Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

moreno, jeszcze nie sprawdzałem. Ale podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat owych "sterowników optymalizowanych" dla battlefielda 3.

Zaraz po instalacji pełnej wersji postanowiłem przeprowadzić pewien mały eksperyment, no cóż taki ze mnie typ po prostu, a że mój hd4850 demonem prędkości już nie jest każdy wyrwany fps się liczy.

Catalyst 11.10 preview 3, fps na auto okolo 30, cokolwiek zmienie nawet na mniejsze ustawienia o dziwo 25fps

Pomyślałem ok, może coś starszego więc zainstalowałem te w których miałem najwięcej fps w bc2 czyli 10.10, parę tweaków później (11.10 też były lekko zmieniane} czas odpalić grę, krzyczy że niby sterownik stary ... olać ... odpalamy, moje ustawienia gry 50fps czasem spadek do 45.

żeby nie skończyć zabawy tak wcześnie instaluję 11.7 najstarsze zalecane, fps znowu kijowy 30 ale przy moich ustawieniach czyli troche medium, niektóre rzeczy low. Mniejsza z tym.

Ale do rzeczy. Odnoszę niemiłe wrażenie że owe sterowniki mają przekonać posiadaczy starszych kart do zakupu nowych... i tylko do tego :| jeszcze gdyby można było wyłączyć ten denerwujący komunikat o sterownikach przy włączaniu gry pewnie używał bym 10.10, a tak jedyne sterowniki na których mi nieźle działa to te modowane.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moreno, jeszcze nie sprawdzałem. Ale podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat owych "sterowników optymalizowanych" dla battlefielda 3.

Zaraz po instalacji pełnej wersji postanowiłem przeprowadzić pewien mały eksperyment, no cóż taki ze mnie typ po prostu, a że mój hd4850 demonem prędkości już nie jest każdy wyrwany fps się liczy.

Catalyst 11.10 preview 3, fps na auto okolo 30, cokolwiek zmienie nawet na mniejsze ustawienia o dziwo 25fps

Pomyślałem ok, może coś starszego więc zainstalowałem te w których miałem najwięcej fps w bc2 czyli 10.10, parę tweaków później (11.10 też były lekko zmieniane} czas odpalić grę, krzyczy że niby sterownik stary ... olać ... odpalamy, moje ustawienia gry 50fps czasem spadek do 45.

żeby nie skończyć zabawy tak wcześnie instaluję 11.7 najstarsze zalecane, fps znowu kijowy 30 ale przy moich ustawieniach czyli troche medium, niektóre rzeczy low. Mniejsza z tym.

Ale do rzeczy. Odnoszę niemiłe wrażenie że owe sterowniki mają przekonać posiadaczy starszych kart do zakupu nowych... i tylko do tego :| jeszcze gdyby można było wyłączyć ten denerwujący komunikat o sterownikach przy włączaniu gry pewnie używał bym 10.10, a tak jedyne sterowniki na których mi nieźle działa to te modowane.

 

Takie kontrolne pytanie. Czy jakość obrazu nie spadała na starszych bo taki wzrost znikąd się raczej nie bierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie sa teraz ci wszyscy ktorzy zareczali sie ze 4GB RAM'u to zdecydowanie za malo dla BF'a 3. :lol:

 

Win 7 Ultimate, Battlefield 3, 8GB ram, wylaczony swap - po kilkunastu minutach gry wywala komunikat o braku zasobow i pamieci.

 

Czy 8GB RAMU zamiast 4 da mi cokolwiek w grach? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 2

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, u mnie z 4Gb pamieci i reszta z sygnatury jakos dziala na medium/high.

 

Mam pytanie .. :) Wiecie co moze byc przyczyna dziwnego szarpania glosu podczas niektorych akcji? Chodzi o wypowiadanie zdania przez np dowodce. Nie jest to norma, ale wystepuje i bywa mocno irytujace... Dysk w tym czasie nie pracuje wyraznie intensywnie, a obudowa jest chlodzona bardzo przyzwoicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zmienić aktywnego żołnierza ? Czy zawsze będę miał taki nick jak z origin ?

 

Mozesz zmienic origin id, adresu nie pamietam ale mozna to latwo wygoglowac.

Natomiast do konta przypisany jest tylko jeden zolniezyk.

 

Zna ktoś może jakąś stronę gdzie są opisane elementy do odblokowania? pojazdy/bronie i inne bo fajnie by było popatrzeć do czego "zmierzać" pierw

 

W battlelogu po wejsciu na swoj profil masz zakladki kits/vehicles/itd, tam po prawej stronie masz progres unlockow dla kazdej klasy/pojazdu.

Dodatkowo masz zakladke upcoming unlocks.

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będziecie mieli milijon GB RAM to i tak system będzie próbował korzystać ze swap. Taki urok Windowsa. Dlatego polecam wam zrobić sobie mały RAMDisk. Obecnie mam 1GB ale zmniejszam do 512MB bo i tak szczytowe zużycie swapa nigdy nie przekroczylo mi 350MB. Zazwyczaj jest w okolicach 200MB.

 

RAMDisk - Tutorial - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dobry serwer do nauki latania i generalnie zabawy z pojazdami: Battlelog / Sign in

 

Gra mało osób (max 10) więc nie ma kolejek do pojazdów, a i walka nie jest zbyt zacięta. Nie każdemu zależy na strącaniu wroga.

W opisie widnieje "max rank 5" ale widziałem kolesia z 14 levelem więc chyba admin nie kickuje (o ile to nie był sam on :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Napiszę jeszcze raz, gra nie zwalnia pamięci i stąd u niektórych osób może dochodzić do zapychania się ramu. Z tym błędem nawet jakbyście mieli 16Gb to po długim czasie gry bf3 mógłby zeżreć całą pamięć.

Wytłumacz mi co mają ustawienia graficzne/rozdzielczość do ramu..? Proponuję uruchomić bf3 z ustawieniami LOW i ULTRA na najmniejszej rozdziałce, na natywnej monitora i trochę pograć (u mnie stałe zużycie na poziomie 3,1-3,3Gb wszystkie procesy, dużo zakładek w FF).

 

Co do swapa to tak jak Radier pisał, win7 potrafi wariować gdy wyłączy się go. Jeżeli macie już 8gb to radze zrobić to o czym pisał.

 

moreno, jeszcze nie sprawdzałem. Ale podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat owych "sterowników optymalizowanych" dla battlefielda 3.

Zaraz po instalacji pełnej wersji postanowiłem przeprowadzić pewien mały eksperyment, no cóż taki ze mnie typ po prostu, a że mój hd4850 demonem prędkości już nie jest każdy wyrwany fps się liczy.

Catalyst 11.10 preview 3, fps na auto okolo 30, cokolwiek zmienie nawet na mniejsze ustawienia o dziwo 25fps

Pomyślałem ok, może coś starszego więc zainstalowałem te w których miałem najwięcej fps w bc2 czyli 10.10, parę tweaków później (11.10 też były lekko zmieniane} czas odpalić grę, krzyczy że niby sterownik stary ... olać ... odpalamy, moje ustawienia gry 50fps czasem spadek do 45.

żeby nie skończyć zabawy tak wcześnie instaluję 11.7 najstarsze zalecane, fps znowu kijowy 30 ale przy moich ustawieniach czyli troche medium, niektóre rzeczy low. Mniejsza z tym.

Ale do rzeczy. Odnoszę niemiłe wrażenie że owe sterowniki mają przekonać posiadaczy starszych kart do zakupu nowych... i tylko do tego :| jeszcze gdyby można było wyłączyć ten denerwujący komunikat o sterownikach przy włączaniu gry pewnie używał bym 10.10, a tak jedyne sterowniki na których mi nieźle działa to te modowane.

 

Hmm, ciekawe. Mam podobną grafikę, postaram się później sprawdzić jak u mnie wygląda sytuacja z 10.10. Też na nich jechałem przy BC2, ale jak wyszła beta bf3 od razu zainstalowałem najniższe zalecane. Wsparcie dla bf3 w sterach 11.10 obejmuje tylko serię HD5 i HD6, więc przyrostu wydajności nie było co się spodziewać (zresztą czwóreczkę mają już w nosie od jakiegoś czasu), ale żeby pogarszali wydajność ;? Z drugiej strony nie od dziś wiadome jest, że najnowsze stery przy starszej generacji kart nie polepszają, wręcz mogą pogorszyć wydajność. Myślałem, że bf3 nie rusza na starszych sterach niż 11.7. Sprawdzę po kolei 10.10, 11.7-11.10 tylko pytanie jak to zrobić żeby te testy były w miarę miarodajne? Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze dac linka do testu BF3 pod kątem procesorow? Bo cos nie moge znalesc usyawien by mies stale min 50 fps na moim configu w 1680x1050 ... mam dac wsio na low?:) Bo chyba 2 jajka to zdeka juz malo dla tej gry :(

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Miałem dwie kości ram 2gb i 4gb. Mimo że gra u mnie nie przebija 3gb to sprzedałem te 2gb. I co ? Po odjęciu tych 2 gra zaczeła doczytywać tekstury z bliskiej odległości, czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograj trochę w Crysis Warhead to zobaczymy czy ci gry nie wywali z takim ślicznym żółtym wykrzyknikiem w tray'u

 

Nie mam tej gry. A Crysis 1 lub Mafia 2 ci się wywala bez swap? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci RAM czy vRAM?

 

To jest powiązane. Jak będę miał jakąś nową grę z fajną regulacją rozdzielczości tekstur to wkleję screeny z użycia RAM (w sumie zrobię z crysis). tak czy inaczej na jednym forum też mi mówili że niezależnie ile pamięci bym nie miał to w Crysis będę miał żółty wykrzyknik bez swap ... co okazało się bzdurą po odpaleniu tej gry na 16 GB RAM. Wątpię by w Crysis Warhead lub Battlefield 3 było inaczej (w beta było OK).

 

Zrobiłem test ... różnica pomiędzy niskimi ustawieniami a wysokimi była tylko 0,14GB (gra na nowo odpalana). Czyli nie wiele ... ale jednak jakaś tam jest. Może gdybym miał mniej pamięci na karcie graf. to byłaby większa różnica w użyciu RAM (mam 1 GB)

 

wysokie:

http://img607.imageshack.us/img607/4046/nowyhi.png

 

niskie:

http://img215.imageshack.us/img215/7276/nowylow.png

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromnym bledem bylo umozliwienie czolgania sie.Leza teraz gnoje w trawie i campuja, do tego czesto gesto obstawiaja spawn area i strzelaja do czlowieka.Zaczyna mnie to coraz bardziej wkur...c

 

to jeszcze jest ok

problemem jest jak glitciach!a i klada sie tak ze pol modelu jest w scianie lub w skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech każdy gracz dokupi RAMu tak do 16GB żeby sobie pograć bez swapa wygodnie? Mi na 4GB gra się dobrze, a temu co ma 8GB wywala komunikaty...

 

Windows już tak ma, że bez pliku wymiany coś potrafi się wysypać albo komunikować o braku pamięci (nie zawsze, ale taki jego urok). Wystarczy ustawić 500MB i nie ma problemu... Nie widzę ŻADNEGO sensu w dokupowaniu masy RAM tylko po to aby wyłączyć SWAP. Zresztą od zawsze mnie uczono (nawet w technikum), że choćby się miało niewiadomo ile RAMu to swap powinien być włączony. Trafi się taki co go wyłączy i mówi później, że mu się przy dużej ilości RAM gra wywala. Bzdura. Tak jak radzi @radiergummi, można utworzyć sobię RAM dysk i po problemie.

 

Mało tego, na forum był przykład z Crysisa i screen z użyciem pamięci. Wyszło ponad 4GB, ale nikt nie wziął pod uwagę, że gra zamiast nadpisać poprzednie pliki w pamięci dorzucała kolejne. W Crysisa mogłem grać wiele godzin przy 4GB i nie było żadnych problemów z pamięcią, gra po prostu korzysta z RAM jeśli ma miejsce...

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest powiązane..

 

Chyba Kyle dalej si nie rozumiemy. Powiązane by było, gdybyś grał na integrze z TurboCache (wykorzystanie pamięci systemowej RAM) a tak przy zmianie tekstur/rozdziałki wzrasta zapotrzebowanie na pamięć karty graficznej a nie systemowej, więc zmiana rozdzielczości nie wpływa na wzrost użycia przez bf3 RAMu, nawet jeśli to minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...