Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ATI wymyśliło teselację ( dokładnie truform - dzielenie źródłowych trójkątów na kilka mniejszych ). Miało to miejsce wiele lat temu (generacja 8xxx ? - nie pamiętam dokładnie) ale dopiero teraz będzie oficjalne wsparcie w DX.

...

8500 - to była moja pierwsza ATI i to jeszcze przez nich wyprodukowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać forum więc mam nadzieję ze ktoś mi odpowie w tym temacie.

Otóż kupiłem Scythe Musashi do swojego 4870 i przy montażu odpadały mi radiatorki z pamięci (te które wsadziłem na sekcję zasilania siedzą )

Zamieszczam foto.

http://img16.imageshack.us/img16/4602/63042748.jpg

Pamięci przeczyściłem spirytusem, potem znowu doklejalem radiatorki i lipa niestety nadal odpadały, kolejne czyszczenie spirytem i dałem minimalnie na pamiatki pastę Arctic Ceramique jaką też przesmarowałem rdzeń, obecnie karta chodzi w kompie i wszystko się trzyma mam nadzieję że nie odpadnie.

Nie używałem cooper spacera jaki jest w zestawie z Musashi (nakładka na rdzeń) ponieważ czytając zagraniczne fora dowiedziałem się ze do Hd 4870 nie jest to wymagane.

Moje pytanie brzmi jakie radiatorki na pamiati oraz sekcje zasilania byście polecili?

Bo nie mam zaufania do tych z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem z grafą

Podczas grania w Cod II (full detale, 1680x1050) czasami miga ekran. Najpierw skacze(mam ok 70fps więc pewnie nie w tym problem) a po chwili robi się czarny i za kilka sec znów wraca do normy. Są takie momenty, że nie da się nic zrobic, bo ekran miga non stop.

 

Dzieje się tak zwykle jak dłużej pogram, chociaż zaraz po włączeniu gry również, więc tutaj chyba nie ma reguły.

 

Grafa 4850 od PowerColora nie kręcona(tempy w normie) Stery Catalysty najpierw 9.7 a teraz 9.8 i na każdych to samo.

Proc i7 920

Zasiłka Corsarz HX 750W

 

zmieniłem dx9 na dx7 i z obrazem zupełnie nic się nie dzieje, co prawda różnica duża nie jest, ale w Gothica 3 już nie mogę pograć, ponieważ tam nie można się cofać. Więc problem nie jest rozwiązany.

Edytowane przez Skogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer-nie mam instrukcji ponieważ te "strzykawki" mają ze trzy cztery lata i po prostu je mam z jakiegoś tam zestawu nie użyte.

Gregu- a znasz WIĘKSZOŚĆ Polaków że takie generalizacje snujesz?

No właśnie, więc nie pisz o rzeczach o jakich nie masz pojęcia bo obydwu was mogę uczyć pewnych rzeczy osobiście jeśli chodzi o komunikację z ludźmi.

A nie muszę się znać na jakichś klejach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mają 3-4 lata to ja bym sobie dał spokój.. W dodatku że: 3350566[/snapback]

Nie chcę zaśmiecać forum więc mam nadzieję ze ktoś mi odpowie w tym temacie.

Otóż kupiłem Scythe Musashi do swojego 4870 i przy montażu odpadały mi radiatorki z pamięci (te które wsadziłem na sekcję zasilania siedzą )

Zamieszczam foto.

http://img16.imageshack.us/img16/4602/63042748.jpg

Pamięci przeczyściłem spirytusem, potem znowu doklejalem radiatorki i lipa niestety nadal odpadały, kolejne czyszczenie spirytem i dałem minimalnie na pamiatki pastę Arctic Ceramique jaką też przesmarowałem rdzeń, obecnie karta chodzi w kompie i wszystko się trzyma mam nadzieję że nie odpadnie.

Nie używałem cooper spacera jaki jest w zestawie z Musashi (nakładka na rdzeń) ponieważ czytając zagraniczne fora dowiedziałem się ze do Hd 4870 nie jest to wymagane.

Moje pytanie brzmi jakie radiatorki na pamiati oraz sekcje zasilania byście polecili?

Bo nie mam zaufania do tych z zestawu.

OMG! Ty myślisz że to co założyłeś na sekcje wystarczy?

 

Na pamięci: http://www.allegro.pl/item714807248_therma...al_8_sztuk.html , bądź miedziane (dostępne na innych ich aukcjach - 19,99). Na sekcje http://www.cooling.pl/zalman-zmrhs90-radia...ukt,551744.html , o ile wejdzie.. Jeżeli nie wejdzie to najwyżej przytniesz go trochę od góry i po problemie.. Z racji że będzie miał nawiew powinien dać rade nawet trochę spiłowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer-nie mam instrukcji ponieważ te "strzykawki" mają ze trzy cztery lata i po prostu je mam z jakiegoś tam zestawu nie użyte.

Gregu- a znasz WIĘKSZOŚĆ Polaków że takie generalizacje snujesz?

No właśnie, więc nie pisz o rzeczach o jakich nie masz pojęcia bo obydwu was mogę uczyć pewnych rzeczy osobiście jeśli chodzi o komunikację z ludźmi.

A nie muszę się znać na jakichś klejach .

Po takim czasie to mnie juz nie trzymal i wyzuciłem go do kosza. Lepiej kup nowy. I pamiętaj jak juz sie za to zabierzesz nakładaj bardzo małą ilość kleju.

Jak dociśniesz radiator (nie przesadzaj z dociskiem) i przytrzymasz to on sie rozsmaruje nawet nie wielka ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ... a u mnie dla odmiany świerszczy przy obciążeniu zasilacz - dziwne. Ja dla odmiany dałem jeden wentyl 120 mm 1000 RPM (trochę sporo - pewnie wystarczyło by 800-900 RPM). Temp. wszystkich czujników karty w IDLE to 36 st.

Możesz powiedzieć jaka to zasiłka, Tagan mi tak piszczy w 3DMark Vantage, w grach nie zauważyłem.

Corsair milczał:***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem z grafą

Podczas grania w Cod II (full detale, 1680x1050) czasami miga ekran. Najpierw skacze(mam ok 70fps więc pewnie nie w tym problem) a po chwili robi się czarny i za kilka sec znów wraca do normy. Są takie momenty, że nie da się nic zrobic, bo ekran miga non stop.

 

Dzieje się tak zwykle jak dłużej pogram, chociaż zaraz po włączeniu gry również, więc tutaj chyba nie ma reguły.

 

Grafa 4850 od PowerColora nie kręcona(tempy w normie) Stery Catalysty najpierw 9.7 a teraz 9.8 i na każdych to samo.

Proc i7 920

Zasiłka Corsarz HX 750W

 

zmieniłem dx9 na dx7 i z obrazem zupełnie nic się nie dzieje, co prawda różnica duża nie jest, ale w Gothica 3 już nie mogę pograć, ponieważ tam nie można się cofać. Więc problem nie jest rozwiązany.

ja bym powiedział że to jednak temperatura gpu

wyłącz vpu recover i zobacz co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że to jednak temperatura gpu

wyłącz vpu recover i zobacz co będzie

Ale od razu po włączeniu gry? Mam chłodzenie PCS'a więc chyba nie powinno się za mocno grzać. Buda jest dobrze wentylowana.

Zmieniłem tylko pastę(na bank dobrze nałożona). I gdzie mam wyłączyć VPU REcover? Patrzyłem w usługach(services.msc) nie ma, w CCC również nie ma.

W COD IV też tak mam. Zaraz będę sprawdzał czy na COD V też tak jest. Na razie wychodzi na to, że gierki na dx7 działają normalnie, a z dx9 już coś jest nie tak, zaraz będzie wiadomo co z dx10. Pamiętam też, że obraz mi skakał, jak miałem upalone finy na ramach, ale wtedy nie gasł na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel III jeszcze nie jest taki koszmarny. Do słabszych zestawów się nadaje, jednak 4850 bał bym się na nim odpalić.

 

Szybkie pytanie, mam możliwość wzięcia Gigabyte Zalmana zamiast Asusa Glaciatora. Jak myślicie co wziąć?

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Zalmana, jakieś heatpipe'y ma więc będzie chłodniejszy.

 

Ja chciałbym pochwalić Chieftec'a i jego nową serie zasilaczy CFT, napięcie w idle 12.06V, prime load 12.06V, prime+furmark load 12.07V. Mierzone miernikiem z nowymi bateriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Feel to zasilacze nadajace sie do kompow biurowych, a nie do zestawow z mocnymi grafami. Do wymiany.

to czemu taki zestaw w sklepie złożyli???? do hd 4850 dali athlonax2 5600+ przez ten proc crysis na średnich tak tnie że się grać nie da inne gry tak samo przy dynamiczniejszych scenach. to jest komp kolegi i prosił mnie żebym coś z tym zrobił komputer dopiero kupiony razem z monitorem 3tyś poszły. o ile dobrze pamiętam ten proc miał tylko dwa razy 512cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Zalmana, jakieś heatpipe'y ma więc będzie chłodniejszy.

Bardziej chodziło mi o budowę PCB i sekcji zasilania. I tak karta dostanie blok wodny na GPU.

 

Co do Szefa to nic dziwnego, że działa dobrze. Te zasiłki zawsze były ok, najlepiej wypadają w średnim i niskim segmencie rynku :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o budowę PCB i sekcji zasilania. I tak karta dostanie blok wodny na GPU.

 

Co do Szefa to nic dziwnego, że działa dobrze. Te zasiłki zawsze były ok, najlepiej wypadają w średnim i niskim segmencie rynku :P.

raczej weź asusa bo z chłodzeniem sekcji w gigabyte będzie ciężko (kiepskie rozmieszczenie elementów brak możliwości montażu radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego zdecydowałem się na Gigabyte, głównie dlatego, że na Asusa bym musiał poczekać jeszcze kilka dni, a czasu w tej chwili na takie oczekiwanie za bardzo nie posiadam. W poniedziałek karta będzie u mnie, jak będą problemy z sekcją zasilania to wyląduje na allegro i dołoże do czegoś lepszego, albo poczekam na nową serie kart od ATI i wtedy dokonam wymiany. Miałem robić CF, ale postanowiłem jednak poczekać do października/listopada jak się sytuacja z nowymi kartamy "wyklaruje". W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu taki zestaw w sklepie złożyli???? do hd 4850 dali athlonax2 5600+ przez ten proc crysis na średnich tak tnie że się grać nie da inne gry tak samo przy dynamiczniejszych scenach. to jest komp kolegi i prosił mnie żebym coś z tym zrobił komputer dopiero kupiony razem z monitorem 3tyś poszły. o ile dobrze pamiętam ten proc miał tylko dwa razy 512cache

A no żeby zestaw był tańszy. Wiele sklepów boi się uświadamiac klientów że dobry zasilacz to podstawa (może myślą że klient nie uwierzy i pomyśli że go naciągają) i żeby całość wyszła atrakcyjnie wstawiają jakąś "kupe"...

 

A kolega mógł byc mądrzejszy przed zakupem i poczytać wcześniej. Są w dziale "co kupić" przykladowe zestawy i łatwo uzyskać dobrą rade.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej weź asusa bo z chłodzeniem sekcji w gigabyte będzie ciężko (kiepskie rozmieszczenie elementów brak możliwości montażu radiatora

Za pisanie bzdur powinni karać. Asus ma lekko przykastrowaną sekcje referenta. Gigusa ma lekko umocnioną (po drugiej pcb też masz mosfety) sekcję na mosfetach low- rds które się dużo mniej grzeją... Mówię jak jest na standardowych taktach, po OC za pewne będzie cieplej.. No właśnie.. Karta ma dużo lepsze OC niż Glaciator, na dodatek możliwość lekkiego zwiększenia Vcore.

 

P.S

Dlaczego chcesz brać Gigusa skoro miałeś 4850 Matrixa? Gigus się nie umywa do matrixa..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

Dlaczego chcesz brać Gigusa skoro miałeś 4850 Matrixa? Gigus się nie umywa do matrixa..

Miałem referenta, którego chciałem zamienić na Matrixa (za dopłatą). Niestety goście z ESC widocznie nie mogli dokonać takiej zamiany więc referent został raz naprawiony po czym padł i został wymieniony na Gigabyte. Chciałem dokonać zamiany, no ale nie wyszło :P.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... a dla mojego 4850 coś się ostatnio stało.

 

Dzisiaj wyczyściłem komputer sprezareczką, wydmuchałem itd. Odpiąłem karte, odkreciłem referencyjne chłodzenie zdjąłem z niego plastik. Wyciągnąłem około 3cm kurzu. Przedmuchałem je sprężarką (odpiąłem od karty w ogole). Wkładam karte do kompa.

 

Podpinam komputer, włączam komputer iii... jak to zawsze przy starcie bywa (nie mam bocznej scianki) mryga mi czerwona lampka na 4850 (raz), tym razem migneła 4 razy... W ogole nie chciał się włączyc ekran logowania, dopiero po 3-4 restartach komputera odpaliło.

 

FPSy grach MASAKRYCZNIE spadły

 

CoD 4 - 20-30 FPS (wcześniej ciągle po 60)

Assassins creed - 20-30 FPS (wcześniej ciągle po 60)

GRID - 30-40 FPS (wcześniej ciągle po 60)

PES 09 - ciągle tak samo, max ale czasami pojawiają się artefakty

 

Nie wiem w ogole co się stało, może czegoś nie docisnąłem, może gdzieś za mocno dmuchnąłem na karte. Nie wiem, naprawde.

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...