Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.geforce9.pl/index.php?news=65

 

Nie wiem czy już było, tych stron topicu się namnożyło.

Producent kart graficznych, firma Sparkle oznajmiła iż wprowadza do sprzedaży model SF-PX88GT512D3-HP Cool-pipe 3, zawierający pasywną wersje chłodzenia. Główną zaletą takiego rozwiązania jest bezgłośna praca.

Najczęściej pasywne rozwiązania charakteryzują się bardzo wysoką temperaturą pracy. Jednak w przypadku 8800GT, nie powinna ona znacząco się różnić od modelu referencyjnego, gdyż pracuje ona i tak już na granicy.

Specyfikacja samej karty nie uległa zmianie, cena również jest nieznana.

tak Karolino, byla o tej karcie mowa na poprzedniej stronie lub dwie temu z linkiem do newsa twojepc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Niemiec. :D

 

 

http://www.nvidia.com/page/geforce8.html

 

Na oficjalnej stronie NVIDII GT ma niższą wydajność od GTX. Pomimo iż ma blisko dwukrotnie więcej Texture Address Units. :/

 

Ja zgłupieje, normalnie wytworzyła się koalicja i opozycja. Jedni twierdzą, że wydajność wypełniania jest taka jak w przypadku 56TMU, a inni jakby było 28TMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Nvidii powinno zależeć na jak największej ilości nowych chipów wyprodukowanych w mniejszym procesie bo to dla producenta oszczędności. Z drugiej strony strzelają sobie gol do własnej bramki (konkurencja dla gtx nie mówiąc już o gts).

Jak zawsze może pomóc konkurencja.

Jeśli nowy mid-endowy ATI będzie w miarę dobry to nvidia będzie musiała coś zrobić z gts/gtx bo ich nikt nie kupi.

Jeśli konkurencja będzie słaba to nie wierzę aby ceny 8800GT utrzymały się na zapowiadanym poziomie

 

Śmiejecie się z kolesia który kupił kartę za 1000 zł która wydajnością dorównuje gtx ????.

Kto wie czy jeszcze nie będą droższe (NARAZIE).

Początkowo na cały świat ma być ponoć tylko 50000 kart. Przy czym nie jest dokładnie sprecyzowane co to oznacza to początkowo.

Może być tak samo jak kiedyś z 7900GTO - karta poniżej 1000 zł z wydajnością kart za 1500 zł a jak wszyscy się rzucili to już kosztowała grubo ponad 1000 zł.

 

Na allegro jak na razie widać bardzo duży ruch w sprzedaży 88xx. Używane Gtx-y schodzą nawet o kilkaset złotych mniej niż kilka tygodni temu. Sporo taniej schodzą używane gts-y 320 mb. Ceny nowych gts-ów 640 drgnęły w dół.

Czyżby obawa że jak zadomowią się 8800GT to ceny pójdą jeszcze bardziej w dół ?

 

Wielu użytkownikom starego 8800 (w tym i mnie) żal dupe ściska bo wychodzi karta tania jak barszcz z taka samą lub wyższą wydajnością. Większość mówiła gtx>gts>gt a okazuje się że gtx>gt>>>gts. Sytuacja trochę nienormalna. Z samych danych o specyfikacji trudno było przewidzieć że aż tak zmiażdzy gts-a. Na pocieszenie można powiedzieć że napewno będą problemy z dostępnością i ceny pójdą w górę a później nvidia napewno coś zrobi z gtx-em. Ja swojego przywizołem z USA gdzie można wyrwać kilkaset złotych w porównaniu z PL to mi to różnicy nie robi.

 

Co do testów to raczej nie powinno porównywać się 8800gt 512 mb z 8800gts 320 mb. Może to i ta sama klasa cenowa ale jeśli już porównywać to z wersją 640 mb. Zresztą niedługo 8800gts 320 mb zniknie z rynku.

Pozostaje czekać na na porządny test podkręconego gts-a z podkręconym gt (np egielda.com.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam to wszystko i leje rowno :)

Przeciez ceny rosna tylko i wylacznie przez panikarzy, zachowujecie sie jakby jutro mieli zamknac fabryke nowych chipow i juz wiecej 8800 GT nie bedzie. LUDZIE chill out i nie dajmy sie zwariowac ;)

Karty w koncu dotra i kazdy chetny je dostanie - nie zachowujcie sie jak za czasow PRLu - nie ma gospodarki recznie sterowanej gdzie na 1000 mieszkancow przypadnie 5 GT i trzeba o nie walczyc. Mamy 21wszy wiek i panuje gospodarka wolnorynkowa, kapitalisci rzadza i uwierzcie - Nvidia ma w [gluteus maximus] ze ziutek z kambodzy zaplacil za swoja karte 50$ wiecej, oni i tak z tej kasy nic nie zobacza bo swoje chipy juz sprzedali i na pewno nie przestana tego robic.

 

Wlascicielom GTSow 320 MB wspolczuje ale na pewno sie nie zamierzam pastwic bo:

1. Gdyby nie sytuacja na uczelni to moglem byc tez ja

2. Czekanie w nieskonczonosc na nowy sprzet jest idiotyczne, potrzebujesz czegos/chcesz szybszy sprzet bierzesz i kupujesz tu i teraz i ja ich doskonale rozumiem

 

A dla tych wszystkich ktorzy na wlasne zyczenie przeplacaja za 8800 GT

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pussik

 

powinna pojawic sie w pierwszej polowie listopada, cena 850-900zł

Ciekawe kto pierwszy odwazy sie na zastosowanie GDDR4 lub pokaze produktu z pamiecia 1024MB...

są już w komputroniku na zamówienie - cena asusa 512 MB pamięci 1249 zł więc zaporowa jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT jest fajny ale juz przestalem sie podniecac (a krzeslo moje w pracy mialo 100 st C jak czytalem o nie przed premiera), teraz trzeba zachowac zdrowy rozsadek i umiar zeby wlasnie sztucznie nie napedzac ceny bo to nie sklepy ceny ustalaja tylko my za ile chcemy ja kupic.

Z drugiej strony ja czekam na Radka no i poczekam na nowego GTS'a. Bo szczerze mowiac jak GTS bedzie drozszy od GT z ok. 200 PLN a bedzie miala wiecej jednostek i przelozy sie to na wydajnosc, w ktorej bedzie bil wydajnoscia obecnego GTX'a to ja wole poczekac, niz za miesiac pisac w TOPICU o nowym 8800GTS (ze kurde musze juz sprzedac swojego niecaly miesiac zakupionego GT'eka) bo zobaczylem jakies testy nowego GTS'a ktory jest ciula wydajny ze masakra.

 

Spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj. Bo cfaniaki ze sklepow komputerowych tylko czekaja na takich frajerow i Ci ktorzy sprzedali swoje stare GTS'y (mowili ze trafili frajerow) a sami zachowujac sie zeby za wszelka cene kupic GT'eka (kim sa???) no wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest Paliciak

 

http://www.vr-zone.com/?i=5372

To jest jak na razie wersja ze stockowymi taktami... Ale nie ma się czym przejmować :)

Palit is about to launch its famous “Sonic” Version soon.

Jak widać nie ma co się "palić" z zakupem, tylko spokojniutko czekać aż wyjdzie "sonic+" to dopiero będzie killer :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak na razie wersja ze stockowymi taktami... Ale nie ma się czym przejmować :)

 

Jak widać nie ma co się "palić" z zakupem, tylko spokojniutko czekać aż wyjdzie "sonic+" to dopiero będzie killer :lol:

Zgadza się, z drugiej strony jakie ma to znaczenie czy stock, czy nie jeśli potencjał po OC bedzie np. 750/1100 i cisza to bedzie wypasik :-P

 

Przypomniała mi się sytuacja z 6800GT od Leadteka - miałem wersję Extreme (już podkręconą) i gorzej się kręciła od wersji standard pomimo minimalnie większego chłodzenia i szybszych memków a więc to też loteria ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że nie opłaca się kupować

8800gtx tylko dla maniaków

8800gt za więcej niż 800zł

8800gts 640mb do 700zł

8800gts 320mb do 600zł

Trzeba jeszcze pamietać że nie dlugo pojawi sie 8800gt 256mb który jeszcze bardziej namiesza ze wzgledu na to że trafi do wiekszej liczby użytkowników o ile cena wyniesie +/- 650zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie juz ktos czy chlodzenie z serii 7800/7900 bedzie kompatybilne z tym nowym GT ?????

 

Mam bloczek swiftecha , bez mocowania na karty 8.... . Ale gdzies tu sie przewijalo ze troche pozmieniali z rozstawami i starsze wersje podobno maja pasowac. Moze ktos potwierdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...