Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja dobrze widze czy na tym HD4870 brak złącz do CF?? WTF?

 

Edit, mój błąd, złącza jednak są tylko pod stelażem od chłodzenia...

 

 

A ten test w crysis ciekawy :D Jeśli to nie fake to HD4870 będzie super grafą, jest szybszy od GTX 260 a nie wiele słabszy od GTX 280.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja na wykresach widzę w prawym rogu znaczek AMD, to już wiem że to FAKE.

4870 będzie 50% droższy od 4850 a szybszy jakieś 20-25% (jeśli nie mniej). Zupełnie nie opłacalny zakup.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja na wykresach widzę w prawym rogu znaczek AMD, to już wiem że to FAKE.

4870 będzie 50% droższy od 4850 a szybszy jakieś 20-25% (jeśli nie mniej). Zupełnie nie opłacalny zakup.

Sądzę że przy AA + AF różnica będzie większa - różnica w przepustowości pamięci jest niemal dwukrotna (19xx vs. 3600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przegladalem czeskie alledrogo.. tam nowka hd4850.. gigabyte.. lata za 3790KC.. na nasze 380 zl plus wysylka wiec jakies 400zl... czekam na odpowiedz od czeskiego sprzedawcy czy da rade wyslac ;p

 

ale czeska korona wedlug biznes.onet.pl jest po 0.138zł wiec jesli 3790kc to jakies 520zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że sama 4850 nie jest droga, jednak w sumie szkoda ludzi, którzy specjalnie odkładali swoje stare karty do CF.

 

Premiera 4870 ma być na początku lipca, więc pewnie za kilka dni ukażą się testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 4870 będzie wtdajniejszy jak 4850 na CF ?

Widać że zupełnie nie znasz się na kartach graficznych skoro zadajesz takie pytanie.

 

Może w snach będzie wydajniejszy ale nie w świecie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870 będzie wydajniejszy od 4850 CF w szczególnych przypadkach tylko:

1. gdy przy danej grze i danym sterowniku CF nie będzie działać dobrze

- wówczas albo będzie na CF niski fps (jak dla pojedynczej karty), albo odczuwalna płynność gry nie będzie adekwatna do w miarę wysokiego fps.

2. gdy w wysokim trybie i zarazem bardzo wymagającej na Vram grze zestawimy 4850 512MB CF vs 4870 1GB.

-średni fps na 512MB CF będzie wyższy lub niższy, ale minimalny fps będzie na pewno niższy.

3. Słaby procesor + gra wymagająca wydajnego procesora

- na obsługę CF są potrzebne większe zasoby procesora, przez to pozostaje mniej na fizykę i ai w grze.

Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak narazie zostanę przy Nvidii, głownie dlatego, że nie ma problemu ze sterami i baboli w różnych grach, no i dużo większego wsparcia producentów gier

No właśnie, obecnie 9800GTX jest tylko kilka dolarów droższy od 4850, plyty z cf 2x 16 wypadaja podobnie/gorzej cenowo niz chipsety pod sli... nie widze obecnie wiekszego sensu w zakupie radka. Panowie z ATi zrobili krotkotrwałe bum, a hurtownie w kraju maja zapasy geforce'ów w starych cenach i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell zachowaj swoje fanboyowskie wywody dla siebie, jak na razie więcej baboli i problemów uświadczyłem z nvidia jak z ati, pokaż mi płytę z chipsetem nvidi (sli) która baz specjalnych zabiegów robi fsb około 600, jest przy tym wydajna tak jak płyty na intelu, odpowiedź nie ma, tak w ogóle jak czytam ostatnio twoje posty w różnych tematach to żenua, stale się mądrzysz a nic nie pomożesz, chodząca alfa i omega, coś ci ta posada w redakcji nie służy, koniec offtop widziałem w newsach u konkurencji że ma się pojawić asus 4850 w wersji 1gb mogła by to być niezła alternatywa dla 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys

 

Pierwsza sprawa pisz po Polsku :) . Posiadłem i nadal posiadam wiecej kart ati niz nv wiec jakie fanboyowskie wywody? Spojrzenie pod nieco innym katem na opłacalnosc z konkretnymi argumentami to zenua :blink: . Po drugie fsb 600 z plyta pod CF majaca pcie 2x 16 :blink: ? Nie znam takich. Trzecia sprawa, to ze nowe chipsety nv sa jednak nieco wydajniejsze od intelowskich poprzez bardzo ostre ustawienia podsystemu pamieci (P1 & P2 itd), szczegolnie w 3D, a chyba o to głownie w temacie kart graficznych chodzi.

 

A w redakcji niestety posady nie mam.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh sporo czasu zajeło mi przyeczytanie waszych wypocin z ostatnich 3 dni :P

Karciocha Fajna niech jeszcze troche stanieje i chyba zmienie swojego wyslużonego GF na 2x4850 :)

A pomyślec że poltora roku temu dałem za nia 2100zł xD

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

 

Teścik na żywo na e-Giełdzie ;)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...