musial sie o tym przekonac na slasnej skorze. Wydaje mi sie, ze stworza gre na najwyzwyszm poziomie grywalnosci i nawet jesli balans zostanie zachwiany to mysle, ze odpowiednie patche beda powstawac bardzo szybko.

 

Z tego co czytalem to oni nawet nie zaczeli prac nad trybem single player, caly czas doskonala multiplayera i oby im sie to udalo. Zreszta gdyby gra okazala sie niewypalem pewnie milelibysmy masowe samobojstwa koreanskich fanow. Sadze, ze Blizzard ma tego pelna swiadomosc ;-)

Edytowane przez Vilgerfortz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...